въпрос за рентгена

  • 2 184
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
Ванилия Канелска,

Извинявам се за късния ми отговор първо.
Съжалявам за случилото се!
С тези снимки е много лошо. 5г.с. е доста рано и е възможно от всичко да се получи, но за съжаление не е изключена вероятността да се е получила аномалия на плода и от облъчването.
Още веднъж бих искала да апелирам да не допускате снимки, които не са животоспасяващи, докато не се уверите 100%, че не сте бременни.
Не се притеснявай, няма причина да се страхуваш и да го мислиш! Аз също имах ранен спонтанен аборт без рентген, завършил без лекарска намеса. Не е задължително рентгена да е проблема. На много жени се случва в такъв ранен етап. За това, горе главата, мила, и ако пак ти се налага снимка, прекъснете за необходимото време бебеправенето. Иначе няма какво да те задържа! Смело напред - всъщност живота е доста устойчиво нещо  Hug
Дори според мен, ако си се изчистила от само себе си, няма смисъл от 1 месец пазене - стените на матката не стават нито по-тънки, нито по-дебели.

Успех!

# 16
  • Мнения: 1 100
Мausidreams, много благодаря!
И при мен приключи без лекарска намеса, въпреки че бях 5 дни в болница за наблюдение. Още следващият месец бях бременна и сега имам син, но не ме напускат угризенията за това, че се съгласих да ми направят рентгенова снимка. Сега отново бебеправим и вече няма да имам скрупули да отказвам рентген, ако се наложи.

# 17
  • Мнения: 179
Пздравления, Канелска,

Радвам се за бебочето и за решението ти.

Успех за второто бебче! И всичко хубаво ти желая   bouquet

# 18
  • Мнения: 60
Можи би спамя темата, но в началото на бременността ми се оказа, че са ми правили зъбна снимка, имам хубав и здрав син, надявам се да е така и занапред. Имах оловна престилка, която не виждам как може да се постави, ако трябва да ти снимат корема.
Гинеколозите, с които се консултирах след гафа, мислеха, че няма голяма опасност за бебето. Следващият път все пак ще бъда по-разумна.

Общи условия

Активация на акаунт