Re: Вижте колко е щастлива мама, че си има ПОРОДЕНИ двама! *26*

  • 11 082
  • 314
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 542
О, мила, чак луда не си. То тука всички сме луди де  Mr. Green, но в положителния смисъл на думата. Смятам обаче, че няма да ти е излишно да потърсиш помощ. И то не за друго, а за да не всееш този страх у децата си!  Confused Не те ли е страх, че никога няма да станат самостоятелни, за всичко и винаги ще разчитат на теб? А хипнозата е стар метод за решаване на проблеми, но аз лично не бих се подложила, поне не засега. Потърси помощ, това не значи, че си луда, а че осъзнаваш, че имаш някакъв проблем.  Hug Успех!

# 91
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не те ли е страх, че никога няма да станат самостоятелни, за всичко и винаги ще разчитат на теб?
Децата ми са изключително самостоятелни, голямата вече ходи тук (в Гърция) на училище и се оправя доста добре сама  Peace Малкият пък може с часове да си играе сам - с коли, мотори, в пясъчника; храни се сам и пикае прав, поливайки лимоновото дръвче на дядо  Laughing Бебата също се заиграва сама, стига да съм в стаята  Peace
Общо взето, не ги "обсебвам", оставям ги да дишат, ама им треперя много....

# 92
  • Мнения: 15
здравейте, моето момченце се казва Никола.Пред нас сега стои въпроса с яслата.Записани сме от края на лятото, но април май няма да ни огрее, а и по думите на директорката-и за юни не е крайно сигурно.Питахме в една частна занималня-има свободни места и за сега сме решили за там.Естествено отзивите са различни, като за всяко място.Иска ми се да го пуснем, та да посвикне, да не е много в шок, ако остане за по-късно при появата на бебето.То е чак за октомври, но все пак.

# 93
  • Мнения: 219
    Здрасти на всички!
    Не съм писала от няколко дни, защото им чета глупостите в темата за кандидатстването и се ядосвам... едните били дискриминирани от двудетните семейства и пасали петиции (затова и махнаха предимство брат/сестра в 1 градина), на другите децата стресирани, че щели да ги местят от чиста ясла в дг, затова било по-добре да ги приемали направо целите групи от ясля в цдг, за си били заедно - заради стреса. И щом,  разбираш ли, от яслите не преминавали направо в цдг, а само с предимство от 1 точка (която им гарантира приема), така трябвало и за яслите от одз, да били кандидатствали наново, заедо с тях, пак с едва точка, че иначе били дискриминирани... абе нямам думи. От притеснение не спя, заради градините и заради апартамента... трябва да е готов края на април, но дали ... какво ще правим после... Такива работи...
   

Е добре бе, тия хора сами си противоречат. Значи видиш ли от яслата са свикнали с едни деца, и дайте после да не ги делим в ДГ, ама с братче/сестриче не са свикнали, така ли? Ей, че се ядосах, как може толкова да си гледат в своята паница и да са като коне с капаци. То ясно, че ако имаше достатъчно ДГ и всички деца можеше да влязат нямаше да ги има тези истерии, ама това вече са глупости, едните са стресират и дайте да са заедно, а другите може и в отделни ДГ, щото видиш ли сигурно в къщи после са заедно.

Олимпия, хубаво, че децата се развиват нормално, ама за теб не е добре този стрес. Майка ми от нерви (по работата) си докара язва, така, че по-добре иди при специалист, за самата себе си. А и като си по-спокойна и здрава ще си по-полезна и за децата си, нали  Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 1 464
    Олимпиа, нищо ти няма! Виж, хората са различни. Майка ми казва, че не е важно какво се случва, важно е как го приемаш. Това, че си по емоционална, притеснителна и грижовна не пречи на никого, това е част от характера ти. Щом децата се справят добре в училище, общува си малкия с други деца, играе, пишка прав ( браво на вас, че ние още не можем прави, Иван не иска да го учи как става, пък с мен не иска  Grinning ), дребното и то е добре... Това за високото кръвно и безсънието вече наистина не е добре, но може да опиташ да пиеш някакви чайчета за сън (не съм сигурна за лайката...) топло мляко с мед, такива неща. Един родител не спира да се притеснява, явно ти изживяваш нещата някак по-емоционално. Не съм ескперт, така че ако ти се ходи на психоаналитик - давай, защо не, на мен лично идеята ми харесва, самото споделяне  и изразяването на емоциите, чувствата, мислите би ти подействало разтоварващо, дори този специалист да не ти въздейства по друг начин.
    Цвети, така е, много се ядосвам аз на тези недообмислени писания за градините. И двете ми деца чакат ред - над 400-450номер са, борим се за 25 места... На никой не е лесно, но има неща като тези, които ми идват в повече.

