Всеки ден с наслада си говорим за Елада - 19

  • 15 587
  • 302
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 83
ThracianLina спокоен ли е животът в Истанбул? Не съм ходила никога, но трябва да е приказно красиво.

# 91
  • Мнения: 1 372
И аз не съм ходила в Истамбул, но много ми се иска и май по Великден ще се възползвам да отида.
А иначе за лятото още не сме решили окончателно, но мислехме за Халкидики и разбира се задължително няколко дни във Варна.

# 92
  • Мнения: 213
ThracianLina спокоен ли е животът в Истанбул? Не съм ходила никога, но трябва да е приказно красиво.
Ами как да ти кажа neky... и аз в началото (преди да дойда и да усетя ритъма на живот), си мислех, че тук не мога да планирам, че един ден ще гледам дете (пък и да бременееш с лакти в корема). Но се убедих, че независимо от мащабите, важен е подходът на хората при едно задръстване  Wink Ето сега по Великден ако съм тук, ще се насладя на туристическия поток в пълния му разкош. Най е забавно като някой грък закъса  Wink и не може да обясни на турците как да му подадат ток, а само ръкомаха  Joy А като чуят, че друг шофьор е българин: оооо, комшу  Wink
Ние сме на квартира в близост до работата и аз най-редовно си ходя пеша (така съм свикнала от София). И не се чувствам като някакъв представител на етническите малцинства като в краен квартал на Лондон  Simple Smile В Атина се шашках много особено в началото, не знаеш кой за какво ти подвиква и ти скача  Simple Smile

Освен това турците работят много (някои по 17 часа на денонощие) но са много спокойни и внимателни към жените и хората навън като цяло. Никой не ме ръчка и блъска като в София, нито ме псува от скъп джип докато пресичам на пешеходна пътека  Sunglasses

Трябва да имаш рефлекси срещу джебчиите и при пресичане, но с това съм свикнала  Peace

А кореняците истанбулци нямат нищо общо с анадолските в северен Кипър, които по цял ден си седят на черджетата пред къщите да се молят Naughty По-скоро ми напомнят по дух и манталитет на кореняците кипърци и затова ги чувствам толкова близки  bowuu

И още нещо много важно: момичетата в Истанбул не носят забрадки като нашите туркини-ученички в отдалечените краища на страната  Thinking Има го обратния процес, на разчупване, на отваряне. Без предизвикателни дрехи, но пък с вкус и елегантност, присъщи на ориенталската жена. По-възрастните жени носят забрадки, но нищо повече от това, което баба ми слага като точи баница  Party

И въобще населението от Източна Тракия (откъдето ми е част от рода) и Одрин е доста светло, с пъстри очи и няма особена разлика между гърци, турци и българи. Затова и ме взимат за гъркиня. Това много го шашка моя грък и още не може да го възприеме  Joy

 Hug Hug Hug

# 93
  • Мнения: 558
тя темата за начина на раждане поприключила, но аз да спомена, че тук в германия предлагат акупунктура при нормално раждане: получавало се по-бързо разкритие, болките били с по-добра интензивност, раждането по-лесно и т.н... Може и при вас да има такива екстри  Peace И препоръчват да се пие чай от малинови листа  Rolling Eyes

Лина, все се чудя каква ти е връзката с Кипър?

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 17:05 от Azalee

# 94
  • Мнения: 56
Здравейте!
Запис4е да ви следя.... Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1
Днес има застой в темата Weary.Защо така? newsm78

# 96
  • Мнения: 213
Лина, все се чудя каква ти е връзката с Кипър?

Laughing Laughing Laughing Да,  Azalee, имаш право  Peace Знам, че много говоря за Кипър, но какво да се прави  Mr. Green
Ами тя връзката е една приятелско-роднинска  Crazy Ето я и кипърската история накратко:
моята майка има приятелка, с която се познават от детските години от Стара загора. След това Лъчиста учи стоматология в София, запознава се с Мариос (той на 16 бяга от селото си в Северен Кипър по джапанки и след това получава стипендия да учи в БГ). Така едва няколко години след окупацията тя заявява, че ще се омъжи за него, майка й й удря шамар (соц време). Била е и бременна тогава  Peace Живеят в Кипър от '84, а синът им е роден в Стара Загора и като деца сме играли заедно.

