Koлко време след като родите и се приберете с бебо искате гости?

  • 5 025
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Веднага след раждането - първо: не исках гости, второ - имаше грип.  Отклонихме всички само-поканили се. Изключих си и звънеца на входната врата  Peace

# 16
  • Мнения: 2 011
Веднага след изписването сестра ми дойде за 3 дни вкъщи,за да ми покаже основните неща в грижите за бебето.И след това останахме сами с мъжа ми.Не ми беше до гости,но и всички близки излязоха разбрани и не си позволиха да дойдат,докато не ги поканим ние.Говори с мъжа ти-да обясни на майка си тактично,че ви трябва малко време и т.н.Леко бременеене.

# 17
  • Мнения: 370
Живеехме в чужбина и първо майка ми дойде две седмици преди раждането и на двете ми деца, а свекърва ми, когато се родиха. И двете стояха по 1 месец при нас, но на мен не ми беше неприятно, защото ми помагаха. 



Ако само едната не е лошо,но искат всички да присъстват на изписването,а ние живеем в друг град и трябва у дома да стане Бански хан.То и за ден,два да е пак няма лошо,но знам,че ще е за по дълго.

# 18
  • Мнения: 3 294
Ние нямаме роднини които биха се самопоканили и които да са от друг град , така че мисля да си карам нормално , който иска да дойде да види бебчето набързичко няма да им чупя хатъра  Mr. Green

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Около седмица след изипсването вече идваха гости у нас, т.е. бебето е било на две седмици.
Но на никого обаче не съм давала да я пипа, гушка и т.н.
Идваха вечер, когато детето вече лягаше да спи, не ми е тежало, напротив.
Но за няколко дни, че и повече хора - не.

# 20
  • Мнения: 1 763
Когато родих, нашите живееха в друг град и веднага дойдоха. Докато бях в родилния дом, ми носеха разни работи за ядене, идваха всеки ден да ме видят. Когато се прибрахме, майка ми много ми помагаше с домакинството и детето, остана две седмици вкъщи и наистина беше незаменима. Други гости се почувствах готова да приемам, когато ми поотминаха шевовете от епизотомията и можех горе-долу да седя нормално, някъде три седмици след раждането. Не ме е притеснявало това, че могат да навредят на бебето, малко неща са по-опасни от бактериите в родилните домове, просто не ми се занимаваше толкова скоро след раждането да слагам и вдигам масата, да мия чинии и т.н.

# 21
  • Мнения: 817
Върнахте ме три години и половина назад. Сега ми е смешно, но тогава не ми беше.

Изписването :
-таткото
-майка ми
-баща ми
-свекъра
-свекървата
-племенника (детето на сестра му на мъжа ми)
-брат ми

След снимките, всички вкупом с подаръци, завити с целофан  Mr. Green в нас на гости. Бебето се спуква от рев, гладно, нооооооооо бабите се надпреварват да дават акъл и да се снимат с нея  Mr. Green
ПО едно време от другата стая се чува гласа на баща ми: "По една салатка някой да направи, да се почерпим" Mr. Green Joy
 Свекървата беше опекла кюфтета  Joy, майка направи салата, сипаха си там ракии, всичко каквото им се полага  Joy.  Голям смях ви казвам. Като филм на Емир Кустурица.
Аз си останах в спалнята, накърмих си детето и си легнах с нея.
Майка ми се усетила по някое време и им казала, че нямат работа там, да тръгват заедно вече.

# 22
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... просто не ми се занимаваше толкова скоро след раждането да слагам и вдигам масата, да мия чинии и т.н.

Аааа, това го правеше мъжът ми  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 2 132
Никакви гости не искам след раждането. Искам само майка ми да дойде за няколко дни в началото, за да ми покаже как стават нещата, че малко ме е и шубе. Но друг никой   Naughty

# 24
  • София
  • Мнения: 1 535

Ако само едната не е лошо,но искат всички да присъстват на изписването,а ние живеем в друг град и трябва у дома да стане Бански хан.То и за ден,два да е пак няма лошо,но знам,че ще е за по дълго.

И ние сме така - живеем далеч от майки и свекърви. На мен ми се искаше да дойдат родителите ми и тези на мъжа ми. Те обаче не са оставали да нощуват. Прибраха ни от болницата, в къщи си сложиха масата, почерпиха се и следобяд си хванаха пътя. Аз съответно бях изморена и си легнах да спя  Rolling Eyes. Остана само свекърва ми да помага първите 10-ина дни за каката.
Втория път пак така, но този път реших, че нямам нужда от помощ и никой не ми се е натрапвал. Останахме сами с бебо - дори каката замина с баба си, нали беше вече във ваканция... Освен това се чувствах много по-добре и се възстанових много по-бързо от първия път.
Приятелки и други роднини са се отбивали след около 20-ия ден за по час на кафе. Такива големи събирания и софри не сме правили.

# 25
  • Мнения: 697
Аз и до момента не искам гости. Бебето вижда мен, баща си и мойте родители, които го гледат по някога. За сега му стига. Не знам защо в БГ се смята че бебето е панаирджийска маймуна и трябва всички да ходят и да го гледат, може и по едно билетче да си купят Wink

# 26
  • Мнения: 111
Вечерта след изписването!Аз едвам стоя на крака от умора,но хората решили,че точно сега трябва да видят бебо.По точно свекър ми и баба ми,защото не присъстваха на изписването.Инициатор мъжа ми под натиск на баща си разбира се.Тяхното семейство многооо обича събиранията в което няма нищо лошо, но да е в точния момент.Аз неможех да си седна на дупето ама инъче гости ще посрещам.Уговорката беше да дойдат само да го зърнат ама не.Стана време за къпане и свеки ще помага,ам тя милата загуби ума и дума.Изкъпах си го сама тя само ми подаваше и поливаше съответно и мъжа ми можеше да я свърши таз работа!Поне си минаха минаването и после месец никой не пуснах.Мен лично ме дразниха всички и всичко,а и все акъл да дадат.Само мъжа ми можеше да стои край мен.Ако не искаш никой кажи си го и не увъртай,че после съвсем не може да ги изгониш.

# 27
  • Мнения: 122
Уффффф, трудна работа! То хем обидени да няма, хем и на теб не ти е до гости точно след раждането. Аз не съм привърженичка на ония дъъъълги гостувания от по половин, един месец на бабите с цел да ти помагат. Ако таткото помага достатъчно, присъствието и на бабите у дома само напряга обстановката (то зависи от бабата, де  Laughing).

# 28
  • Мнения: 370
Мен лично ме дразниха всички и всичко,а и все акъл да дадат.



Точно за това не искам,че само ще ми е до тях,а и няма да ми е приятно бебето да препуска от ръце на ръсе.

Нещо не ми се получи цитата Blush





Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 16:56 от dolls

# 29
  • Мнения: 636
На изписването още в болницата бяха дошли роднините, после вкъщи се преместихме всички. Никой не ми е пречил.

Общи условия

Активация на акаунт