Наистина ли гримът ни прави красиви?

  • 3 662
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222



Но когато се замисля още по- задълбочено, осъзнавам, че виждам все по- малко и по-малко ' натурални' жени навсякъде. Не мога да си спомня последният път, в който публична фигура се е показала в натуралният си вид, а не с тежък и кукленски грим.
Най-младите тийнейджъри в киното, носят тонове грим и всякакви неща по лицата си, с цел да изглеждат максимално добре, нещо което не мисля, че беше ' модерно', когато аз израствах. Дори и в света на спорта, най-успелите жени се превръщат в модни икони, носещи грим навсякъде, даже и на игрището. Странно е!


да това е си е на6 български синдром.....
Мои приятелили посетили България, които бяха добре подковани от мен , 4е българките са много красиви жени ми споделиха 4е бол6инството, са много направени, или по то4но прекалено направени(в смисъл неуместни за слу4ая  грим, при4ески, облекло) 
"натурален вид" може да се постигне и с добър грим
По темата.., когато гримът е адекватен за слу4ая и е умело поставен, да 4уствам се по красива....

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 20:19 от sl

# 16
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Според мен ни прави красиви, да. И имаме нужда от него. Аз поне. Искам да изглеждам със свеж тен, без кръгове под очите, с оформени вежди, подчертани леко очи и оформени устни. За мен това е точно толкова естествено колкото липсата на косми под мищниците (особено през лятото).
Ако имаш предвид гримирането като мацане със зелено, розово, синьо и какви ли не още цветове в тон с обувки, дрехи, коса, чанта и т.н, това не е гримиране за мен.
Не искам да съм натюр. И мъжа ми не иска. Не искам и другите жени около мен да са натюр. Рошави, космати, с една огромна вежда, с генералски мустаци, черни точки колкото бенки по носа и пъпки от който гнойта ще изскочи и без стискане, увиснали сбръчкани клепачи преливащи в тъмни кръгове под очите. Ти такива ли искаш да виждаш по улиците? Дори и младите момичета имат нужда от почистване и лек грим. Голяма рядкост са тези които нямат нужда от подобно разкрасяване.

# 17
  • Мнения: 10
Изводите за необходимостта от грим и всякакви изкуствени намеси, за да бъде една жена красива и желана, много лесно може да си ги направим като се замислим как са стояли нещата в миналото, когато не е имало много средства за разкрасяване - нима преди хиляди години жените са били грозни и мъжете не са ги желаели? Сигурна съм че любовта, сексът и естетиката са се появили едва през 20ти век Wink Всичко се определя от средата, в която живеем, ако отвсякъде виждаш "изкуствено разкрасени" жени, няма как да не се чувстваш несъвършена  Rolling Eyes

Чувствате ли се красиви без грим? Да, често се чувствам красива без грим, въпрос на настроение и самочувствие. Най-красива съм, когато съм радостна Simple Smile
Носите ли всеки ден грим? Понякога в ежедневието съм без нищо, понякога предпочитам да си сложа пудра, гланц и молив за очи, пак въпрос на настроение.
Мислите ли, че е нужно всеки ден да си с грим? Определено не. Ако човек се чувства "длъжен" да носи грим всеки ден, според мен страда от сериозни комплекси. Първо, защото очевидно се чувства грозен без грим, и второ, защото изпитва потребност всеки ден да бъде красив в чуждите очи.
 

# 18
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Изводите за необходимостта от грим и всякакви изкуствени намеси, за да бъде една жена красива и желана, много лесно може да си ги направим като се замислим как са стояли нещата в миналото, когато не е имало много средства за разкрасяване - нима преди хиляди години жените са били грозни и мъжете не са ги желаели? Сигурна съм че любовта, сексът и естетиката са се появили едва през 20ти век Wink Всичко се определя от средата, в която живеем, ако отвсякъде виждаш "изкуствено разкрасени" жени, няма как да не се чувстваш несъвършена  Rolling Eyes
Определено не искам да изглеждам като жена отпреди хиляди години. Сигурна съм че и ти не искаш. И макар да не се гримираш сигурно се грижиш лицето ти да е чисто и да не преливат косми отвсякъде. А и не искам секса да е като преди хиляди години. Искам красив и приятен секс. И за да е приятно на партньора му и да не си мисли за друга докато е с мен се старая да нямам явни загрозяващи ме дефекти.

# 19
  • Мнения: 10
Ако сексът и любовта с партньора ми зависят от козметиката която ползвам, няма да имам нищо против да си намери друга. Peace

# 20
  • Мнения: 6 618
Мислите ли, че е нужно всеки ден да си с грим? Определено не. Ако човек се чувства "длъжен" да носи грим всеки ден, според мен страда от сериозни комплекси. Първо, защото очевидно се чувства грозен без грим, и второ, защото изпитва потребност всеки ден да бъде красив в чуждите очи.
 
Мислиш ,мислиш ама грешиш .Самочувствието ми си е добро .Факта ,че осъзнаваш недостатъчите си не те прави комплексар .Обратното е доста по- смешно .
Мужду другото с грим също не се имам за красавица.Това не ми пречи нито в секса нито всява нотка съмнение в това , че мъжът ми ме обича.
В миналото също са използвали разхубавяващи средства .

# 21
  • Мнения: 418
Ако съм вкъщи не нося никакъв грим; стартелно почистено лице. Aко ще ходя навън - с грим винаги. Без грим изглеждам не по-млада, а по-малка (по думи на хора, на коuто вярвам; на 30 съм), но аз продължавам да си го ползвам ...така ми харесва, така съм свикнала, приятно ми е да се гримирам..отнема ми 5 минути... 3а по-красива, не знам ...хората са казали "The beauty is in the eye of the beholder" . Ако може само една поправка -  "Nо need tо bе ugly tо save the planet." - бих го превела като "Няма нужда да сте грозни, ЗА ДА спасите планетата". Това малко променя значението на реклмата.  Hug Peace

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 21:57 от bz

# 22
  • Мнения: 4 300
Прави ме по красива. Ако не точно грима, то поне някаква поддръжка. То е ясно че от крокодил няма как да се получи красавица, но все пак..

# 23
  • Мнения: 2
Винаги съм имала тъмни кръгово под очите ,сега имама и петна от бременността ,а и 8 шева на челото /не изглажадм чак на такъв изрод какъвто си представяте Mr. Green!


Снимка! Снимка!  newsm18 newsm18

То е ясно че от крокодил няма как да се получи красавица, но все пак..


Снимка! Снимка!  newsm18 newsm18

# 24
  • Мнения: 121
Според мен не толкова красиви, колкото различни. Вярвам, че всяка жена има своята натурална красота. От както родих се гримирам рядко по-простата причина, че нямаш време да седнеш камо ли да се гримираш, но когато го правя слагам фон дъо тен, руж, молив за очи, спирала и телесно червило или гланц.

# 25
  • Мнения: 22
    Винаги съм с подходящ грим и задължително с прическа. През деня - лек и ненатрапчив, вечер- по-силен, с акцент върху очите. Laughing Вкъщи, пред съпруга ми, никога не си позволявам да изглеждам занемарена. Малко гланц на устните и руж придават свеж и приятен вид, без да са натрапчиви в домашна обстановка. Hug

# 26
  • България
  • Мнения: 3
И аз нося грим всеки ден,но не мисля,че ни прави по красиви.По скоро,когато е в умерени количества грима ни подчертава чертите.

# 27
  • Мнения: 451
Ако гримът не ви прави красиви, значи не правите нещо както трябва. Mr. Green
Никога  не е бил просто средство за разкрасяване, а отражение на личността и израз на индивидуалност.
Не го възприемам като рутинна част от всекидневния тоалет, а като начин да изразя себе си ( както впрочем и всички останали подлежащи на промяна компоненти на външния ми вид). Та поради тази причина няма как всеки ден да съм с грим - просто не всеки ден бивам достатъчно вдъхновена.
Много хора са ми споделяли, че се чувстват "голи" без грим, аз не се.
А на момичето в първата снимка от манипулаторската реклама гримът е последната грижа. Laughing

# 28
  • плевен
  • Мнения: 644
Прави ни красиви да,но не чак до такава степен че да се вманиачим и дори да изхвърлим боклука и да се гримираме.Аз например се гримирам когато имам настроение,когато ми е кеф,но в повечето случаи слагам само гланц и хайде навън,и не се чувствам по-малко красива

# 29
  • Мнения: 0
Не слагам грим всеки ден. Може би 2 пъти седмично. Чувствам се по-красива когато нося грим,но не се чувствам грозна без. Пропагандата определено е фактор. Как очакваш тийнейджърките да не слагат тонове грим,когато идолите са чалга певиците? Перфектно епилирани и с най-удивителната прическа...
Това важи и за възрастните. Само че много хора не правят разлика между дневен и вечерен,добре сложен и нескопосан грим. Да изглеждаш красива натурално не изключва епилация, маски,поддържане. Но професионален грим, прическа, пластични операции и фотошоп не са нищо натурално. А съвременния стереотип за красота са именно неестествените неща.Няма как да се постигне подобен вид по естествен път. Затова и доста грозни жени, чрез гореспоменатите изглеждат красиви. Мъжете вече не търсят естествена красота а "мацки" - жени с хубав грим и прическа. Кривите черти и щръкналите уши нямат значение, важното е какво се вижда на повърхността. Никой вече не цени дотолкова естествената красота и красивите,правилни черти на лицето...особено в България!

П.С. Sisenceto - перфектна формулировка си дала!

Общи условия

Активация на акаунт