Така около 20-ина години без да имаме вести едни за други. Мой познат ми предложи да отида да работя във фирмата му за финансови анализи и така се озовах на аерогарата. Откраднаха ми документите, а и точно в този момент нямаше кой да ме посрещне. Обадих се на семейство Канарис и Коста веднага дойде да ме вземе. В началото бях много притеснена, но бързо се почувствах у дома си и живях в техния дом няколко месеца  Mr. Green Коста ме представяше на мацките като негова братовчедка, а пък с родителите му станахме още по-големи приятели (невероятна духовна близост).

Срещнах точните хора в точния момент  Peace Невероятна късметлийка съм  bowuu

 Hug

# 97
  • Мнения: 213
Днес има застой в темата Weary.Защо така? newsm78
Аз застой не усещам  Wink
stroumfaki, сутринта сме писали по едно и също време, не знаех че имате планове за Истанбул. Супер  Peace Изглежда пак няма да успеем да се видим  Crossing Arms По Великденските празници ще сме в Лесвос.
Ако имаш нужда от някаква информация и мога да съм полезна, само кажи  Peace Ще си прекарате чудесно  Hug
MaryJane, Салвадор Дали е бил до 20-и януари  Sad Явно в началото на годината сме хванали вълната на изложбите  Peace

Калиспера!

# 98
  • София
  • Мнения: 240
Здравейте мили мами от Гърция,
Моля за вашата помощ за разрешаване на малка дилема. Планирам почивка  на остров Zante и дилемата е от 23 май или от 13юни. Дали в края на май водата е топла и става за къпане в морето.

# 99
  • Мнения: 213
savinaci, аз съм се къпала на Аспровалта и Халкидики на 20-и май, така че за мен е подходящо в края на май  Peace И слънцето е много по-силно отколкото в БГ по това време на годината, но ти решаваш  Sunglasses

# 100
  • Мнения: 57
мили дами,искам помощ newsm78

 един мой познат иска та си учи в България музика ,а по определено да си ремонтира пианове-не знам как точно е термина..
 може ли някой да ми помогне??
 bowuu bowuu  bouquet

# 101
  • Мнения: 674
Мислим да отпочинем от 1 до 5 май в Гърция че много ни дойде нещо работата и да го комбинираме малко с плажуване.
Та много Ви моля осведомени или живеещи в Гърция мами да помогнат къде ще е по добре за плаж началото на май на остров Тасос или на п-в Халкидики???
Гледам че Халкидики е малко по на юг но не много.
Извинявам се за глупавия въпрос но ще съм Ви много благодарна за отговорите.   
   
  bouquet  bouquet  bouquet

# 102
  • Мнения: 213
МАРИЯНКАА, в края на май обикаляхме цяла Северна Гърция и не забелязах голяма разлика между Кавала (срещу Тасос) и Уранополи (на единия ръкав на Халкидики). Но нека момичетата, които са били там за по-дълго, да кажат  Simple Smile

Приятна почивка   bouquet

# 103
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
savinaci, според мен юни е по-подходящ месец за почивка Peace.

МАРИЯНКАА, ако питаш за плаж няма да става нито на Тасос, нито на Халкидики Wink. Времето също по това време на годината е променливо, така че може да е топло, но може и да е дъждовно и хладно. Изберете мястото с по-добра оферта и хотел.
Весело изкарване!

iou, вероятно има в предвид да акордира пиана и рояли, не знам обаче дали има така специалност. Струва ми се, че изучават такава дисциплина, в специалност "Пиано" в Музикалната академия.

# 104
  • София
  • Мнения: 240
Мерси за отговорите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт