обеца на езика

  • 55 346
  • 328
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 76
Имам против, разбира се... Но кой ли ме пита... Прибира се, показва татуировката и аз какво мога да направя.... Повярвай ми, наистина се притеснявам къде ги прави тези татуировки... Сега има толкова дупки, където сульо и пульо се правят на майстоври и въртят всякакви татуси и пиърсинги... Човек е такъв, какъвто го е направил Господ... И няма смисъл да се прави на клоун с всякакви шарении и висулки... Може да ми е крайно мнението, но си го отстоявам с аргументи...  Ти си узрял човек и знаеш какво правиш, къде го правиш и какво точно искаш! Дали едно хлапе на няколко бири или след някаква караница с гаджето е наясно какво прави?

# 286
  • Мнения: 326
 
NautilusPompilius, мнението ти е много правилно, и много трезво и реално. Аз мисля по същия начин, и съм категорично против татуйровки и пиърсинги. Особено зловеща намирам новата мода на брутално продупчените уши, които заприличват на закачалки за кърпа в баня. Това е едно целенасочено саморазрушение, и аз смятам, че всака нормална майка би изтрещяла, ако детето и заприлича на това
 

# 287
  • София
  • Мнения: 6 477
Всеки пълнолетен човек е свободен да прави каквото и както реши с тялото си...В този ред на мисли да забраним гримиране, боядисване на коса...а за силикони и пластики да не говорим в името на естественоста?! Вие разбихте цялата развлекателна индустрия просто...сори за оффтопика!

# 288
  • Мнения: 326
 Моргана, не е нормално да секне интересът от страна на родителите към децата им, само защото са навършили пълнолетие. Детето за родителите си остава дете, цял живот ще го мислят, и ще го обичат, а не само до 18. Пълнолетието тук няма никаква връзка с чувството, които изпитва една майка, когато вижда детето си обезобразено за цял живот.
 Аз не съм защитничка на естествеността. Харесвам обезкосмените и поддържани хора, избръснати, подстригатни, за жените леко гримирани, елегантни, парфюмирани. Искам децата ми да бъдат такива, да имат стил, който ще им помогне да контактуват с успели и интелигентни хора, да са непреходно елегантни и класически стилни. Кичът, евтинията, обезобразяването на тялото с безумни силикони и татуйровки за мен са равни на психично отклонение. Това са неестетични, откачени и отречени в доброто общество практики. Радвам се, че и двете ми деца са така възпитани, че не биха и помислили да унищожат тялото и външността си с такива налудничави неща.

Последна редакция: ср, 27 апр 2011, 00:34 от Отилия

# 289
  • Мнения: 1 591
Това е направо извращение-имам впредвид  снимката.

Всяко нещо си има граници,ако е направено с вкус и стил...може и да си помисля.В един момент и никой няма да ме пита.

# 290
  • Мнения: 76
Снимката е уникална... Поне трима души са се отказали да се дупчат и шарят, след като са я видели...

# 291
  • Мнения: 281
Снимката е уникална... Поне трима души са се отказали да се дупчат и шарят, след като са я видели...
Зависи, тези пръстени в ушите тук не съм въждала,, но има места където са популярни. Не може просто така да се отрича модата заради това че тук сме още захлюпени, както се казва.

# 292
  • Мнения: 322
Зависи, тези пръстени в ушите тук не съм въждала,, но има места където са популярни.

А! Не си ли правят флешове във Варна?   Rolling Eyes

# 293
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Снимката е уникална... Поне трима души са се отказали да се дупчат и шарят, след като са я видели...
Зависи, тези пръстени в ушите тук не съм въждала,, но има места където са популярни. Не може просто така да се отрича модата заради това че тук сме още захлюпени, както се казва.
Да се отрича модата, хм... Абе, май по-добре "захлюпени" Laughing

