за овесените ядки

  • 1 377
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 271
Mirtama, ти си звънни на педито, че той/тя ще ти даде най-компетентното мнение, не, че на майките тук не е компетентно, ама все пак ние сега се учим, а педито това го е учило и го е изпробвало на чуждите деца  Party
Но все пак го попитай и за сокчетата, защото гледам, че сте вече на 3 месеца и би трябвало поне от 1 месец вече да даваш плодови сокчета. За сокът от круши, грозде и портокал знам, че разхлабват.
А ако си забелязала на плодовите пюрета на Ганчев пише "за деца над 3 месеца", така, че можеш да ги пробваш - това от круши никак не е лошо.
Аз също давах Фризолака на Боби с отвара от овесени ядки, но мисля че плодовете са по-полезни от овесените ядки, а и чесно казано не видях особен ефект при разхлабването. Специално при нас е на периоди, но и зависи от пюретата - ние вече сме и на зеленчукови и някои наистина го запичат.
Просто исках да ти кажа ...  и пак се отнесох ...  ooooh!, че трябва да се поинтересуваш и да вземеш инициативата, защото понякога и педитата гледат да са предпазливи - нали не е тяхното дете запечено ...

# 16
  • Мнения: 1 800
Ако решиш да даваш сокчета, сокът от сини сливи прави чудеса Grinning

# 17
  • Мнения: 429
Благодаря ви отново. Педито каза да го храня с Блемил, ама кото не го харесва. А и днес пак имаше колики. Направо ще полудея

# 18
  • Мнения: 429
А забравих да добавя, че и водата от овесени ядки не помага.

# 19
  • Мнения: 46 518
...... Но все пак го попитай и за сокчетата, защото гледам, че сте вече на 3 месеца и би трябвало поне от 1 месец вече да даваш плодови сокчета ........

Да не отваряме пак темата за сокчетата, но те сега се препоръчват 4-6 месец, така че детето не е загубило нищо.

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На нас овесените ядки ни вършеха страхотна работа докато не намерихме мляко което ни помагаше да акаме без проблем. Но при нас ни помагаше сока от диня, но незнам вие сте мънички..., знам със сигурност от сока от круши, но на нас не ни действа толкова разхлабващо, май за всяко бебе е много специфично!?  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 9 477
Абе искам да попитам, май не много на място, нали Фризланд сложиха пребиотици в млеката си за да улеснят проблемите с изхожданията, сега как е? Ние сме на Фризолак, но не сме имали проблеми нито със стария нито със новия Фризолак, та питам тепърва започващите?
Friso2 е със пребиотици. yes

# 22
  • Мнения: 844
И Фризолака, kopche. Фризланд вкараха пребиотици и в трите възрастови групи!

# 23
  • Мнения: 299
Омнеото също е за деца с храносмилателни проблеми. Аз те съветвам да купиш специален чай на Блевит за запек.

# 24
  • София
  • Мнения: 9 477
Сигурно, сигурно. smile3521
Ние сме вече на Фризо3, така, че нямам налична кутия Фризолак за да прочета. Затова и посочих Фризо2 за пример, защото имам едно под ръка. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 753
Лелеее.... Милумил. Анна така зверски се запече от тоя Милумил. След това и от Аптамила си беше запечена. Чак като минахме на Омнео се пооправиха нещата. Ама ние горе-долу по това време започнахме и пюретата та не знам...  Thinking

Ами какво да те посъветвам - аз лично не съм давала нито сокчета нито отвари... Бърках в дупето с термометър, колкото и да е неправилно. Ама не го правех всеки ден, а примерно през ден-два ако не се изходи сама. И така карахме някъде към 1-2 месеца докато не започнахме с пюретата, като стана на 4 месеца. От тогава се изхожда съвсем редовно, даже по няколко пъти на ден.

Но за овесените ядки по-добер изчакай!!! Ако ще даваш нещо - по-добре да е някакъв сок - от круши например. Сливите предизвикват доста коремни болки, така че не ти ги препоръчвам. Ама и крушите са силни за вас... най-добре да ги даваш по-разредени или смесени с друг сок...

# 26
  • Мнения: 429
Ал Бънди сигурен ли си, че в милумила е причината. Защото на нас ни го препоръчаха като разлабващо. И в неуго има пребиотици. Мислите ли че мога пак да му сменя храната. Не е ли опасно за един наколко седмици три смени. Той пие милумил от седмица и не знам дали да не поизчакам. Вие как мислите

# 27
  • Мнения: 1 753
Ами почти съм сигурна, че е от Милумила. Но ти си права - не е хубаво толкова често да сменяте храната!!! Ние това го направихме с Милумила и Аптамила и лекарката така ни наплаши с алергии, че си бях изкарала акъла. По добре карайте така поне още месец. Ако положението не се подобри тогава пробвай с друго мляко, но задължително се консултирай с педиатъра!

А през това време - казах ти - изчаквай ден-два ако не се изака само действай с термометъра. По добре така отколкото да се мъчи горкото. Пък за 1 месец ми се струва, че няма да привикне. Поне Анна не привикна...

А сега гледам че сте на 3 месеца. Вие съвсем скоро започвате плодовите пюрета. За 1 месец все ще оправите положението, пък като започнете с пюретата всичко ще се нормализира, ще видиш. Аз давах круша на Хип и на Анна й дестваше страхотно.

Общи условия

Активация на акаунт