За мъжете и ревността

  • 3 590
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 447
Едни реват от ревността на мъжете си,други се натискат да бъдат ревнувани. Whistling

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Не ценя участието на ревността в отношенията.
И аз!
Един единствен път в живота си съм ревнувала. Това чувство е толкова изяждащо и разкъсващо, че не ти оставя сили дори да обичаш. Изпитах го на собствения си гръб толква добре, че вече ми е съвсем ясно - Ревността е проява на върховен егоизъм и слабост, не на Любов!
За нищо на света не искам някой да ме "обича" така, нито пък аз него.
Смятам, че съм достатъчно интересна като човек и като жена за да ми се налага да прибягвам до подобни методи за да привлека нечие внимание.

# 17
  • Мнения: 293
Мен ме ревнуват предостатъчно за да си прося още.
И внимание получавам достатъчно,за да правя такива неща.
Обаче..съм на мнение,че един мъж никога не трябва да е сигурен,че си му в кърпа вързана и трябва винаги да има по-малко нехайство и дразнител за да го държи в кондиция.
Мъжете не са като хората  Hug

# 18
  • Мнения: 212
Нещо не ми харесва този метод. Не,че моя приятел ще отрази подобно нещо.Ревноста му е доста чужда... или добре я прикрива. Както и да е, аз не бих приложила подобни хитринки.

# 19
  • Мнения: 208
Имам подобна случка,но аз не знам кой ми е изпратил смс с текст-излъжи нещо твоя и да излезнем някъде.Бяхме заедно и явно съм била много учудена и той ме попита нещо лошо ли се е случило.Показах му го и той ми каза ако искам да звъна да разбера кой е.Званнах,но никой не вдигна и написах смс да не ме притеснява и че нямам желание да ходя с него никаде.
 Моят мъж в тази ситуация ще ме попита кой е този колега и какви са ми отнушенията с него и накрая ще каже,че е по-хубаво да привличам вниманието на мъжете отколкото никои да не ме поглежда.Не знам откаде ми има такова доверие.

# 20
  • София
  • Мнения: 421
Не мисля, че момичето  е искало да си изпроси парфюм.Гледате много буквално на ситуацията.Искала е внимание и го е постигнала.Избрала е не да му мрънка,а да го накара сам да се сети.Мъжете са ловци по природа и когато нещо им бяга, те го гонят.
Имаше тема - кога започват да ни приемат за даденост.
За мен - когато решат,че сме им сигурни и не трябва да правят нищо за да ни спечелят.Малко несигурност им трябва.
И аз преди време си мислех, че който ме харесва,трябва да ме приеме такава каквато съм.Грешка.Не да ме приеме трябва, а да продължи да ме желае и обича през годините.
На някои жени им е в кръвта играта.Други - като мен, го научават по трудния начин.

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 11:37 от Мaрта

# 21
  • Мнения: 2 175
Марта,
взе ми думите..  bouquet
Аз също не мисля, че смисъла на въпроса беше - "как да го измуфтим, когато ревнува"..а "хем да ревнуваш, хем да не се сещаш за мен.. Twisted Evil"

А иначе - да правила съм го..
Не с цел да постигна нещо, а по-скоро да го опозная по-добре..
Попаднах за пръв път в живота си на силно ревниво гадже..и ако искам да не провокирам, трябваше да знам на кое как ще реагира..
Е, сега вече знам и не експериментирам..само от време на време, когато искам да го издразня..лекичко..за да погледам сеир.. Sunglasses

# 22
  • Мнения: 2 161
Аз ревност насила не бих си просила.

# 23
  • Мнения: 4
Веднъж с моя си говорехме нещо...Разказах му как последния път,когато излизах без него един познат седна до мен и ми каза:"Зарежи я тази любов!Намери си мъж,който може да ти осигури поле за изява"-разбирайте да има фирма ,в която аз да трупам стаж и да получавам безобразно голяма заплата.
Не бях виждала такава реакция Shocked
Вика,фуча,заканва се.....Започна да се обажда на приятелките ми и да пита кой е бил на нашата маса.
Така и не разбра(да се благодаря,че имам дискретни приятели).
От тогава мина доста време и още се сеща за това в най-неочаквани моменти и ме пита кой е бил.
Нищо не се промени-не получих парфюм или  цветя.

Като се замисля обаче за последните два месеца ми е засвидетелствал обичта си необичаен брой пъти.Имам предвид материално.Сега трябва да почна да търся знаци за изневяра ли?
Вероятно съм будала,ама не ми се вярва....

# 24
  • Мнения: 5 710

Едвам го спрях да не му се обади, за да му "благодари" лично за "милото" внимание към мен...  smile3508

Резултатът: излезе веднага и малко по-късно се прибра с цветя и парфюм Wink


въх, каква си хитруша.
следващият път играй за кола, готова си.

# 25
  • Мнения: 2 388
Активирала съм всичките ми познати мъже да ми звънят, да пращат смс-и, да ме канят на срещи и т.н.
А Милинкото ми Мило купува ли купува от ревност.

# 26
  • Мнения: 1 897
Не ми харесва да бъда ревнувана.
Благодаря. Stop

# 27
  • Мнения: 2 590
Аз предполагам авторката е имала предвид, лека доза. Понеже и аз не обичам ревността към мен(патила съм си) да е прекалена. Но може би лека доза да подсолява, поне от време на време. Когато я няма изобщо ти липсва(говоря от личен опит), а когато е в голяма доза, дразни. Май наистина не знам какво искам Joy Може би ключа е да е в умерена доза и да се улучи баланса. Иначе и аз не съм правила нищо напук, за да я предизвикам.

# 28
  • София
  • Мнения: 233
На Мaрта и magarence-то МНОГО, ама МНОГО благодаря  bouquet, че вече бях се притеснила, че никой не разбра какво имам предвид...
Естествено, че не съм очаквала китка, камо ли нещо друго и съвсем не ми беше това целта!
Когато му показах SMS-а го направих /почти/ без намерение да го карам да ревнува и последвалата реакция беше изненада и за самата мен!
Ако стандартно бях започнала да мрънкам, това каето щях да получа е:
а/няма такова нещо, обръщам ти внимание
б/това е, защото ходих да ритам, нали?
в/абе ти какво искаш от мен, на теб може ли да ти се угоди? Shocked
Не знам, може би беше даже по-правилно да ви провокирам да помислим по въпроса "Какво може да направим, за да постигнем исканията си, вместо да "намиламе" на главата на милото"...просто идейка Simple Smile
И съм абсолютно съгласна, че колкото и да се обичаме и да се чуствами взаимно луди един по друг, не бива до го оставяме без съвсем никакъв дразнител, че ще вземе да се почуства прекалено уверен и... тогава отиваме в "Когато ви приемат за даденост" newsm12

# 29
  • Мнения: X
Ами...любовта е като огъня,за да не изгасне,трябва да се подклажда,без значение какви "дръвца " ще слагате.Иначе гори,гори ,после започва да тлее ,докато угасне съвсем. 

Общи условия

Активация на акаунт