Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 75

  • 45 729
  • 379
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 491
1.Ако спазваме рецептата колко стават дебели корите и колко дебело трябва да се маже крема между тях?

Дебелината зависи какво количество ще намажеш за печене  Wink  Ако искаш по-дебелички, слагаш повече мат'риал, ако искаш по-тънички, ще сложиш по-малко. Всичко зависи ти как ги искаш! Само ще трябва много да внимаваш при махането на хартията за печене  Peace

Цитат
2. Стяга ли крема след като попие или остава крем

Честно казано това не го разбирам много, много, но крема не е някакъв течен, ако от това се притесняваш, а и след като сглобиш тортата и я оставиш няколко часа да престои, за да попие малко, става добре стегната.

Цитат
4.Може ли върху този крем да се слага директно захарно покритие или трябва да се маже с маслен преди това

Аз съм го правила със шоколадово тесто, така че не виждам какъв е проблема  Peace

Цитат
3. Искам да го направя много шоколадов какво съотношение да направя
5. И НАЙ-ВАЖНОТО АБЕ ВЪОБЩЕ ИМА ЛИ РАЗЛИКА МЕЖДУ ТОЗИ КРЕМ И КРЕМА ГАНАЧЕ АЗ ЛИ СЪМ ТЪПА ИЛИ НЕ Я ВИЖДАМ

И аз не виждам разлика между крема за трюфела и ганачето, ама знам ли  Mr. Green  Crazy А относно много шоколадовото, нямам понятие какво да ти отговоря, пробвай да добавиш повече шоколад и сподели след това какво се е получило  Mr. Green




Clairette, твоята торта със щъркела ли мернах на babyshower-а в кейка? Мисля, че е твоята, така че я озвездих подобаващо  Mr. Green

# 331
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
nandelche
1.Ако спазваме рецептата колко стават дебели корите и колко дебело трябва да се маже крема между тях?
Блатовете са тънки и се маже тънък слой крем между тях
2. Стяга ли крема след като попие или остава крем
остава крем не мисля че попива много блатовете омекват по-скоро от сиропа, с който се мажат
3. Искам да го направя много шоколадов какво съотношение да направя спазвай съотношението по рецептата става си достатъчно шоколадово
4.Може ли върху този крем да се слага директно захарно покритие или трябва да се маже с маслен преди това аз лично съм мазала с маслен крем
5. И НАЙ-ВАЖНОТО АБЕ ВЪОБЩЕ ИМА ЛИ РАЗЛИКА МЕЖДУ ТОЗИ КРЕМ И КРЕМА ГАНАЧЕ АЗ ЛИ СЪМ ТЪПА ИЛИ НЕ Я ВИЖДАМ мисля че имаше малка разлика в пропоциите но като цяло е същото
С violetblue сме писали едновременно - нищо таман ще сравниш опита ни.

# 332
  • Мнения: 1 173
nandelche може да покриеш върху крема на Трюфел - ще си стегне от шоколада. Още повече , ако го правиш с натурален както е по рецептата ще стегне добре . Ако решиш да е с млечен просто слагаш повече шоколад ( виж пропорции за Ганаш) .
 Крема по рецептата определено стига " на косъм" - аз вече започнах да си правя малко повече . За вкуса определено си става "шоколадова"

# 333
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Крема по рецептата определено стига " на косъм" - аз вече започнах да си правя малко повече .
Точно поради тази причина мажа с маслен крем та да набутам всичкия от рецептата между блатовете Simple Smile напоследък обаче и аз се изхитрих и правя доза и половина  Blush

# 334
  • Мнения: 668
Поздравления за ентусиазма момичета!!!
stefibg - УАУ!!! Кончето на ферари е страхотно, нямам думи направо! Благодаря ти за подробното разяснение.   chef
На Пепи - 2те тортички, с Алиса и другата също са много готини, моделажа е прекрасен.
И забелязах, мисля на Карчита плодовата тортичка в някоя от последните странички, направо си умирам за такива, бих си я хапнала с удоволствие.
Простете, че не мога да отбележа подобаващо всички, но съм много назаднала с материала. Сега покрай адаптирането ми в работата и у дома почти не ми остава време за писане, само ви чета и ви се наслаждавам.

Ина (Clairette) - си получи 5-те звездички от мен още онзи ден, бях повече от 100% сигурна, че щъркелчето е нейното.
Въпрос: Някой успя ли да свали книжката, която е постнала nandelche - Благодаря ти, миличка!   bouquet При мен сваля изключително бавно, ако някой има по-голям успех, моля да ми пусне на скайпа \ thedragonbg \.

# 335
  • Мнения: 520
Момичета,от къде може да си купя малки играчки за торти?

# 336
  • Мнения: 1 369
KikiNiki това е същото брюле от Метро, сега ще купя и баварски да го пробвам и него.Твоята торта изглежда много добре, с желатин ли е, че така отрязана като парфе стои.
Еклеровата торта я правих по тая рецепта от Бон апети:
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=647
 Само дето отстрани я намазах с течен шоколад... Това наръсване на отвесните страни с ядки не го владея.. Как го правите? Веднъж исках да сложа филирани бадеми отстрани и ги редих бадемче по бадемче Shocked Но едва ли това е начина...сигурно има някоя хитринка..

Момичета,от къде може да си купя малки играчки за торти?
Дани, на Кадемлия имаше едни мънички много симпатични захарни фигурки и то по 60 стотинки Shocked Чичото ги извади от едни картонени кутии отвътре, защото една клиентка търсеше конкретно мишлета...

