ЮНСКИ мами 2009

  • 12 133
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 132
Добро утро и от мен   food010
Бранимир ми харесва  и наистина е рядко срещано име.
Оказа се , че слагането на плочките у нас ще е тази седмица, а не седващата, та сега трябва да извадя всичко от шкафовете и да подготвя малко.

п.п Уау, видях си подписа- вече съм в 29-та седмица. Много бързо лети времето ейй.

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 10:00 от Geraldine

# 16
  • Мнения: 136
Добро утро,

Fantasia, благодаря за темичката.  Всичко й е наред, така че спокойно.

Тази сутрин ходих да давам кръв, не бях яла и пила нищо от снощи и се изненадах, че всъщност водата ми липсваше, а не толкова храната. затова пък след като излезнах от лабораторията, така си хапнах и пийнах, че сега ми се доспа отново. Дано всичко ми е наред, особено глюкозата и да не се налага да правя изследванията за диабета, че много ме е страх.

Лека работа  Hug

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2
И аз се записвам в темата.
Франческа ти си истински откривател на  колички   superuu
За името Бранимир- хубаво е и има буквата "Р", което е важно , защото името е по звучно.  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 35
Мони, името много ми харесва, защото както казва Франческа е рядко срещано и звучи твърдо. А това според мен е важно за един мъж Peace

Гъди, дано всичко е наред с изследванията Wink

Видях и че сте говорили пак за помелото. Мисля днес да си взема малко за разнообразие, че от няколко дена ям само червен грейпфрут и много ми се услажда. Снощи даже изядох един цял ooooh! /който тежеше 1 кг.,ама с кората Laughing/

# 19
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен.
Айде и аз да се разпиша в новата тема.
Името Бранимир не е никак лошо.

Лек ден на всички.

# 20
  • Мнения: 6
Добро утро и от мен!
На мен също името Бранимир ми харесва.
За ритането и мен вчера бебчо ме риташе доста ниско, чак по едно време доста се бях притеснила, имах чувството, че ще излезе.Но по-късно усущах движенията доста нагоре, явно се върти постоянно.

# 21
  • Мнения: 1
Добро утро на всички мами и от мен, Мони името е интересно и наистина рядко срещано.Аз и моя съпруг решихме нашето да се казва Стелан Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 475
Добро утро и от мен!

Мерси на Фантазия за новата тема!   bouquet

Кате,казах ти , че всичко ще бъде наред с бебити и много се радвам, че всичко  е наред!! Peace

Аз днес реших да си остана вкъщи, че от няколко дена леко ме наболява корема, а вчера доста ме юркаха в работата, че и до Бужурище ме пращаха мен бременната за една глупост и бях пощуряла, дори мисля да посетя личня лекар да ми даде болничен до края на седмицата, защото вчера много се бях изнервила!Аз от неделя си вдигнах пак дозичката на магнерота, но си ме наболява пак корема в дясно, дето открай време се ми наболява, също така почна да ме наболява и ниско долу по средата! Днес ще ви се оплаквам- много взех да се подувам и краката , а тази сутрин ми се струва, че и ръцета са ми подути, костите на таза ме болят и от лява и от дясто, като лежа на тях!!Сега в петък съм на лекар и ще искам да ми изследват и на мен този прослувут албумин, да не би заради повишаването му така да оттичам- а май и юни как ще съм оттекла и подпухнала не ми се мисли!

При мен беба вече не рита ниско долу, вече явно е нависочко и ме рита и отляво и отдясно, е не точно под ребрата, но някъде по средата на кореме/сега пак ритна, винаги,напоследък като заговоря или пиша за нея ме подритва, явно усеща Heart Eyes/
Приятен и успешен ден на всички ви!! Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 6
ХОП и ТРОП и аз в новата темика! Как сте днес мами бебелани?

# 24
  • Мнения: 639
Добро утро! Слънчев и усмихнат ден ви пожелавам!

Катеринка, радвам се, че си по-спокойна, дано всичко е наред в крайна сметка!
gmarinova, добре дошла в мъжкия отбор! (По повод снимката на пишката - мъжът ми се шегува, че нашето бебче засега имало най-много снимки на този атрибут, в сравнение с останалите части на тялото  Laughing )
Бранимир и на мен ми харесва.
За болките в гърба, кръста и тазобедрените стави - искрено ви съчувствам, "знам какво е" - имам този проблем от 10 години вече  Embarassed Имала съм кризи по всяко време, без значение на сезона, които са продължавали и по десетина дни (с много силни болки, до степен да не мога да се изправя или да ходя нормално), обезболяващите са ми били постоянен спътник (по едно време дори и инжекции не облекчаваха болката и се наложи да ми бият лидокаин в ставата, което е доста крайна мярка). Последните 2 години ходих при кинезитерапевт (в Пловдив) и определено имаше положителен ефект. В периодите на кризи, освен всичко друго,  съм изпадала в депресии и див ужас как ще износя детенце с този проблем (когато няма да мога да взимам обезболяващи)  Cry Забременях, и ... чак ме е страх да го кажа - засега бременността ми се отразява прекрасно! С 3-4 изключения, и то за по няколко часа (за които и аз имам вина - заспиване на дивана в неудобна поза или климатик в гърба), не съм имала нито болки, нито схващания! michelle_varna, аз също препоръчвам масаж за бременните! Разбира се - внимателно и леко, нежно - прави чудеса! Да ми е жив и здрав мъжът, в гореспоменатите 3-4 случая, той ме е спасявал!

Дано не станах досадна с "болежките" (Гъди, и аз да помрънкам   Mr. Green)
Щях да забравя - благодаря на Фантазия за новата тема!

# 25
  • Мнения: 0
somebody ох милата, и при мен нещата с отоците започнаха. Сутрин като стана и си погледна карата са добре, но вечер като си дойда от работа е нещо ужасно, всичко се е отбелязало по тях. Няма начин, при бременност страшно се натоварват бъбреците и това е почти неизбежно и доста неприятно. А как само ме стискат вече ботушите   Mr. Green   Пръстените на ръцете ги свалих преди доста време, защото ми бяха станали тесни и ми се врязаха в месото.
Е като помислиш, че всичко това е заради малкото бебче и си казваш, супер всичко ще мине и отмине важното е то да е добре.  Grinning Hug

# 26
  • Мнения: 4
Здрасти  Wink Може би аз съм новата мама  Embarassed От скоро си стоя вече в къщи и започнах и аз да се ровя из форума... много е яко да не си единствената юнска мама, с която да си общуваш...И така  здравейте от мен Ива и моето малко извънземно момиченце  Heart Eyes Heart Eyes  Пожелавам приятно бременеене на всички ни!!



 

# 27
  • Мнения: 57
*Di*, аз съм усещала така сърцето си, точно в неделя беше (последната). Толкова силно тупкаше, все едно цялото ми тяло вибрира. Обикновено вечер става, като легна, но за кратко и отминава. Може би и тишината ми помага. Но в неделя беше страшно, ходих на йога, трябваше да се фокусирам със затворени очи да погледна вътре в себе си. Освен сърце, нищо друго не видях Simple Smile

Sv., напиши нещо...

# 28
  • Мнения: 91
О подуването е кофти .... аз ботушите ги свалих още преди месец ... и сега понеже не ходя на работа и съм спортна Simple Smile с кецове ама те са перфектни никога не са ми тесни

# 29
  • Мнения: 9 814
somebody , коремът и мен ме боли и от дясно и в средата. Понякога болката си е сериозна и усещам, че определено идва от преумора. Преди малко пак ме болеше здраво, но ходих близо 2 км пеша, отиване и връщане от детската на Кати.
Момата рита навсякъде, от ниско долу, та чак имам и аз чувството че ще изкочи, до високо под ребрата. Вече ритниците от започват да ме понаболява, а като знам какво е в 8-ми, 9-ти месец.... ooooh!
за обръщането на бебето- още е рано. И да е седалищно в момента може да се завърти още и 100 пъти, както и обратното. Кати за последно се завъртя в 38 г.с., преседя една нощ напречно и точно ми се точеха за секцио и хоп пак в изходна позиция с главата напред. А болката при въртенето на бебе 3200 гр. е наистина ужасна.

Общи условия

Активация на акаунт