една объркана бъдеща мама

  • 2 015
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Говорих с доктора от Св.София. За съжаление избора на лекар се плаща допълнително по ценоразписа на болницата. Така, че, независимо дали той ще ми следи бременността или не - после ако искам той да ме изражда - пак плащам за избор. Затова се разбрах с него да продължа при д-р Елица Иванова, да си правя изследванията през здравната каса, а пък при него да отивам от време на време само ако се наложи като на частен преглед. Оказа се много разбран, каза, 4е ако нямам възможност, няма да плащам изобщо. А като наближи да раждам - тогава ще му мисля за избора на доктор.

Утре ще си взема резултатите от изследванията от него и ще ги занеса на Иванова и продължавам там.

Лудница голяма, но нямам опит и съм май доста сресната Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, във всяка болница изборът на екип се плаща.

# 17
  • Мнения: 793
Аз не знам как е в държавните болници. Embarassed Извини ме ако съм те объркала с нещо,но в клиниката в която ще раждам аз таксата се плаща за самото раждане ,а не за избор.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз не знам как е в държавните болници. Embarassed Извини ме ако съм те объркала с нещо,но в клиниката в която ще раждам аз таксата се плаща за самото раждане ,а не за избор.

Таксата за самото раждане в частните клиники е това, което в държавните наричат избор на екип. Само че в частните таксата включва и престоят и храната и грижите за бебето. В държавната това ти е безплатно, освен ако не си във ВИП.

# 19
  • Мнения: 14
nana77 - говорих с д-р Иванова, тя каза, че вече има нова наредба и здравната каса поема само: 4 броя кръвна картина+урина, 2 влагалищни секрета и 2 ехографии. Останалото се заплаща отделно и при нея.

Все пак си мисля, че 2 ехографии са много малко? А не дай си Боже да се наложи да се правят още изследвания - тогава плащаш така или иначе пак. (освен задължителните, които не се поемат от ЗК)

В този случай вече и аз незнам кое да избера.

А от друга страна, чух от други бременнни, че трябвало да си записан при лекар, който работи със СЗ. А да си записан  означава ли да ходиш на редовни прегледи там???

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77 - говорих с д-р Иванова, тя каза, че вече има нова наредба и здравната каса поема само: 4 броя кръвна картина+урина, 2 влагалищни секрета и 2 ехографии. Останалото се заплаща отделно и при нея.

Все пак си мисля, че 2 ехографии са много малко? А не дай си Боже да се наложи да се правят още изследвания - тогава плащаш така или иначе пак. (освен задължителните, които не се поемат от ЗК)

В този случай вече и аз незнам кое да избера.

А от друга страна, чух от други бременнни, че трябвало да си записан при лекар, който работи със СЗ. А да си записан  означава ли да ходиш на редовни прегледи там???



Че то това си беше и по мое време, но тя ме гледаше всеки месец на ехографа и не ми е взела нито лев.
Така или иначе дори да се наложи да си платиш другите прегледи - те са по 15-20 лева, което значи още около 100 лева до края на бременността. Пак е 4 пъти по-евтино от ТК.

# 21
  • Мнения: 793
Тези 2 ехографий за цялата бременност ли?!?!?!!?

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
Тези 2 ехографий за цялата бременност ли?!?!?!!?

Да по НЗОК. Но това не е нещо ново. Още когато бях бременна беше така.

# 23
  • Мнения: 793
Благодаря за уточнението  Peace

# 24
  • Мнения: 55
Мисля че тази Здравна каса е за сериозно разследване- кой определя какво и в каква честота да се включва в ЖК. Съмнявам се въобще да има и един лекар или акушерка, който да намира за достатъчни тези прегледи и изследвания.
А моя приятелка (българка), която живее в Барселона и има осигуровки там, получава абсолютно безплатно ЕЖЕМЕСЕЧНИ ехографии и дори амниоцентеза заради отклонения в биохим. скрининг.
Е...ти държавата ни!

# 25
  • Мнения: 1 322
Лекарката, която ми следеше бременността и лекаря, който ме изражда нямаха нищо общо.

Общи условия

Активация на акаунт