Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз искам да попитам дали и при вас е така-
когато ползвам чесън или брашно от чесън при печене мирише ужасно и няма нищо общо с аромата на чесън. Защо така при мен? При вас така ли е?

Вивиан, така е, когато се пече нещо с чесън, миризмата хич не е от приятните, затова пък после, вкусът му е  Heart Eyes


labrex благодаря ти! Мислех си, че този проблем имам само аз, понеже има толкова рецепти за чеснови меса, а аз не смея да ги направя заради това  ooooh!

# 61
  • Мнения: 9 973
10х  bouquet

с търсачката на форума нищо не открих  Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 5 462
Момичета, какво се готви за помен? В неделя ще правя една година на свекървата и не искам да се изложа. Последно съм правила на баба преди 10г, но тогава майка казваше какво и вече съм забравила. Embarassed
Риба може да приготвиш.

# 63
  • софия
  • Мнения: 379
здравейте, кажете ми на фурна с газ - пече само отдолу какви сладки мога да направя - всичко отдолу ми изгаря, а отгоре не се запича? кексовете стават с 1см въглен отдолу за да са изпечени добре?!

# 64
  • София
  • Мнения: 12 554
Момичета, какво се готви за помен? В неделя ще правя една година на свекървата и не искам да се изложа. Последно съм правила на баба преди 10г, но тогава майка казваше какво и вече съм забравила. Embarassed
Риба може да приготвиш.

 Peace Риба, защото са пости. Ако не бяха трябваше да се сготви месо.

# 65
  • Мнения: 9 776
здравейте, кажете ми на фурна с газ - пече само отдолу какви сладки мога да направя - всичко отдолу ми изгаря, а отгоре не се запича? кексовете стават с 1см въглен отдолу за да са изпечени добре?!

Явно има проблем самата фурна, това че е на газ няма значение - по принцип трябва да пече равномерно. А иначе можеш да печеш всякакви сладки, да речем бисквити, по-тънки, на които не им е нужно много печене, по-скоро сушене, на по-слабо за няколко минути. Целувки да речем също.

# 66
  • Мнения: 5 001
Момичета, какво се готви за помен? В неделя ще правя една година на свекървата и не искам да се изложа. Последно съм правила на баба преди 10г, но тогава майка казваше какво и вече съм забравила. Embarassed
Риба може да приготвиш.
Обикновенно се вари жито и се поднася разсипано в чинийки.Слага се и някакви постни сладки,постен кекс,захани бонбончета...Такива работи...

# 67
  • Мнения: 2 110
Кажете ми някакъв десерт с бисквити . Имам мляко ,захар,масло и плодове.

# 68
  • Мнения: 2 803
Кажете ми някакъв десерт с бисквити . Имам мляко ,захар,масло и плодове.


Скалички, бисквитени топчета или сладък салам.
Варианти много....натрошаваш бисквитите, заливаш ги с топло прясно мляко, добавяш захар, краве масло, какао и ромова есенция, настъргани орехи и правиш каквото ти хрумне-бонбони, руло, таралеж и пр.

# 69
  • София
  • Мнения: 12 554
Кажете ми някакъв десерт с бисквити . Имам мляко ,захар,масло и плодове.


Направи бисквитена торта. С млякото и маслото и захарта направи маслен крем, заливаш бисквитите и можеш да наредиш между така оформените блатове плодове.

# 70
  • Мнения: 1 565
Машината ми за хляб ме предаде  Sad, сега искам да меся на ръка хляб, та месенето не ми е проблем, а печенето. Моля посъветвайте ме, дали втасалия хляб се слага в загрята фурна, на колко градуса, веднъж ли да втасва тестото или както машината на 2 пъти да го примеся. Моля за помощта ви.

# 71
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Машината ми за хляб ме предаде  Sad, сега искам да меся на ръка хляб, та месенето не ми е проблем, а печенето. Моля посъветвайте ме, дали втасалия хляб се слага в загрята фурна, на колко градуса, веднъж ли да втасва тестото или както машината на 2 пъти да го примеся. Моля за помощта ви.


Втасалият хляб го слагам за печене в загрята на 180 градуса фурна.
Обикновено тестото ми втасва два пъти-като го замеся веднъж и след оформянето още веднъж.

# 72
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Машината ми за хляб ме предаде  Sad, сега искам да меся на ръка хляб, та месенето не ми е проблем, а печенето. Моля посъветвайте ме, дали втасалия хляб се слага в загрята фурна, на колко градуса, веднъж ли да втасва тестото или както машината на 2 пъти да го примеся. Моля за помощта ви.

Ами то си е като при погачите, може да втаса един път, може и два пъти, зависи колко време имаш. Имай предвид, че в хлебопекарната стасва на определена температура и става по-бързо. Стаята трябва да е топла, избягвай да местиш тестото, когато вече е сложено за втасване. Аз лично когато слагам да се пече питката слагам в леко загрята фурна на 150 градуса и така десетина минутки, след което увеличавам градусите. Принципно в печенето е истината, но ти трябва да си познаваш фурната. Аз лично първо пека само на долен реотан да се надигне добре, след което пускам и горния да се запече. Ако фурната ти няма отделно управление на реотаните, може да покриеш печивото с фолио, намазано с олио от долната страна. Фолиото го махам, за се запече и отгоре и това е. Печенето продължава между 50 минути и 1 час, зависи от големината на питката, хляба.

# 73
  • Мнения: 1 565
Благодаря ви, дано после да имам за хвалене!   bouquet

# 74
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Момичета,

моля ви дайте вариант за чушки бюрек, само че приготвени на фурна - искам да избегна пърженето. Чушките са вече готови, напълнени, само не съм сигурна каква смес да забъркам, за да ги залея. А пък ако може и да са хрупкави след печенето ще бъде перфектно.

Предварително благодаря за отговорите!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт