au pair или бавачка от Бьлгария

  • 3 137
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 783
Чудесна идея, особено заради езика, но аз бих премислила няколко неща. О пер си е сериозен ангажимент. Едно от нещата, които биха ме спрели е ограничения градски транспорт в САЩ, защото или трябва да се купи кола за човека, или да ги возиш непрекъснато.  Гледането на децата е много работа и си представям ситуацията - тя е била цял ден с детето, ти се връщаш в къщи и искаш да прекараш време с него, или да приготвяш вечеря, тя иска забавления, защото е младо момиче, ти нямаш време за нея, а пък се чувстваш ангажирана. Не знам точно къде сте, но с изключение на 4-5 града, в САЩ си много изолиран без кола. В Европа е много по-различно, не само заради това, но и защото държавите са много по-близко една до друга и някак си идеята, че можеш да си отидеш в къщи по-бързо, ако ти домъчнее прави нещата различни.
Естествено, представям най-трудната ситуация, при вас може и да е по-добре.

Предложенията за официална агенция от САЩ са добра идея, посъветвай се с тях. В същото време, ако имаш близки роднини/приятели, които биха се съгласили да дойдат, също не е зле да разпиташ. Общо-взето е до късмет, както и до пари  Rolling Eyes.

# 16
Pixie, права си за Америка, на една моя приятелка австрийка, дъщеря и е в момента в Балтимор au pair и работи много.  

Az sym rabotila kato deteчка докато доийде момичето което наеха от агенция. Сега особено както има такава безработица няма да ти е трудно да си наемеш който и да е за почти без пари да ти работи и да прави каквото ти кажеш. Дано не звучи грубо, но и аз и момичето което наеха след мен от официалната агенция (и двете бяхме напълно легални в САЩ) работехме много повече от 20-40 че и 50 часа на седмица - живеехме в къщата на шефката и гледахме детето, чистехме, готвихме, гладехме и т.н.

Сега с моите деца като търсех детегледачка имаше хора които кандидатстваха за по $5 на час да гледат 2 деца и да се грижат за домакинството! Бях наела една българска баба тук за 1вия ми син, и за 4-5 часа и плащтах $50. Сега ги гледа една американка която е била детегледачка над 30 години - гледа ги в нейната къща и за дете и плащам по $100 на седмица. Жената е разкошна и децата са супер при нея! Единствено че не говорят български, но честно казано аз пробвах всичко - дори и моето семейство от БГ идваха но пак ми излиза по-солено - най добре си намери някои които да може да си позволиш и да си доволна и спокойна

Аз не бих заменила тази детегледачка с никого и нищо! А ме караха 1 година да и дам шанс и аз търсех каде ли не други алтернативи - също като теб исках да викам от БГ детегледачка - всички изисквания имах - собствена стая, кола, разноски, заплати и т.н. но като гледам - САЩ е пълна с нелегални имигранти - като пуснах обява и като видях че хора мерстни са навити за по 5$ на час да работят представи си един нелегален какво би правил

# 17
  • Мнения: 868
Много зависи от очакванията и задълженията за гледачката/о пеър.  Ако родителите очакват от нея само да пази детето да не падне и да се пребие, почти няма значение кого наемаш.  Между 1 и 2 години има, обаче, доста сериозно когнитивно развитие, и поне аз бих искала детето ми да е въвлечено в дейности и игри, които стимулират това развитие. Да не говорим за тантрумите и бебешки пубертет, който започва през тая възраст!  Това, че някой говори български или че е евтин не би трябвало да е най-важният критерий.

Аз съветвам за агенция (която и да е тя; има много и за местни жени) защото когато каниш някого в къщи, особено да се грижи за невръстно дете, трябва да има background check на човека, и агенциите правят точно това, вкл. здравни и шофьорски рекърди. Как ще провериш документите на нелегален, без да знаеш от какво се крие??  (да оставим настрана, че е незаконно.)  Може би съм параноична, но като става дума за дете, което не може да приказва, по-добре така, отколкото да се поемат рискове. Хора има всякакви, и само защото някой е отчаян за работа не го прави заинтересуван от деца.

Ако ми трябва някой за няколко часа на седмица, докато съм у дома, е едно. Ако ми трябва някой и работата ми зависи от това е съвсем друго.  От опит знам, че ако ще прекарам часове на интернет и чета книги за да избирам подходящи игри за детето и гледачката, парите ми за тая гледачка отиват на вятъра. Всеки родител пак ще избира игри, книги, и дейности, но много помага ако гледачката знае какво прави.  Поемане на инициатива от гледачката (за занимания както у дома, така и извън) и споделяне на родителски ценности са изключително важни.

Това е поне мое лично мнение, базирано на личен опит.

# 18
  • Мнения: 1 190
Toni4ka
 но едва ли си била при българи Laughing

О не, не, все пак целта на програмата о-пер е описаната по-долу - да живееш в типична за страната среда, да научиш език .. беше добра школа за мен специално .. и не съжалявам за нищо Grinning

Общи условия

Активация на акаунт