Ози-проблем/нова кухня Ян Бибиян

  • 39 774
  • 280
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 414
Докато чаках номера в държавната взимах от Ози харесваха я повече от мама Люси.Две седмици само в събота поръчвам от Ози на третата лъжичка отказват не им харесва.Двете частни кухни които сме пробвали в началото готвеха добре и децата го харесваха,после ги развалиха.

# 16
  • Мнения: 139
Симба 21,много ми е странно що зе отношение? Да има недоволни,но то си има причина! И има хора,които не могат да готвят или дори и да ни искат да готвят,какво лошо има??? И защо да не изискваме качествена кухня #Cussing out

# 17
  • Мнения: 6 029
Ще пиша за н-ти път, дано някой вникне.
Никъде в нормалния свят няма такова детска кухня. Никъде. Защо ли?
Гответе на децата си, предполагам и вие самите ядете готвено. Никаква, ама никаква философия не е да спретнеш една манджа за вас и да отсипеш на детето преди подправките.

# 18
  • Мнения: 1 949
Симба 21,много ми е странно що зе отношение? Да има недоволни,но то си има причина! И има хора,които не могат да готвят или дори и да ни искат да готвят,какво лошо има??? И защо да не изискваме качествена кухня #Cussing out

Не виждам точно какво не ти харесва в моя пост. Просто констатирам, че авторката явно е от недоволните от ДК и това е добра причина да готви за детето си.
Търсете си качествена кухня, но аз лично съм от недоверчивите. Точно защото никога не мога да бъда сигурна, че готвят с нормална кайма или че не слагат белтък. Всеки прави избор. Просто когато си недоволен от ДК, има и алтернатива.

И не на последно място! ДК в СФ е от 10м до 2г. Е не можете да ме убедите, че едно дете на 10м може да яде същите неща като едно дете на 2год.

# 19
  • Мнения: 9
Към авторката на темата: Защо не готвиш на детето си? Има доволни и недоволни от ДК, явно ти си от недоволните. Това е повече от добра причина да започнеш да готвиш за детето си!  Peace
Предпочитам да обръщам внимание на детето си, да си играя с него, да го уча на разни нещо отколкото да си загубя половин ден в готвене, не че не го правя през почивните дни, но тогава бащата си е вкъщи и детето ми не е лишено от внимание. Кухнята е удобство и не виждам нещо много сложно, да готвят с качествени продукти, както ние си подбираме от пазара по-качественото така и в кухнята могат. Пуснала съм темата по 2 причини -
Първата да споделя каква кайма ползват в Ози, според мен тя може дори да навреди на едно малко дете.Всеки си преценява сам дали го устройва или не
Втората причина Да ми препоръча някой друга хубава кухня
Това, че аз мога да си готвя го знам, нямам нужда някой да ми напомня, но за мен отглеждането на дете не е само смяна на памперси и пъхане на лъжицата в устата 4 пъти на ден. По-отговорната задача е възпитанието и обучението в живота. Ако някой може да ги съчетава БРАВО!!!!!

# 20
  • Мнения: 6 029
Naitun, ти пък, аз ако половин ден готвех само на едното дете по ресторанти щяхме да ходим.

# 21
  • Мнения: 9
Naitun, ти пък, аз ако половин ден готвех само на едното дете по ресторанти щяхме да ходим.
За да му готвиш толкова разнообразно колкото предлагат по кухните точно половин ден ще ти отнеме- супа и основно.Поне аз като готвя на детето много време се занимавам, всичко мия по 15 пъти нарязвам варя на много бавен огън, разбърквам често.А и дори сега да го правя след месец когато тръгна на работа ще е просто невъзможно.

# 22
  • Мнения: 1 949
Naitun, ти пък, аз ако половин ден готвех само на едното дете по ресторанти щяхме да ходим.
За да му готвиш толкова разнообразно колкото предлагат по кухните точно половин ден ще ти отнеме- супа и основно.Поне аз като готвя на детето много време се занимавам, всичко мия по 15 пъти нарязвам варя на много бавен огън, разбърквам често.А и дори сега да го правя след месец когато тръгна на работа ще е просто невъзможно.


нали не мислиш, че в кухнята мият всичко по 15 пъти и че го варят на пара? Готвенето за дъщеря ми ми е отнемало по 30-ина мин. Слагаш всичко наведнъж, няма запръжки, няма никакви врътки. Единствено месото сварявах предварително. Освен това винаги съм ползвала зехтин. А за разнообразието - може да се постигне при добро желание. По-важно е обаче какво точно яде това дете. То не че в кухнята като пише заешко с картофи, има някакво заешко вътре, ама айде.

А след като тръгнеш на работа нали все някой ще се грижи за детето ти? Или ще ходи на ясла ...

Абе спорът е излишен - който е доволен, ползва ДК, който не е готви.

# 23
  • Мнения: 6 029
Ако си мислиш, че в кухните готвят по тоя начин си в жестока грешка.

# 24
  • Мнения: 10
Здравейте мами,
аз също споделям мнението ви като цяло че е най-добре ние да готвим на децата си, но в това ежедневие честно казано май няма как да се справя.
Да ви дам малко информация за новата кухня Ян Бибиян. Аз още не съм я пробвала, но моя приятелка е поръчвала и е много доволна от днес. Каза че е по различна от храната  другите и определено виждаш парченцата продукти и на аромат е била доста добре. За вчерашното меню обаче има забележки, но са обяснили от кухнята че това веднага ще се поправи - имало е повече лук в яхнията.
Мисля да поръчам и аз другата седмица понеже си мисля, че като са нови ще се стараят повече.
Пишете и вие ако някой пробва по-рано от другата седмица.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 114
Да ви кажа и аз се чудех как ще успея да готвя разнообразно и всеки ден, но се оказа, че при добра организация не отнема много време. Имайте предвид, че аз готвя по три манджи на ден- за обяд супа и основно и за вечеря- нещо постно. Направих си една екселска таблица, в която пиша какво е ял всеки ден и планирам менюто за седмицата. Приготвям всичко за около  половин час сутрин докато съпругът ми е в къщи, слагам на котлоните и само разбърквам или добавям вода. На сина ми много му харесва да наглежда заедно с мен как се готвят нещата /от разстояние, разбира се/. За вечеря му готвя за още десет минути. През няколко дни замразявам подходящи за това манджи в контейнери Авент от 250 мл и така имам резерви за няколко дни, в които трябва да излизам или не мога да готвя по други причини. По тази схема и ние със съпруга ми започнахме да се храним по- здравословно, защото хапваме от същите манджи, но с добавена сол. За ходещите на работа не мога да кажа, че се сещам как би могло да стане освен ако се приготвя от вечерта.

Не агитирам никого и не казвам, че за всеки би било лесно, но исках да ви споделя моят начин да готвя разнообразно без да се натоварвам и ангажирам за половин или цял ден.  Peace

ПС Купих си и кухненски робот и той също много ми помага. Wink

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 19:31 от само за снимка

# 26
  • Мнения: 139
Момичета,доста изкривихте темата май! Тя беше за майки,които ПОЛЗВАТ детска кухня,а не за тези,които готвят Peace Идеята беше ,поне моята -да споделя ужасните си преживявания с Ози,да споделим добри впечатления,за да предпазим някого или да го насочим към най-добрата кухня! Темата не е ДК срещу готвенето Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 12 114
Съжалявам за спама, просто исках да съм от полза. Embarassed А и няма спор- наистина има хора, които нямат възможност да готвят по една или друга причина, а децата им трябва да се хранят.   Peace
Последно чух доволни от Хер бебе, но лично аз не съм ползвала.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 123
аз си взимам от Ози вече 3 седмици и много ми харесва.Слагат много месо и всичко е в перфектна консистенция.За тези седмици още не съм поръчвала нещо с кайма,явно рядко я имат в менюто.
Харесва ми и разнообразието.
А за качеството - никъде не можем да знаем със сигурност какво слагат.Как ще ми докажат ,че приготвят с мляно месо?Могат да казват,каквото си искат,но каква е реалността е друга работа.

За готвенето - събота и неделя му готвя аз.Обаче тия зеленчуци и меса дето си ги купуваме,как можем да сме сигурни с колко нитрати или хормони са тъпкани?В тая връзка предпочитах да захранвам с готови пюрета,защото се надявам да има контрол на продуктите в тях,поне за чуждите де.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 262
обикновено само в събота взимам от Ози, тъй като през седмицата сме на държавна ДК.
повечето пъти е добра храната, но имам и няколко случая, в които към изхвърляла поне 2 от нещата.
предполагам, че нивото на всички частни ДК ще е сходно

Общи условия

Активация на акаунт