# 337
  • Мнения: 208
Цитат
Въпрос: Някой успя ли да свали книжката, която е постнала nandelche - Благодаря ти, миличка!   bouquet При мен сваля изключително бавно, ако някой има по-голям успех, моля да ми пусне на скайпа \ thedragonbg \.

Миличка аз ще се опитам да ти го пусна по скайпа ако те намеря

Девойки много благодаря за изчерпателните отговори. Ако не е много прекалено имам още едно питане. Каква всъщност е разликата между шоколада и кувертюра като са горе долу на една цена има ли някакво значение кое слагам. Аз си купих кувертюр от метро по инструкциите на Ванчето и на външен вид не откривам никаква разлика освен опаковката. Съжалявам за досадните въпроси. Ама още избистрям точното място на някои материали в главата ми.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 17:08 от nandelche

# 338
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Каква всъщност е разликата между шоколада и кувертюра като са горе долу на една цена има ли някакво значение кое слагам. Аз си купих кувертюр от метро по инструкциите на Ванчето и на външен вид не откривам никаква разлика освен опаковката.

Кувертюра е темпериран шоколад. С него се работи по-лесно и удобно отколкото с шоколад - особенно ако температурата е от значение.

# 339
  • Мнения: 1 610
Да му се не види.
Първо да благодаря на Ванчето за отговора и на Рая за идеите. Тази снимка ми е достатъчна, благодаря ти. Не ми се искаше моделиране, но явно ще се моделира.
Тези наклонените торти, за тях трябва специална форма, за сега не мога да инвестирам. Този месец се олях пак.
Вчера се метнах , направих трансфера, с кувертюр върху найлонов плик, намазан с масло, при обърната картинка на фотошопа, супер стана. Естествено проблема дойде при отлепянето.Май ще пробвам този желатин за картинки. Просто не си струва за едното отлепяне да отива цялата работа.  ooooh!
Имам един друг транфер в хладилника/ аз нали съм лакома, направих 2/ Като го гледам и този ще се начупи.
Цяла страница с въпроси, сгурно е изнервящо. На моя въпрос не вярвам да има конкретен отговор,но  да попитам- като отлепям трансфера, трябва ли да е бил непосредствено преди отлепянето в хладилника...или се изкарва предварително.
Какво да направя, за да се отлепи добре и без жертви? Да го нарисувам върху хартия , или домакинско прозрачно фолио?
Не трябва ли да се залепи някак?

Така просто поставен отгоре ми е много мижаво!  newsm78
Ето го обърнатия резултат. Макар и начупен, дъщерята се радва много.


Тестото с което е покрита е на нелка едно несполучливо и твърдо смесено с 50 мл кувертюр , една лъжица топло мляко и после за месенето използвах олио. И месих 20 мин. Стана супеееер!Ванче, мерси за идеята


Кикиники
, слагаш дебел слой ядки в основата на тортата и с една лопатка/ Шпатула, която е показана в Тортената Библиотека за нанасяне на крем без омазване, вземаш количество и под ъгъл 45 градуса с ръба на тортата издърпваш нагоре. Важно е да не се пести от материал / ядки/ и бавничко, без много нерви. Доброто наръсване оставя много ядки зацапани, които трябва да се отстранят. Дано ме разбра!

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 18:58 от rien

# 340
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Питанка - случайно да знаете кой шоколад е по-тежък кафявия или белия?

# 341
  • Мнения: 1 173
Питанка - случайно да знаете кой шоколад е по-тежък кафявия или белия?
Какво точно имаш в предвид ? На грамаж или калории. Ако е калорично ставни таблиците на шоколадите ( поне в това отношение не се скъпят тук - калории , транс фет...бла-бла)

# 342
  • Мнения: 6 713
Моля ви мами, да ми отговорите на моите въпроси! Embarassed Rolling Eyes, ама нали сега се уча.... Mr. Green
Значи искам да правя торта за Р.Д. на бебка, и досега съм измислила следното: блатове някакви ще видя кои от предложенията в библиотеката, после 2 крема - 1 бял и 1 шоколадов, или само шоколадов с череши от компот вътре. Но тъй като искам да направя покритие от фондан, ама тука май готов ще купя, че просто не си вярвам да успея, ме интересува върху какво се слага той? Върху блат директно или върху кремnewsm78

Може ли за трансфера да ми кажете дали съм разбрала правилно: взимам картинка, после плик, върху който мажа масло Embarassed, после рисувам с кувертюр - шоколад, оцветявам с други оцветители (какви??? newsm78), после в хладилника се стяга и се слага върху тортата?

# 343
  • Мнения: 6 443
Лурдес,аз със моя скромен опит да ти кажа поне за фондана.
Покритието го слагам направо върху блат. Peace

# 344
  • Мнения: 1 173
Лурдес,аз със моя скромен опит да ти кажа поне за фондана.
Покритието го слагам направо върху блат. Peace
Как направо върху блата  Shocked ? А как ще ти се стрият неравностите , бабунките ?
Лудрес извинявай но ти прочете ли поне на 1ва страница " най-често задаваните въпроси" ?
Под ФОНДАН се замазва тортата с маслен крем ,  за да се скрият неравностите , да "държи" фондана да не се свлече и т.н...
 
Имат право някои момичета да се сърдят , че не се чете дори информацията на първа страница ( какво остава за Тортената Библиотека  ooooh! )

Общи условия

Активация на акаунт