Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 75

  • 45 739
  • 379
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 634
Ванче ,аз правих с обикновен шприц,но там са шприцовани с друг.Мисля ,че с този дето се правят мидички
Стефи ,немога да не те похваля Hug Hug HugАз също се интересувам как издокара конят?

# 316
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Стефи браво за ферарито - страхотно си се справила разкажи повече - кончето е просто великолепно но и всичко останало е пипнато БРАВО!!!!

Отивам да гледам филмчето от Албена но съм сигурна че ще е нещо впечатляващо.

# 317
  • Мнения: 1 173
Риен това съм запазила като идеи за Хелоу Кити http://www.cakecentral.com/modules.php?name=gallery&file=dis … e&pid=1194260
 http://www.cakecentral.com/modules.php?name=gallery&file=dis … ge&pid=187163
 http://www.cakecentral.com/modules.php?name=gallery&file=dis … e&pid=1204055
http://www.cakecentral.com/modules.php?name=gallery&file=dis … age&pid=49235
а тази е моята : http://www.snimka.bg/album.php?album_id=229804&pid=6033029 . Ако искаш повече снимки на моята пусни ми ЛС , че този ми албум е личен ( да ти дам парола)

# 318
  • Мнения: 1 491
покрия тортата с чаршаф, ако примерно направя отгоре нещо като езерце от желе- фарситура няма ли да се разтопи покритието и основата на фигурките, ако примерно в езерцето плуват патенца?

Няма да се разтопят от фарситурата, спокойно  Peace  Единствено от сметаната трябва да се притесняваш  Wink

Стефи, и аз искам да знам за кончето, защото ми останаха очите в него!!!!

# 319
  • Мнения: 1 965
Въпрос- трабвя да съединя две части от фигура но не може с клечки или нещо подобно защото са малки.
Има ли нещо като лепило или и аз незнам какво, с което да го направя

Сложи една молекулка размекнато тесто. С връхчето на клечка за зъби например. После пак със връхчето можеш да обереш излишъка.

Искам да ви питам - Шоколадов трансфер може ли да се направи няколко дни предварително без да се слага на тортата отгоре и как се съхранява? Хладилник, свободно?
Ако имаш място в хладилника - дръж си го там. Но завит в найлон да не изчезва влагата за да не съхне и да не се цепи. И на открито можеш да го държиш, но внимавай да не го деформираш или разкривиш.

Да попитам някой от нас да е правил торта "Улица Сезам" или "хеллоу Кити"? Едно от двете трябва да си избера. Голяма чуденка съм, да моделирам ли, да слагам няколко етажа ли?
Ето ти идеи за Хелоу Кити.
http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=Hel … tty+Cake&aq=f
И ОЩЕ ИДЕИ
Карчита - страхотно плодово изкушение.

# 320
  • Мнения: 225
Аз пак искам малко помощ.Искам да направя трансфер ,но не с шоколад  или маслен крем.Мисля че съм гледала торта с трансфер от желатин.Та да ви питам от какво се приготвя,колко време трябва да стои...Търсих нещо такова в библиотеката но не видях(ако има се извинявам)Искам да направя само контурите с шоколад а другото да е желатин.
Благодаря предварително!  bouquet

# 321
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аз пак искам малко помощ.Искам да направя трансфер ,но не с шоколад  или маслен крем.Мисля че съм гледала торта с трансфер от желатин.Та да ви питам от какво се приготвя,колко време трябва да стои...Търсих нещо такова в библиотеката но не видях(ако има се извинявам)Искам да направя само контурите с шоколад а другото да е желатин.
Благодаря предварително!  bouquet

Ето ти албума на Албенка, тя го има стъпка по стъпка: http://www.album.bg/mameto?view=3&page=9

За пропорциите на разреждане да кажат тези които са го правили.

покрия тортата с чаршаф, ако примерно направя отгоре нещо като езерце от желе- фарситура няма ли да се разтопи покритието и основата на фигурките, ако примерно в езерцето плуват патенца?
Няма да се разтопят от фарситурата, спокойно  Peace  Единствено от сметаната трябва да се притесняваш  Wink

Бих казала и от желатин. А с фарситура са ми всичките езера и реки, като изключим първите 4-5. Някой гланцират с нея. И за плодове е супер- запазва ги дълго свежи.

