Бързо наддаване и рахит.

  • 5 329
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
На Мартин педиатърката му откри рахит. Въпреки, че го изкарвам навън почти всеки ден от раждането му, поне за 15 минутки. Не го навличам, бузките и ръцете открити, без сенник, но ... Cry костите отзад на главичката били омекнали, а и голяма фонтанела. Не е наддавал много - по 600 - 800 грама на месец, така че това не може да бъде причина. От друга страна разположението на прозорците в спалнята, където засега е и креватчето му е запад  т.е. мрачно е  Cry , в детската е слънчево /голям южен прозорец/, но тя е на етап "до под кривата круша" и според мен това е причината. Ако има достатъчно слънце и в стаята където го гледаш няма причина да се притесняваш, не съм чувала, че бързия растеж може да доведе до рахит.

ПП При животните обаче има такова нещо, имам куче едра порода. Когато беше на 3 месеца разви рахит, едното му краче се изкриви, наложи се да даваме добавка от калций, въпреки че кучето го гледахме навън на двора.   

# 16
  • Мнения: 3 595
Роси за рахит трябва да ви се пусне алкална фосфатаза и рентген на китките. С тези изследвания се посещава ендокринолог, който да се произнесе по въпроса. Докато не се направят тези изследвания може само да се предполага, че е рахит  Peace

# 17
  • Мнения: 1 174
Ами педиатърката беше много уверена, сложи ми ръката на главата на бебето и натисна върху моята ръка за да усетя и аз как костта наистина леко поддава /отзад на тила/. За снимка на ръката знам, че се прави, но мислех че се налага когато не може да се каже със сигурност  newsm78 Хм, да взема да искам от педиатърката да направим синмка, малко ще мърмори, ама ако се окаже че без нужда съм давала на детето месец и половина по 3 капки вигантол направо ще я #2gunfire  А за моите притеснения да не споменавам.

Редактирам, за да допълня само, че четох за симптомите на рахит. Ами те са толкова неопределени: олисяване на тила, потене на крачетата, стряскане - ми те повечето бебета са така, как да разбера дали са симптом, но когато ми показа, че главичката е мека много се уплаших  Cry

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 19:17 от rosy_bosy

# 18
  • Мнения: 3 595
и алкалната фосфатаза си поискай, ако ще искаш снимка. Ендокриноложката първо ми поиска фосфатазата...

# 19
  • Мнения: 1 174
Още утре ще се обадя и ще говоря с педиатърката. Как е възможно да не ми каже, че може да се разбере със сигурност  Shocked Благодаря за съвета   bouquet

# 20
  • Мнения: 66
И ние качвахме по толкова в началото, сега по по-малко.  И , да развива се рахит от липса на витамин Д.

Общи условия

Активация на акаунт