Китна пролет идва вече,мама Февруарка нежно гушка своето човече

  • 14 450
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 784
Хайде и аз да се запиша.
Обривът на малката стана още по-зле, вече е по цялото и телце. Доки каза да и давам калциев глюконат и витамин С, както и да слагам малко сода в последната вода, с която я изплаквам. Утре ще я прегледа. Горкото дете, днес беше много нервно, само на ръце искаше. Може да и е неприятно от обрива, ама като не може нито да се почеше, нито да каже... Направо не знам вече от какво може да е това чудо! Rolling Eyes
Каката ни пак се буди с ревове. Снощи аз приспивах малката, мъжо-каката, а на финала всички се озовахме в едно легло. Само за снимка! Confused
Дано тази вечер да е по-спокойна от вчерашната.
По въпроса за килограмите. Влязох да раждам +16, излязох от болницата +10, а сега съм +4. Не съм спазвала диети. И първият път бях така, свалих ги без да се усетя. Нямам стрии по корема, а този път беше наистина огромен. Мазах се с Дева и Кокона и майка.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
carbo , и аз имах хиперлактация, но се попреборих с нея.
1. Редувам гърдите на 3 часа
2. Изцеждах остатъка докато гърдата омекне - да остане кърма, но да не е болезнена гърдата и да няма бучки
 В твоя случай май положението е по-зле от при мен и ще ти е необходимо повече време да регулираш нещата, но не се отчайвай - аз се справих за 3 дни!

# 17
  • Мнения: 356
Запис и от мен в новата темичка!
Фокси,надявам се да продължите да се изхождате така поне докато се регулира акото на детето?При нас действа безотказно поне за сега.Когато виждам,че я боли коремчето Белослава,а не е акала и хващам памука.Между другота само единия юнак ли е запечен?
Момичета,чак днес видях,че малката има родово петно отзад на тила?Ама така е като не я къпя аз.
До вчера имах лохии,а днес ми дойде.Току виж скоро да намажа нещо в леглото  Blush
Кг от преди раждането си ги възстанових  напълно.

# 18
  • Мнения: 1
Здравейте, мамчета!
Честита ни нова темичка! Благодаря на Фокси! Страхотна е!    bouquet  Няма за какво да се извиняваш!
ЧЕСТИТИ НОВИ БЕБЧЕТА! Да са живи и здрави и много щастливи!
Честити месечинки на празнуващите!
Добре дошли на новите мами!
Раде, голям красавец е Валентинчо! Дано скоро да се гушкате у дома!

За килограмите- през бременността качих 28 кг. От болницата се върнах -11 кг, за 3 седмици свалих още 6 кг, остават ми 11 кг. Незнам дали ще успея да ги сваля!
Ние сме изцяло на кърма и незнам дали наддава достатъчно. В понеделник сме на първа консултация и ще видим как стоят нещата! Яде когато си поиска и колкото си иска! Нямаме колики засега и е доста кротичка /пу-пу-пу/! Плаче само като огладнее и след банята, докато я обличам. Много е добричка и послушна Зари! Спи 2,5-3 часа, папка около един час и пак заспива. Понякога пъшка и скимти по време на ядене, но накрая се изморява и заспива. Винаги имаме пълен памперс. Обаче най-обича да ака докато я сменям и всичко става ..... лелееее...  #Crazy ! Ама, здраве да е! Кърмата ми доста намаля, но все още е достатъчна за бебка. Дано успея да кърмя по дълго време!
Карбо и аз бях като теб,но намалих цеденето! Цедях само колкото да се отпуснат гърдите и ги редувах на кърменето!Дано да успееш да намалиш лактацията, защото е много болезнено и неприятно!  Hug
За лохиите- на мен почти нищо не ми тече от самото начало /по няколко капки/! Незнам дали е нормално и дали е добре! Чувала съм, че не е хубаво!
Целувки на всички мами и бебчета!
       newsm51  newsm51  newsm51  newsm51  newsm51

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 01:05 от dideroncho

# 19
  • Мнения: 242
Добро утро и от мен Hug
Гледам обсъждате интересни неща Mr. Green
За лохиите
-моите намаляха още към втората седмица ,а в момента почти нищо не ми тече,като изключим отвреме-навреме малко слузесто течение..
За обривите по бебешките дупета-Бочко не ни помага.Педиатърката ни препоръча едно мазилце и наистина за 2 дни всичко отминава.Сега продължаваме да се мажем профилактично.Мазилото се казва Имазол.
Найема,първоначално само Гошко беше запечен и се изхождаше веднъж на 2-3 дни.После и Наско се запече като сменихме млякото.Сега сме с трети вид  мляко и май нещата се нормализират. И двамата с малко помощ от нас си ачкат поне по веднъж на ден.
За килограмите-изобщо не си правя труда да свалям.Когато-тогава.Влязох в болницата 74кг,като бях стартирала от 52кг.,т.е. +22 кг. Излязох -14кг.Впоследствие за три дни свалих още 3 кг без никакви усилия сега ми остават още 4-5кг,които обаче не ми пречат особено.
За корема и стриите-корема почти ми се прибра още на 5-6 ден след операцията.В момента ми е напълно прибран,само кожата е по-мека и обмислям какво мога да правя по въпроса.Стрии поне нямам.Нито една.Просто изкарах късмет,защото незнам на Ламтурника корема какъв е бил,но моя определено беше ОГРОМЕН!!! Мажа се с Дева за стягане на кожата и преди слагах колан за след раждане,но хич не ми е удобно с него,затова вече не го нося.
Раде,ние с теб си писахме,така че..нали знаеш..много се радвам,че сте добре Hug
Честити месечинки на всички бебоци и беборани,които има повод да празнуват.Големи да пораснат и да радват всички около тях!!!
За кърменето-всъщност все още имам кърма,но не чувствам никакво напрежение в гърдите.Просто ми намаля.Решихме,че няма смисъл да мъчим и нас, и децата най-малко час,докато се усетят какво да правят на цицката,затова вече си ги храним само с АМ.Кофти,ама какво да се прави.И на всичкото отгоре след една много тежка вечер си позволих да изпуша 2 цигари една след друга,та след това вече ми беше много виновно да давам тия лайна и на децата си.Затова спрях да им давам кърма.Може би много от вас ще ме укоряват,но на мен ми стига да знам,че децата ми не са гладни.
За размери на беби-на последната консултация преди една седмица Гошко беше наддал 750гр от раждането си и е пораснал с 5 см.Наско е пораснал с 4 см и е наддал 800гр.Мисля,че всичко е нормално.Само ме учуди това темпо на растеж... newsm78 В момента със сигурност са наддали още,защото тати направи опит да ги претегли и приблизително бяха с още 150-200гр отгоре.
За коликите-да чукна на дърво,почти спрахя.Плачем по веднъж-два пъти в денонощието за по няколко минутки.Давам Инфакол само вечер в комбинация с БиоГайа и положението е доста по-търпимо от преди.
За спането,гукането и усмивките-като часовници сме.Будим се и ревем само когато ни се яде.Пропускаме ядене,но обикновено това става през деня или вечер.Засега не се е случвало през нощта,но ще поправим и този "проблем".Само ги чакам да наддадат повечко,за да започнем хранене през 4 часа.Иначе се хилим много,все още несъзнателно,но сме големи веселушки Mr. Green Гошко вече фокусира поглед и следи лицето ми като се доближа по-близко до него.Наско все още е некоординиран в очите,но и при него има прогрес.
За операцията-нищо не ме боли,нито ми опъва още откакто ми махнаха конците.Оперираното стои като залепено,защото докторите са си свършили работата добре.С вътрешни шевове съм и почти не личи,че съм оперирана.Мястото вече наполовина е чувствително,преди това ми беше изтръпнало.
За общото ми състояние-супер съм! Не мога да се оплача. Превключила съм на турбо,правя всичко машинално,но аз така обичам.Трябва да съм в действие иначе ще откача ако стоя на едно място...
 
Ами май това е от мен засега.Доста обстоен отчет дадох. Mr. Green Бързам да си напиша поста,защото тъпия ми компютър се рестартира сам и всеки момент може да спре и целия ми пост да отиде по дяволите...После ако се сетя още нещо ще пиша пак.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 08:30 от foxy81

# 20
  • Мнения: 360
Добро утро маминки сладки и още по сладки бебоци  love001
КаРБОмила какви са тези размери Laughingта вие май май ще бъдете я волейболисти я баскетболисти Joy
аз се сетих вчера какво исках да питам:та може ли като замразявам кърмата да прибавям към вече замразената нова,защото все още изкарвам по ного малко и ако слагам нова чашка всеки път скоро нняма да имам място в камерата?и как се размразява като решиш да храниш бебето?аз ще събирам още 2-3 дни и отивам на зъболекар да го махна тоя гаден мъдрец.
за килцата така както се хвалех вчера съм +1,днес +1 ама не се кося защото още 1месец и като се метнем с мъжо на motorтой адренали на си знае работата та ще си регулираме килцата че и милото с мен пълнееше(за 7месеца е напълнял с 20кила)да се чудиш кой беше забременял Joy
Фокси не трябва никой да те съди,като не ти стига да ги храниш много ясно че ще сте на ам ,а за цигарите то малко удоволствия имаме в тоя живот айде сега да се ограничаваме.и на мен така ми се пуши ама ще почакам Heart Eyes
оооо станах досадна айде хубав ден на всички  bouquet

# 21
  • Мнения: 566
здравейте и от мен новия ви член Joy,поздрави на всички февруарски мами .По въпроса за акането моята принцеска ака по 2-3 пъти на денонощие незнам дали е добре Rolling Eyes.
Да кажа здравейте на първа страничка и аз!  bouquet
Четох днес как се справят мамите с две дечица. Моето голямо момиче си ходи на градина. Решихме да не я спираме защото й става скучно вкъщи, не отричам че и на мен ми е по-леко така. Лошото е че след няколко ставания нощем с малкия, сутрин трябва да стана в 7 часа да я приготвя за градината - тогава малкия точно вече заспива блажено и мога да си поспя. Стана ли обаче веднъж след това все намирам нещо да свърша и така си ходя недоспала цял ден.
Днес дойдоха от една частна клиника в която сме записали децата да прегледат малкия. Станал е 3950 гр. или вече е 650 гр от рождното си тегло, което си е добре. Много се успокоих защото сме изцяло на кърма и доскоро имах дежурните опасения дали ми стига кърмата.
Докторката ми каза че кожата на бебето е доста сухичка и ми препоръча да сменим козметиката със Себа мед или Мустела.
Поздрави от нас и приятна вечер!   :bouqu
Здравей Паулинче аз съм София   най накрая и аз успях да се запиша при вас  Hug на мен ,радвам се че при вас със Свилчо всичко е наред,само да те питам в коя клиника сте се записали ,ние смятаме във Вела дали е добре нека някоя мама ако ходи там да сподели.
 А относно кърмата ,аз се тревожа нещо взе да ми намалява и на бебата не и стига ,във вторник сме при лекаря и ще видим дали има нужда от дохранване.
Ох стана дълго и объркано дано ме извините Embarassed
чао засега и лек ден на всички.

