Свиждане на дете преди развод

  • 3 820
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 283
Зависи от видът на кредита, ако е потребителски си е личен и ти не носиш никаква отговорност. А тя банката ще се опита да те изнуди, но не се хващай. Не носиш никаква отговорност. Та ти може и да незнаеш даже за този кредит

Може и да не знае, но е солидарен длъжник, що, са били женени. Сори, ама е така.

# 16
  • Мнения: 2 723
Може и да не знае, но е солидарен длъжник, що, са били женени. Сори, ама е така.

Мда това е грозната истина  Whistling
На мен ми се размина тая част, сава Богу ...

# 17
  • Мнения: 19
Не сте прави момичета,

Солидарен длъжник е по ипотечни кредити, не и при потребителски. Само ако настъпи смърт, тя става и наследник и тогава ще дължи вместо него. Иначе ако звъннеш в банката ще отговорят като вас, но ако не е разписвала, че е съкредитор или поръчител, не дължи. Има закони. А на банката ще и е добре дошло. За нея е важно сумата да е вкарана, пък от кого няма значение. Позволяват си дори и нечестни средства и ако човек не си знае правата, може в голям стрес да изпадне. Щом сте разделени, консултирай се с адвокат все пак. Не чакай да стане късно. Дори и да се сдобрите, по добре е да си подготвена отколкото прецакана.

# 18
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Зависи от видът на кредита, ако е потребителски си е личен и ти не носиш никаква отговорност. А тя банката ще се опита да те изнуди, но не се хващай. Не носиш никаква отговорност. Та ти може и да незнаеш даже за този кредит

Може и да не знае, но е солидарен длъжник, що, са били женени. Сори, ама е така.

И аз подкрепям, че НЕ Е ТАКА... Говорих с адвокат ("мъжът ми" е теглил кредит , за които не знам), обясни ми, че щом е потребителски и аз не съм му поръчител и никъде не съм се разписвала, нямам нищо общо с кредита.....

# 19
  • Мнения: 1 393
Не искам да те плаша,но най-вероятно мъжа ти е подал искова молба за развод,а ЕГН-ти му трябва за съобщение за прекратен брак в 2бр.,в които се вписват имената и ЕГН-тата на двамата и се прилага към исковата молба за развод.Ако до 2-3-4седм.не получиш призовка,значи е искал за друго ЕГН-ти.Успех  Simple Smile

# 20
А не му ли трябва свидетелството за сключен брак и акта за раждане на детето, когато подава искова молба, защото в тези документи ЕГН-то ми го има и не би трябвало да ме пита.

# 21
  • Мнения: 2 723
А не му ли трябва свидетелството за сключен брак и акта за раждане на детето, когато подава искова молба, защото в тези документи ЕГН-то ми го има и не би трябвало да ме пита.

Трябват му

# 22
  • Мнения: 1 393
 Реално преди 2 дни на една приятелка и се случи същото.Мъжът и имал фотокопия от всички документи,а оргиналите си били в приятелката ми и и се обадил,за да и иска ЕГН-то.Тя тогава му го дала и след 2 седмици получи призовка с искова молба за развод.Аз я разгледах и там имаше някакъв форуляр,които се води съобщение за прекратен брак,с имената и ЕГН-тата на нея и мъжът и. Незнам каква е процедурата,но ми направи впечатление,че също и се обади за ЕГН-то.

# 23
  • Мнения: 2 723
Реално преди 2 дни на една приятелка и се случи същото.Мъжът и имал фотокопия от всички документи,а

Като е имал фотокопия за какво му е било да и иска ЕГН-то?

# 24
  • София
  • Мнения: 17 283
Реално преди 2 дни на една приятелка и се случи същото.Мъжът и имал фотокопия от всички документи,а

Като е имал фотокопия за какво му е било да и иска ЕГН-то?

Щото обикновено са тъпи кат г** ма маци, що  Joy
Иначе с копия подавахме и ние, оригинала го искаха чак на делото.

# 25
  • Мнения: 2 723
Да бе, достатъчно умен е да си направи копия на документите, ама не му стигнал мозък да прочете кво пише в тях...
Чак па толкоз Whistling

Общи условия

Активация на акаунт