# 322
  • София
  • Мнения: 183
Много ви благодаря.  Hug
И мъжа ми щеше да изпоприпада като го видя този кон, той също е фен на Ферари. Значи за коня- разпечатах си едно конче, като във Фотошоп го направих по-голямо, да е колкото А4. После го изрязах и върху жълто парче го сложих и го очертах с един сладкарски маркер, цвета му е някакво подобие на златно, не вярвам да има значение, но аз само такъв имах.Той после се скрива от черното. И след това започнах да очертавам с черна боя с четка.Четката е важно да е хубава, аз имах едни от магазин за 1 лев и са ужасни и скоро си купих от книжарница Слънчоглед тъничка четка, много съм доволна.После го запълних цялото с боя. Малко става смотано като засъхне боята.И след това ми беше големия зор-да го гланцирам. Пробвах различни варианти, само глюкоза с вода, глюкоза с водка и накрая се спрях на желатин разтворен във вода и добавена глюкоза. Целта беше да не засъхне и пак да стои грозно, а да е лъскаво. Проблема беше, че като мажа с желатиновата смес като изляза извън коня, жълтото се оцветяваше в черно, защото боята се намокряше и цапаше четката.Та затова съм очертавала коня и жълтото поотделно, за да не се изцапа. И то няколко пъти, един път не беше достатъчно.Като засъхне пак минавах. С тази смес не става като с фарситурата като го пипнеш да лепне(предполагам е така де), а от желатина явно се втвърдява и позасъхва, но с блясък.Буквите съм ги рисувала на ръка, без шаблони. Бялото по коня също беше зор.С бяла боя не стана защото веднага като сложа и избиваше черното отдолу и ставаше сиво.Затова го направих с бял шоколад.Общо взето това е най-лесната ми торта.Видях я в сайта на сладкарница Гаврош и се влюбих, много ми хареса.
KikiNiki това е същото брюле от Метро, сега ще купя и баварски да го пробвам и него.Твоята торта изглежда много добре, с желатин ли е, че така отрязана като парфе стои.
И да попитам- някой ще иска ли да правим поръчка на какаови блатове от Федонела от тези за рула, че нали Ванчето каза, че трябва да са повече кашони, за да ни ги доставят.Моите са на свършване и искам да си взема.

# 323
  • Мнения: 634
Румянка,очертаваш картинката с шоколад и вътре запълвай с разтопен желатин .10 гр. едно пакетче ратваряш с60 или 70 мл.. вода след което като набъбне го загряваш без да кипва леко охладено оцветяваш и нанасяш с лъжичка.Ванчето използва спринцовка ,за по удобно.Пепи ти е дала стъпка по стъпка в моят албум,самоче аз рисувам директно върху торта ,но то е същото.

# 324
  • UK
  • Мнения: 1 351
Момичета много ви моля може ли да ми покажете формите си за правоъгълни блатове. Много ще съм ви благодарна  Hug А ако ви е по- лесно на ЛС направо   bouquet

# 325
  • Мнения: 208
Здравейте момичета.
От мене ето едно линкче към една много хубава книжка.   формата е PDF само снимката я копнах от амазона щото ме мързи да я екстрактвам и да я качвам отделно в блога  http://depositfiles.com/files/kptrjrcrp

В Слънчоглед продават Ball tools има четири размера но всичките са малки под 5 мм.

И  моля някой да ми отговори на тези няколко въпроса за трюфел тортата.

1.Ако спазваме рецептата колко стават дебели корите и колко дебело трябва да се маже крема между тях?
2. Стяга ли крема след като попие или остава крем
3. Искам да го направя много шоколадов какво съотношение да направя
4.Може ли върху този крем да се слага директно захарно покритие или трябва да се маже с маслен преди това
5. И НАЙ-ВАЖНОТО АБЕ ВЪОБЩЕ ИМА ЛИ РАЗЛИКА МЕЖДУ ТОЗИ КРЕМ И КРЕМА ГАНАЧЕ АЗ ЛИ СЪМ ТЪПА ИЛИ НЕ Я ВИЖДАМ
Надявам се да не съм досадна

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 14:22 от nandelche

# 326
  • Мнения: 594
Момичета много ви моля може ли да ми покажете формите си за правоъгълни блатове. Много ще съм ви благодарна  Hug А ако ви е по- лесно на ЛС направо   bouquet
Мегита, това е моята правоъгълна. Разтяга се на дължина и на широчина и така докарваш повечко размери. Взех я от ТСМ-а срещу  кино "Тракия"  Peace

# 327
  • Мнения: 66
stefibggблагодаря ти много за разяснението, но проблема е там че не мога да намеря такава смес за крем брюле. Би ли ми казала на коя фирма е да се опитам да я намеря някак си, но не съм виждала в нашите хипермаркети дори, затова и питах как се прави. А заквасената сметана кога я слагаш след като свалиш крема от котлона или като изстине? Отново ти благодаря предварително  bouquet  bouquet  bouquet

# 328
  • Карнобат
  • Мнения: 177
Aлбенка благодаря ти за видеото. Златната ми боя е на прах, цвета става по плътен защото я повтарям.
Бопсито не е кристалин а желатин разтворен в компот.
dimitrina73 желатина на места е повече и затова изглежда така.Също така  на места съм слагала върху орехите(брега) от него за да изглежда като вълнички.
Stefibqq  страхотна торта.

# 329
  • Мнения: 225
Пепи , Албена  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт