Германия - 8 деца убити в училище!

  • 2 440
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 111
А квотата му на точност видяхте ли я? 50%!!!
Но немските училища са направо разграден двор. Малко повече контрол на кой влиза и излиза няма да е излишен.
Споделям от личен опит.
Разграден двор с широко отворени врати- "Ела вълчо изяж ме".

# 16
  • Мнения: 1 242
Едно си баба знае, едно си бае.

# 17
  • Мнения: 1 169
Не се дрънкайте за глупости.
От моите наблюдения тук (и др момичета от Щатите ще потвърдят)- от 1-ви до 8-ми клас мерките за сигурност са много добри. Как е в хай скул, нямам представа. Има камери, които покриват целия кампус, всичко се заключва след последния звънец, НО. Тук идва едно голямо НО.
Дъщеря ми ми обясни как о полицаите правят проверка за сигурността в у-щата. Няколко пъти на седмица, цивилни полицай отиват и "киднапват" дете. Предварително се представят и от офиса детето е предупредено, че това е само проверка. По този начин разбират дали секюрити си върши работата и къде има пропуск. Да, има пропуски. Тя каза, че понякога полицая извежда дете чак навън докато някой реагира. Ами, ето ви. Една откачалка има нужда от този пропуск, за да направи кървава баня.
Боже Пази и Бай бабо да не те среща мечка.

# 18
  • Мнения: 3 521
 Честно казано и аз си мисля, че охрана на училищата не е чак толкова лош вариант ясно, че няма да спре нито амок-тетър, нито терорист, но едно е някой да отвори вратата на класната стая и да започне да гърми, друго да чуеш гърмежите и да имаш поне някакъв шанс да се прикриеш или избягаш.
 В случаят снощи децата разказваха, че са изскачали от прозорците - ето една възможност за спасение, която все пак е дошла в главите им.
 Иначе мнението ми за притежанието на оръжие от цивилни лица и особено съхранението му в къща го писах в немската вчера - намирам го за абсолютно недопустимо.


Цитат
...според мен трябва да бъде абсолютно забранено на цивилни лица да притежават оръжие, а длъжностите, които го изискват(охранители, детективи, спортисти и пр.) да си оставят след работа в Полицията и всяка сутрин да си го получават пак от там.
Също, ако някой реши да се прави на ловджия пак там да си съхранява пушкалата.
 В момента реално всеки галфон, който е неосъждан можа да се сдобие с огнестрелно оръжие. Психотестовете, които се минават за разрешително поне в БГ са просто смешни - трябва да си някакво АБСОЛЮТНО ку-ку, че да не ги направиш....

# 19
  • Мнения: 11 315

 Иначе мнението ми за притежанието на оръжие от цивилни лица и особено съхранението му в къща го писах в немската вчера - намирам го за абсолютно недопустимо.

А ти разбра ли, че имало разрешена квота оръжия за притежаване и татенцето въпреки това имал над допустимото  ooooh!

# 20
  • Мнения: 7 837
От моите наблюдения тук (и др момичета от Щатите ще потвърдят)- от 1-ви до 8-ми клас мерките за сигурност са много добри.

Миналия месец имаше случай в едно от тукашните начални училища, на арестувани 2 момчета на по 9-години, които правили планове да поставят взривно устройство в училището. Бяха иззели от тях някакви скици и бутилка от шампоан с неизвестно съдържание и жици към нея.
Само в Гугъл, ако пуснете "хоуммейд бомб", излизат над 2 млн. резултата...

Същият ден, съобщиха в новините, че някъде в Тексас, третокласник занесъл в училище граната, за да се похвали.

Изобщо, как растат децата в днешно време...Страхотия.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 19:21 от Кейси

# 21
  • Мнения: 1 169
От моите наблюдения тук (и др момичета от Щатите ще потвърдят)- от 1-ви до 8-ми клас мерките за сигурност са много добри.
Миналия месец имаше случай в едно от тукашните начални училища, на арестувани 2 момчета на по 9-години, които правили планове да поставят взривно устройство в училището. Бяха иззели от тях някакви скици и бутилка от шампоан с неизвестно съдържание и жици към нея.
Същият ден, съобщиха в новините, че някъде в Тексас, третокласник занесъл в училище граната, за да се похвали.

Изобщо, как растат децата в днешно време...Страхотия.

Ти добре потвърди казаното от мен  Joy. Права си. Тия игри дето играят, филми, ТВ...всичко е пълно с насилие.
Дори техния "футбол" е пример за насилие, но не и за спорт. Ултимат файтс и прочее  ooooh!

# 22
  • Мнения: 994
Преди 2 години някъде, имаше в нашия град (Тексас) детенце на 5 г - предучилищна, което беше занесло пистолета на дядо си в училище - имали show and tell...
В някои квартали в нашия град на прогимназиите и гимназиите има метален детектор на входа и охрана. В "нормалните" квартали такива екстри няма. Но въобще не е гаранция,  че не може и там да се случи нещо подобно.
Проуснах да кажа, че и 2 пъти годишно в началното училище имат и обучение какво трябва да правят в случай на стрелба. Ако са в класната стая, учителката е длъжна да заключи вратата, а децата обръщат чиновете като прикритие и лягат на земята.  Ако са в коридора, инструкциите са по-мъгливи, но в общи линии действат по инстикта за самосъхранение и търсят прикритие.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 19:56 от КТВ

# 23
  • Мнения: 5 710
днес си мислих за това изтрещяване и точно в такива спокойни места, в които практически няма престъпност.
и според мен има връзка със свещеното лично пространство на хората, така ревностно защитавано, виреенето на тия изроди е страничен ефект от неглижирането на другия. 
нямаме вече чувство за общност, за познаване на другия отвъд " добър ден, какво хубаво слънце днес, а?"
аз живея в такова кварталче, трудно свикнах с това, че хората ги няма, не ги виждам, а всъщност са тук. малкото разговори, които водя със съседи повечето са с хората от по-старото поколение, при които все още има някакво чувство, нужда за споделяне, дори клюкарстване ...
няма да се изненадам, ако моето село примерно произведе някоя потресаваща новина.. после ще  казваме " ама как, той много нормален изглеждаше, поздравяваше сутрин.."

Общи условия

Активация на акаунт