Тема за размисъл

  • 2 228
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Ради,
Кога за последно в човешката история хората са внимавали като си свалят гащите и правят деца? Ти очакваш от хората като цяло предимно рационално поведение. Това е илюзия. Ако хората бяха рационални броят на населението щеше да е сигурно стотици пъти по-малък, защото хората нямаше да раждат заради ограничените ресурси. Мисля, че няма никви причини да се очаква хората да тръгнат против инстинкта си за размножаване само заради някакъв закон. Винаги е имало хора, които изоставят децата си и обществото по някакъв начин се е справяло с отглеждането на тези деца, макар и с цената на много зле отгледани или починали деца заради липсата на грижи. Много от изоставените деца изобщо не са планирани и времето за правене на аборт е изпуснато.  Защо мислиш, че санкциите ще направят хората по-отговорни и планиращи правенето на деца?

# 16
  • Мнения: 673
 Защото сме хора. Нали по това се отличаваме от животните - мислим, планираме , натрупваме информация. Връщането назад във времето мисля ,че не е удачен пример в случая. Говорим за днес и сега и всичко , което ни предлага нашата съвременност. Защо санкции? Ами за това се сещам. В противен случай може би ще трябва да помислим за разширяването и увеличаването на броя на подобни социални заведения.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
 Съвременен човек не е синоним на отговорен човек. Като цяло хората не са мръднали кой знае колко само заради това, че техниката и технологията е по-развита. Нашата съвременност само след 50 години ще е стара също както стар ни се вижда начинът на живот преди 50 години. Хората не са станали по-рационални или по-отговорни от преди. Санкциите не решават нищо, а само затягат проблемите. Вместо изоставени деца по домовете ще има убити деца в късни аборти или ранни раждания и кой знае колко жени ще умрат. Също като преди 40 години, когато абортите в БГ са били забранени за да има повече раждаемост. Ами, жените просто са правили криминални аборти. Ако една жена иска да се избави от една нежелана бременност ще рискува живота си. Жена, която иска да се избави от едно бебе ще рискува живота на бебето.

# 18
  • Мнения: 673
 Аз не говоря да се забраняват абортите. Мисля ,че е редно на майка, която иска да си зареже детето да и се зададе поне въпроса Защо???? Със сигурност има случай ,в които може да се намери  някакво смислено обяснение, но в останалите...? Как така по-дяволите, ще създадеш човешко същество и ще го захвърлиш на произвола на съдбата? От къде на къде?
  Разбирам тезата ти, но мисля ,че  днес не можем да стоим и да се примиряваме.Трябва да се направи нещо.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Абортите ги дадох като пример за рестриктивни мерки относно възпроизвеждането. Тези мерки са неефективни или дават много негативни странични ефекти. И аз съм се чудила как така раждат и изоставят, но има много причини за такова действие - страх и натиск от страна на роднини, срам, невъзможност детето да се отгледа, защото съпругът не го иска, семейството е бедно и не може да се справи(при бедност познай как ще дадат пари за аборт,презервативи или хапчета) или просто страх от бъдещето. Има и много действително безотговорни, за които това е поредното раждане. Вече не се чудя, защото просто много хора са такива и те няма да се променят каквито и глоби и наказания да им друснеш. Важно е поне децата да оцелеят и да имат шанс да бъдат осиновени. Peace

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 397
Защото сме хора. Нали по това се отличаваме от животните - мислим, планираме , натрупваме информация.
Да и някои деца са планирано родени и изоставени заради детските.

# 22
  • Мнения: 1 470
Полинка,гледам че си пуснала подобна тема но за един друг строй...Какво,изследване ли правиш?!Или се чудиш кой от всичките да си избереш?!Точно кое минало ти подхожда на теб?!Или евентуално на нас?!А като гледам и публикациите с тези теми ти се изчерпват...Какво търсиш всъщност?!
 

# 23
  • пак там
  • Мнения: 2 885

Вероятно най-вече внимание... Едва ли е заставала пред дилемата дали да взема дете и кое точно да избера? Защото за мен в такава ситуация най-важен беше въпросът - кое от тези питащи очи да избера?

# 24
  • Мнения: 15
Голямо сърце трябва да имаш, за да осиновиш дете.Когато гледам по телевизията децата от домовете ,разбирам ,че са ромчета,изоставени от безотговорните си родители.Санкция за тях трябва да има.Не може да създаваш и да изоставяш и то не по веднъж.В домовете ги отглеждат.......живи са ,НО САМО ЖИВИ.                                                                                                    За болните  деца проблема е друг.Редаът който е създаден в много държави, трябва да го има и в нашата.Да се проследява бремеността и да не се  допуща раждането им.Може  да изглежда жестоко,но какъв товар за майката,каква съдба и за семейството.Ако детето е родено здраво и  заболее от жестока болест ,то тогава  държавата  е ДЛЪЖНА да поеме  средствата да облекчи страдащото семейство.Цялото общество  да се включва в помощ на  страдащите родители.      Но да се сипят средства ,за  изоставени деца от здрави родители не трябва да се допуска.Има случаи до три деца от едно и също семейство да са в домове,какво е това ?Стига им акъла да ги създадът ,а нямат такъв да се погрижат за тях.С това никога не  мога да се примиря.Навярно има много начини да се ограничи безотговорността им.Защото излизайки от домовете ,тези деца постъпват като родителите си  и  няма край.Да се осиновяват,на какво се надяваме?Болшинството млади семейства имат по едно дете и изнемагват.А тези които нямат, с право  доста се  замислят.Възпитание,възпитание ,ама и генчето си казва думата ,а като добавим и наркотици , алкохол,които не са чужди за тези семейства.Затова ми се струва ,че е редно да се позамислим за други варианти , преди съчувствието и съжалението им. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт