колко време държите влажните компреси на челцето

  • 11 728
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Мажат се ходилата с мед,обува се чорапче,за да не цапа.До 15мин.  -1/2 час Т спада...

# 16
  • Мнения: 128
И на двете ми деца, не им действа добре разходката на вън с Т.Явно си е до детето.

# 17
  • Мнения: 255
Благодаря ви момичета!!
Честит Ви празник на всички които празнувате!!  bouquet
Филип и вчера беше с висока темпеартура и летяхме по никое време по лекари.Сега е с много много слаба под 37.8 е може и съвсем да я е смъкнал.
Дано днес да удържим положението и да спрем с тези високи градуси.

# 18
  • Мнения: 128
Fane радвам се ,че сте по добре вече.Весел празник на всички  bouquet

# 19
  • Мнения: 814
 Не знам вие, но аз никога повече не бих позволила Т да е повече от 38гр. . Преди 10 дни малката беше с зачервено гъло и поддържаше цяла вечер Т и към 4ч. сутринта направи Фебрилен гърч на Т 38,5гр.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 121
Не знам вие, но аз никога повече не бих позволила Т да е повече от 38гр. . Преди 10 дни малката беше с зачервено гъло и поддържаше цяла вечер Т и към 4ч. сутринта направи Фебрилен гърч на Т 38,5гр.

те децата, които правят такива гърчове могат и на 37,5  да направят за съжаление....
Дано не ви се случва повече Sad

# 21
  • София
  • Мнения: 3 610
Angel_Dust ,писали сме заедно.Именно това и аз се опитвах да обясня.

# 22
  • Мнения: 1 072
tianko, това, което са ти писали liani  и Angel_Dust далеч не значи да не пазиш детето си да не вдига температура.

Средния ми син никога не е правил температурен гърч, вдигаше на всяка болест над 39 градуса и не е имал никакви проблеми. На почти 3 години разви епилепсия и при температура над 38 градуса правеше гърч. Последната болест, слава Богу, изкарахме без. Но принципно: наистина децата, които правят такива гърчове са предразположени към тях. Просто си пази детенцето и го следи внимателно и дано никога повече не ви се случи.

Между другото, големият ни син е правил температурен гърч, еднократно.

Поздрави, Сара

# 23
  • Мнения: 255
Оказахме се с рубеола  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 44 121
 Shocked
че от къде си я докарахте на главата.....а и нали на 2-3 ден на рубеолата избива обрив....а и трябва да сте ваксинирани само преди няколко месеца....
 дано бързо минава..... ужас.... тук последните 2 седмици само за скарлатини , рубеоли и вирусни менингити слушам.... Sad

да не сте с розеола???

# 25
  • Мнения: 255
ами от къде .Май от яслата ще да е знам ли...

# 26
  • Мнения: 255

да не сте с розеола???
[/quote]
Защо казваш дано ?

# 27
  • София
  • Мнения: 44 121
не казвам дано - питам да не би да е???
сттранно ми е че по принцип при рубеолата  наистина пиша на 2-3 ден че идва обрива....
при розеолата е по-късно..... пък тя е доста по-леко нещо така или иначе.....а и доста по-често срещано....а и рубеолата не почва с високи температури....обикновенно....

# 28
  • София
  • Мнения: 44 121
Симптоми на шеста болест /розеола/

Преди появата на обрива в продължение на 3-4 дни детето получава значително висока температура (до 39 градуса по Целзий) и леко зачервяване на гърлото при сравнително добро общо състояние. Понякога следствие бързо повишаващата се температура детето може да получи гърч, който бързо изчезва и не оставя след себе си никакви последици. В редки случаи могат да се появят повръщане и лека диария. Най-характерно за тази шарка е, че на 3-4-ия ден повишената температура бързо спада и в този момент неочаквано се появява светъл розовочервен обрив, които се разполага по тялото (особено по гърба, врата и ръцете). Лицето и краката почти не се засягат. Обривът е съставен от дребни петънца и не се придружава от сърбеж. След 24 часа обривът изчезва. боледуват деца до 2 годишна възръст за това и казват бебешка шарка още....


А рубеолата е ден 1-2  симтоми на простуда, леко зачервено гърло, увеличени лимфни възли
ден 2 или 3  - обрив, леко повишена температура.ден 4-5 обривът отшумява и детето се оправя. ден 6 - детето е добре, ден 9-10 детето не е заразно.....
1/2 от рубеолите минавали без обрив изобщо.....

за това се чудя просто вашето прилича на  розеола повече

# 29
  • Мнения: 255
Розеола...не съм го чувала.Ами симптомите бяха такива каквито ги описващ.Педиатърката ни обаче не спомена розеола.Даже каза че немало смисъл да го дупчим за да се уточни дали е шарка...или момонуклеоза защото докато излезли изследванията детето ще се оправи.Освен че в момента има пъпки Филип е с общо добро състояние.Много съм раздвоена, защото изследванията са много травмиращи и се чудя дали да го водя във вирусологията.

Общи условия

Активация на акаунт