Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 23

  • 16 271
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 20
sisko 75 merci za razbiraneto . Bezsunieto e neshto normalno , a i vse pak triabva da svikvame kato rodime bebchetata posle niama da spime mnogo. Ako moeto bebche prilicha na men , znachi shte se nalogi da ne spia  po celi meseci , taka che da ne se oplakvam sega! Laughing

# 31
  • Мнения: 87
Здравейте,
Кукумявче, моят хемоглобин последно беше 95, но проблема ми не е недостиг на желязо. Ходих на хематолог и след още изследвания ми изписа някакви хранителни добавки. Дано при теб нещата се подобрят от желязото, задължително се изследвай след месец да видиш има ли подобрение.
За микробиологията, до сега само веднъж са ме изследвали и то след мое настояване. Иначе има едни ръкавички, които се ползват за определяне PH- то на влагалището, ползват се 1-2 пъти седмично и ако има изменение може да се реагира веднага. Ето подробности за тях, ако някой се интересува:  http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 572&Itemid=36

# 32
  • Мнения: 7 263
Кукумявче и моя хемоглобин не е от високите беше 118 в последните изследвания. Доктора не го изкоментира, но си го огради и за следващия път пак ми е пуснал хемоглобин Sad
Предния път се разминах с желязото за малко, че в края на бременността пак беше ми спаднал доста. Лошото е че месото все още ми е доста неприятно и не знам как да процедирам, в смисъл ще търся сега информация от какво друго мога да си набавя липсващото с храна, та да не се стига до медикаменти  Sad

# 33
  • Мнения: 119
Здрасти на всички  Hug
Мамбинка - благодаря за темата   bouquet

Вече съм писала за хемоглобина, но все пак. Всеки ден една лъжица мед със смлян, суров сусам върши чудеса. От личен опит го знам и не само.  Wink

Днес трябваше да излезе и моята микробиология на урина и ваг. секрет, но утре ще си взема резултатите. Днес беше прекалено слънчев ден за да ходя по болници. Предпочетох да изведа малката на разходка и да се пошляем в хубавото време.
Видях една моя позната, която е в деветия месец, искрено и завидях. Така ми се иска времето да минава по-бързо.  Mr. Green

Марулка, тортата е направо уаааааууууууууу, приеми моите искрени адмирации. Единсвената торта, която аз правя е бисквитена с готов крем от пакетче.  Embarassed

икка, честити сини гащи.  baby_neutral

Все забравям да ви питам. Какво става с кистите, които имаха някои от вас в началото на бременоста?

# 34
  • Мнения: 87
За тези, които пият желязо... доктора ми каза, че за да се усвоява от организма макс. количество е добре да се приема с храна, която не съдържа калции, т.е. най-добре с месо, в никакъв случай с мляко, сирене и т.н. Дори и да не го взимате на таблетки, ако разчитате само на храната пак може да се съобразите и да я комбинирате правилно. Кафето и чаят също възпрепятстват усвояването на желязо. За сметка на това пък плодовете и зеленчуците, съдържащи витамин C спомагат за усвояването му. Добре е да се ядат също яйца, риба, птиче месо (червено), даже и туршии.

# 35
  • Мнения: 9 095
Аз се прибрах - май всичко е ок. Казвам "май", защото ми се стори, че док се зачуди за нещо, но нищо не ми каза, а и аз не усетих какво точно става в момента, за да попитам ooooh! Но му имам голямо доверие и вярвам, че ако има нещо - ще ми каже.
Иначе според ехографа съм 2 седмици напред, изкарва ме в 22 седмица. Бебчо е много симпатичен и прилича на мен Flutter
Всичко изглежда наред. Утре ще пусна рутинните кръв и урина и така. Изписаха ми Феро Фолгама, но първо ще си видя хемоглобина утре, тогава ще пия. Все пак от месец се храня добре, от скоро редовно хапвам спанак и други полезности - така че може да ми е ок.
Благодаря за палците  bouquet

Днес се усетих, че зяпам майките с колички - и видях масово Маг Ингланд, Пег Перего и ..забравих другата марка. всяка количка обаче си е уникална по своему и сега ми е още по-трудно да се ориентирам Laughing Хареса ми обаче нещо, след като го видях на живо - малък кош, монтиран върху рамката и обърнат към майката - супер е!

# 36
  • Мнения: 232
Здравейте и от мен в този хубав ден, за съжаление при мен беше малко паникьорски, защото контракциите ми не минаваха и се наложи да се изстрелям на преглед та ми изписаха папаверин и нутримаг и лежане (естествено обаче трябваше да измия чиниите от което направо си ме заболя зверски кръста)... Видяхме бебка мърдаше и се чекнеше нещо, дано да не стане някоя беля, че 2 дни корема ми е на камък  Sad
Вили това със сополите ми напомни предаването "По-по-най", дето едно детенце искаше да стане лекар и бате Енчо го попита коя е най-страшната болест и то отговаря "сополи"  Mr. Green
Предполагам детето се е мъчило и то много та му е останало в съзнанието  Simple Smile

А иначе за количките - видях ги всичките наживо и нищо не харесах, видяха ми се паянтови, освен една дето беше 1200 лв хич не я и запомних каква е... толкова пари за количка няма да дам...

# 37
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте момичета.. нямах възможност да се включа по-рано и за това пропуснах рождените дни на Джижито и Емили. Да сте моного здрави, щастливи и обичани. bouquet Поздрави и на всички, които празнуваха тези дни.

Аз си изкарах много приятно по време на почивката. Общо взето бях много свежа през цялото време и нямаше проблеми. Единствено ме боляха краката от повечкото ходене, но и останалите се оплакаха от това, така че го отдавам на кекавината и мързела дето са ме налегнали напоследък. Мисля да започна някакви по-сериозни разходки из София, че съвсем ще се схвана. Simple Smile

За шофирането - хич нямам и намерение да спирам да шофирам, стига да се събирам в колата. Хихи.. не съм висока и дългокрака и така или иначе съм доста близо до волана. Та, ако шкембето порасне много, май може да се наложи да се откажа в някякъв момент от колата. Не ми се иска обаче, пък и изобщо не се чувствам напрегната от шофирането, въпреки че редовно се карам на простотиите по улиците, някак не ги взимам навътре.

Puzzle, аз имах кисти на двата яйчника, които откриха, когато отидох на първия преглед за установяване на бременност. Е, бременност не успяха да намерят, но кисти - да, около 5-6 см. всяка (трябваше да чакам цели 10 дни, за да разбера има ли бебе в крайна сметка). Та на последния преглед преди две седмици, докторката ми изобщо не можа да намери едната киста, а втората беше намаляла на около сантиметър. Надявам се и тя да изчезне. Това каза и док, че много често се случвало да изчезват по време на бременност. А най-готиното е, че имах и две упорити малки кисти в лявата гърда, които също ги няма вече. Иначе миналата година май месец си бяха там. Чудесно нещо е това бременността Crazy.

Целувки на всички. Ще се опитам да наваксам тези дни с четенето и писането. Чакам и петъка за ФМ, най-накрая.
Марулке - и аз се изкушавам от сладкарството, но твоята торта изглежда направо супер. Аз нямам толкова търпение за торти напоследък.

# 38
  • Мнения: 9 095
Момичета, искам да ви питам - с какво се различава ехографския преглед и оглеждането на органите от феталната морфология?

Емили - пази се, пий си хаповете и почивай и всичко ще е ок Hug

# 39
  • Мнения: 1 208
Здравейте!
Да се похваля,че утре ми е последен работен ден и излизам в отпуска до болничния преди раждане-няма да се връщам вече на работа  Joy Днес кръвното  ми беше много ниско и едвам стоях на стола но от утре вече ще почивам.Имах чувството,че има земетресение.И моя хемоглобин е нисък но е нормално за бремеността.

# 40
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Бърз запис и от мен Peace
Мамбинка, слънце, мерси че оправи темичката   bouquet
Аз бях на преглед - бебо е 348 грама тежък вече  Mr. Green и ни се усмихваше през цялото време  Laughing
Аз продължавам с гинипрала да овладявам ситуацията и така.Мога да ида на лекции даже  Whistling
Това е от мен, после ще ви чета и ако има нещо ще се включа по-подробно  Hug

# 41
  • Мнения: 86
Здравейте и от мен!

Мамбинка - страхотна нова темичка! Благодаря, че си ме оцветила вече в синьо Simple Smile

Марулка, тортата ти е уникална! И аз правих скоро торта, но не мога да я направя толкова красива, само е вкусна.
Иначе по и при мен има изолирана кандида и си слагах 10 дни свещички клотримазол, към края на бременността ще вземат пак вагинален секрет и тогава е важно да е чисто всичко. Чувала съм, че гъбичките не са толкова опасни, доста бременни ги имаме; опасно е ако има каквито и да е  ...коки - стрептококи, стафилококи, защото могат да заразят бебето, не само при вагинално раждане, а и преди това, защото чрез кръвта минавали през плацентата - това ми каза докторката ми.

Приятна вечер на всички!

# 42
  • Мнения: 914
Здравейте момичета, аз отдавна се каня да питам нещо - моята лекарка нито веднъж не ми е искала изследване на урина дсега и почвам да се чудя дали е нормално?

# 43
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз урина и пълна кръвна картина пускам всеки месец  Peace Искай да ти пуска, полага ти се по ЗК

# 44
  • Мнения: 914
Мерси за бързия отговор. То въпросът не е толкова дали ми се полага, защото аз си оплетох нещата и си останах без направление в крайна сметка (не знаех, че има един месец валидност), а дали не би трябвало да се правят. Кръв са ми взимали само веднъж, а урина нито един път, нито пък микробиология и започвам да се чудя дали не го даваме нещо малко лежерно newsm78

Общи условия

Активация на акаунт