Ей ги сладки януарчета трупат килограмчета и грамчета

  • 12 083
  • 301
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 19
Абе к'во им става на СНИМКА БГ., опитвам се га вляза,влязох след 20 мин.борене,сега снимки не мога да кача #Cussing out.
Исках да ви покажа първия ми син,ама ще чакате.
Засега гледйте това.

# 241
  • София
  • Мнения: 2 613
Хайде сега и аз в отбора на тези, дето ще се окаже, че нямам кърма- днес бяхме при докторката, оказа, се че за 12 дни моята Йоанна е качила само 200 грама и тя буквално ми се накара, че не съм я дохранвала достатъчно и направо да си й правя дозата АМ, за да се наяждала (тук първото, което ме учуди, каза да и правя по 150 мл АМ Shocked), това не е ли много за едно бебе на няма два месеца Rolling Eyes- ммите, дето дават АМ, каква е дозата за вашите бебочвци на едно хранене Rolling Eyes Аз обаче няма да се предам без бой за кърменето- сега си купих д аям жито, лактогонен чай, и реших няколко дни да изцеждам, колкото събера, и колкото не достига ще й додавам....да видим дали ще е писано да се кърмим още, а ако не, ще си мина смао на АМ и това е Confused
И след това, каза да започна да я захранвам със сокче Shocked- не е ли ама супер рано за това...аз все си мислех, че от по-късно трябва да стане това.....и май, ще я сменям аз тази моята лекарка-  Rolling Eyes
Хайде оплаках ви се.

# 242
  • Мнения: 31
elena_d, на моята приятелка на момченцето, което се роди миналия май, на 3 месеца му направиха операция от хидроцеле. Единият му тестис беше станал огромен и го болеше. Най-добрият специалист в Пирогов и каза, че по принцип колкото по-рано се оперира, толково по-добре за детенцето. Дано вие да нямате такъв проблем. Иначе, моят гинеколог ми каза, че има 2 случая на вътреутробно регистриране на хидроцеле в 7 месец.

Днес приложих събраното от всички вас know-how - е какво  #2gunfire #2gunfire на сополки падна като се напъна и ревна! Аз какво съм си мислела че чистя досега newsm78!  А иначе днес пак не сме на кеф и чичко Моцарт хич не помага.

Аз ви бях казвала колко се радвам, че Ви има преди няколко теми, ама никой не ми обърна внимание #Puppy dog, така че няма да си повтарям любовните излияния Two Hearts. Обаче прави ли Ви впечатление, че си влизаме в полетата-изведнъж на няколко момичета им идва една и съща тема синхронно?

Е току що трябваше да прекъсна храненето на детето и да се изкъпем и двамата: наака се докато кърмех и тъпия смотан Памперс пропусна!Направо съм бясна afwitch! Сега го разгледах подробно-хартията е направена с място за ластик, ама ластика липсва!Вие обсъждахте, ама аз нали съм си блейка-водолейка, бях останала с впечатление, че си имат ластик. Е сега ще го снимам и ще си напиша оплакване в Асоциацията за защита на потребителите- защото са 2 вида памперси, а е един артикул! Качеството на единия вид е наполовина, ама никъде не е обозначена разликата, а цената е същата! Ако някой иска да се присъедини-колкото повече оплаквания получат, толкова по добре! Макар, че по новите правила и едно им е достатъчно. Иначе пакета е джъмбо,купено в Била. Сега сложих едно Либеро, а освен останалите Памперси да ги изразходвам само за през деня-че такова нощно мазало ако стане, ще е още по-неприятно. Аз му казах на мъжа ми да вземе на бройка да ги пробваме, ама пък той като един истински Овен не си играе на дребно и награбил направо джъмбо-та!

# 243
  • Мнения: 19
ЕТО ГО първородния ми син,който зарязах най-безчувствено в БГ  newsm45
Доня,аз съм обожавам кучета,ама по-добре да ги нямаш,че като им стане нещо е мъка голяма.Дано не се доразвие болестта.

За къпането ,мокрете главата последна,както  е казала и Лено.

Пак за пампересите.У БГ-то няма ли тези пампи,страхотни са,имат и индикатор дали  е мокър памперса или не,няма нужда да го разлепвате и да проверявате ,супер меки са и не пропускат.

# 244
  • София
  • Мнения: 553
да дам отчет питах лекарката си дали мога да пия нещо контрацептивно,но се оказа че кърмещата жежа не може да пие нищо.да си направя тест след 10дни  Praynigмале много трябва да се внимава,до сега не обръщах особено внимание Naughtyнали съм секцио трябва да мине време преди да  preggo

# 245
  • Мнения: 3 861
Angelviolet , аз ще се присъединя към оплакването ти. Ако знаеш от колк време се опитвам да изразходя тези тъпи Памперс, само през деня и ги слягам, а нощем караме на Либеро, а те даже вече и омаляват и е ужас, но не ми се хвърлят, ние бяхме награбили 2 Джъмбо пакета Sick
Е почти свършиха, имам още за около седмица. Утре  мисля да отида да купя пампи на бройка от различни фирми за да мога да ссе спра на нещо друго, но Памперс повече не искам да купувам

Абе мацки, то това с регулрането хубаво, но проблемът е, че след кърмене си остава гладна. Или я мързи да суче или не и стига, но факт е, че не може да се наяде с 80 гр. на ядене. Снощи и замерих вечерното хранене и толкова излезе. Додадох малко изцедена, изяде я на един дъх и като ревна за още...и дадох добавка АМ, ами гладна си беше...
В тази връзка отивам да готвя и едно жито ще метна да се вари...

Натали, и аз обожавам животни, кучетата са ми слабост, при майка ми оставих 4. Единият ми мъжкар почина преди няколко дни, а другият е болен от рак. Няма да се оправи, то е ясно, но поне да му удължим живота още малко, много е тъжно, много

# 246
  • Мнения: 61
 Голяма късметлийка съм аз, до сега никакви проблеми с Памперс нямам, даже напротив ужасно си ги харесвам. Сигурно имам нещо ирландско в гените, че хората се оплакват от сумати работи, а на мен пусто чудо никога не ми се случват. (което е и малко скучно, но няма сега да се оплаквам).

 Моят прекрасен съпруг на сватбата ни беше с риза в цвят пепел от рози - любимата му. Направи очите на всички такива  #Crazy. Аз бях в костюм в същия цвят, но тъмен. Върви ни просто на това момчешко розово.

Angelviolet, пробвай някой джангър. Guano Apes да сме по-конкретни.

marrygold, какви са тия мисли пък ти, че то ако при всеки проблем решавахме, че не си заслужава, нямаше да остане  човек в тая страна, освен "материала". Няма да се даваме на посредствеността толкова лесно, я!  Mr. Green

# 247
  • Мнения: 31
Значи току що разкрих "памперската" мистерия  smile3530 : http://www.pampers.com/en_US/proddetail/id/900801/sectionid/0, виждате ли оранжевото кръгче, на което пише total care- разтягат се на кръстчето и са подсилени долу. А 2-та (ние сме още на нея)-  там, където е нарисувано памперсче в жълто кръгче, на едните пакети пише stretch-ластични са в кръста, а но другите - dual barrier system, т.е. те пък са подсилени отдолу. С две думи, момичета, вносителят на Памперс в БГ ви дава възможност да си изберете откъде по точно да бъдете оакани вие и вашите бебета smile3534  А в пазарната мрежа никой не си прави труда да ви информира каква по-точно разновидност купувате. Предполага се, че вместо в правото си да бъдете информиран потребител и на щанда да има написано пояснение на родния Ви език, сте длъжни: А) да владеете непременно английски, за да разчетете надписа и Б) определено да сте доста наблюдателни, за да ви привлече вниманието въпросния миниатюрен надпис.   smile3527 smile3529

# 248
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Добър вечер! В момента пиша с 1 ръка, защото малката е у мен. ral4e, аз давам АМ, по-точно Нан 1 и на кутията пише: втори месец - 150гр. 5 хранения на ден. Разбира се, не спазвам точно този грамаж, защото преди това я слагам на гърда, пък и зависи тя колко иска. Понякога изяжда 120гр., друг път- 70-80. То самото дете си подсказва..За памперсите- досега съм пробвала Памперс, Пуфис и Хъджис и честно казано най съм доволна от Памперс и пак от тях ще купя, понеже в момента имам 1 джъмбо пак на Хъджис. Купих ги на промоция - 2 пакета+ мокри кърпи.

# 249
  • Мнения: 45
Сега да дам отчет след посещението при гастроентеролога...най-общо "рефлукса ще се израстне към 6-8 месец". Не се препоръчват медикаменти, освен, ако не повръща на всяко хранене (което Яна не прави). Да продължи с антирефлуксното мляко. Задължително да спи на повдигнат матрак и след хранене поне 20 минути да се носи, за да слезе добре млякото надолу. Проблеми може да създават и млечните гъбички, особено, ако са слезли по-надолу, защото правели възпаление, което боляло. Да се маже с Дактарин най-малко три пъти дневно (аз мажех по два), а дори и след всяко хранене и един час да не се дава друго, за да подейства. След две седмици да спрем дактарина и да дадем изпражнение за изследване за гъбички за всеки случай. Другото интересно нещо, което научих е, че изваряването не помагало срещу гъбичките, защото били упорити гадовете и затова като видите, че езиците не са бели да смените бибероните. А и още нещо - добре било за бебета с повръщащи, киселинни и колични проблеми да се спазва възможно най-стрикто режима на хранене - тоест да се спазват часовете и да не се изкушавате да им давате да си дояждат между храненията...ама това не зная дали важи за кърмени бебета.
Гърченето назад можело да не е от киселини, а също и от силни колики - те също имали такива симптоми.
НО...просто трябва търпение, за да премине този период...ама мен ще ме заболят ушите от тези крясъци #Crazy...да не говорим, че ми е жал да го гледам горкото дете как се мъчи Cry
Нещо съм се вкиснала Sick

И два въпроса...

Някой от вас има ли вибриращ шезлонг и върши ли работа, че съм си намерила втора ръка изгодно, ама се чудя...

