Maмма миа , за 95ти път в Italy

  • 14 460
  • 301
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 388
Точно така. Написах това, което ми беше казано от служител на Гранична полиция.

# 91
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мамах3,благодаря ти за линка.  Hug

Сонита аз напоследък се престраШих и на двете госпожици им капя капки в нослетата,заЩото ми писна да не могат да диШат ноЩем. Нито аерозол помага нито овлажнител ( става дума за хремата ). Капките ми ги прати баЩа ми от БГ: Ксилометазолин за деца ( аз ползвам варианта за възрастни ).

Това за паспортите и аз мисля да го направя,изте4е ли българския няма да го подновявам пове4е.Нито имам време нито нерви да ходя по институциите и да се разправям. Само каката има бг ЕГН,но нямам никакво намерение да и правя бг паспорт. Досега винаги съм я вкарвала и изкарвала от БГ с тукаШния мои паспорт и никога никой не ми го е правил на въпрос.

# 92
  • Мнения: 2 804
Да разводня малко темата .
А така един въпрос !
Имате ли гъдел и къде ?
Според вас вярно ли е , че човек който има гъдел на краката е ревнив ?

# 93
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Да разводня малко темата .
А така един въпрос !
Имате ли гъдел и къде ?
Според вас вярно ли е , че човек който има гъдел на краката е ревнив ?

ммм, да, сигурна съм. а от гъдел под миШницата страдат обикновено клептоманите  Mr. Green

имам, навсякъде и ненавиждам да ме гъдели4кат. много ми е неприятно  Confused

# 94
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Да разводня малко темата .
А така един въпрос !
Имате ли гъдел и къде ?
Според вас вярно ли е , че човек който има гъдел на краката е ревнив ?

ммм, да, сигурна съм. а от гъдел под миШницата страдат обикновено клептоманите  Mr. Green

имам, навсякъде и ненавиждам да ме гъдели4кат. много ми е неприятно  Confused

Брех,вие ме хвърлихте в музика: имам гъдел и на краката и под миШниците. На4и съм ревнива клептоманка,тъй ли  Mr. Green

# 95
  • Мнения: 1 100
Въъъх, Макдирок4е, недей Confused Въпросният Ксилометазолин, при продължително ползване, разказва играта на лигавицата на носа, алергии се развиват и после не можеШ го отпуШи с ниЩо... аз съм на такъв хал, докат ме светне мед. лице по въпроса предимно на ксилометазолин бях в бг... На дете пък съвсем не бих сложила... Ти си знаеШ де, татко ти е лекар. Май Италинка ползваШе, доколкото си спомням.
Аз правя усилено промивки с физ. разтвор, аерозол пак със съЩото, по 3 пъти на ден. И капки ардженто протеинато, които само дезинфикцират нослето, за да не се усложни хремата..и търпение...Затова поне съм на едно мнение с педиатъра ни Crazy Носът е много деликатен орган, при пекомерна употреба на т. нар. деконджестионанти става много кофти...много съм зле в това отноШение Tired


http://209.85.129.132/search?q=cache:OkWzNJABTcsJ:db.acp.it/Quad … ;ct=clnk&cd=5


# 96
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ДЮнска зависи какво се разбира под продължително ползване. Wink Аз съм и го слагала на голямата най_много 5 пъти еднократно досега ( за целия зимен сезон ) а на малката може би 3 пъти.Говоря за детските капки. Знам ,за това,което пиШе в листовката,но аз принципно лекарства гледам да давам/прилагам само в краен слу4ай и да не прекалявам с употребата. Wink
Благодаря ти за съвета все пак  Hug  bouquet

# 97
Мами, помогнете с идеи за един обрив. Praynig
Преди около 3 месеца забелязах, 4е Андреа има обриви отзад на колената, на меката 4аст. МиниатЮрни 4ервени то4ици, събрани нагъсто като голямо петно. И на двете кра4ета. Видях ги по верме на къпане, ина4е самият той не дава индикации да го дразни неЩо или сърби. ОЩе през януари ходих до педиатърката, за да питам какво може да е, но ни беШе първа среЩа (тя е нова, от лятото) и 4естно казано не останах о4арована... Нейните предположения бяха: сенна алергия (през януари Shocked), обрив от изпотяване и претопляне. Второто е съЩо абсурдно, понеже гарантирам, 4е Андреа е най_леко обле4еното дете в цялата околия. Аз изобЩо не съм фен на изнежването на децата 4рез навли4ане. Wink
Мислих си после да не е от омекотителя за дрехи и запо4нах да пускам допълнително плакнене и центруфугиране на всяка пералня. Но не съм сменила омекотителя. Възможно ли е, ако проблемът е в омекотителя, да има дразнене само в тази зона на краката и допълнителното плакнене да не е достатъ4но, за да го отмие?
Да кажа, 4е поведението на обрива се мени. Понякога (през пове4ето време) е много блед и се забелязва само с вглеждане отблизо, седи като следа само, но никога не из4езва напълно. А понякога се възбужда и за4ервява и то4иците стават по_видими. Не съм забелязала зависимост кога се успокоява и кога се появява.
Идеи?

# 98
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мами, помогнете с идеи за един обрив. Praynig
Преди около 3 месеца забелязах, 4е Андреа има обриви отзад на колената, на меката 4аст. МиниатЮрни 4ервени то4ици, събрани нагъсто като голямо петно. И на двете кра4ета. Видях ги по верме на къпане, ина4е самият той не дава индикации да го дразни неЩо или сърби. ОЩе през януари ходих до педиатърката, за да питам какво може да е, но ни беШе първа среЩа (тя е нова, от лятото) и 4естно казано не останах о4арована... Нейните предположения бяха: сенна алергия (през януари Shocked), обрив от изпотяване и претопляне. Второто е съЩо абсурдно, понеже гарантирам, 4е Андреа е най_леко обле4еното дете в цялата околия. Аз изобЩо не съм фен на изнежването на децата 4рез навли4ане. Wink
Мислих си после да не е от омекотителя за дрехи и запо4нах да пускам допълнително плакнене и центруфугиране на всяка пералня. Но не съм сменила омекотителя. Възможно ли е, ако проблемът е в омекотителя, да има дразнене само в тази зона на краката и допълнителното плакнене да не е достатъ4но, за да го отмие?
Да кажа, 4е поведението на обрива се мени. Понякога (през пове4ето време) е много блед и се забелязва само с вглеждане отблизо, седи като следа само, но никога не из4езва напълно. А понякога се възбужда и за4ервява и то4иците стават по_видими. Не съм забелязала зависимост кога се успокоява и кога се появява.
Идеи?

Шурке,без да те стресирам излиШно  Stop ама на мен малко ми мириШе на атопи4ен дерматит  Thinking Обрива е на сгъвките на краката,нали ? А кожата на пипане грапава ли е?

# 99
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Мами, помогнете с идеи за един обрив. Praynig
Преди около 3 месеца забелязах, 4е Андреа има обриви отзад на колената, на меката 4аст. МиниатЮрни 4ервени то4ици, събрани нагъсто като голямо петно. И на двете кра4ета. Видях ги по верме на къпане, ина4е самият той не дава индикации да го дразни неЩо или сърби. ОЩе през януари ходих до педиатърката, за да питам какво може да е, но ни беШе първа среЩа (тя е нова, от лятото) и 4естно казано не останах о4арована... Нейните предположения бяха: сенна алергия (през януари Shocked), обрив от изпотяване и претопляне. Второто е съЩо абсурдно, понеже гарантирам, 4е Андреа е най_леко обле4еното дете в цялата околия. Аз изобЩо не съм фен на изнежването на децата 4рез навли4ане. Wink
Мислих си после да не е от омекотителя за дрехи и запо4нах да пускам допълнително плакнене и центруфугиране на всяка пералня. Но не съм сменила омекотителя. Възможно ли е, ако проблемът е в омекотителя, да има дразнене само в тази зона на краката и допълнителното плакнене да не е достатъ4но, за да го отмие?
Да кажа, 4е поведението на обрива се мени. Понякога (през пове4ето време) е много блед и се забелязва само с вглеждане отблизо, седи като следа само, но никога не из4езва напълно. А понякога се възбужда и за4ервява и то4иците стават по_видими. Не съм забелязала зависимост кога се успокоява и кога се появява.
Идеи?

за съжаление на някакъв дерматит ми прили4а, въпреки 4е не бих отметнала идеята за изпотяването Rolling Eyes
на мен ми излизат подобни на съЩите места през лятото, демек, разбираШ, без да съм обле4ена  Laughing

не мога да те посъветвам... мойта има безобразно суха кожа и се 4еШе постоянно, до кръв  Sick
ниЩо не помага, оправя се лятото, когато кожата е по_мазна.

