С песни и цветя ГАБРОВО посреща пролетта!!!

  • 15 230
  • 313
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 252
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ ДНЕС - ЖЕЛАЯ ВИ ДА ВИ Е ЛЕКО СЪРЦЕТО И ТЕЖЪК ДЖОБА



това е цветето чието име нося  Laughing

# 286
  • Мнения: 55
Не е ли време за нова темичка Grinning

Да сложим заглавие, свързано с карнавала, а? Нещо от рода на " Ела в Габрово на 16 май и ще те посрещнам с карнавал " .
Може да се пейстне от сайта на общината да речем това

Котката от логото на Карнавал 2009, който тази година носи мотото „Няма криза?” е обзаведена почти изцяло с атрибутите на известния образ на несретника на Чарли Чаплин. 

Габровската котка е в криза, също като героя на Чаплин към своето време. Затова тя взема неговата фигура, неговия силует и неговите атрибути - малкото бомбенце, големите обувки и широките панталони. Скитникът на Чаплин е герой по време на криза, също като нашата котка сега. 

Шивашкият метър и годините отбелязани върху него показват как тя постепенно се е вталявала. Днес нашата котка е изключително елегантна, защото кризата при нас не е от вчера и това се вижда по чертичките на колана й.   

В нашата котка има песимизъм, но има и оптимизъм.

Песимистичното е, че при нас от година на година нещата стават по-зле.
Оптимистичното е, че метърът, с който котката си връзва панталоните все пак има край и рано или късно кризата ще свърши.
Въпреки всичко нашата котка е усмихната, защото на нея никога не й е пречело дали е пълна или слаба. За нея е важно, че тя винаги ще бъде обичана. Поради кризата нашата котка се е снабдила със своите дрехи от втора употреба. Така при нея са попаднали дрехите на Чарли Чаплин - прекалено широки панталони, прекалено големи обувки и прекалено малко бомбе.

Може и да е криза, но нашата котка не е боса, защото тя никога не е „боса” по никакви въпроси. Няма риза на гърба си, защото я е подарила на ближния от гостоприемство и дава мило и драго за близките си и гостите на града. 

През тази година и на този карнавал тя няма да раздава ризи, защото вече не й останаха такива, но се е заредила с достатъчно количество усмивки и обещава да ги дарява от сърце на всички, които споделят с нас габровския Карнавал.

В крайна сметка една усмивка топли повече от една риза, та дори и от един балтон...






Какво ще кажете? Малко рекламка  Grinning

# 287
  • София
  • Мнения: 73
Здравейте! Да се появя и аз, че се позагубих Blush
drugoselec идеята ти за име на новата темичка е страхотна, аз съм за  Peace

Както виждам май пак съм изтървала среща Sad - жалко, дано скоро си направим нова!

# 288
  • Мнения: 153
Днес Мартин има имен ден!Почерпете се за негово здраве.

Честито на drugoselec и на всички празнуващи! Hug

Ние го празнувахме на 1 март, но явно имаме два.



# 289
  • Мнения: 53
Честит имен ден на Марти и на drugoselec!

# 290
  • Мнения: 252
ledenata , ти си мила.  Hug Wink

И ето и предложение за заглавие на карнавална тема.
"И в кризата световна, Габрово ще оцелее, щом не спира да се смее- Време е за КАРНАВАЛ!!

# 291
  • Мнения: 55
Аз празнувам на първи март, ама като си просите почерпка  Wink

# 292
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Честито на днешните именници   bouquet
И утре не вършете нищо, че нали знаете, че е луда сряда  Grinning

# 293
  • Мнения: 910
Честито и от мен на именниците!Да са живи и здрави!  bouquet
И утре не вършете нищо, че нали знаете, че е луда сряда  Grinning
това не го знаех

# 294
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Честито на именниците,да са живи и здрави!
Каква е тази луда сряда не бях чувала  Blush,Валка честита ти прическа,отива ти! Hug
Момичета кога ще е карнавала,наближава май. Crazy

# 295
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Ами аз не съобразих, че тук може да не сте чували за "лудата сряда" но по моя край така й викат и майка специално звънна да ме подсети утре да не върша нищо  Blush
Прочетете тук за нея...
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=334701

А сега пък ми казаха, че и яйца не трябва да боядисвам като съм бременна. Аман от суеверия!
valeria81 , благодаря- и аз си се харесвам така  Flutter

# 296
  • Мнения: 302
Честит празник на всички които празнуват  bouquet

# 297
  • Мнения: 252
Честит първи рожден ден на Боряна. Нека да е много щастливо и усмихнато дете и игрите й да нямат край.

# 298
  • Мнения: 153
Честит Рожден Ден на Боряна.
Много щастие и радост, много здраве и сбъднати мечти да я съпътстват в живота!

# 299
  • Мнения: 252
ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН !
МНОГО ЗДРАВЕ,КЪСМЕТ И УСМИВКИ

Общи условия

Активация на акаунт