А чували ли сте да се дава чай от джоджен на бебета? Че на мен ми казах, че много благотворно влияел на газове, колики и други такива крясъкообразуващи явления...

Ралче,
Яна яде 100-120гр. на хранене, като храненията са през три часа без да пропуска. Понякога, естествено, не изяжда всичко, но общо взето това й е стандартната доза...

# 250
  • Мнения: 30
Аз също не съм доволна от Памперс. Ама щото и аз към тъпа овца и не съм прочела миниатюрния надпис. Ама откъде да знам. Нали уж ги рекламират, че са еластични. Май досега Пуфис най-ми харесват. 3-ката ни пасва идеално и досега има само 1 пропуск, ама той толкова беше изсрал, че и памперс за възрастни нямаше да го побере   Mr. Green.

Копривке, според мен Ана я мързи малко повечко, затова така малко яде. И аз го забелязах моя, че е мързел. При една и съща мекота на гърдите един път изяжда 70 гр. и реве, че е гладен още, а друг път 140 гр. при същата ситуация. Ама като не му дам друго си виси на гърдите ми и чака да потече  hahaha. Според мен консултирай се с някой от кърмаческия. Може пък да ти помогнат. Седни пии една бира - хем ще се успокоиш, хем кърмата ще ти тръгне.

Ралче, защо пък да нямаш кърма. Я виж първо колко памперси пълни. Аз забелязах, че при едно и също ядене Никола качва 200 гр. примерно за 2-3 дни, а следващите 6 дни качва само 100 гр. Бебетата не наддават равномерно. В това се убедих. И това дето го разправят педиатрите, че що за 1 седмица или 10 дни толкова малко бил качил - еми той другата седмица може 3 пъти по толкова да качи. Те откъде знаят?
Ама верно 150 гр. множко ми се виждат  newsm78, ама за 5 хранения е нормално де.  
Незнам де, но аз не бих бързала със захранването. И без това тия сокове вече ги отричат.

Имам една книга, много стара, за храненето на бебето и детето. Та в нея има табличка от колко кърма се нуждае бебето. Не е едно и също количеството, през целия ден. Ама Никола нали го меря, та се оказва, че абсолютно точно са си го написали хората. Количеството варира от 160 гр. сутрин, до  100 гр. вечер при 6 хранения на ден.  Това за 3 месечно бебе. Ама познали са хората.

Ох, и Никола хич не може да заспива. Чака все цица да му дам. А аз си мисля, че е гладен и реве от глад. Търси си цицата човека и като му дам, заспива за 10 секунди. Май много лошо съм го свикнала  Thinking.

# 251
  • Мнения: 3 861
Сладурчеста, и Калоян беше така...Какво да ти кажа, мъжка му работа, за цица мило и драго дават Joy Joy Joy

Тази вечер ще ми се спука гьона...сама с децата, едновременно готвя и трябва да сложа Калоян нареме в лвглото защото утре е на градина. Метнах лазанята да се пече, нахраних бебето, сега си поемам въздух и започвам голямото къпане на двамата, междувременно лазанята трябва да е готова, Калоян да вечеря, по някое време и мънинкото ще врекне за манджа, горе-долу тогава Калоян вече ще се е наял, надявам се, но няма да иска  да заспи без приказка и понеже баща днес му е махнал звуковата карта на компютъра не мога да му я пусна оттам, нашият компютър пък не е вързан с неговата стая и ще трябва да чета. през това време Ани не знам какво точно ще прави...
Оплаках се...отивам да отмятам едно по едно...

# 252
  • Мнения: 641
sladur4esta, ти вярно си енциклопедия. Обаче момченцата вярно са си цицомани, Сами на челна стойка ще застане, за да докопа цица и после едно блаженство излъчваааа
Angelviolet, много ценнен рисърч си направила! Мерси   bouquet
pavlina_k, благодаря за подробното инфо. Ще чакаме да израстат дечковците проблема – явно това е решението  Tired
Копривке – хич не ти е лесно, ти си като Шива  Shocked
Ралче, подкрепям Сладурчеста за неравномерното надаване и за това да броиш памперсите и така да се ориентираш стига ли и манджата на принцесата . И според мен е мнооого рано за захранване със сокче
cveti__petkova, стискам палци да стане това което искаш

# 253
  • Мнения: 30
Лелеее, Копривке, направо ще ме откажеш да имам второ дете. Аз всичките тия работи не си представям как бих могла да ги свърша. Че и лазаня ще правиш. Много сложни манджи, бе.  

# 254
  • Мнения: 3 861
ааа добре, че  ми е кротко бебето...И двамата са изкъпани, лазанята е готова, житото също, Калоян е на масата, яде, а аз си поемам въздух и отивам при него да го юркам, че иначе може да яде до утре ooooh!
Анчето дреме, дано задържи докато Калоян силегне, че ще ми се сблъскат иначе много лошо. А с вас се разтоварвам... Heart Eyes
А който гледа Айдъла, малеее този последния направо ми взе акъла, да си кажа аз Crazy Crazy Crazy
айде отивам, до после Flutter

Общи условия

Активация на акаунт