за съжаление това е един от проблемите на съвременните деца, който (по мое мнение) им докарваме ние с прекалена хигиена и използвани препарати  Confused

# 100
Шурке,без да те стресирам излиШно  Stop ама на мен малко ми мириШе на атопи4ен дерматит  Thinking Обрива е на сгъвките на краката,нали ? А кожата на пипане грапава ли е?

На сгъвките на краката е, да, но не е грапаво. През пове4ето време дори и не се вижда без вглеждане, но пък и никога не из4езва напълно. Разглеждала съм и другите сгъвки _ там няма ниЩо.
Забравих да спомена, 4е сега от два дена има леко грапав обрив на гърба под лявата плеШка. В4ера ве4е беШе намалял в сравнение с предния ден, но днес оЩе не съм го разглеждала.
Другото, което ми хрумва, 4е горе_долу пак от толкова време (последните 3 месеца) страда от малко по_суха кожа на лицето. Знам ли, може да има връзка...
Аз все си мисля да не е неЩо хранително, но не мога да намеря връзка с никоя храна. newsm78

# 101
  • Italia
  • Мнения: 4 492
На мен сериозно ми прили4а на атопи4ен дерматит. Най-напред въпрос: с какъв Шампоан го миеШ/къпеШ ? Иди в аптеката и искай да ти дадат от препаратите за по-4увствителна/дерматитска кожа. Знам,4е Мустела имат една серия,казва се Стелатопия,баШ за това е. Аз моите ги мия с един Шампоан за тяло дето ми го беШе изписал един детски дерматолог в Буци,казва се Оледерм Репер ( Oleoderm Repair di Equiben ) Щото и двете са с дерматит. Джулия навремето запо4на с обривите то4но на сгъвките на краката. Петънца с обриви могат да се появяват навсякъде и понякога да са по ярки,понякога да избледняват. Не се ШаШкай,през лятото картинката зна4ително се подобрява. Ако ти е хиперпритеснено заведи го на дерматолог да го види. Hug

# 102
за съжаление това е един от проблемите на съвременните деца, който (по мое мнение) им докарваме ние с прекалена хигиена и използвани препарати  Confused

Мдааааа. Може. Confused 4увала съм 4есто да се говори за това, но винаги съм се надявала да не ми дойде до главата... Хм.
Не искам да разбунвам духовете, но, освен хигиената, мое ли4но мнение, 4е другият нож с 2 остриета са ваксините. Аз ли4но развих няколко съвсем леки алергии, които (рядко) се проявяват именно с кожни обриви, след задължителна ваксина среЩу туберкулоза в 6ти клас. Имам познато мом4енце с атопи4ен дерматит пак след ваксиниране.
Аз не съм достатъ4но смела и си ваксинирам детето по стандартната за Италия схема, но, 4естно казано, имам едно наум. Confused
Дано не съм права...
Ще продължа да следя обривите и, ако оЩе много се прото4и това появяване и скриване без ясна при4ина, пак Ще го водя на педиатър, ако трябва и на друг.

Дирок, къпем го с Шампоан Фиссан оЩе от самото раждане. Има няколко детски вида и ве4е ползваме вси4ките наред, понеже уж не го броя за изнежено новородено. Пълним ваната с вода, слагаме от Шампоана и разпенваме и го оставяме да се плацика и да си играе поне 15 мин. После изпразваме ваната и следва хубаво изплакване с дуШа. Не вярвам да остава неизмит сапун по кожата. Но Ще пробвам със специален сапун, ок.

# 103
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Шурке,проблемът не е дали остава неизмит сапун по кожата а,4е тези стандартните Шампоани отмиват най-горния заЩитен слой на кожата и ако тя си е по суха по дифолт както при дерматитите после става кофти. Идеята на тези специалните Шампоани е ,4е са емолиенти,тоест овлажняват и омазняват ( не в гадния смисъл на думата  Mr. Green ) кожата и не и позволяват да се изсуШава прекалено. Peace

# 104
Ох, да, на второ 4етене схванах какво си имала предвид за Шампоана. Crazy Мерси.  bouquet

Щото и двете са с дерматит
Добре, а това как се разбира? Как се поставя диагнозата? От наблЮдение на обривите ли е в състояние да определи педиатърът (а може би дерматолог?) или трябва някакво кръвно изследване?

Общи условия

Активация на акаунт