НоВ ДоМ

  • 14 660
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35
Първо-честит нов дом,дано сте много здрави и щастливи в него!  bouquet

Второ-защо си усложняваш така живота,уж не си суеверна,а веднага всички суеверия се чудиш как да ги съчетаеш.Няма как,все ще пропуснеш някой обичай,за който не знаеш.Я се съберете с приятели,отпразнувайте,спестете си парите за мърморещи под носа си попове,много домове са осветени,но от лоши събития в бъдещето никое мърморене не може да помогне.Да не говорим какво съчетание са езически обичаи и православни молитви.
Всичко най-хубаво ви пожелавам в новия дом!  bouquet

# 16
  • Варна
  • Мнения: 365
И на нас ни предстои да влезем скоро в нов дом. Със сигурност ще извикаме свещеник да го освети, а после ще му дръпнем бурно освещаване с приятели, и то ня няколко пъти   ura

# 17
  • Мнения: 337
Аз по принцип не съм суеверна или много вярваща,но преди да се нанесем ние в новото жилище една позната ми даде светена вода да ръся из апартамента.Направих го,защото ми се стори по-разумно,отколкото да я изхвърля.Бяхме женени от 5 години,но на следващия месец след нанасянето в новия дом бях бременна и много щастлива.Значи ми е било на късмет,или така съм си внушила,но при всички положения е било за добро.И сега 3 години по-късно,си мисля,че домът ми е зареден със същата положителна енергия.Желая го и на теб!

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не сме викали дори и свещенник. Събрахме се с приятели да се почерпим и това беше.

# 19
  • Мнения: 504
Първо-честит нов дом,дано сте много здрави и щастливи в него!  bouquet

Второ-защо си усложняваш така живота,уж не си суеверна,а веднага всички суеверия се чудиш как да ги съчетаеш.  bouquet
Благодаря за пожеланията!
Това си е чистата истина - уж не съм суеверна, но от престараване всичко да е наред направо се оплетох ooooh! Всъщност когато продадохме старото си жилище се пренесохме на едно масто докато стане новото. Та вярвате или не за тази година и половина ни се случиха толкова проблеми, колкото преди не сме имали. Може да е съвпадение, но може и да се дължи на някакви енергии в къщата. За това толкова искам всичко вече да ни е наред в нашето местенце. И какво излезе, май съм си суеверна в някаква доза. Поне избирателно.
И на мен това не ми се съчетава - езическите ритуали с освещаването, от вчера го мисля. Май само поп ще викна и обилна почерпка с приятели newsm78   

# 20
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Защо просто не избереш между езичеството и христянството, щото заедно просто не си ги представям, и после не полееш жилището с приятели? Иначе много труд и усилия, и то за нищо. Важното е според мен вие как ще влезете, с каква нагласа ще се когато заживеете там   bouquet. Всичко останало са си внушения  Peace

# 21
  • Мнения: 2 153
Няма нищо по- хубаво от това да се преместите в нов дом! С всичко се свиква- няма нищо страшно!!! Вместо да си мислиш за незначителни и глупави неща- по- добре се наслади на емоцията от преместването!!!

# 22
  • Мнения: 158
И аз мисля, че е хубаво да се насладиш на тръпката, че ще имаш нов дом, суеверията противоречат на религията и не съм им привърженик, и дори и пък някакви чак ритуали. Най добре е да си се викне свещеник, който да ви освети дома, за здраве и дълголетие. Но това си е мое мнение. С тези ритуали, гледам да се пазя, че незнеш кое, какво значи. Бе знам ли и аз....

# 23
  • София
  • Мнения: 7 191
Е как може да не знаете:
В нов дом може да се преместиш само на лунно или слънчево затъмнение.
 
На-на-на-на-нааа-на...

# 24
  • Мнения: 940
Аз не съм сиеверна. Нанесохме се щом стана полу-готово, нямахме търпение. Освещаване още не сме правили, защото още не сме напълно готови с другите две спални и с втората баня...
Но забелязах, че се обичаме даже повече откакто сме си у нас...

# 25
  • Мнения: 936
Предстои ни нанасяне след няколк месеца може би. Полуобзаведен е , само по-дребните неща останаха да се допълнят. Не вярвам особено на суеверия.
Пръстта каква връзка има? Вече ми натресоха 5-6 саксии.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 541
аз имам някакви суеверна - до известна степен де  Mr. Green , но не сме викали... поп още( не намирам все време) , а живеем вече година и       ...        в него  Laughing някои път си го поръся с осветена вода  сама ( свеки ми   я е дала и толкоз  Wink)

# 27
  • София
  • Мнения: 23 096
Когато се пренесохме в новото си жилище, изобщо не съм се вълнувала от подобни въпроси. При положение, че отиваш на по-хубаво място, в по-комфортна обстановка, т.е. когато промяната е към добро, не виждам къде е проблема! Живяла съм 8 години на квартира и в момента, когато купихме апартамента, въобще не съм и погледнала назад при преместването  Wink

# 28
  • Мнения: 77
Здравей миличка! На нас също ни предстои нансяне в ново жилище.Свекърва ми е доста суеверна,а и свекър ми е поп и ще спазим някои оби4аи.Зна4и първо в апартамента трябва да преспи по-възрастен 4овек,за да живеете дълги години там,и една седмица след нанасянето(трябва да се нанесете на новолуние,когато луната се пълни) се прави освет и се хвърлят стотинки из стаите,но незнам за какво се прави това.Поне за тези неща знам 4е ще го спазим.Каквото и да спазите вие ти пожелавам да живеете дълги години в новия си дом и да бъдете много щастливи!!!

# 29
  • Мнения: 196
И на нас ни предстои нанасянето в нов дом след няколко месеца и мисля да викнем поп  Hug и да преспим за първи път на  пълнолуние ,...за др.обичаи незнам дали ще спазя  Hug...а и с цветята няма да бързам  Thinking както стана ясно...

Общи условия

Активация на акаунт