За шумовете в панелните блокове

  • 16 962
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
irka_s Ако от пластмасова играчка ви правят проблеми, тези хора не са наред. Такъв шум не е по-силен от шумът на обикновени стъпки по пода. А ако падне върху килим нищо не се чува. Явно си търсят заяждане просто. Човек не може да спре да живее, нито да спре да ходи.
А с изкукали бабички и старци положението е неспасяемо. Където живеех преди всичките съседи бяха такива. Бяха направили проблем на един друг съсед, че играел с жена си табла и като е тихо от 2 до 4, а на тях им пречело чаткането на зарчетата по кутията и затова им бяха викнали полиция - нарушавали обществения ред Mr. Green Луда работа.
 Аз затова си направих изолации и у нас стана като в бункер, ама поне е малко по-поносимо от към шум, че иначе със сеседи чалгари направо полудявам. Вече от зор станах специалист по шумоизолации.
Ако някой иска да се изолира, да се спаси от тормоз и се интересува, материалите за изолациите ги купувах от фирма ДИ - ТРЕЙД ЕТ  , то май само те продават специализирани шумоизолиращи материали, но минерална вата има навсякъде. Ето сайта им   http://www.di-tradebg.com/             
Това не е реклама, искам само да помогна. И предупреждавам, че струва скъпо. Иначе материалите им се монтират лесно, ние сами се справихме, не сме търсили майстори.
Ами то май иначе няма спасение от шумът. Никой никъде не се съобразява с никого. А с простите и лудите хора пък битката е безсмислена. Всеки да се спасява сам  Confused

# 61
  • Мнения: 23 189
irka_s,мен шум,причинен от малки дечица няма да ме подразни.Били сме деца,аз имам дете,разбираемо е,стига да не е в 6ч.сутринта,разбира се. Simple Smile За това може да им теглиш една майна на твоите съседи.У дома има едно малко килимче под масата в хола и по-голям килим в детската,който е лесен за почистване.Дребуса там го пращам да играе,ако някоя играчка произвежда шум по паркета.Може да помислите за нещо подобно в детската,не изцяло мокет.
Иначе за битовите шумове в късните часове си поддържам мнението. Peace

# 62
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Купихме си 2 килима от Carpet Max. Един по- малък за пред дивана в дневната и един по- голям за детската стая, но като гледам няма да покрие целия под там, та утре ще купим втори, същия като първия и така ще изолираме всичко. Има промоция 50% намаление, та ми излязоха около 300лв двата. Всички сме щастливи вече, а децата са във възторг  Grinning.  Когато писах, че дъщерята на комшийката (пак да ви кажа, момиче в начален гимназиален курс) е идвала в 1 през нощта, се беше случило да имаме гости същата вечер (само на вечеря, без излишен шум заради спящите бобри в съседната стая), които си тръгнаха по рано вечерта и след това трябваше да вдигна масата преди да си легнем. За първи път ми се налагаше да върша нещо вкъщи по това време. Обикновено до 22:00 съм свършила с подреждането и после вися пред компа или гледам филми. Стана ми кофти, че някакво хлапе идва да ми се кара, че ходя вкъщи, вместо да изпрати родителите си (както според мен е редно). Както и да е. Мислехе с мъжа ми да изтеглим кредит и да сменим ламината в дневната с естествен паркет, но като гледам как се получи с килим, мисля че  решихме проблема. Ако пак имат забележки към децата или мен да си направят изолация на тавана. По- евтино ще ми излезе да им дадем някакви пари за нея, отколкото да купуваме паркет.

# 63
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Ох, пенсиите са голяма досада. Аз незнам как не са оглушели, повечето са на преклонна възраст, а имат слух и зрение на хрътка  ooooh! Живяхме с едни такива, няма оправия. Правиш се на чук и това е, ако много досаждат просто спираш да им отваряш като звънят да се оплакват, а иначе любезно ги поздравяваш ако ги срещнеш във входа и бързо отминаваш  Mr. Green
Детският шум не ми пречи, стига да не топуркат в 6ч и да не крещят като заклани, а и ми е ясно че на бебе няма как да обясниш да пази тишина, докато на голям човек да. Определено едно е да си имаш работа с простаци, друго е с възпитани хора. Възпитаните хора се съобразяват, предупреждават ако им се налага да правят ремонт или купон, спазват общоприетите часове за почивка и т.н.. Аз не вдигам шум, не искам и на мен да ми вдигат.

# 64
  • Мнения: 353
Ирка, май на твоите съседи много сте им отпуснали края. Аз на нашия съсед при едно от посещенията му казах че това все пак е блок - не е санаториум, не е почивна станция, така че когато детето плаче - значи плаче, ако не му изнася да дойде той да го укроти, но при нас проблема е съвсем друг, съседа е над нас и непрекъснато се оплаква от всички около него, разбрах че има дете, което вече трябва да е 3-4 клас, но не седи при тях защото бил изнервен и натоварен. Та той неговото не понася, та моето ли ще търпи че плаче?!

# 65
  • Мнения: 283
Мили момичета дайте ми съвет как да подходя.Купихме си апартамент (тухла) в центъра на малкия ни скучен град.За съжаление в блока живеят само възрастни хора.Започнахме да правим ремонт от вчера.За тези два дни ни обсипаха със заплахи и закани.Майсторите ни идват в 9 сутринта и си тръгват 1 на обяд,след което се връщат пак във 4.30 и работят до 19.00 часа.През това време всички баби и дядовци се изреждат да блъскат и крещят,че им нарушаваме спокойствието.Днес един комшия от другия вход отишъл и казал на баща ми,че ако не престанем с ремонта ще вземе пистолет и ще го убие.Това са му точните думи.Изпаднах в нервна криза преди малко като ми казаха.Та ние само от два дни ремонтираме и в момента само се шпаклова.Ми когато дойде ред да се слагат плочки в банята какво ще правим,тогава се вдига още повече шум...Ами когато ни докарат кухнята и я монтират или пък ни правят тавана..?? Знам,че шума от ремонти е неприятен и аз съм го изпитвала на гърба си,но какво да направя сега,нали поне съвестно си спазвам закона и невдигам шум когато не трябва.Искам да си сложа някаква бележка на врата,дайте ми идея какво да напапиша,НЕЩО от рода на това,че аз зачитам правата им,за зачитат и те мойте ли незнам и аз какво.Закон ли да им цитирам що ли...Днес мъжа ми обикалиал етажите да им говори,че неможе така да ни дебнат и за най-малкото да ни заплашват,а те му казвали че им пречим да гледат телевизия и така нататък.Пък и тази заплаха към баща ми....имам чувството,че ще ида да го намеря този и да му "лепна един"  Sad

# 66
  • Мнения: 23 189
desperation,пуснете жалба в полицията.

# 67
  • Мнения: 721
за съжаление има една категория хора с които няма как да се разбереш.преди две години по време на нашият ремонт си скъсах нервите при положение че спазвахме часовете в които може и не може да шумим.една съседка дойде на вратата ми с идеята да се бие,след като и треснах вратата под носа(нормално,изплаших се)започна да блъска с всичка сила и ако щете вярвайте но на тогавашната ми паянтова врата пантите и се изкривиха.имах чувството че след още 2/3 тласъка и ще влезе с вратата.виках полиция,по препоръка на наш приятел полицай подадох жалба направо в прокуратурата(от полицията ги пращали там)и нямаше никаква реакция до ден днешен.никой не сметна за необходимо да ме уведоми как са се развили нещата,нямам идея дали въпросната съседка изобщо знае за жалбата.така че не зная какво да те посъветвам,ужасно е това което ти се случва

# 68
  • Мнения: 230
desperation - това решение за обръщение към всички, което да сложиш на вратата за мен е много добро. В интерес на истината, не бях дочела поста ти, когато ми хрумна да ти дам тази идея и бях приятно изненадана, че я прочетох малко по-късно. Напиши им го с по едри букви, цитирай им закона и пр. Не бъди настъпателна, не влизай в техния тон. Даже започни с Уважаеми съседи...... Ще видиш, че ще има ефект. От личен опит говоря. Че им шумите е вярно, но мисля че има и някакъв нюанс на това, че възрастните търсят отношение. Непосредствено до нашия блок построиха 3 нови в последните години. Неприятно беше, наистина. Само единият строител се беше сетил да сложи табела, на която пишеше, че предприемачът се извинява на гражданите за причинените неудобства, вследствие строителните работи на обекта. Направи ми чудесно впечатление.

# 69
  • Мнения: 12
Любимата ми тема Simple Smile
Браво на Unknown_lady и ДесиХ2 - ако има повече такива хора, България ще е доста приятно място за живеене, за разлика от сега.
По темата - според мен елементарно възпитание изисква да се пази тишина не само от 22 до 8 и от 14 до 16 - шума е твърде опасен стресов фактор и причинява невероятни нервни заболявания и психоза. Пример пресен - в перник - човека който закла простака който му е дънил музика всяка вечер - човека просто е откачил, което  е нормално при системен тормоз.
В почивните дни ремонти не се правят - това са единствените дни в които работещ човек може да почива. Елементарно е - при нас - голям ЕПК блок - винаги има някой да прави ремонти, естествено без да се съобразява с часове. Аз като правих ремонт почивните дни не се работеше - продължи ужасно дълго, но ако всеки положи подобни усилия ще е доста по поносим живота в блокове.
В големи блокове всичко се чува особенно нощем - съвсем малко трябва за да не си правиме живота ужасен с шум. Сложил съм вътрешна изолация - минерална вата, гипсокартон по стените и тавана по 10 см - ефекта е около нулата... Чува се всичко - ремонти говор музика да не говориме... Най е приятно в беседката пред блока като се надуе чалгата, или басовете от някой чалгослушащ идиот...
Та по същество - ремонти само в работните дни, от 8 до 14 и от 16 до 19 - докато са на работа хората. Почивните дни - само със съгласието на съседи.
Музика - болна тема - този тормоз трябва да е забранен по всяко време на денонощието - никой не е длъжен да слуша простотиите на другите - който иска да слуша музика - или в кръчмите или със слушалки - аз имам право да не слушам музика в дома си - тероризъм си е това  отвсякъде. Това е идиотия и простащина а не битова потребност.
Музиканти, пианисти и т.н. - също - в блоковете е място за живеене, не за да се упражняват в тормоз на съседите - има си звукозаписни студиа, слушалки и т.н. Ако съседката е решила сина й да става следващия паганини - аз нямам намерение да не спя заради това.
Най-малкото заради децата - като са разрешени всички тези простотии как ще расте детето спокойно като му дънят чалга, къртят с бормашини или някой пианист се упражнява да му свири по нервите...
Законовата база е ужасна - на практика няма наказание за нарушителите - само ако се уплашат от забележката на полицаите и сами спрат...
Някой знае ли в белите страни как е ? Може ли да си дъниш музика или да маршируваш нощно време или ремонти в почивните дни да праиш ?
Аз лично съм подхванал да пиша до евро-комисаря по здравеопазването и правата на човека - да въведат санкции и норми за звуково замърсяване в жилищни сгради. Засега чакам отговор от омбудсмана и столична община - вече месец няма отговор и ще изпратя същото питане и в хартиен вид, ще му взема входящ номер и след още един месец - на Кунева и други по веригата.

# 70
  • Мнения: 5 173
За чалгата не мога да кажа, но преди години живеех в 1 европейска столица, в апартамент. Предстоеше ми изпит по пиано и свирих постоянно. Съседите мн ми се радваха Flutter Hug. Явно ти  имаш проблеми с пианото Whistling.

# 71
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
 
Явно ти  имаш проблеми с пианото Whistling.

 А пък аз ако реша в къщи да се занимавам професионално с дърворезба например, явно пък ти ще имаш проблем с дърворезбата и най-вече със звукът от длетата  Simple Smile
Нямам намерение да търпя постоянен звуков тормоз, та от каквото и ще да е естеството му. Викам полиция и толкоз.
Апартаментите са за живеене. Който иска да си упражнява шумно хоби или професия, да си наеме студио или ателие в нежилищно помещение.

# 72
  • Мнения: 230

Напълно подкрепям. Разбира се, че всеки трябва да положи усилие, за да не е такава кретения в жилищните ни блокове, но за това се иска да имаш култура и уважение към другия, а не да си див балкански субект. Над нас също живеят 3 квартирантки. Прибират се нощем около 1 часа всяка вечер, след което още поне час не лягат да спят, ходят с токчета в апартамента, кикотят се , блъскат врати и пр. Движат се по стълбите като стадо бизони, чудя се как не си трошат краката - така набиват токове. На забележката ми, едната отговори, че трябвало да се съглася, че в този блок всичко се чувало - ами да! като нямаш грам възпитание да пазиш тишина! (За протокола - блокът е тухлен, нов, с достатъчно изолации, но всичко това не може да екранира простотията на чалгаджийките)
 Аз също нося токове, но съм се научила, как да стъпвам, за да не преча, особено в по късните доби.
През деня спят до обяд, а нашето ежедневие започва, изпълнено с куп ангажименти.
Собственичката на апартамента никой не я знае къде е, не можем да разговаряме с нея, щом като тези не разбират от дума, прибира си наема, а ние сърбаме попари. Да извикаш полиция, няма смисъл, защото става въпрос за ежедневен битов шум. Аз съм ги викала за спешни ситуации, пак със съседи - дойдоха след 3 позвънявания, след повече от час, напълно насила и ужасно ми се скараха с гръмки викове, които отекваха във входа в тишината на нощта, че не могли да намерят адреса, защото бил нов блок. Ако междувременно колеха някои, щеше да си е отишъл човекът със сигурност. Казах им, че такситата странно, знаят и намират всички адреси, ако не успеят - питат.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Живеем на последният етаж и не зная какво е да ти тропат отгоре. Но дъщеря ми като беше по малка определено се движеше като торпедо из нас. Не сме имали проблеми със съседите. Търпяха ни хората, затова и аз сега търпя кучето им, което по цял ден вие. Понякога трябва да си премълчаваме и да сме толерантни, компромиси също трябва да се правят иначе не става.

# 74
  • Мнения: 970
Да се оплача и аз тук Mr. Green
Имаме нови комшии от 7 години.Първите 3 години правиха ремонт когато  съберат по някой лев купуват плочки и майстора реди докато им стигнат парите за да му платят   ooooh!но без да се съобразяват с часовете за почивка,две от тези три години нямаха дограма-не можехме да се стоплим по никакъв начин.Траехме ,но с леки забележки за тишина от 14 до 16 часа.
Свършиха с ремонта-ура!Роди се малката ми дъщеря ,когато беше на 9 месеца стоеше вече в паяка се позвъни на вратата беше към 18 часа и за мое голямо учудване беше комшийката отдолу малката им пречела като ходела с паяка не можели да си почиват след работа,след 1 година пак се качи че малката скачала и нейният Любчо който е 15 годишен бил първа смяна на училище и в 20 часа трябвало да ляга  #Cussing out,а капака беше преди около два месеца когато се качи за да сме коригирали фризера в трапезарията че малко и бръмчал Whistlingи не можела да спи.Апартаментите са големи 5 отделни стаи ,те са трима човека ,но явно не моят си намерят място за спане че в трапезарията лягат Mr. Green
Но нищо изтраях ги  Stopтова лято ще се местим в ново жилище ,сегашното нямаме намерение да го отдаваме под наем или продаваме -ще си стои празно и наши приятели като идват на море ще им го предоставяме.  Смятам да проветрявам 5 години сегашния апартамент и зима и лято  Mr. Green-всичко се връща рано или късно!

Общи условия

Активация на акаунт