# 95
  • Мнения: 1 461
Аня бъркаш ме с някой не съмтърсила аз такава седялка

За излизането на мен ми е все още мъка въпреки че вървят пак излизам с количка едната я слагам да гледа напред другата сяда на облегалката и гледа назад но вече са тежички съответно и количката ,в 15,30 взимам Галето от градина и отиваме в парка до към 19 часа после едвам едвам се прибираме приготвям вечерята а те плачат или се дърпат около мен много често ги слагам да седнат горе на кухненския плот докато аз готвя така поне има тишина.Започнаха много да се обичат прегръщат се целуват се особенно сутрин когато се събудят (вече спят в отделна стая на легла единички) едната отива при другата и се прегръщат радват се една на друга  Heart Eyes а ние ги чуваме от другата стая детски смях  Heart Eyes
Утре тук имат голям празник ден на бащата по този случай чак в понеделник ще е работен ден .Мая се обрина от адаптираното мляко и сега я караме на кисело мляко на баба добре че наблизо има бг магазин .

Адрианска как са дечицата  Hug
С тези градини ще ви подлудят дано ви приемат дечицата  Praynig

Олимпия аз съм същата не си сама

За добро настроение ще ви почерпя с една плодова тортичка която правих днес тук имат голям празник Деня на бащата

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 18:18 от kar4ita

# 96
  • Мнения: 1 410
Ето ги моите малки кукли ,то едното си е нашествие  http://vbox7.com/play:1b27aa13

# 97
  • Мнения: 1 632
Здравейте! Hug
Вчера бях на тържество и съм супер щастлива!
Заради малкото време което имахме до тържеството, бяха дали само 1 стихче да научи.
Нямаше голямо участие Боби, но тържеството беше разкошно! Heart Eyes
Много съм доволна от учителките му! Heart Eyes
Направи ми впечатление, че имаше 2 дечица които нямаха стихче, но участваха, като пляскаха и танцуваха.
После разбрах, че почти не говорят.Значи все пак има начин(имам предвид Рая) newsm78
Не се натъжих обаче, а се отдадох на момента, и чак се просълзих от радост!
Тази вечер Боби ми разказа как лелята го ударила през лицето, защото не заспивал на обяд. ooooh!
И вече ще се разправям с нея! Thinking
Да ви кажа набързо за Рая!
Имаше поставена диагноза моторна алалия, което е поправимо с много търпение и работа.
Мисля другата седмица да я заведа и на УНГ, да я проверят за трета сливица, защото гласчето и е глухо, и носово.
Минали сме всякакви лекари-психолог, психиатър, невролог, като едновременно посещавахме и логопед.
Имаха съмнения за аутизъм, епилепсия и други с които ми бяха изкарали акъла.
Правихме какви ли не изследвания, сред които и ЯМР, и всичко е наред.
Започна да проговаря едва преди 1година, и все още говори доста по-слабо от Боби, заради което я изолират в градината. #Cussing out
Малко объркано обясних. Embarassed

Танче, като видях клипчето, се сетих, как моите бебоци си прескачаха кошарите, за да са заедно. Laughing


Карчита, правиш страхотни торти!

маик, завидях ти!Пожелавам ти, все по-често да се смееш така! Hug

Олимпия, не си сама! Grinning
Понякога се чудя откъде я вадя тази фантазия Crazy

А Иви къде се загуби?

# 98
  • Мнения: 332
Ивка, много мило ми стана като четох за тържеството. Grinning Но това с лелката е плашещо - не само самият акт на удряне, но още повече факта, че го е плеснала през лицето.  newsm78 Поговори си с нея , докато е време.
Като чета за Рая ми звучи много объркано и сложно, но понеже не знам подробности много  Hug за теб и Рая, и стискам палци всичко лошо да е зад гърба ви и само хубавото да е пред вас.

Татянка, голяма е веселба около и в кошарата, хе хе. Голямо диване е каката. Сладурка, все такава да е!

Карчита, като куче с изплезен език гледах тортата. Изглежда прекрасна. Много ли ще е нахално да те помоля за рецептата, ако не е семейнна рецепта де  Embarassed (скоро РД ни чака, и точно се чудех рецепта за каква торта да търся, че ще ми е за първи път от 7 години насам да правя баш си торта, а не просто нещо приличащо на торта)

Олимпия, чак луда не си  Hug. Днес отварям прозореца да погледна дали Ники не се прибира с Борис от ясла, и съм гушнала КАлина, и не искаш ли ми минава мисълта, ами ако без да искам я изпусна. Затворих го веднага, и близките 5 минути само я гушках. НАйстина, да не се случва това, което ти мислят близките, еле пък майката.  Мозъкът ни играе номера. Но може би е добре с помощ от специалист да решиш проблемите със сънят и кръвното. Аз едва ли бих прибягнла до хипноза, но определено бих потърсила специалист, може би психолг, или психоаналитик.

# 99
  • Мнения: 1 632
Ами то си е объркано! Tired
Имах предвид, че докато стигнем до тази диагноза, правихме куп изследвания, и имахме други диагнози. Tired
Аз все пак се съмнявам и в тази диагноза, за това съм решила да проверим и при УНГ, дали причината може да я търсим средното ухо, следствие на трета сливица.
Като си прочетох поста сега,  :о: съм ги написала отзад-напред. Embarassed
Като ромка звуча напоследък! Mr. Green
 Умората, безсънието  и липсата на социални контакти може да са повлияли. Confused
А лелката няма да я оставя така Naughty !

О, мила, чак луда не си. То тука всички сме луди де  Mr. Green, но в положителния смисъл на думата. Смятам обаче, че няма да ти е излишно да потърсиш помощ. И то не за друго, а за да не всееш този страх у децата си!  Confused Не те ли е страх, че никога няма да станат самостоятелни, за всичко и винаги ще разчитат на теб? А хипнозата е стар метод за решаване на проблеми, но аз лично не бих се подложила, поне не засега. Потърси помощ, това не значи, че си луда, а че осъзнаваш, че имаш някакъв проблем.  Hug Успех!
И аз не бих се подложила на хипноза, но само, за да не разберат тайните ми, и колко по луда съм всъщност! Crazy

# 100
  • Мнения: 3 089
хепимама- вчера бях на родителска среща и сега вече мога докладвам как се е развила ситуацията в нашата ЦДГ по отношение на кандидатстването. педагогическият съвет /май е това  newsm78/ е решил допълнителни точки за предимвство да се дават и на деца, които имат брат/сетсра в ДГ /мисля, че не са поставили изискване за малка разлика, но и да са - ние с породените попадаме в него/ + предимство имат деца, които са посещавали яслите в района /в нашия район има 2 ясли/. т.е. камбата ще има 2 точки повече от обикновените кандидатури. както казах, не вратичка са оставил, а направо порта. друг е въпросът, ако нито едно от децата не е посещавало ясла или ОДЗ. тогава няма файда от въпросните предимства, но все е по-добре от сегашната сстема в чистия й вид Peace

# 101
  • Мнения: 1 410
Олимпия - да ти е жива и здрава рожденичката!

# 102
  • София
  • Мнения: 1 464
Олимпиа, сега видях, че си имате рожденичка - да ви е жива и здрава!  newsm59 newsm59 newsm59
Маик, коя ви е градината? - между другото тези точки не са цели едниници, а десети, които се добавят при вторично класиране май...

# 103
  • Мнения: 3 089
олимпия - да са ти здрави децата, мъжа, близките и верните приятели!
а на теб лично - да ти е чстит праника

мале, ако знаете как рева по рождените дни на децата   Rolling Eyes

хепимама - 12 ЦДГ на Гладстон. едната учителка каза, че тия дни са приели допълнителните превилегии, които давали по още една точка. или поне аз така разбрах - че се говори за цяла точка. тя добави, че се изпратили към общината своите 'предимства', т.е. в един момент трябва да се укажат и в системата. и точно в тоя момент започнаха за идват и другите родители и вече нямаше как да разпитвам за моята бъдеща кауза.
тук е моментът пак да похваля и яслата си - 28 ЦЯ, и детската градина - 12 ЦДГ. страхотен персонал, страхотни директорки! знам, че така трябва да е - т.е. така е редно да се работи - с хъс, желание, мерак и любов, обаче тия нашите жени супер ме кефят. не знам изключение ли са от масата или не са, но напоследък си мисля, че е добре да ми румне начин, по който да покажа, че всички мого ме кефят. може би подарък някакъв значим. може и да не е скъп, но значим. да да знам - ще го мисля още малко и после 100 % ще рагирам някак. тия хора трябва да знаят, че са пичове, въпреки че всеки ги мачка, включително и финансово  Peace
и да споделя колко много не ми харесаха част от родителите - правиха си безвкусни шеги за ниските заплати в ДГ.  много, много безвкусни шеги. снощи беше един от супер редките случаи, в които си оставих устата затворена, а не трябваше. трябваше точно в тоя случай да зейна и да наритам кучетата в ъгъла. направо се чудя как не ги е срам тия хора...

# 104
  • Мнения: 2 331
Честит празник, Олимпия!Да е живо и здраво детенце!Много весел ден, изпълнен със смях и красота!                                                                                   
                                                                                   

Общи условия

Активация на акаунт