# 294
  • Мнения: 35
Мили мами,аз съм на 23 години.на 15 си пробих пъпа на 16 езика.с годините съм си правила няколко пъти пиърсинг на носа както и на горната устна.майка ми разбираше всичко пред свършен факт.сега ми е останала единствено тази на езика.но за всички години в който аз съм си правила невероятни неща по себе си и ми е виждала в всякакви разновидности и с всякакви неща по себе си никога не ме е упрекнала нито ми се е карала.и сега вече когато съм голяма и съм преминала през всякакви лудории съм и благодарна че не ме е спряла за нищо което съм искала да направя.да говорила ми е,казвала мие какви са последиците,но никога не ме е спирала и не ми е забранявала,което е много по добре.ако беше се опитвала да ме спре сигурно щеше да е по зле.затова един съвет от мен-не забранявайте на децата си такива неща.те не са опасни стига да са направени от професионалист и на правилното място.пък след време ще видите че може и една обица да нямат по тялото си.мерака минава и се забравя.Simple Smile

# 295
  • Мнения: 3 886
Мили мами,аз съм на 23 години.на 15 си пробих пъпа на 16 езика.с годините съм си правила няколко пъти пиърсинг на носа както и на горната устна.майка ми разбираше всичко пред свършен факт.сега ми е останала единствено тази на езика.но за всички години в който аз съм си правила невероятни неща по себе си и ми е виждала в всякакви разновидности и с всякакви неща по себе си никога не ме е упрекнала нито ми се е карала.и сега вече когато съм голяма и съм преминала през всякакви лудории съм и благодарна че не ме е спряла за нищо което съм искала да направя.да говорила ми е,казвала мие какви са последиците,но никога не ме е спирала и не ми е забранявала,което е много по добре.ако беше се опитвала да ме спре сигурно щеше да е по зле.затова един съвет от мен-не забранявайте на децата си такива неща.те не са опасни стига да са направени от професионалист и на правилното място.пък след време ще видите че може и една обица да нямат по тялото си.мерака минава и се забравя.Simple Smile
НАПЪЛНО  подкрепям  мнението ти и аз като родител бих постъпила така
самата аз харесвам  татуировки и пиърсинг но не бих си направила от срам и неудобство радвам се на хора които ги имат но не  са прекалили  Peace

# 296
  • Мнения: 18
 И аз имах подобни проблеми с нашите. Сега съм на 18, но когато бях на 14 много исках обеца на езика бяха се пробили около 20 познати сигурно. На певечето родителите даже и не разбраха имам приятелки на които техните и до ден днешен не знаят. И така де пробих се аз0 ядох си кюфтенца даже на вечеря, правих се че уча усърдно 2 дена да не говоря много с нашите и избягвах съскащите звуци за да не фъфля.И така и не ме хванаха първите две седмици докато накаря се оплезих  Mr. Green без да искам.Майка ми побесня защото няколко седмици преди това бяхме гомворили и даже се беше съгласила да си пробия пъпа но не и езика. Каза ми да махна обецата и я взе, аз взех от прятелрка нова и си ходих с нея дупката ми зарастваше понякога защото вкъщи я свалях но нагорещената игла ми беше пръв помощник просто мнооого исках да имам обеца. Най накрая на мен сама ми писна от това криене и се отказах.Както казвам имам приятелки които от 4 5 години вече имат и родителите им не подозират.Пробиването не е никак болезнено, особено като те пръскат с лидокаин, мене не са ме пръскали но не ме е боляло чак толкова а нямам висок праг на болка.Проблеми никой не е имало въпреки че си хапвахме и пийвахме както обикновено за да не ни разберат родителите. Според мен ако детето ви реши да се пробие едва ли ще го спрете, въпроса е по- скоро дали ще разберете.По добре е да се пзнае според мен  а и може би ако се съгласите желанието ще спадне  Mr. Green

# 297
  • Мнения: 61
Само мога да кажа в САЩ и Канада лица под навършени 18 години дори в присъствие на родител не се татуират и не им се прави пиърсинг в легални студия.

# 298
  • София
  • Мнения: 6 477
Само мога да кажа в САЩ и Канада лица под навършени 18 години дори в присъствие на родител не се татуират и не им се прави пиърсинг в легални студия.
И в България е така по закон...но познай дали няма нелегални студиа, където правят каквото поискат тийновете под 18....

# 299
  • Мнения: 322
Само мога да кажа в САЩ и Канада лица под навършени 18 години дори в присъствие на родител не се татуират и не им се прави пиърсинг в легални студия.

По принцип и в България е така  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт