Откриване на Родилно отделение в МБАЛ "СВ.ИВ.Рилски" Ст.Загора

  • 36 862
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
  Здравейте, момичета.Искам да споделя с Вас радостта си от изписването на моята племенница Евгения от Родилно отделение в МБАЛ "Св.Ив.Рилски" в Стара Загора. Отделението вече работи и моята племенница беше първото бебе на отделението.Роди се нормално на 07.03.09г.  и тежи 4,040кг., 53 см. Благодарна съм на целия екип- завеждащ отделението д-р Пиперкова, педиатъра д-р Минева.Условията са прекрасни, всичко е ново и персонала е много любезен. Желая Ви успех на процедурите и да се видим в другия форум. Grinning(ако модераторите решат могат да преместят темата)

# 1
  • Мнения: 881
Честито, Jeny_M! Онзи ден отидохме с моя съпруг до "Св. Иван Рилски" да разберем нещо повече за условията, които предлага болницата и ни посрещнаха с кутия бонбони - за здравето на първото бебче, което се е родило там Grinning. Нека бъде живо, здраво и много щастливо дете!
Аз от скоро съм в Стара Загора и все още не съм решила къде ще родя (хубавото поне е, че имам избор) - мненията за частните клиники, държавната болница и гинеколозите са толкова разнообразни! Особено тази д-р Цонева - явно е голям образ щом предизвиква такива вълнения Shocked
Очаквам отзиви за новата клиника и лекарите, работещи там. 

# 2
  • Мнения: 31
Аз съм много разочарована от новата клиника и персонала,особено от д-р Пиперкова.Техниката е на ниво ,но лекарите не могат да работят снея.Цените са доста солени,а компетентноста е под всякаква критика.Аз лично съм много разочарована и повече няма да стъпя там,същото го препоръчвам и на всичките си познати.

# 3
Аз съм много разочарована от новата клиника и персонала,особено от д-р Пиперкова.Техниката е на ниво ,но лекарите не могат да работят снея.Цените са доста солени,а компетентноста е под всякаква критика.Аз лично съм много разочарована и повече няма да стъпя там,същото го препоръчвам и на всичките си познати.

Съжалявам Деси за разочарованието ти. Ако желаеш може да поговорим какво се е случило точно, иначе техниката определено е на световно ниво, а цените са като на всички други места. Пожелавам ти успех в намирането на по-добри здравни заведения

# 4
  • Мнения: 22
  Много съжалявам ddessi, били споделила откакво точно не си доволна. Аз не съм ходила в новата клиника и немога да коментирам битовите условия, но за специалистите много, много мога да пиша. 
  По принцип съм от  Казанлък, малко преди термина ми реших, че ще раждам  в Стара Загора. Така моята кума , която също беше бременна  и ходеше от време на време при Пиперкова ме насочи към нея. Невероятно отношение, внимание и професионализъм. За съжаление се оказа, че въпросната докторка излизаше в отпуск и ми препоръча д-р Минчев. Така на 29.07.2008г. аз родих с планирано секцио в държавното АГ, при д-р Минчев. От там нататък какво да кажа- невероятен човек и още по- невероятен лекар, с огромно чувство за хумор. Не минаваше ден без да види как се възтановявам, как е детето. С негова помощ днес аз имам най-ценното нещо- моята радост, моя прекрасен, малък син Александър.  Д-р Пиперкова макар и в отпуск, едва ли не с багажа от морето на рамо дойде да ме успокой преди да влезна в операционата. (За уточнение 2 месеца по късно, моята кума роди нормално при Пиперкова и мога на драго сърце да заявя, че тя също беше много доволна.) Докато бях в болницата попаднах и на няколко от смените на д-р Янев, който на драго сърце  отговаряше на всичките ми въпроси, точно той оказваше невероятна подкрепа и на едно момиче от моята стая в Патологията, на чието бебе се губеха тоновете. До ден днешен се разплаквам от умиление като се сетя за отношението им.   bouquet
  Извинявам се за дългия пост, но просто нямам думи да изразя благодарнастта си към точно този екип. Бих го препоръчала на всички . Живот и здраве и по нататък да мога да посетя и новата клиника, защото ако сега трябва отново да раждам пак ще се обърна към тях. Hug

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 13:16 от marche_kz

# 5
За Jenny - Благодаря за ласкавите слова.Аз съм неонатолога на Вашата племенница -Евгения и името ми е Д-р Жанета Узунова.В родилното отделение на болница Св.Иван Рилски няма Д-р Минева.

# 6
  • Мнения: 82
 Извинявам се за грешката д-р Узунова, може би защото бях много развълнувана Embarassed и грешно съм запомнила.
    До Деси - Деси съжалява, че си останала с такива впечатления, аз лично съм възхитена, защото съм била в болница Шейново за лапаро и  от там имам ясна представа за условията в АГ болниците. А в "Св.Ив.Рилски" са повече от чудесни и цените са същите както във всяка друга частна болница.

# 7
  • Мнения: 31
Нe е редно да си се обадил и обяснил какво точно искаш и са те уверили,че могат да го извършат,първо да чакаш 1 час,защото пропуснали да уведомят д-р Пиперкова.След което,лекарката да не може да си пъсне 4Д и да не може да премери бебето,да говори през повечето време по телефона и да ме претупа за10 мин./оценка на плода се прави минимум 30 мин./След цялата тази идилия ми беше казано да отида пак след 2седмици и тогава ще ми извършат исканата от мен процедура,като за този измислен преглед трябваше да заплатя 50 лв.Относно цените вклиника ,,Малинов,,София същото иследване е30лв.,,Ниа Мед,,-30лв.д-рАт. Янев-20лв.,и то направено както трябва ,а не отбиване на номера. newsm78

# 8
  • Мнения: 9
Нe е редно да си се обадил и обяснил какво точно искаш и са те уверили,че могат да го извършат,първо да чакаш 1 час,защото пропуснали да уведомят д-р Пиперкова.След което,лекарката да не може да си пъсне 4Д и да не може да премери бебето,да говори през повечето време по телефона и да ме претупа за10 мин./оценка на плода се прави минимум 30 мин./След цялата тази идилия ми беше казано да отида пак след 2седмици и тогава ще ми извършат исканата от мен процедура,като за този измислен преглед трябваше да заплатя 50 лв.Относно цените вклиника ,,Малинов,,София същото иследване е30лв.,,Ниа Мед,,-30лв.д-рАт. Янев-20лв.,и то направено както трябва ,а не отбиване на номера. newsm78
Мога само да кажа че д-р Пиперкова е голям специалист затова прегледите при нея протичат по бързо отколкото при други лекари  Peace по повод меренето на бебето може да не е било в поза за точно измерване , за 4д -то какво толкова човек се учи докато е жив всички ние се приспособяваме към новите технологии кои по бързо,кои по бавно.

# 9
  • Мнения: 280
Днес за пръв път разгледах Родилното отделение на Новата ни болница.Можем да се гордеем с нея.Цените според мен са съвсем адекватни за частна клиника.Има чудесно обзаведена родилна зала и възможност бебетата да бъдат с майките си веднага след раждането.За мамите,които са родили секцио също е много добре помислено-стаята с бебетата е преходна на реанимацията и на практика могат да са заедно веднага.Ако желаят. Мисля,че можем да се поздравим,че тази болница е в нашия град. Смятам също,че с наша помощ-предложения,впечатления и градивна критика,тя ще става все по-добра.

 Личните ми впечатления са че,персоналът подкрепя естествения и здравословен начин на живот,естественото раждане и осигурява условия за добър старт на кърменето.

# 10
Здравейте!
Регистрирам се за първи път във форум и бих желала да споделя с Вас моите впечатления от посещенията ми в 3-та поликлиника.
Предстои ми второ раждане, имам дъщеричка на година и 5 месеца.С нетърпение очаквах да започне работа болницата,за да родя там.Преди да родя първото си дете ми се наложи да лежа В АГ-то,за задържане на раждането и се нагледах на всичко,но жертвата си заслужаваше  имам едно невероятно дете.Докторите,които ме израждаха бяха Д-р Пиперкова и Д-р Янев.Много съм и благодарна,защото имах много усложнения и раждането беше спещно,но те се справиха отлично.Сега пак ще се доверя на тях,ходя на консултации при Д-р Пиперкова,за мен тя е един невероятен човек и специалист.Много съм доволна от нея.Ходила съм доста пъти в 3-та поликлиника поради различни причини,мисля,че средствата,които са вложени не са напразно и трябва всички ние да започнем да мислим позетивно за болниците и докторите,условията са на 5 звезден хотел,стаите са уютни и просторни,баните са самостоятелни и луксозни,а стола за раждане е невероятен,бих исклаи да мога да родя на него,но няма да мога.трябва да родя секцио,защото избързахме с второто и така.
Пожелавам късмет на всички!

# 11
  • Мнения: 881
След първото си посещение, вече и аз мога да споделя мнение. Уточнявам, че не съм от Стара Загора и моята база за сравнение са условията и специалистите от друг, по-малък град. Това донякъде може да е притъпило чувството ми за критичност... Битовите условия не се нуждаят от коментар. Впечатлението ми от д-р Пиперкова е изцяло положително. Тъй като това ми беше първо посещение при нея, направи много обстоен преглед и не спестяваше обяснения (нещо, изключително полезно за моят съпруг, който присъстваше Laughing). А и е много позитивен човек, което ми се струва особено важно.
Дано това не звучи като платено съобщение, но аз останах доволна!

# 12
  • Мнения: 5
аз родих на 13.05.2009 в МБАЛ''СВ.ИВ.РИЛСКИ'' И СЪМ МНОГО доволна .родих секцио при доктор Янев и доктор Минчев.условията са на световно ниво,цените са като в всички др болници но повярвайте че когато става въпрос за здравето-няма цена.грижите за бебето ми също бяха много добри.

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте мами.Аз родих второто си дете в ''СВ.ИВ.Рилски'' в екипа на д-р Пиперкова и съм направо възхитена. Трябва да спомена че аз преносих 6 дена и нямах признаци за раждане,затова отидох на преглед при д-р Минчев[просто страхотен човек и професионалист] и той ми каза ако не родя до понеделник да отида рано сутринта в болницата да раждам. И така в понеделник в 7 часа бях там.Той ме прие прегледа ме ,направи ми разкритие,пукна ми водата [като обясняваше на мъжа ми какво ми правят в момента] и после останах да раждам в смяната на д-р Пиперкова.Отношението на всички от санитарките до лекарите е страхотно и донякъде всичко минава по-леко за бъдещата майка. Но аз искам да благодаря на акушер Атанасова от сърце и душа [защото всъщност тя ме изражда] за това че пмогна на моето съкровище да види бял свят и затова че не се отдели от мен дори за 5 минути ,а аз раждах 5 часа, дори не беше яла.Постоянно се шегуваше . Няма като нея втора на света.Благодарна съм на всички от сърце и за всички бъдещи мами да не се замислят ,и да знаят,че в МБАЛ''СВ.ИВ.Рилски'' работят само професионалисти.

# 14
Здравейте на всички...
Радвам се за положителното отношение което имате към доктор Пиперкова. И ние в момента ходим на консултации при нея. Но искам да попитам каква е цената за раждане в Св. Иван Рилски... Embarassed

# 15
  • Мнения: 5
цената за нормално е 500,а за секцио 1000.

# 16
  • Мнения: 191
Здравейте,имах възможност да се запозная с д-р Жанета Узунова и старшата акушерка Тинка Георгиева.Възхитена съм от изкючителния им професионализъм ,топло отношение и работата им в екип.Пациентите на  РО в "СВ.ИВАН РИЛСКИ" са истински късметлии ,че ще бъдат обгрижвани от тези хора и екипа им. Благодаря им от цялото си сърце за всичко!!!

# 17
  • Мнения: 682
Здравейте, искам да се изкажа в подкрепа на положителните мнения за Д-р Пиперкова.Невероятно отношение, спечели ме от раз.Преглежда ме около 40 мин., обяснява ми.Не съм попадала на подобен лекар.Надявам се един ден да родя при нея.
Не мога обаче да спестя критичното си мнение за администраторките или рецепционистки, или каквито там се водят.... в Трета поликлиника "Св.Иван Рилски".Едни лелки, надменни, тъпи, смеят се, говорят си лични разговори.Докато аз се превивах от болки, те мереха обувки Shocked Shocked Shocked и си обясняваха къде ги продават.По скоро бях за спешен кабинет,но ми казаха, че не са бърза помощ и ми дадоха час за Д-р Пиперкова.Сега разбирам, че всяко зло е за добро.Срещнах се с прекрасен лекар, на фона на супер тъпи "давачки на часове".
Моля, ако някои от ръководството, чете тези форуми, да се постараят малко да ги стегнат.Недопустимо е, да се разочароват и губят пациенти.

# 18
Здравейте момичета,
Може ли някоя от вас да ми каже колко струва преглед при д-р Пиперкова. Вече съм в деветия месец, а още се лутам къде да раждам. Благодаря ви!

# 19
  • Мнения: 682
Яни , може и с направление, а иначе е 30 лв. независимо дали ще те гледа с видеозон или не.Много е внимателна и спокойна.Успешно раждане!

# 20
Здравей Beba81, ти раждала ли си при нея?

# 21
  • Мнения: 682
За съжаление още не съм раждала, само на преглед съм ходила при нея, но е невероятна.Чувам много добри отзиви, от жени, които са раждали в Трета.

# 22
  • Мнения: 1
 аз докато че чудя как да постъпя и бебето може дайде, но ще пробвам в понеделник да си взвма час при нея. дано да стане бързо. Simple Smile Simple Smile

# 23
  • Мнения: 682
Побързай Яни, Grinning Не че няма да те вземат в АГ-то.

# 24
  • Мнения: 4
здравеите.искам да попитам някой може ли да ми каже какви са цените за нормално раждане
 в иван рилски,

# 25
# 26
  • Мнения: 9 487
И аз от тази тема се подведох..за съжаление Tired
Ще опиша раждането си и тук, защото има и недоволни като мен:

За злополу4ното си раждане да разкажа...моето е от сигурно най-негативните; определено оба4е не съм го искала и хиляди пъти съжалих, 4е не отидох където и да било другаде, а не тук  #Cussing out
Приеха ме на 18-и януари 2010г ве4ерта, и понеже нямаше самостоятелна стая ме настаниха в...реанимация! (ще видя колко я калкулират в събота).
Секциото ми е планирано за 19-и с избор на екип.
Сутринта-изненада:избрания анестезиолог го няма.
Идва д-р Димитров, който иска да ми сложи пълна упойка. Аз искам спинална, и му обяснявам защо-защото с пълна съм направила при предното секцио, половин 4асов ларингов спазъм от интубацията. Разбира се, не е задължително и сега да го направя, но вероятността е голяма..
Той реши да ми прави спинална  ooooh!..последва влизане в неотоплена операционна-треперех буквално като циган4е...това оба4е се оказа най-белия кахър Tired
Запо4на опипване на прешлените за поставяне на спиналната-адски болезнено!  Close, После бодене с разли4ен р-р игли-поне 4-5 пъти, и то не бе без болка..
И уж с поставена анестезия, запо4на секциото...до момента в който запо4нах да крещя от болка, просто защото упойката не бе дозирана като хората и и минаваше действието!
Операторите и те се шашнаха какво става и защо викам..но анестезиолога  Rolling Eyes каза, 4е докато не извадят бебето не може да ми сложи никаква др. упойка!!! (ако сложи пълна, съвместима с предходната, спинална-влизала в кръвообр. на беб и той не може да диша).
И така, съвсем и абсолютно на живо ми извадиха бебето от корема.
Нямате идея каква е болката Tired..дано и не разбирате де.
После ми сложи пълна за зашиването..
После последваха и другите, ве4е по-малки но в изобилие простотии..
Пак бях в реанимация..следобеда още в 16 4аса и ме накараха да стана, а със спинална и епидурална анестезия пациента трябва да лежи първите 24 (4аса)  #2gunfire
Ве4ерта поисках да ме преместят сама в стая-разгеле стана!
За обезболяващо трябваше да се моля Close, при това ми бе назна4ено..сложиха ми некакъв р-р на трамал-файда-нъцки.
На др ден исках да ми махнат абоката, щото така или ина4е нито ми вливаха нещо, а ве4е ръката ме болеше и се бе подула-не можело-да съм 4акала визитация, после не помня какво трябваше да 4акам..накрая мина една акушерка, която помолих да го махне; пита ме защо?..обясних 4инно..отговора:
-и аз от в4ера съм с абокат и не ме боли  Crazy
-еми радвам се за вас, ама мене ме боли-отговарям аз (ве4е ми бе писнало от болка някак си Crazy)
Махна го, а на излизане измънка :"може да не сте толкова капризни"  Shocked
4акам я да мине и да и обясня как за това което плащам ще бъда капризна колкото си искам и ако не и изнася-да си се връща на държавната службица  #2gunfire..още пове4е, 4е по никой на4ин не смятам 4е съм проявила какъвто и да било каприз!
Днес ново 30-изцеждам коластрата която е в пове4е, и ги питам, може ли да я сложа за 3 4аса в техен хладилник, докато дойде съпруга ми на свиждане....не може!
-А може ли на терасата или на перваза на прозореца?
-Не!
(говоря за стерилно плик4е за кърма с 40-50мл вътре...не за дамаджана!)
Ок-имат изисквания сигурно от ХЕИ и знам ли още от де..ама нали по дяволите това е процес пряко свързан с раждането?!?  newsm78
Днес "бабинден"-празнуват хората, ..никой не идва да смени памперса на беб..ок, сменям го аз . Оба4е ситуацията беше мноооого оакана-демек за миене  Mr. Green
Ама за куцуз в тоз момент иде сестрата да мери моето кръвно, и понеже трябваше да из4ака запо4натата от мен процедура се фръцна и след 10мин дойде със сестрата която трябва да сменя памперсите ooooh! Тя съответно запо4на нападателно "ама защо не ме извикахте да сменим памперса"-отговарям "защото днес никой не идва от вас на 3 4аса, както предния ден, и понеже не ми пре4и да го направя-го сменям аз"...-"не може! ЗАБРАНЕНО Е!"   Shocked
Не ми представиха списък със позволените и забранени неща при приемането....всъщност то май "позволени" нема  Rolling Eyes..
Да видим утре какви нови забрани ще има..

# 27
  • Мнения: 682
MTV ,  буца ми заседна в гърлото като прочетох разказа ти.Съжалявяам безкрайно за преживяното, както и това, че темата те е подвела Tired
Дано това зло е било за добро и да се радваш на здрав бебок!Късметът да е с теб от сега нататък  Praynig

# 28
  • Мнения: 881
MTV, искрено ти съчувствам за преживяното и не подлагам думите ти на съмнение. Но се чувствам длъжна да кажа, че моето раждане там беше прекрасно (без да преувеличавам) преживяване. А в грижите, които получихме аз и детето ми беше вложен не само професионализъм, но и истинско човешко отношение.
Включвам се не за да се заяждам, а защото съм безкрайно благодарна на хората, работещи там.
Бъдете здрави - ти и детенцето ти   Hug bouquet

# 29
  • Мнения: 280
MTV, съжалявам още веднъж за случилото се с теб и бебо. Казах ти какво е мнението ми, трябва да се търси отговорност пред съответните институции! Прегръщам ви и стискам палци това да е единственото изпитание на малкия човек!

# 30
  • Мнения: 9 487
Не знам поради каква причина не мога да редактирам поста си..просто няма бутон "редактирай" Rolling Eyes..
Сбъркала съм името на анестезиолога-въпросния е Атанас Тодоров.

# 31
MTV, mnogo syjaliavam, no NE ti viarvam, che sa te riazali na jivo. Nai-malkoto, za6toto 6te6e da izgubi6 syznanie ot bolkata i niama6e da pomni6 ni6to. Peace

# 32
  • Мнения: 5
Аз също не вярвам на тези глупости .Как ще започнат операцията без да са проверили дали те е хванала упойката.Също така не вярвам ,че са ти забранили всичките тези неща ,както и за лошото им отношение  .Аз също съм раждала в тази болница миналата година май месец ,раждането беше нормално .Мен ме израждаше доктор Минчев ,който е иключителен ,както и д-р Пиперкова и останалите доктори ,които идваха да проверяват след раждането състоянието ми в стаята .Наистина не съм очаквала ,че така съвестно ще обгрижват своите пациенти.Отношенито на акушерките ,неонатолозите -др-Жанета Узунова и нейния екип ,санитарките ако щете всички бяха изключително човечни и страхотни професионалисти .Много им благодаря ,че оставиха такива хубави спомени от раждането ми .Затова и не вярвам на написаното от MTV ,няма как такива добри хора и професионалисти да са се държали толкова грубо с теб .Няма начин . Peace

# 33
  • Мнения: 9 487
Ema Mavreva и molbio ...явно не сте чели..никъде не съм казала, че са започнали операция без упойка, а че въпросната не бе дозирана като хората, и ѝ бе минало действието преди да извадят бебето от мен.
Вярвате или не-за мен си бе 100% истина и кошмар..
А molbio-да, и това ми се случи на няколко пъти, но явно не припаднах достатъчно качествено, за да пропусна останалата болка и ужас.
И аз именно на такива жени, доволни като теб, Ema Mavreva, отидох в "Ив. Рилски", обаче изтеглих "късата клечка" в лицето на анестезиолога- А. Тодоров Tired..
А когато д-р Пиперкова се върна (въпросните дни когато аз се случих там, се оказа, че тя е била извън града), отношението на персонала драстично се подобри..е, и аз поговорих с нея относно всички по-горе описани от мен събития и отношение от стана на акушерки и сестри...
Не мога да не отбележа-тя имаше доблестта да дойде и да ми се извини лично и от името на целия екип, както и редуцира плащането...дали ако не бе истина написаното от мен, щеше да се случи и това?..вие си правете изводите..и се молете, да не ви се падат такива анестезиолози.

# 34
  • Мнения: 153
Здравейте,имах възможност да се запозная с д-р Жанета Узунова и старшата акушерка Тинка Георгиева.Възхитена съм от изкючителния им професионализъм ,топло отношение и работата им в екип.Пациентите на  РО в "СВ.ИВАН РИЛСКИ" са истински късметлии ,че ще бъдат обгрижвани от тези хора и екипа им. Благодаря им от цялото си сърце за всичко!!!
Да, д-р Жанета Узунова е истински професионалист! Благодарение на нея, сега детето ми е до мен.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Аз също не вярвам на тези глупости .Как ще започнат операцията без да са проверили дали те е хванала упойката.Също така не вярвам ,че са ти забранили всичките тези неща ,както и за лошото им отношение  .Аз също съм раждала в тази болница миналата година май месец ,раждането беше нормално .Мен ме израждаше доктор Минчев ,който е иключителен ,както и д-р Пиперкова и останалите доктори ,които идваха да проверяват след раждането състоянието ми в стаята .Наистина не съм очаквала ,че така съвестно ще обгрижват своите пациенти.Отношенито на акушерките ,неонатолозите -др-Жанета Узунова и нейния екип ,санитарките ако щете всички бяха изключително човечни и страхотни професионалисти .Много им благодаря ,че оставиха такива хубави спомени от раждането ми .Затова и не вярвам на написаното от MTV ,няма как такива добри хора и професионалисти да са се държали толкова грубо с теб .Няма начин . Peace
И защо трябва да подлагате думите на MTV на съмнение ,само защото вие сте доволни ли  Rolling Eyes Crazy  Какво си мислите ,че тези лекари там са безгрешни  ooooh! До ден днешен не съм срещала и не съм чувала за безгрешен лекар,за съжаление   Peace
Казвам го от личен опит .Лекарката ,която посещавам в Ст.Загора е една от най-одумваните гинеколози в града.За нея можете да чуете мнения и в двете крайности -от много доволен до "ако я срещна ще я удуша " И какво от това ,за МЕН тя е най-добрата.Лично моя приятелка пострада от нея ,но мен това не ме спира.Ходете там ,където се чувствате добре ,но не изкарвайте недоволните лъжци  Peace

# 36
  • Мнения: 0
Здравей veni76, в момента съм бременна с второто си дете, а от раждането на първото са минали 14г! И не знам, какви са процедурите за консултациите(къде и при кой лекар трябва да отида)!?? Много съм объркана!

# 37
  • Мнения: 3
Имам въпрос към г-н Иван Колев.
На сайта на МБАЛ "Свети Иван Рилски" има списък с клиничните пътеки по договора си с РЗОК http://www.bolnicata.com/doc/Klinichni_pateki_MBAL.pdf
От там може да се види КП номер 141 - раждане...
Жена ми малко се чуди след като здравната каса поема клинична пътека 141, това значи, че след раждане болницата прибира таксата от 500 или 1000лв в зависимост от вида раждане и отделно здравната каса плаща на болницата по клиничната пътека. Поправете я ако греши.
Ето и документа от министерството формулиращ КП номер 141 http://www.uni-hospital.government.bg/download/nzok/kp/141.doc

Преди няколко дни посетихме родилното отделение и беше прекрасно. Всичко ни беше показано (без операционната разбира се) и всичко ни обясниха. Нямах чувството, че се намирам в болница, също така я нямаше онази ужасна болнична миризма. Много хубаво и уютно е направена.

# 38
  • Мнения: 3
Ден втори, а отговорът е мираж...

# 39
  • Мнения: 280
Здравната каса покрива някаква част от раждането. Това обаче е крайно недостатъчно, за да покрие разходите на болницата. Затова се прави доплащането. Просто раждането в такава обстановка, с такъв персонал - некорумпиран, а с високо ( или поне по-високо отколкото в общинските болници заплащане ) струва доста повече, отколкото касата може да си позволи.

А за момичетата, които подлагат думите на МТВ под съмнение - дори лекарите оператори са се видели в ужас в тази меко казано странна ситуация. Прекрасният доктор Минчев , както беше описан по-горе, е беснеел от безсилие след като са успели да изродят бебето. Но ... това са подробности, които не могат да се случват, нали?  И все пак, колкото и да е тъжно, и лекарите са хора, и също грешат - някои само по веднъж, други...

# 40
  • Мнения: 1
Здравейте
Присъединявам се към групата на разочарованите от д-р Пиперкова. Може наистина да е добър специалист, но явно работи на настроения. Към мен се отнесе изключително непрофесионално.

# 41
  • Мнения: 21
аз също не съм доволна от д-р Пиперкова,наистина е на настроения,пази боже да не и е ден когато си на преглед.....Втори път не бих отишла при нея

# 42
  • Мнения: 0
Здравейте, предстои ми лапароскопия в "СВ.ИВАН РИЛСКИ"Стара Загора ще ми я прави д-р Бузалов но не знам какво е заплащането.Моля ,ако някои е минал по моя път да сподели за цени и каква е точно е процедурата  ще съм много благодарна.може да ми пише и на  damianova.80@abv.bg

# 43
  • Мнения: 177
Здравейте!Искам да попитам знаете ли цената на нормално раждане в болницата дали има някаква промяна?

# 44
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравейте!Искам да попитам знаете ли цената на нормално раждане в болницата дали има някаква промяна?
Раждането се поема от здравна каса и не е редно за него да ти искат пари - не може хем да им плаща касата хем и ти.Ти може да си платиш само за избор на екип ако имаш някакви предпочитания.Ако не не би трябвало да ти искат пари.

# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
И на мен ми предстой раждане там. Нормалното е 500, секционо 1000лв. И аз не съм наясно защо , при условие, че касата плаща за клинична пътека раждане, трябва да си плащаме??
Но доколкото знам на практика 500 лв. ти вземат за избор на екип - така се води законния им начин да си вземат парите...
Нека ако някой е наясно да обясни...

# 46
  • Мнения: 881
Аз не съм си избирала екип. Мисля, че здравната каса е определила една сума, която превежда на всички болници, имащи договор с нея - частни и държавни. Тези 500 (1000)лв доплащаме, защото цената на раждането в частна клиника е по-висока предвид условията. А и нали е частна - трябва да печели от услугите, които предлага?
Това е моята логика, не съм експерт и съвсем не съм наясно със законовата уредба Peace.

# 47
  • Мнения: 177
Точно защото е частна цените са по-високи.Досега съм ходила 4-5 пъти по спешност,обръщат ми внимание и никой не ми е поискал пари.Миналата година влизах в държавната за биопсия,анестезиоложката най-нагло си поиска пари,защото"Лекарите не им пукало за тях".Отделен е въпроса,че лекарката не ми взе нищо,но пък и ми бяха сгрешили цитонамазките,та и не заслужаваха.
Ако не ни се дават пари,ще ходим в държавната в мизерията,където няма и грам топла вода.

# 48
  • Мнения: 0
Здравейте бъдещи мами! Родих в "Иван Рилски" през май. Беше планирано секцио при д-р Пиперкова и д-р Янев. Всичко мина нормално, въпреки усложненията след упойката. Макар частна болница и там всеки доктор си гледа неговия пациент. Моят генеколог, д-р Янев, мина само веднъж след операцията и като се увери, че всичко е наред повече не се поуви. Д-р Саркисян и д-р Минчев, когато бяха дежурни, само ни се усмихваха от вратата и ни питаха как сме, но по-скоро всичко беше за да отбият номера. Само д-р Пиперкова постоянно тичаше и преглеждаше всички. След всичко това не се изненадвам, че не винаги е в настроение. Аз лично съм много доволна от акушерките, много внимателни и усмихнати. Същото мога да кажа и за екипа на санитарките, повечето са млади момичета и се стараеха да ни помогнат с каквото могат, което в нашето положение си беше много важно. За д-р Узунова и нейният екип от неонатологията също мога да кажа само добри думи.

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
mmm_73 Думите ти ме успокоиха. Надявам се и при мен всичко да е наред.

# 50
  • Мнения: 0
ailan, желая ти всичко наистина да мине добре! В болницата наистина можеш да се почувстваш "бял човек".

# 51
  • Мнения: 9 487
В болницата наистина можеш да се почувстваш "бял човек".

Не съм съгласна с това! Да, персонала е "мил и любезен", ако "началството" е там..ела да видиш как е когато го няма.. ooooh!
За някои други неща няма да се повтарям..надявам се, просто аз да съм изключение... и доктора да се понаучи Tired

# 52
  • Мнения: 0
Сигурно е така MTV. Това си е напълно в нашенския манталитет, когато котката я няма мишките танцуват............. Явно трябва да минат доста години за да се научим на някои неща. Аз също не останах доволна от факта, че всеки лекар си гледа само неговия пациент и ако го попиташ нещо се прави на приятно разсеян. Дано в бъдеще нещата се оправят и няма повече недоволни, но кой знае..............

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
Аз също не останах доволна от факта, че всеки лекар си гледа само неговия пациент и ако го попиташ нещо се прави на приятно разсеян. Дано в бъдеще нещата се оправят и няма повече недоволни, но кой знае..............
Е що така newsm78 newsm78 newsm78, нали си плащаш 1000 лв. на болницата, а не на конкретен лекар. Аз сега като ходя при д-р Бузалов и като родя, ако той е болен, или в отпуск, или го няма поради някакви причини, няма да получа внимание така ли??? Че то тогава да си раждам в държавното АГ...

# 54
  • Мнения: 881
Вярно е, че родих преди 1 г. и 4 м. и от тогава може нещата да се се променили (към лошо, за съжаление), но аз не останах с такова впечатление. Не съм избирала специално лекар, но от всички получих нужното внимание. Към персонала също нямам каквито и да е забележки. Но това наистина беше в самото начало, когато болницата току що беше започнала да работи.

# 55
  • Мнения: 9 487
Аз също не останах доволна от факта, че всеки лекар си гледа само неговия пациент и ако го попиташ нещо се прави на приятно разсеян. Дано в бъдеще нещата се оправят и няма повече недоволни, но кой знае..............
Е що така newsm78 newsm78 newsm78, нали си плащаш 1000 лв. на болницата, а не на конкретен лекар. Аз сега като ходя при д-р Бузалов и като родя, ако той е болен, или в отпуск, или го няма поради някакви причини, няма да получа внимание така ли??? Че то тогава да си раждам в държавното АГ...

Именно-аз също бях с "избор на екип"-прегледи получих само от моя  си гинеколог. Другите, поради едни други причини, само от вратата ме питаха "жива ли си"..
Лично аз не бих препоръчала болницата на никого..по-добре си дайте парите в Пловдив или Плевен (няма да споменавам конкретни клиники, за да не излезе като реклама за тях), а доктора Ви може да отиде и там  :peace
:

# 56
  • Мнения: 86
Здравейте момичета според мен е  напълно естествено в частна болница да струва повече от държавната най-малко заради вида на стаите,хигиената и вниманието на персонала в нея.Именно заради това тя може да си сложи каквито иска цени.Според мен те взимат пари и от държавата за да платят заплати на лекарите си но лекарите им като по-големи специалисти взимат и по-големи заплати,които плащат от тях си и съответно като са доволни от това пък се отнасят по-добре с пациентите и така се получава един затворен кръг.А и апаратура и ремонти и потдръжка всичко това струва пари.Проблема е че и в държавната ще ти ги вземат по незаконен път срещу което няма нито добра хигиена,нито добро отношение(освен от тези на които си платил),нито добре ремонтирани и потдържани стаи,нито добра храна и тук таме добри и усмихнати специалисти.А и ако не се лъжа относно раждането например в частните болници не се налага да си купуваш памперси и козметика,за разлика от държавните в които си носиш всичко и незнаеш дали използват точно твоето кремче например,или твоите мокри кърпи.Всичко това са си мои размишления не съм ползвала услугите на частни болници но сега имам планове да родя в Иван Рилски , дано да не остана разочарована и мнението ми остане същото.    bouquet

# 57
  • Мнения: 0
XORA  BQGAITE OT IVAN RILSKI AZ PREDI MESEC STANAX JERTVA NA LEKARSKATA IM NEKADARNOST O SEGA RAZBRAX 4E NE SAMO AZ SAM POSTRADALA.

# 58
  • Мнения: 280
Как да не знаеш в АГО на МБАЛ Стара Загора кои кърпи използват, нали кърпичките и кремчето стоят в леглото на бебето и ти им ги даваш когатоса в стаята?

# 59
  • Мнения: 838
да се запиша и аз в темата. ще раждам при д-р Бузалов там, надявам се всичко да мине ок.

# 60
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile,преди 23 дни родих в "Иван Рилски" и не мога да кажа,че не съм доволна от персонала там. Родих секцио при Д-р Бузалов,след като аз самата исках той да ме оперира,при положение,че той ми следеше и бременноста,а и аз самата се чувствах доста спокойна под негово наблюдение Simple Smile.Мисля,че получих достатъчно и необходимото внимание преди,по време и след операцията не само от него,а и от следващите лекарски екипи,които бяха на смяна по време на престоя ми там.Винаги идваха и ме питаха как се чувствам,имам ли някакви въпроси,искам ли нещо...,и съотвтно получавах подробна информация по моите въпроси.Единствено една-две акушерки,които се грижеха за бебето ми нарушиха така да се каже спокойствието ми Simple Smile.Едната явно я мързеше да донесе памперс и да го смени(след раждането не можех да ходя,не заради операцията,а заради болките ми в тазовите кости тогава), това беше и причината аз да не мога да си сменя памперса на бебчето, иначе изобщо нямаше и да я викам,другата явно имаше някакви проблеми...знам ли...и се репчеше по малко  Grinning,но тези двете ги изтърпях!Но иначе всички останали нямаха грешка Simple Smile. Болницата е с много добро обзавеждане,хигиена и т.н. Искам отново да раждам там! Simple Smile

# 61
  • Мнения: 86
Аз писах по-рано в темата,но след като вече съм родила мога да кажа Иван Рилски е възможно най-добрия избор.За обслужване и хигиена нямат никаква забележка.И най-важното противно на другите болници,особено частните в последния  момент се оказа че 80% съм за секцио но доктор Иванов направи всичко възможно да родя нормално,както и стана.Както повечето момичета при мисълта,че съм за секцио и че може да изтърпя всички болки и пак да ме  срежат 100 пъти му казвах да ме реже , но слава богу и с помощта на д-р Бузалов родих нормално,живот и здраве ако раждам пак отново ще избера същата болница и същия екип.

# 62
  • Мнения: 0
Здравейте, искам да споделя с вас  впечатленията си от МБАЛ "Св.Ив.Рилски" . Родих там на 08.02.11г . Раждането беше чрез планово секцио (по мое желание) . Опреацията бе направена от Д-р Ина Цонева и Д-р Мирослав Минчев. Анестезиолог ми беше Д-р Георгиев. Всички бяха безупречни в работата си. Като започнем от акушерката която ме пое преди операцията (тоалет и т.н.) та като стигнем до Д-р Узунова която ни изписа с бебчо , всички се държаха любезно. Няма да коментирам хигиената , която бе на безупречно ниво. Ако чакам второ дете един ден, пак бих избрала тази болница с този екип от лекари  Hug

# 63
  • Мнения: 682
Др.Цонева и др.Узунова вече там ли работят?Всички ли се "изнесоха" от държавната болница?

# 64
  • Мнения: 9 487
Не, просто имат и договор с Ив. Рилски..а клиента цака за "избор на екип".

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
Не, просто имат и договор с Ив. Рилски..а клиента цака за "избор на екип".

Др.Цонева и др.Узунова вече там ли работят?Всички ли се "изнесоха" от държавната болница?

Да, но все още си работят и в държавното АГ. Така,че ти избираш къде да раждаш. Знам от моя приятелка, която ходеше при  д-р Цонева, че предпочита да изражда в АГ-то.

# 66
  • Мнения: 0
Здравейте! Пиша за да изкажа мнението си за д-р К. Пиперкова със скоростните прегледи. Исках да мина преглед чрез здравната каса и поразпитах разни приятелки да ми препоръчат някоя добра гинеколожка (предпочитах да е жена) и след най-различни мнения и предложения реших да ида при д-р Пиперкова. Да уточня не съм бременна, а исках да си направя преглед. Имах болки в областа на яйчниците. Та отидох на регистратурата да си взема час. Най-ранният беше след 10 дена. Ок. Отивам си за часа и отпред една камара девойки чакат пред кабинета й. Оказва се, че всички са със запазени часове и опашката върви с почти един час назад. Разпитах момичетата кога са им часовете и се оказва, че часовете са дадени през 10 мин. Казаха ми, че  при нея всеки път било така, много се чакало. Е, викам то за 10 мин преглед прави ли се? То за толкова време само не можеш да си събуеш и обуеш гащите. Когато дойде и моят ред ми каза да се съблека и да почвам да разказвам какво ми има още в съблекалнята. Казах си оплакванията. После преглежда ме и диктува на сестрата с медицинските термини. На мен никакви обяснения. Направи ми цитонамазка и ехограф. Каза другия път да ида, но да съм финансвово подготвена за някакво изследване, което дори не му чух името, но струвало 44 лв. Хайде обличай се това е. Яйчниците са добре. Докато съм в съблекалнята ми обяснява как да си пия хапчетата за цистита. И айде следващата, която е наред. Няма никакви обяснения за нищо, никакво внимание. Отивате на преглед с въпроси и си тръгвате с още повече въпроси. Много е напрегната и аз бях  стресирана, а отидох напълно спокойна. После следва ровене в интернет и тълкуване на диагнозата. След няколко дена  отивам да си взема резултатите от цитонамазката и си мисля, че ще я питам разни неща. Опа...пак същата история ...пред кабинета пак има много чакащи, а д-р Пиперкова е все така припряна. Само ми каза,че изследванията ми не са добре и да ида да си запазя час за следващ преглед. Нищо повече и започна да говори със следващата пациентка. Разбирам, че д-р Пиперкова е голям специалист и много бързо си прави изводите и диагнозите, но ние обикновените пациенти не сме такива специалисти и имаме нужда някой да ни обясни нещата. Поне елементарни обяснения. За това ходим на консултация. Та искам да кажа, ако сте като мен и имате нужда от внимание, май е по-добре да се насочите към друг специалист, чийто прегледи не са така скоростни.   

