изследвания преди забременяване

  • 12 086
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 838
а изследването проходимост на тръбите как се прави и трябва ли?

# 16
  • Мнения: 879
И аз съм чувала за проходимост на тръбите, че трябв ада се прави, но на кой етап от цялата процедура, това не ми е ясно. Четох, че трябва поне 1 месец почивка от бебеправенето след това изследване, защото било нещо като рентгеново, т.е. има облъчване, но е добре да се знае дали всичко е наред с тръбите!

# 17
  • Мнения: 172
Аз днес си пуснах някои изследвания - цитонамазка, МБ и хламиди и моя док каза, че за сега това е достатъчно newsm78 и ако евентуално не се получава се изследват и хормони, спермограма и т.н.  Simple Smile Стискайте ми палци всичко да е наред (малко се съмнявам)  Confused

# 18
  • Мнения: 3 695
Аз днес си пуснах някои изследвания - цитонамазка, МБ и хламиди и моя док каза, че за сега това е достатъчно newsm78 и ако евентуално не се получава се изследват и хормони, спермограма и т.н.  Simple Smile Стискайте ми палци всичко да е наред (малко се съмнявам)  Confused

а не така  Laughing всички ще е наред  Peace

# 19
  • Мнения: 1 045
Аз също вчера направих цитонамазка и микробиология. В понеделник ще правим спермограма и после хормонални. Дано резултатите да са добри.
А някой знае ли за хормоналните венозна кръв ли се взима или от пръста? Питам, защото имам проблем с взимането на кръв от вената. И още нещо дали се правят на гладно и жадно или не?

# 20
  • Мнения: 2 617
Аз също вчера направих цитонамазка и микробиология. В понеделник ще правим спермограма и после хормонални. Дано резултатите да са добри.
А някой знае ли за хормоналните венозна кръв ли се взима или от пръста? Питам, защото имам проблем с взимането на кръв от вената. И още нещо дали се правят на гладно и жадно или не?


От вената се взима кръв. Мисля, че няма изискване да си гладна и жадна.
 Успех и хубави резултати!  Hug

# 21
  • Мнения: 1 045
Благодаря за отговора и пожеланията.

# 22
  • Мнения: 2 802
А някой знае ли за хормоналните венозна кръв ли се взима или от пръста? Питам, защото имам проблем с взимането на кръв от вената. И още нещо дали се правят на гладно и жадно или не?
А на мен пък ми казаха, без кафета, цигари и каквото и да било ядене. . Thinking

# 23
  • Мнения: 2 617
А някой знае ли за хормоналните венозна кръв ли се взима или от пръста? Питам, защото имам проблем с взимането на кръв от вената. И още нещо дали се правят на гладно и жадно или не?
А на мен пък ми казаха, без кафета, цигари и каквото и да било ядене. . Thinking
Сиска, ако се изследва пролактин, кафето и цигарите са забранени, да. Както и сексът предната вечер, а и трябва да си в покой двайсетина минути преди вземането на кръв. За гладна и жадна не знам... newsm78

# 24
  • Мнения: 2 802
Сиска, ако се изследва пролактин, кафето и цигарите са забранени, да. Както и сексът предната вечер, а и трябва да си в покой двайсетина минути преди вземането на кръв. За гладна и жадна не знам... newsm78
Да имаше и пролактин Heart Eyes , колкото до другото, също ме предупредиха. Казаха ми и на гладно  Hug

# 25
  • Мнения: 3 016
С предните бременности -не. Но сега си направих микробиология и хламидия. Всичко е наред, остава само да се престраша и да започнем с опитите.

# 26
  • Мнения: 1 165
Здравейте.Аз бих искала да попитам мъжа трябва ли да си направи някакви изследвания преди да се започне бебеправенето?Понеже тепърва навлизаме в темата и съм започнала да се информирам, но на този въпрос не можах да намеря отговор

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 839
Малко се пише за здравето на мъжа и евентуално ако приема медикаменти дали това няма да се отрази на плода  Sad Разбира се може да си направи профилактичен преглед, хубаво е да си знаете кръвните групи и т. н., а ако има заболявания и оплаквания да се консултира със специалисти.

Общи условия

Активация на акаунт