Най-често срещани имена в BG? Статистика.

  • 25 741
  • 185
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 399
Мдааа,и понеже моето име едно от най-популярните -Мария, кръстих децата си с такива дето се срещат меко казано рядко в България!  Sunglasses
И не разбирам от статистики,но поне в моето обкръжение най-често срещаните са Виктор,Борис,Кристиян,Александър,Даниел и съответно Симона,Виктория,Йоана!  Peace

# 16
  • Мнения: 340

това е статистика с голяма давност и съответно - не меродавна.

2005 голяма давност ли е???  Четете бе, хора.  Това са топ 5 имена, с които са кръщавани бебета през 2005.

# 17
Ето тук един списък за Варна:

http://www.varna.bg/adm/docs/arhiv_doc.htm

Списък на най-често използваните имена на родените в Община Варна от 01.01.1990год. до 02.02.2006год.
Изтегли справката(MS Excel)->

За съжаление е сборен за няколко години:(((

# 18
# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
това е статистика с голяма давност и съответно - не меродавна.
2005 голяма давност ли е???  Четете бе, хора.  Това са топ 5 имена, с които са кръщавани бебета през 2005.

ЧетеМ и е голяма, да Wink
А ти четеш ли и съответно разбираш ли какво четеш?

# 20
  • Мнения: 4 516
Почнах отдолу нагоре и...  Shocked  #Crazy
Да са живи и здрави дечицата, някои от тях вероятно вече са големи, ама такива имена не бих дала и на домашните си любимци.  Stop Разбирам имената от други етнически групи, обаче бива ли да си българин и да си кръстиш детето Ричард-Джордж, Ива Селина Стефание (първо име), Ренгинар  Shocked (извинявам се, ако е от друга етн. група), Идриз  Shocked (също), Риза, Зероникаизабел, Радославо и т.н.?! Да допълня само: Ихтиандър, Ребекаатима, Рауана, Илия-Хюсеин (това е най-нормално звучащото от всички).

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 14:44 от *АнАн*

# 21
  • Мнения: 340
това е статистика с голяма давност и съответно - не меродавна.
2005 голяма давност ли е???  Четете бе, хора.  Това са топ 5 имена, с които са кръщавани бебета през 2005.

ЧетеМ и е голяма, да Wink
А ти четеш ли и съответно разбираш ли какво четеш?


Мдаа, доста странна дефиниция на давност имаш...

Заяждането ти няма да го коментирам, че ще стане смешно.

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 23:12 от Сиси Боата

# 22
  • UK
  • Мнения: 3 959
Модните имена се сменят периодично и в този смисъл 2005та е достатъчно отдавна, за да не е актуална информацията.

# 23
  • Мнения: 340
Модните имена се сменят периодично и в този смисъл 2005та е достатъчно отдавна, за да не е актуална информацията.

Да, знам значението на думата "моден".  Само че тенденциите в имената не са като колекциите за дрехи да излизат по два пъти в годината, а са много по-бавни.  За справка, прочети Freakonomics от Steven Levitt-- скорошен бестселър в Щатите, сигурна съм че и в България е излязла книгата.  Да се твърди, че информация от преди 3 години не е актуална е смешно.

Ако не вярвате на чужди твърдения, убедете се сами като сравните данните от 2005 с данните от 2007.  4 от 5те топ и мъжки и женски имена от 2005 са лидери и през 2007.  Силно се съмнявам, че от 2007 до 2008 модните тенденции в имената са претърпяли някакво сътресение. 

Както и да е.  Няма да споря вече за нещо, което е очевадно...

# 24
  • Мнения: 4 555
За справка, прочети Freakonomics от Steven Levitt-- скорошен бестселър в Щатите, сигурна съм че и в България е излязла книгата. 
Само на английски съм я виждала, но да, книгата е много интересна.

# 25
  • UK
  • Мнения: 3 959
Имената като Иван, Георги и Димитър са актуални всяка година и големия процент деца, кръстени така се дължи предимно на традицията да се кръщават децата на дядовците им. Имената като тези, изброени досега - Александър, Виктор, Калоян и Кристиян се сменят много по често, но те не са на първите места именно защото първите места са за Димитър, Иван, Георги и, да, три години са един достатъчно голям период от време, предвид например факта, че Александър и Виктор, които бяха ТОЛКОВА нашумели преди три години, сега са по скоро изместени от Калоян и Кристиян.

# 26
  • Мнения: 399
Почнах отдолу нагоре и...  Shocked  #Crazy
Да са живи и здрави дечицата, някои от тях вероятно вече са големи, ама такива имена не бих дала и на домашните си любимци.  Stop Разбирам имената от други етнически групи, обаче бива ли да си българин и да си кръстиш детето Ричард-Джордж, Ива Селина Стефание (първо име), Ренгинар  Shocked (извинявам се, ако е от друга етн. група), Идриз  Shocked (също), Риза, Зероникаизабел, Радославо и т.н.?! Да допълня само: Ихтиандър, Ребекаатима, Рауана, Илия-Хюсеин (това е най-нормално звучащото от всички).
Joy Joy Joy Заинтригува ме и ето и моите фаворити - Флоран-Пол-Димитри и Хуанпламен! ooooh!

# 27
  • Мнения: 67
о,не,статистиката за Варна ме уби най буквално!!! Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha
Разбирам да си кръстиш детето Армани,Валентино,Версачи,Гучи или нещо такова(майтап Mr. Green) но да си кръстиш детето с фрапиращо име като РЕКСОНАмарка дезодоранти и един милион други глупости,дето не мога да ги напиша от смях е такава простотия,че мога само да кажа на тези хора,че са ПЪЛНИ НЕНОРМАЛНИЦИ!!! Crazy

# 28
  • Мнения: 3 637
Според мен са си още-Георги,Димитър,Иван,Петър,Мария,Ивана,Никола/й,Васил и т.н

# 29
  • Мнения: 194
Мда..аз като кръстих дъщеря си Симона, си мислих, че е рядко име, а то какво се оказа - на всяка детска площадка срещаме поне още 1 Симона Thinking
Аз лично исках да е християнско име, на светец.
А къде останаха българските, християнските имена? Явно всички ги мислят за често срещани и остарели, и май вече са на изчезване...
За второто имам 1 име наум, но не смея да го споделя, да не вземе да хареса на много майки докато родя... Joy

Общи условия

Активация на акаунт