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Имам наблюдения, че пациенти с направления са нещо като "втора категория" хора т. е. не заслужават особено внимание, по-набързо минават прегледите ,без нужните обяснения и внимание. Не твърдя,че при всички лекари е така, но при тези,които минават за "най-търсени" важи с пълна сила.Нямам обяснение защо е така, вероятно има някаква причина или въпросните специалисти се самозабравят, но такива са фактите. Лично аз от д-р Пиперкова нямам преки впечатления и с това си твърдение не визирам точно нея, но мога да споделя впечатленията си от д-р Пламен Янев, който също работи на кабинет в" Св. Иван Рилски" .Аз също отидох с направление и избрах д-р Янев, защото беше свидетел на второто ми раждане, което протече с усложнения, но въпреки това се отнесе доста безотговорно.Честно казано дори не намери за необходимо една ехография да направи ,общо взето пълно безхаберие... каза- "всичко е наред" и се отърва от мен по най-бързия начин!Сега ми се иска да е бил прав и наистина всичко да е било наред , но за съжаление това,което последва не го пожелавам и на най-големия си враг.Просто някой е трябвало да погледне, но с направление това се полага  smile3513 . За последствията не ми се говори, коментирала съм ги в други теми от форумити на " БГ-мама"!
Щом не им се работи с направления и не им е изгодно, да работят само на частно,че то не може " и вълка да е сит и агнето да е цяло".... но в крайна сметка всички недоразумения на родното ни здравеопазване, остават за сметка на нас пациентите.

Също искам да кажа,че вярвам напълно на  MTV ,защото аз също станах жертва на невероятни лекарски грешки , дори направо безумия!

# 68
  • Мнения: 0
здравейте,искам да предупредя бъдещите майки-НЕ РАЖДАЙТЕ В ЧАСТНА КЛИНИКА ИВАН РИЛСКИ СТАРА ЗАГОРА ,ОСВЕН АКО ИМАТЕ ЛЕКА БРЕМЕННОСТ И БЕБЕТО СЕ РАЗВИВА ДОБРЕ.ПРЕЖИВЯХ КОШМАРНО РАЖДАНЕ ЗАРАДИ НЕКАДЪРНИКА ПЛАМЕН ЯНЕВ,КОЙТО НЕ ЗНАЕ КАК СЕ ИЗРАЖДА БЕБЕ И ОБВИНИ МЕН ,ЧЕ СЪМ ОТИШЛА В ЧАСТНА КЛИНИКА,ДЕМЕК МНОГО РАБОТА МУ ОТВОРИХ,А ТОЙ ИСКАШЕ ДА СИ ХОДИ ДА СПИ.НЕОНАТОЛОГА ЖАНЕТА УЗУНОВА СЪЩО НЕ РАЗБИРА НИЩО ИЛИ ПОНЕ НЕ И СЕ ЗАНИМАВАА С ПРОБЛЕМНИ БЕБЕТА.МОЕТО ДЕТЕНЦЕ Е ЗДРАВО,САМО ЧЕ СЕ РОДИ МАЛКО И БЕШЕ В НЕОНАТОЛОГИЯ.ТА ТАЗИ УЗУНОВА И ТЯ ИСКАШЕ ДА СВЪРШВА РАЖДАНЕТО БЪРЗО ,ЧЕ НЕ Й СЕ ЗАНИМАВАЛО.НЕ СИ СТРУВА ЗАРАДИ ПЛАЗМЕН ТЕЛЕЖИЗОР ДА СЕ 500 ИЛИ 1000 ЛВ.ДОВОЛНА СЪМ ОТ СЕСТРИТЕ ТАМ,СЪЩО И ОТ Д-Р САРКИСЯН.АКО НЕ БЕШЕ ТОЙ ЯНЕВ ЩЕШЕ ДА МИ ИЗВАДИ МАТКАТА.

# 69
  • Мнения: 0
Zdraveite, izvinqvam se che pisha na latinica, no nqmam drug nachin. Skoro mi predstoi rajdane i se interesuvam ot cenata na normalno rajdane bez izbor na ekip, no pri polojenie, che ne sam zdravno osigurena? Molq, ako ima nqkoi zapoznat da mi otgovori na vaprosa. Blagodarq predvaritelno Simple Smile

# 70
  • Мнения: 60
Аз също не харесвам д-р Пиперкова, няма подход. Отидох разтревожена, с въпроси, търсих мнение на специалист, а тя ми препоръча седативи... Положителните отзиви са на пациенти, при които не е имало усложнения с бременността.

# 71
  • Мнения: 0
Zdraveite, izvinqvam se che pisha na latinica, no nqmam drug nachin. Skoro mi predstoi rajdane i se interesuvam ot cenata na normalno rajdane bez izbor na ekip, no pri polojenie, che ne sam zdravno osigurena? Molq, ako ima nqkoi zapoznat da mi otgovori na vaprosa. Blagodarq predvaritelno

# 72
  • Мнения: 86
500 лева е цената , а избора на екип си е по желание и така или иначе е включен в нея,но не съм сигурна дали има значение осигурена ли си или не,но мисля ,че не трябва да има.Ако отидеш на място можеш да питаш и на регистратурата ще ти обяснят всичко търпеливо даже,ако искаш може да разгледаш отделението.

# 73
  • Мнения: 9 487
500 лева е цената , а избора на екип си е по желание и така или иначе е включен в нея,но не съм сигурна дали има значение осигурена ли си или не,но мисля ,че не трябва да има.Ако отидеш на място можеш да питаш и на регистратурата ще ти обяснят всичко търпеливо даже,ако искаш може да разгледаш отделението.

Не е Peace
+500лв е избора на екип Money


# 74
  • Мнения: 86
Ами незнам аз платих 500.00 лв. и избрах екип т.е. избрах си лекар.

# 75
  • Мнения: 0
Благодаря ви много Simple Smile

# 76
  • Мнения: 13
Искам да попитам,вас като хора който сте биле вече пациенти в тази болница,какво трябва да носим при постъпване за раждане(като нощници,лиглини,подложки...) ,освен всички документи и изследвания от генеколога който ми е следил бременноста и лична карта. Благодаря !

# 77
  • Мнения: 9 487
Искам да попитам,вас като хора който сте биле вече пациенти в тази болница,какво трябва да носим при постъпване за раждане(като нощници,лиглини,подложки...) ,освен всички документи и изследвания от генеколога който ми е следил бременноста и лична карта. Благодаря !


Само лични принадлежности-четка+паста за зъби;гребен; помпа за кърма-там НЕ предлагат ; ако не искаш тяхна нощница си носи,

# 78
  • Мнения: 216
Здравейте! Аз съм пациентка на доктор Бузалов от два месеца. Чакам близнаци след ин витро. От Ямбол съм. Преди месец и половина доктор Бузалов ми прави серклаж в болницата и така успях да я видя отвътре. Решила съм и там да раждам, защото в Ямбол това, което имаме не може да се наече болница. Ще раждам секцио, вече говорих с доктора, само не разбрах цената на секциото. Разглеждах им папката с цените като бях там, ама не разбрах много. Пише 1000 лева, но това цената без избор на екип ли е? Аз ще ходя пак на преглед в началото на декември и мога да отида да питам до болницата, но ще е хубаво някой ако може, да каже, за да започнем да си правим сметката. Hug

# 79
  • Мнения: 9 487
Януари 2010г цената на "избор на екип" беше 1400лв. Аз раждах секцио с колегата на д-р Бузалов-д-р Стоянов.
Много внимавай с избора на анестезиолог там-НЕКАДЪРЕН е АТАНАС ТОДОРОВ; благодарение на него, секциото ми беше на живо #2gunfire

# 80
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
А този "кадърния" анестезиолог някакво наказание понесе ли ? smile3511

# 81
  • Мнения: 9 487
Не естествено Tired...нали няма жертви; принципа "гарван, на гарвана око не вади" е в пълна сила...
Гледах предаването на Венета Райкова за 19 годишната Деяна...нямам думи Cry!!! Искренно се надявам да не останат безнаказани всички нагли и некадърни "доктори"  #2gunfire
Но съм на мнение, че докато няма обесени доктори по дърветата, това нагло отношение, безхаберие към пациента и некадърност ще продължават..

