За шумовете в панелните блокове

  • 16 933
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Банкя
  • Мнения: 823
Сиренце благодаря ти!  bouquet
Следващия път като ходя до Бриколаж или Практикер ще потърся. Peace

# 16
  • Мнения: 22 905
Сиренце благодаря ти!  bouquet
Следващия път като ходя до Бриколаж или Практикер ще потърся. Peace
И в Била има.
Иии как не съм се сетила да правя забележка на комшиите над нас ...  Mr. Green Ние живеем в ново строителство и също се чува доста , нашите комшии са с две деца , доста са чумни вечер когато са всички заедно , но досега не са ми пречели , ние пък от друга страна си слушаме силно музика и на нас не ни правят забележки , но може би е така защото сме малка кооперация и живеем малко семейства и сме си свикнали  Rolling Eyes Знам ли  Rolling Eyes хора всякакви
Дано като родиш и искаш да си починеш пак да мислиш така.Или пък когато бебето ти спи. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 8 932
Миналата седмица съседът под нас ми пристигна в 20.00часа, да ми прави забележка, че децата много тропат. Оставих мъжът ми да се оправя, защото на мен ми падна пердето и му казах къде да потърси спокойствие. Иначе се опитваше да тропа по радиатора, но след няколко подобаващи отговора се отказа. В часовете отредени за почивка ни няма вкъщи, а децата си лягат в 9.30. Ако някой очаква, че в собственият си дом ще ходя на пръсти- не е познал. Както имам задължения, така имам и права.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 990
Ние също живеем в панелен апартамент. На тинейджърчето отгоре му купиха електрическа китара с усилватели и миналата седмица се бях заканила, че ще му платя курсовете, само и само да научи още някаква мелодийка, че случаме една и съща милион пъти Sad
Иначе с шумовете... Не знам, до сега не ми се е случвало да правя забележка на съседи, изключая някои бурни купони в малките часове. Но за сметка на това със съседите срещу нас не си говорим, защото се опитаха да ни въведат в междусъседска война, защото момичето в средния апартамент се прибирало вечерно време и ходело по ламината и им пречело... И си пускало и телевизора даже...
Някак си не мога да направя забележка на някой, че ходи или си пуска телевизора в собствената къща... А и не ми пречи. Чувам го, но се абстрахирам от шума, все пак хора сме.

# 19
  • Мнения: 22 905
Има часове за почивка и никой няма право да ги нарушава,нищо,че си е в дома.Така може да се разсъждава ако си живеем в къща и не пречим на никой.Аз се будя  от леки шумове,такава съм си и не смятам да търпя съсед,който в 2 часа нощес иска да гледа филм и си е надул телевизора или,че съседката обича да се разхожда с токчета по гранитогреса цяла нощ.Може да са си у дома,но живеят с още 20 семейства,примерно,и ще се съобразяват.Това важи за всички ни. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 7 990
В нашия случай говорим за младо момиче, така че ме съмнява да има проблеми със слуха и да гледа силно телевизия... Не знам, моите разбирания са, че все пак трябва да има известна толерантност, когато се налага да живеем на едно място. Няма да се разхождам цяла нощ с токчета, но и не мога да приема някой да ми прави забележка защо ходя. Както и аз дума не съм обелила, докато детето отгоре беше малко и тичаше насам-натам, сега свири на китара... Според мен всичко опира до взаимна толерантност.

# 21
  • Мнения: 230
..., а днес в 01:00 през нощта дойде дъщеря й да ни пита, кога сме щели да си лягаме, че много й пречим като ходим #Crazy......... Навсякъде сме с ламиниран паркет.

Ами, тя работата е ясна. Значи наистина им пречите. Аз не смятам, че имат вина хората. Нормално е, да искаш в 1 часа през нощта да можеш да спиш в дома си. Този час не е най подходящият за ходене насам-натам. Още повече, че в тишината на нощта се чува допълнително. Въпрос на култура е, човек да се съобразява с това, както и с факта, че не живее в напълно самостоятелно жилище. Има законоустановени норми, с които трябва да се съобразите и вие, защото са за всички. Не очаквайте другите да се съобразят с вас, тъй като вие излизате от нормите, не те.

Помислете, че на някой не му е много забавно да се вдигне от топлото легло в 1 часа през нощта и да се разправя със съседи. Явно, наистина им е писнало на хората. Значи излиза, че те трябва да чакат да се натропате и тогава да заспиват. Поставете се на тяхно място и ще ви бъде по лесно да ги разберете.

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ламината е отврат  ... дрънчи яко.
съчувствам на комшиите ти.

# 23
  • Мнения: 721
irka s,напълно те разбирам и ти съчувствам.да не те отчайвам ама оправия няма,с криви хора не можеш да се разбереш.аз имах същия проблем с комшиите под нас докато децата ми бяха малки.как се изисква от толкова малки дечица да не тичат,че то това им е работата да си играят.след ката се съобразяваш с общоприетия правилник за пазене на тишина  от 14,00 до 16,00 и сутрин и вечер нищо друго не можеш да направиш.не си тормози децата,както правех аз за известен период от време.постоянно им се карахме "не тичай","не скачай"-гонках ги като империалист докато не ми писна накрая и си спретнахме едно панаирче с въпросните.това си е истински психически тормоз.като чуех да тропат по тръбите на парното и ми ставаше лошо.след това пак си тропаха ама не им обръщах внимание,а те вече не смееха да ми звънят на вратата.
нито можете да се научите да летите,нито можеш да им заковеш краченцата(на децата)за пода.да си гледат работата и хич да не ти пука.иначе съм на мнение че всички трябва да се съобразяваме,но в този случай ти го правиш а комшиите ти не.
по повод ламината,тропа ако се ходи с чехли с твърда подметка.по чорапи няма как да тропа

# 24
  • Мнения: 5 173
Я, какъв ужас, казваха ми, че не е хубаво да се живее в ап, а аз не вярвах.
Изобщо не съм съобразителна, слушам музика на висок тон, скачам из нас. Добре, че сме в къща.

# 25
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Благодаря ви за мненията и подкрепата. Според мен когато съм си вкъщи, не пускам шумни електроуреди и не вдигам купон никой няма право да ми казва кога да си легна! Дали ме чува как си ходя по чорапи или не вече не ме интересува. В часовете за почивка децата също почиват, а вечер си лягат в 20:00 и тогава се стараем да сме много тихи, понеже спят леко. Но при условие, че единственото ми време за мен самата е след 22:00 часа няма да приема някой да ми казва кога да си легна... ми да дойдат да ми направят и график за ползване на тоалетната, например! Преди 2 седмици дойде мъжът от семейството за да събира режийните за входа и когато го попитахме има ли проблеми с шума, дали им пречим и дали можем да направим още нещо за тях, той каза че всичко е наред, да не се притесняваме, че той не ни чува, изведнъж седмица по- късно идва жена му да ми вдига скандал... Ами аз да не съм медиум, че да предположа, че имат такъв проблем, като специално ги попитахме за това... Това е положението. Лошото е, че ще става по- лошо- децата ще порастват, игрите им ще стават по- груби, караниците също... пък и купон ще поискат да направят... как ще се разбираме тогава не зная... Истината е, че в момента съм под постянно напрежение да не дойдат пак да ми крещят. Като звънне звънецът и изтръпвам... кошмар...

# 26
  • Мнения: 952
Най-голям тормоз ни налагаха съседите отгоре,които не живееха там,но синът им си водеше гаджето петък,събота и неделя,към 4-5ч.сутринта и се почваше такъв секс//мацето викаше като заклано/.Еееее,казвам ви стопиха ни лагерите.
Последно дадоха апартамента под наем ....
I pri nas e taka vsiaka ve4er tazi otdolu kresti syka6  e kolyat....Ad e i neznam kak da reagiram ... po tova vreme sinat mi spi i ne smeya da mradna kamo li da otida da se razpraviam...

# 27
  • Мнения: 46 518
... ми да дойдат да ми направят и график за ползване на тоалетната, например! Преди 2 седмици дойде мъжът от семейството за да събира режийните за входа и когато го попитахме има ли проблеми с шума, дали им пречим и дали можем да направим още нещо за тях, той каза че всичко е наред, да не се притесняваме, че той не ни чува ...

Да. Има хора, които изпитват неудобство и търпят, срам ли е не знам какво, имам много такива съседи, които дълго време търпяха все едно нищо не става - денонощна! музика като в дискотека.

За тоалетната не преувеличавай, едно е да идеш до WC-то, съвсем друго да обикаляш нощм от една стая в друга.

М/у другото мъжът на съседката за 5 г. не съм го чула нито веднъж да стъпва, говори или каквото и да е друго, явно не е проблема в сградата или в нещо друго, просто има хора, които не се съобразяват.

# 28
  • Мнения: 22 905
Но при условие, че единственото ми време за мен самата е след 22:00 часа няма да приема някой да ми казва кога да си легна...
След 22ч.се пази тишина,а щом хората правят забележка,очевидно им пречите.Ти сама каза,че е в 1ч.през нощта.И никой не е виновен,че това ти е единственото време за теб самата.На тях пък им е единственото време за почивка.Монетата винаги има две страни.Щом не ти харесва да се съобразяваш отиваш в къща и готово. Peace
Аз дори съм има пуснала толеранс на моите съседи,шум до 23ч.не ме дразни.Но после ставам зла,искам да почивам и имам право на това Peace.

# 29
  • София
  • Мнения: 74
О-ох, сега виждам темата и веднага се включвам към групата на оплакващите се от съседите. Аз пък имам отгоре квартиранти студенти- някакви младежи – цял ден спят и по цяла нощ обикалят. Не пускат силна музика, не вдигат някакъв голям шум дето да отидеш и да им направиш забележка – но непрекъснато нещо се тропа отгоре. А в 5 часа сутрин започва секса. Вече съм се отказала да се разправям с тях – преместих се да спя в кабинета.

В кооперациите липсват правила за съвместно живеене – всеки си прави каквото знае. Нали уж някакъв закон щяха да приемат да могат да се изгонят лошите съседи с решение на всички собственици на входа – какво стана с него?

Общи условия

Активация на акаунт