114 немска тема> хляб и зрелища по (МГ)Мърморански

  • 10 598
  • 297
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 584
Мамун, собственици сме, ама това не променя факта, че не сме виновни Wink Все пак и ние си плащаме тия хаусгелд наред с другите - какво съм виновна, че точно на нашия етаж е изпуснала тая сглобка  Crossing Arms

# 76
  • Мнения: 7 605
А във ваШия фертраг какво пиШе относно zастраховката?

# 77
  • Мнения: 1 584
Ами в договора за покупка нищо не се е споменавало. Досега са 2г откакто сме купили и никой не ни е споменавал от хаусвервалтунга такава застраховка ...

# 78
  • Мнения: 1 242
Абре и азе как го формулирах само. Фактът, че сте собственици без застраховка може би променя нещата. Ама кой ти казва...
Я погледни все пак из папката "Застраховки", току си намерила и тази. Confused
По-скоро виж в договора под някоя графа "щети" какво пише.

Да, като си помисля, че за тези "хаусгелд" по други краища на Германия можеш жилище да си наемеш...


# 79
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Майра, много неприятно! Confused

Ще трябва да се разровя из Интернета какви меса под формата на колбаси са ми позволени, че аман... Crazy
Аз предполагам, че имам имунитет с/у токсоплазмоза, защото като дете сума котки ни се изредиха у дома- кои имунизирани, кои не. Така че се надявам да съм си докарала естествен имунитет.

# 80
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Аз без луканка и саламита не мога да живея, и повреме на брем. си ги ядях, уж ги запичах, но докато се запекат омятвах няколко броя сурови  Embarassed

# 81
  • Мнения: 1 610
въх каква съм заблеяна!
Бибитке, честит рожден ден..Подаръка го чакаш вече..
По въпроса за салама...само на негърски не се отказва/Мърморан,  под негърски да се разбира салама на живия негър, а не изготвен от негърско месо/

Бибс, това с бозаджийницата много ме накефи.Представям си те сутрин да викаш:Айдеее на бозаАА/та! Прясна , прясна!
Сега един въпрос, да не скучаеш... Как е зоопарка в Щутгарт? Наумили сме си следващата седмица да го посетим. Живот и здраве! Срещичка?

# 82
  • Мнения: 1 584
Как е зоопарка в Щутгарт? Наумили сме си следващата седмица да го посетим. Живот и здраве! Срещичка?

Не съм Биба, ама да кажа, че зоопарка е страхотен Peace Но трябва да е топло - иначе цял ден с деца ..бррр.

# 83
  • Мнения: 3 880
Бибс, това с бозаджийницата много ме накефи.Представям си те сутрин да викаш:Айдеее на бозаАА/та! Прясна , прясна!

Не ма Риено, не съм я продавала Simple Smile не ми се е налагало да викам Laughing
Вилхелма е хубава, няма да съжалявате, вземете си обаче повече време (т.е. тръгнете по-раничко), че е доста голяма...Ама защо не изчакате да се пораззелени и поразцъвти още малко? Понеже тя е не само зоологическа, а и ботаническа градина и в растителността й се крие половиния чар. Аз не съм ходила по това време на годината и не знам дали няма "гол вид" сега newsm78

# 84
  • Мнения: X
Бибит, аз съм без имунитет, пък сме гледали много котки като деца.
Във Франция това го изследваха всеки месец. Тук не пускат ли такова изследване, поне информативно?
Токсоплазмоза може да се хване и от недобре измити зеленчуци например - салата в ресторант, маруля в сандвича....

# 85
  • Мнения: 1 693
rien да вземете да поизчакате ли малко за зоопарка.  Simple Smile И ние сме обещали на Вики но нека поне малко се постопли. Много е гадно времето, а и с дете. Да вървиш и да се свиват. Точно вчера говорихме и Виктория ми казва: Хайде да отидем тази седмица.  Joy
Аз й казах че е студено и животните спят още. Ще поизчакаме още поне малко да се пораззелени. Но сме решили да я видим. Някой може ли да ми каже около Karlsruhe дали няма?  newsm78 От детската градина казаха че ще ги водят, но не съм търсила подробности.

# 86
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Във Франция това го изследваха всеки месец. Тук не пускат ли такова изследване, поне информативно?

Мен ме изследваха всеки месец

# 87
  • Мнения: 1 610
Да ви кажа...Аз ли нещо натиснах или някой идиот смени формата на форума? ако остане с този "извади -око -шрифт", спирам да пиша тук. Баси наказанието
Ами след това нямаме свободно време затова ни се искаше сега да отидем, но ще помислим пак.

# 88
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Във Франция това го изследваха всеки месец. Тук не пускат ли такова изследване, поне информативно?
Не, не е от задължителните изследвания, които се поемат от здравната каса. Само според желание на пациентката или по преценка на лекаря и както писа някой тук, се заплаща от собствения джоб. Чета в момента мнението на Дезита и почвам да се чудя къде е истината. Това ще да е поредната въпросителна при гинеколога- макар че преди месец-два бях при друг, поради временното ми местожителство в друг град и пак същата работа. В моя Mutterpass не виждам да са ме изследвали за това.... newsm78

 hahaha
По въпроса за салама...само на негърски не се отказва/
Голя-ям деликатес ми предложи... Sunglasses

И при мен шрифтът е с изменен вид.

# 89
  • Мнения: 707
Бибитка,
честит рожден ден   bouquet! Много щастие и любов!
Ако е останало още някое парче баклава - дай го насам  Mr. Green. И бозичка няма да откажа  Laughing.

Мюнхенчанки,
много сте стабилни  Peace! Браво на вас!

За форума - на мене нещо шрифта ми се промени (стана по-малък) newsm78. Не знам дали не си въобразявам  Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт