Как си спряхте кърмата?

  • 7 166
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
Достинекс ползвах и то 4 хапа - едва я спрях пустата кърма.Струваха към 17-18 лв. едното.

# 16
  • Мнения: 2 489
OFF - Тя нашата аптека до нас си е такова дърво. Аптамила е 22.50, а в Била няма 18!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 765
И двата пъти не се наложи да пия нищо . Тя така сама си спря, нацяло може би след около 20 дни . То нямало хич , ама аз откъде да знам / даже смених сума ти помпи , най-различни марки защото си мислех че са повредени /. Та за малко да уморя беба - на 9-тия ден се оказа че е свалила половин кг. Shocked
 Обаче съм чувала че някой от лекарствата предполагат появата и развитието на кисти на яйчниците , Така че първо добре проучи как стоят нещата / странични ефекти и т. н. / . И е добра идея донякъде да послушаш мамите във форума , защото те лекарите изписват , ама ние сме потърпевшите обикновено .
Успех !

# 18
  • Мнения: 2 074
На мен пък 2 седмици след раждането ми спря кърмата, колкото и да стисках нищо не излизаше, бебето също не успяваше да изяде нищо. Просто спрях да предлагам гърда, не съм усещала никакво напрежение, нито ми се е появявала кърма повече Thinking
И на мен така, само че успях да кърмя около месец. Намаля от стрес, за 10 дни съвсем изчезна и оттогава и капка не е капнала дори.

# 19
  • България-София
  • Мнения: 573
Зелеви листа в сутиена и никакво цедене.

# 20
Аз си мислех да пусна такава тема ,но ме изпреварихте и затова ще задам въпроса си тук.Не кърмя вече почти 10 месеца и не съм пила нищо за спиране на кърмата-тя си намаля и сама си спря.Проблема е ,че все още след стискане на зърното ми потичат 1 или 2 капки.Това нормално ли е или трябва да пия нещо.Не усещам напрежение в гърдите,но все пак се притеснявам,защото са минали вече 10 месеца.

# 21
  • Мнения: 2 529
Преди да тръгнем на море, трябваше да оставя Лора на майка ми и естествено да не я кърмя повече Wink.
Тогава нямаше 11 месеца още.
Постепенно става тая работа.
Започнах да я кърмя само сутрин. Така 1 седмица.
Кърмата намаля драстично от само себе си.
После започнах да предлагам само по 1 мин. и додавах АМ със шишето.
И така я отбих.

При нас стана точно така и на същата възраст на детето, само че аз трябваше да спра да кърмя заради едни лекарства, които трябваше да пия, а и пътуване ми предстоеше. Напълно подкрепям за постепенното отбиване и вече не кърмя почти 5 месеца и нямам проблеми, не съм взимала никакви лекарства за спиране на кърмата, а и не смятам. Като стисна зърното излиза кърма, но това не ме притеснява. Гинеколожката ми ми каза да изчакам поне 6 месеца след спирането на кърменето и тогава да отида на мамолог. Така и смятам да направя  Grinning

Последна редакция: пн, 15 авг 2005, 21:24 от kiki29

Общи условия

Активация на акаунт