# 22
  • Мнения: 46
Добро утро,ХУБАВЕЛКИ
Аз за 1 път се наспах.Реших,че така и така кърмата ми е супер малко и тази нощ пропуснах цеденето в 3,а в 6 изкарах "цели"20(при 10мл.на 3 часа) и мисля така да карам през нощите,дано не сбъркам,но не усещам никакво напрежение  newsm78
За килцата-влезнах 87 в болницата,прибрах се 79,а за 4,5 дни свалих 2 у нас,сега ги задържам като се поуспокоих.Корема почти се прибра от неудобната поза за цедене,но по краката имам стрии
Стискайте палци днес вече да решат дали ставам за шев и кройка и утре да ме "бродират" успешно,че искам да ходя при бебчо.
Дано времето днес се задържи слънчево и да си разходите слънцата навън  Hug

# 23
  • Мнения: 4
Добро утро! Ние с Краси ви сервираме кафенце и малко сладки изкушения!


За килограмите - качих 20, свалих 10, а другите 10 сякаш са заковани за мен. Как ще се свалят? newsm78
Кърмата се размразява или в хладилник или под течаща вода.

# 24
  • Мнения: 566
Kuco pate  благодаря за кафенцето тъкмо не съм пила още а от сладките ще се въздържа Mr. Green
Относно килограмите влезнах в болницата +14 излезнах -10 или остават ми още заветните 4 кг до старата форма,но и тя не е за завиждане де че аз понапълнях доста преди да забременея,но здраве да е ще ги смъкна някакси.
За кърмата събирай в една чашка кърмата от целия ден,през това време я дръж в хладилника (може да стои 10 часа мисля) и после я замразявай,а размразяването най добре на водна баня .

# 25
  • Мнения: 242
Кажете сега как да не ми е хубав живота... Mr. Green Това са тримата ми най-любими мъже



За кърмата-аз знам,че може да се допълва,дори и да е вече във фризера.Аз така и процедирах.А за размразяването-на водна баня или,ако имате нерви,под течаща струя гореща вода.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
foxy81 ,много сладка снимка.Явно юнаците са уморени  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 242
foxy81 ,много сладка снимка.Явно юнаците са уморени  Mr. Green

Ами да.Вчера късно вечерта бяха заспали така и ми станаха толкова сладки,че просто не устоях  и ги снимах Mr. Green Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 238
Добро утро, мамчета!

Фокси, благодарско за новата тема! Hug Не се тревожи, че нямаш време за оформянето й, всички те разбираме - с трима мъже не е лесно  Mr. Green Ама са ти сладури и тримата ... пу, пу, дано много да те слушат! 

Честита месечинка на Георги, Самуил, Мартин и Савина! Бъдете радост и отмяна на мама и тати!

# 29
  • София
  • Мнения: 66
момичета, благодаря за съчувствието - по-лесно е като знам, че и други са минали /слава Богу успешно/ през същата цицеста мъка Simple Smile
аз за сега започнах да редувам гърдите без да й давам и от двете... буците изчезват, цедя втората гърда само ако има буци. истинско цедене правя акомалката се помотка за хранене, напр. през нощта.

Да ви кажа - на лицето й излезе един обрив - ситни дребни пъпчци около слепоочията. Според мен е от крема за лице на Мустела, така че внимавайте. 2 дни я мазах с него - първо се появи обрива, после се увеличи. Снощи я мазах със Себа Мед и сега почти нищо няма.. Внимавайте с козметиката!!!

фокси, много хубава снимка Simple Smile

А да ви кажа за размерите на бебовците - нормално е първия път да има БУМ в дължината.. просто като се раждат дечицата са много свити.. и примерно нашите 52 см най-вероятно са били 54-55...
а за кг не знам - на едни им казват 900гр за един месец е много, на други /както сме ние/ 800гр за 20 дни било идеално... абе разни док, разни идеали Simple Smile
/и да ви кажа да не мерите наддаването от рожденото тегло, а от най-ниското... аз меря от теглото при изписването, макар че не е то най-ниското.../
Важното е детенце да изглежда и да се чувства добре   bouquet

Туй от мен за сега Simple Smile ако нещо се сетя пак ще пиша   bouquet

иии щях най-важното да забравя Simple Smile
Честита месечинка на Георги, Мартин, Самуил и Савина!

Общи условия

Активация на акаунт