Хораааааа, докога ще търпим и ще живеем в кочина?!?!

  • 13 169
  • 376
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 563

Да, в по-малките градове чистачите смогват. Ама където няма назначени чистачи какво е... Бях веднъж до един язовир над Хасково, никога преди не бях виждала нещо по-гадно. На всеки клон имаше я наилоново пликче, я хартия, я чашка, а по брега имаше еднометрова ивица от боклук, предимно бутилки от масло, от вода, от газирано...

# 361
  • Мнения: 4 586
Такова нещо има и в океана - огромен плаващ остров от боклуци. Засега не чисти никой, защото не били само неговите, а е в международни води.
http://www.evangelskivestnik.net/news.php?n=927

# 362
  • Мнения: 2 759
Да, в по-малките градове чистачите смогват...
                             Хахахаха, направихте ми деня. В по-малките градове няма чистачи, които да чистят улиците - само такива, с боклукчийските коли. И може би чистят центъра. В селата пък изобщо няма. Смогвали били чистачите, ох, не мога повече  Joy. Много беше сладко!

# 363
  • Мнения: 2 563
Да, в по-малките градове чистачите смогват...
                             Хахахаха, направихте ми деня. В по-малките градове няма чистачи, които да чистят улиците - само такива, с боклукчийските коли. И може би чистят центъра. В селата пък изобщо няма. Смогвали били чистачите, ох, не мога повече  Joy. Много беше сладко!

Напротив, виждала съм метачи в Плевен, Пловдив, Асеновград, не че това са особено чисти градове.

# 364
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
В по-малките градове и в селата хората сами си чистят пред къщите. Традиция е да се премете тротоара пред дома рано сутрин, да се махне тревичката между плочките и натрупания прахоляк покрай бордюра. И аз съм го правила като дете, когато живеех в такъв град. Зимата пък всеки си рине снега пред къщи, баща ми разчиства целия тротоар покрай къщата.
Виж, в центъра си има чистачи.
Servallan, Хасково е много чист град.  Peace

# 365
  • Мнения: 2 563
В по-малките градове и в селата хората сами си чистят пред къщите. Традиция е да се премете тротоара пред дома рано сутрин, да се махне тревичката между плочките и натрупания прахоляк покрай бордюра. И аз съм го правила като дете, когато живеех в такъв град. Зимата пък всеки си рине снега пред къщи, баща ми разчиства целия тротоар покрай къщата.
Виж, в центъра си има чистачи.
Servallan, Хасково е много чист град.  Peace

Така е, и ние така сме правили. Но проблемът с такива чисти села и градове е, че често си имат по някое незаконно сметище към края на селото. Имаше статия в Капитал за това. Чисти дядото, пред къщата му лъсва, товари боклука на каруцата и хоп, на поляната дето са си я нарекли сметище.

Между другото, и в София си задължен да си чистиш сам пред входа, ама кой го спазва...

# 366
  • София
  • Мнения: 62 595
Има ли си наредби за незаконните сметища? Има си! Ама като стане въпрос за налагане на глоби или просто спазване на закона всеки започва да се дърпа и вика, че чистенето пред блока било най-малкият проблем, те големите проблеми не оправяли, та от този се захванали.

# 367
  • Мнения: 2 563
Има ли си наредби за незаконните сметища? Има си! Ама като стане въпрос за налагане на глоби или просто спазване на закона всеки започва да се дърпа и вика, че чистенето пред блока било най-малкият проблем, те големите проблеми не оправяли, та от този се захванали.

Е, че бабите и дядовците от селата са си ОК. На тях сметището не им пречи, нали селото е чисто?! Въобще политическа воля за толкова много неща липсва, пък да не говорим, че идеите за чистота на много хора са различни...

# 368
  • Мнения: 1 788
Ето един парадокс:
Всеки е възмутен от количеството боклук и това, че е много замърсено навсякъде...
От друга страна, в една друга тема, всеки се тупа в гърдите, по колко чувала ненужни неща изхвърля...
Една проста сметка - 10 човека по 2 чувала = 20 чувала с боклук...
Е, няма как да се изпари този боклук... трябва да се обработи, да е разделно събран и да има начини за рециклирането му (а такива много няма)...

Тогава - що се оплакваме като ние самите сме си виновни за всичко?
В много страни се работи за намаляване на боклука, поради тази причина...
В нашата страна - рядко се работи по принцип, а камо ли за нещо такова  Joy

# 369
  • Мнения: 62
при нас в провинцията е чистичко и се надявам да бъде така Peace

# 370
  • Мнения: 1 479
Много ми хвалят Хасково.Е,ще ходя там да видя,наистина ли е толкова чисто. Wink

# 371
  • Мнения: 52
Шялата държава тъне в мръсотия, България е мочурището на Европа Tired

# 372
  • Мнения: 2 759
...В по-малките градове няма чистачи, които да чистят улиците...
Напротив, виждала съм метачи в Плевен, Пловдив, Асеновград, не че това са особено чисти градове.
                         Плевен или Пловдив са малки градове  Thinking?

# 373
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
...В по-малките градове няма чистачи, които да чистят улиците...
Напротив, виждала съм метачи в Плевен, Пловдив, Асеновград, не че това са особено чисти градове.
                        Плевен или Пловдив са малки градове  Thinking?
Ми да. Ти сега ли разбра? Пловдив е малко китно българско градче  Laughing
Освен да ни чистят е редно да поддържаме чистота. Ако продължаваме да си хвърляме отпадъците /по - дребните/ дето ни падне, определено по - чисто няма да стане.

# 374
  • Мнения: 646
Аз ще ви кажа за сегашното състояние на площите, които чистих сама април месец . Бях събрала всички отпъдаци от тревните площи на околоблоковото пространство. Имаше доста пораснала висока трева- окосиха я и отдолу пак се показаха купища боклуци - явно като е висока тревата ги прикрива, значи може да се хвърля спокойно. А тези от Чез електро си почистиха добре трафопоса и всикият боклук изхвърлиха точно в зелените площи до него. Снимах - написах жалба до ЧЕЗ елктро, до кмета на ройона и мин. седмица и до Столична община - още няма резултат. Моля ако някой има идеи към кого да се обърна да ми пише.

Общи условия

Активация на акаунт