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
И на мен отдавна ми се иска да #Sniper някой "гарван" , а те ако искат да си "вадят" очите!!!
И за Деяна , както и за много други техни жертви наказани  отново няма да има . smile3518 smile3518

# 83
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен:)ориентирала съм се за раждане в тази болница, но бих искала да попитам как стоят нещата с упойките? знам, че нормално раждане е 500лв, но в тази цена влиза ли и упойка или тя се заплаща отделно и ако е така колко е към днешна дата? малко късно се сещам, но ме е обвзело едно спокойствие... Embarassed все пак е добре да съм наясно. Благодаря предварително!

# 84
  • Мнения: 21
Разбрах как е - 500лв нормално, 150-упойка, а ако е секцио-1000лв всичко!

# 85
  • Мнения: 0
Здравейте, не знам аз ли съм в грешка, но си мисля, че въпросната болница работи със здравната каса даже гледах в сайта и пише че работи със ЗК, може би греша но си мисля чещом е така не трябва да се плаща за раждане.Понеже и аз мисля да раждам там и се интересувам Simple Smile

# 86
  • Мнения: 9 487
Здравейте, не знам аз ли съм в грешка, но си мисля, че въпросната болница работи със здравната каса даже гледах в сайта и пише че работи със ЗК, може би греша но си мисля чещом е така не трябва да се плаща за раждане.Понеже и аз мисля да раждам там и се интересувам Simple Smile

 Laughing
Те от ЗК си взимат също Wink Това си е от пациента..

# 87
  • Мнения: 0
Нещо не мога да разбера значи и да съм осигурена и да не съм все си плащам 500 лв така ли?

# 88
  • Мнения: 0
И майка ми преди 3 години ражда там и не е давала никакви пари  Thinking

# 89
  • Мнения: 9 487
Моето раждане датира отпреди 2г, здравноосигурена съм и плащах, официално на регистратурата им срещу касова бележка.

# 90
  • Мнения: 0
Странно Thinking Благодаря все пак за отговора  Simple Smile

# 91
  • Мнения: 9 487
Препоръчвам ти "Селена" или "Торакс"-Пловдив; също частната АГ- клиника в Плевен или дори Сливен  Peace
Поразгледай тук, мнения на майки раждали в тях Peace

# 92
  • Мнения: 0
Аз не съм от Ст.Загора така че няма да ми е удобно.Предпочитам да е в Ст.Загора, но още не съм решила къде Simple Smile

# 93
  • Мнения: 133
МБАЛ "Иван Рилски", "Ниа Мед" или АГ-то.  Peace

Всяка болница има ден на отворените врати. Отиди, виж, питай.

Освен това в НиаМед има и Училище за родители. Simple Smile



...и леко бременеене  bouquet

# 94
  • Мнения: 0
Искам да попитам тези 500лв включват ли престоя с болницата или той се плаща отделно ?

# 95
  • Мнения: 86
Да.Освен , ако не се наложи да останеш повече от 3 дни-тогава касата плаща само на детето , а ако и ти искаш да си там се доплаща.Ако си секцио съответно 5 дни(или там колкото ги държат) и след тях се доплаща.Аз ти пожелавам леко нормално раждане и дано не се налага да оставаш  Hug

# 96
  • Мнения: 0
Благодаря и за информацията и за пожеланието  Simple Smile Hug

# 97
  • Мнения: 2
Здравейте,бъдещи и настоящи мами!Интересува ме-за 500лв при естествено раждане мога ли да се избера лекар,който да ме изроди.Предстои ми скоро раждане и съм пред голяма дилема къде да е .

# 98
  • Мнения: 7 988
Май 500 плащат само на болницата, а отделно за екип или не е така?

# 99
  • Мнения: 86
Ако лекарят ти работи с тази  болница няма да доплащаш.АЗ бях при доктор Иванов и ми беше казал , когато дойде моментът няма значение по кое време да го викам,но в последствие стана така,че предварително постъпих в болницата.Та в крайна сметка пак бяха при него и не съм доплащала нищо.

# 100
  • Мнения: 9 487
Ако лекарят ти работи с тази  болница няма да доплащаш.АЗ бях при доктор Иванов и ми беше казал , когато дойде моментът няма значение по кое време да го викам,но в последствие стана така,че предварително постъпих в болницата.Та в крайна сметка пак бяха при него и не съм доплащала нищо.

Ако обаче е на основен трудов договор там Wink
Ако е на допълнителен-"избор на екип"; така или иначе външен доктор за болницата не може да влезе и да прави манипулации без да има договор за това...

# 101
  • Мнения: 86
Не съм сигурна дали е от значение-във фактурата така или иначе пише "Такса ръководител на екип".Но  Stop.kremi09 може да попиташ там или по телефона за по-сигурно.  Hug

# 102
  • Мнения: 9 487
Моя гинеколог не е на основен дог.там, а на допълнителен такъв , и се водеше именно "избор на екип".
Секциото ми без "избор на екип" беше 1000лв; с "избор"-1400лв.

# 103
  • Мнения: 2
Мерси,момичета за отговорите.Аз все още много се колебая и в коя болница да бъде предстоящото ми раждане.Чета ли,чета...а мнения всякакви...и все различни...

# 104
  • Мнения: 1
Ако все още не си родила-препоръчвам ти държавното АГ.Там е най-сигурно,все пак!

# 105
  • Мнения: 216
Е, аз не можах да родя в "Иван Рилски"! Rolling Eyes На 25 януари имах контракции, обадих се на доктор Бузалов, но той каза, че иска първо да се опитаме да задържим нещата до 36 седмица, което беше 1-2 февруари. Каза, че в Иван Рилски няма патология и ме изпрати в държавното АГ за задържане. Ние сме от Ямбол, тръгнахме веднага, към 18:00 часа бяхме в АГ-то, но аз вече бях с по-силни контракции. На прегледа се оказа, че задържане не може да стане и направо ме пратиха за спешно секцио. И така, на 25 януари в 19:00 часа се роди Борис, а една минута след него, в 19:01 часа се роди и сестричката му Лора.

Много съм доволна от държавното АГ в Стара Загора и по-специално от моята докторка - доктор Снежана Узунова! Не платих едно левче за осемте дни престой, бебчетата бяха в кувьози. Накрая ни изписаха в прекрасно здраве и килограмчета. Много съм благодарна и на доктор Бузалов, въпреки, че не можах да родя при него. Обърна ми страхотно внимание през цялата бременност! Hug

# 106
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Бих искала да споделя прекрасните си впечатления от болницата и най-вече - от персонала. Родих моята принцеса там и съм изключително доволна от всичко - като се започне от екипа, при който родих /специални благодарности на д-р Пиперкова и акушер Желева, д-р Калчева/,  персонала в отделението, който се грижеше за нас и се стигне до условията в болницата. БЛАГОДАРЯ ВИ!   bouquet За мен появата на бял свят на моето съкровище ще остане незабравим и приятен спомен!

# 107
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
Е, аз не можах да родя в "Иван Рилски"! Rolling Eyes На 25 януари имах контракции, обадих се на доктор Бузалов, но той каза, че иска първо да се опитаме да задържим нещата до 36 седмица, което беше 1-2 февруари. Каза, че в Иван Рилски няма патология и ме изпрати в държавното АГ за задържане. Ние сме от Ямбол, тръгнахме веднага, към 18:00 часа бяхме в АГ-то, но аз вече бях с по-силни контракции. На прегледа се оказа, че задържане не може да стане и направо ме пратиха за спешно секцио. И така, на 25 януари в 19:00 часа се роди Борис, а една минута след него, в 19:01 часа се роди и сестричката му Лора.

Много съм доволна от държавното АГ в Стара Загора и по-специално от моята докторка - доктор Снежана Узунова! Не платих едно левче за осемте дни престой, бебчетата бяха в кувьози. Накрая ни изписаха в прекрасно здраве и килограмчета. Много съм благодарна и на доктор Бузалов, въпреки, че не можах да родя при него. Обърна ми страхотно внимание през цялата бременност! Hug

Моята ситуация беше същата. И аз щях да раждам при д-р Бузалов в Трета поликлиника, но родих моите близнаци в държавното АГ при д-р Узунова. Родих нормално, защото аз така исках. В 36 - та седмица, всичко беше ок. Родиха се 2300 и 2600. Хиляди благодарности на екипа   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
А моето мнение е , че д-р Бузалов нещо се притеснява да изражда близнаци, това не  е първия му случай.

# 108
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Tanita , nevva , ailan ,

Да са ви живи и здрави рожбите  и много , много да ви радват!!!

# 109
  • Мнения: 0
az iskam da kaja che sam mnogo dovolna ot doktor ivan ivanov  straxoten ginekolog e  vnimatelen obqsnitelen parvoto si rajdane rodix pri nego i ot 7 godini si xodq samo pri nego toi raboti vav ivan rilski i vav chastniqt si kabinet raboti sas zdravnata kasa  i ne e chovek koito da gleda da vzema samo pari ne e skubar straxoten doktor e  Hug Peace Simple Smile Simple Smile

# 110
  • Мнения: 11
Здравеите и от мен аз родих на 15.02.2012 моята малка принцеса в Св.Иван Рилски и съм адски доволна страшно много внимание ми обърнаха изроди ме и моят гениколог Иван Иванов да е жив и здрав много съм доволна от него и през цялата ми бременост ми обръщаше много внимание страхотен лекат а акошерка беше Мечкова и на нея съм много благодарна благодарение на тях си имам моята принцеса с две думи много съм доволна и като имам второ дете пак там ще родя и пак при същите лекари

# 111
  • Мнения: 84
Здравейте, някой може ли да ми каже нещо повече за нормалното раждане в Св. Иван Рилски- Стара Загора. Колко пари струва и влиза ли избор на екип, понеже ходя при д-р Бузалов и искам той да ме изражда, а и разбрах, че той работи там. Но трябва ли да си заплатя отделно, ако искам той да е на раждането? Благодаря

# 112
  • Мнения: 7 988
Струва 500 лв и влиза избор на лекар.

# 113
# 114
  • Мнения: 84
Момичета, реших да раждам при д-р Бузалов в Иван Рилски. Някой може ли да ми каже как си правите уговорка с лекаря, какво му казвате, понеже нещо странно ми звучи "Искам да раждам при вас, колко пари ще ми струва?" . Извинявам се за глупавият въпрос, но ми е за първи път и наистина незнам как стават тези неща. Sad

# 115
  • Мнения: 226
Имам въпрос към раждалите мами в Иван Рилски,какво се изисква да носите както за вас така и за бебето(имам предвид нощници,памперси и др.)дадоха ли ви предварителен списък тъй ,като в различните болници искат различни неща.

# 116
  • Мнения: 9 487
Момичета, реших да раждам при д-р Бузалов в Иван Рилски. Някой може ли да ми каже как си правите уговорка с лекаря, какво му казвате, понеже нещо странно ми звучи "Искам да раждам при вас, колко пари ще ми струва?" . Извинявам се за глупавият въпрос, но ми е за първи път и наистина незнам как стават тези неща. Sad

Точно това се пита Laughing

Имам въпрос към раждалите мами в Иван Рилски,какво се изисква да носите както за вас така и за бебето(имам предвид нощници,памперси и др.)дадоха ли ви предварителен списък тъй ,като в различните болници искат различни неща.

Само лични вещи за теб, за бебето ако нямаш някакви спец. изисквания за памперси-там имат; дрехи за бебето-като ви изписват
Ако си носиш помпа за цедене-няма да ти дадат съд в който да я стерилизираш; аз бях принудена да стерилизирам в купата от плодове.
Гледай да не попадаш в ръцете на "анестезиолог" Атанас Тодоров-не се е научил да слага епидурални и спинални анестезии Twisted Evil-чувам и за други случаи след мен, за съжаление...само не знам що за малоумщина е да го държат още там...и личния ми съвет е: така и така ще плащаш, иди на читаво място Peace

# 117
  • Мнения: 7 988
Момичета, реших да раждам при д-р Бузалов в Иван Рилски. Някой може ли да ми каже как си правите уговорка с лекаря, какво му казвате, понеже нещо странно ми звучи "Искам да раждам при вас, колко пари ще ми струва?" . Извинявам се за глупавият въпрос, но ми е за първи път и наистина незнам как стават тези неща. Sad

Просто му казваш, че искаш той да те изражда. Струва 500 лв и се плаща на болницата.

# 118
  • Мнения: 84
Здравейте! Някоя мама би ли ми казала какви документи трябва да нося при постъпване за раждане в Иван Рилски, понеже днес лекарката ми по ЖК ми даде само обменната карта и изследвания, които съм си правила за кръв, урина, васерман...и др., не трябваше ли да ми даде направление за хоспитализация или може и без това? И другият ми въпрос е към тези мами, които нямат сключен брак с таткото, как става въпроса с припознаването, трябва ли да нося и неговата лична карта и каква изобщо е процедурата? Благодаря  Simple Smile

# 119
  • Мнения: 7 988
И без направление ще те приемат.

# 120
  • Мнения: 9 894
Момичета, не знам дали има по-нова тема за Иван Рилски? по повод на написаното за нехваналата упойка ... ами и мен не ме хвана - раждах в друга болница. Бях си в пълно съзнание, адекватна, усетих скалпела, пипането по корема с ръце, чувах разговорите, и всичко. Болеше ме, но някак бепше притъпена болката. ПАк да кажа, бях в пълно съзнание, но вдървена и не можеш да се помръдна да им кажа, че аз все още не съм "заспала". По едно време си мислех, че няма да оживея. Когато извадиха бебенцето ми, тогава ме хвана упойката. От шиенето абсолютно не помня нищо.щ

В последствие като коментирах ми казаха, че под пълна упойка по време на раждане това се било имало предвид - тоест, омагьосване на майката докато излезе бебето, и за да не омагьосат и него не е в толкова голяма концентрация. и след като го извадят, тогава те приспиват за да не усещаш шевовете.

е, да, ама аз затова сега се боря със зъби и нокти да отърва второто секцио, искам нормално.

затова вярвам на момичето, което пише, че упойката не го е хванала - случва се и в други болници, да знаете ...

# 121
  • Мнения: 9 487
rumka833, само че аз не бях с пълна, а със спинална...болка изобщо не трябва да има!
И да, всичко опира до кадърността на анестезиолога-къде се случва, няма никакво значение; оказва се, че "избора на екип" и плащането не са гаранция за "качество"...то за кое ли  в нашата държава се отнася де.. Confused

Съжалявам, че и ти си преживяла с такава болка раждането  Confused
Къде и при кой се случи-кажи, за да се предпазят поне други бъдещи майки Hug

# 122
  • Мнения: 21
Здравейте Simple Smile Искам да попитам дали някой скоро е раждал във МБАЛ “Св. Иван Рилски” секцио и колко пари е? Д.р Пиперкова е добър лекар.Аз при нея си следя бременността от самото начало.

# 123
  • Мнения: 4
Здравейте, може ли някоя скоро раждала мама да каже как стоят нещата в болницата. Цени не мога да намеря в сайта? Как са цените? Избор на екип? Отношение, престой?

Общи условия

Активация на акаунт