Въпрос за пюрета Семпер за 8-месечно бебе

  • 5 243
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 53
Аз също съм "за" да се научи да дъвче. От около месец давам на моя бебо по-едри парченца. И семпер, и Гербер имат такива пюренца. Откакто станахме на 8, специолно избирам на Семпер, заради парченцата. Трябва да ти кажа, че в началото и ние имахме същите преживявания  Peace Но аз си мисля, че всичко е въпрос на свикване. 1-2 пъти се задави, не аз не се отказах и по мъничко, по мъничко - докато свикне. Да не говорим, че понякога го мързеше и мрънкаше, защото не искаше да дъвче. Но, както казах - свикна и сега няма проблем - вече дори не пасирам, а режа на много ситно и мачкам с лъжица, ако се наложи. Дори давам банан и круша (като по-меки плодове) да си дъвче по малко, както и едни бебешки бисквити на плазмон специално "за гризкане".

# 16
  • Мнения: 781
Семпер са с доста гъста консистенция, пробвай да капнеш малко вода вътре и пасирай.
Синът ми така и не ги заобича тези пюрета.
А за дъвченето моят син след навършването си на една годинка отказа всички кашави и пасирани гозби а дотогава ядеше само гладко пасирано. Сам пожела да дъвче и то доста големи залци със шесте си зъба Whistling
"Да се научи" - извинете ме, но ми звучи доста смешно. Нека гълта цяла храна да видим как ще му е на стомахчето после. Я питайте някоя беззъба баба как се учи да се дъвче на венци Heart Eyes
Всъщност не познавам човек, който на 10, 15, 20.... години да яде пасирано и да не може да дъвче Mr. Green

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 15:24 от Сенди

# 17
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз съм фен на марката. Синът ми се научи да дъвчи много рано,  въпрек че нямаше зъби. и не сме имали проблем

# 18
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Ние вече се научихме да дъвчем, но пак не ги иска.Сега давам на Гербер и от време на време на Хип. Пък дано скоро прояде и тези...

# 19
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
И аз мисля, че имат доста големи парчета тези за 8-месечни бебета. Моят син чак сега се справя с тези пюрета, но вече е на 1 год. и 3 месеца.

# 20
  • Мнения: 20
В сравнение с парченцата в другите пюрета за тази възраст, тези на Семпер са най големи. Моят син също не можа да ги дъвче и от тогава не съм опитвала. Аз му давах на Хип и  много ги харесваше, на Гербер също има много сполучливи пюрета за неговата възраст, на нас ни беше любима зеленчуковата лазаня. Щом се дави не го насилвай, това че има едри парчета не е гаранция че ще се научи да дъче. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами зависи си от детето. Твоето очевидно не е готово още за по- едри парчета. Моят син си ги хапваше с настървение. Смени марката с пасирани.

Общи условия

Активация на акаунт