шофьорът на Хер бебе пуши в колата

  • 5 839
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Аз също принципно съм против пушенето в случая, но в крайна сметка освен, неприятната миризма на пликчето, нищо друго не и става на храната, нали???
Това да не е малко?!
Ако на мен ми се случи, ще прозвъня където се сетя, не само на шефовете му. И естествено, повече от тях няма да поръчвам.

# 16
  • Мнения: 1 114
Значи от Хер бебе могат да се благодарят, че не се е случило на теб.
Въпросната храна се взима и в рамките на няколко часа се разнася, не се опушва перманентно от сутрин до вечер. То и докато я слагат в колата, и тя работи, излизат вредни газове от ауспуха.
Изобщо не омаловажавам факта, че не е редно по  принцип за мен да се пуши на работа, но и проблема не е толкова драматичен.

P.S. Ескарина, забелязала съм, че обичаш да пишеш след мен в темите.... Но явно е случайност. Wink

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 15:47 от P0LLY

# 17
  • Мнения: 529
Аз мисля,че не редно да се пуши при бурканчетата с храна.Не е вкарване във филм, на някой хора не им е приятно продукта за който са си платили да им смърди на цигари.

# 18
  • софия
  • Мнения: 25 469
....
Изобщо не омаловажавам факта, че не е редно по  принцип за мен да се пуши на работа, но и проблема не е толкова драматичен.

Не забелязах някой да смята, че е драматично, но НЕ Е РЕДНО! Ако смяташ, че нередните неща са в кръга на допустимото и нормалното... Драматично би било друго, ама айде да не казвам какво. И ще ти кажа защо според мен не е редно, в контекста на неподходящо направеното от теб сравнение. Ако вредните газове са продукт на съвременните условия на живот и са неизбежни; независещо в голяма степен от нашите конкретни действия нещо, то пушенето е нещо, което е избор на всеки един от нас и кога и къде ще се пуши е нещо, което може да бъде преценено и контролирано. Надявам се хората мислещи като теб да не са много! (което за съжаление не е така)

Del, дано има резултат от обажданията и разговорите ти. Ако не - по-добре смени фирмата. Не е единствена. Може да пуснеш и някаква жалба до РИОКОЗ София, МЗ и общината. Все някой ще си даде труда поне да провери.

P.S. Ескарина, стига преследва момичето  Joy Wink

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 18:01 от zvanche

# 19
  • Мнения: 4 555
P.S. Ескарина, забелязала съм, че обичаш да пишеш след мен в темите.... Но явно е случайност. Wink

Изобщо не помня някога друг път да съм писала след теб. И да е ставало, не съм обърнала внимание, че ти си писала преди мен.

По темата - не мисля, че е редно да се доставя вмирисана на цигари храна. Не казвам, че трябва в специален скафандър да я пренасят, но изобщо не би ми било приятно. Това все пак е храна и то за дете.
Независимо дали има закон, който да забранява на шофьора да пуши, докато разнася храната, за мен да получавам вмирисана храна е услуга на не достатъчно високо ниво и достатъчен повод да сменя фирмата. Който си държи на клиентите, ще се стреми да предлага по-качествени услуги. И без това напоследък е страшен зор да попаднеш на истински качествена услуга от първия път, без да проверяваш сто фирми и да правиш проучвания сред познатите.

# 20
  • Мнения: 53
Какво значи, че не е драматично?! Аз просто се чудя, как може да го приемаш? Не само, че не нормално, това е недопустимо. Пушел си човека в колата, пликчетата смърдят, голяма работа. Е, може някои майки-пушачки, които си пушат да смятат, че това е нищо работа. Но аз не мисля така!

# 21
  • Мнения: 1 354
И според мен не е редно да доставят във"вмирисани пликове " на цигари храната,дано има резултат от обажданията и разговорите ти.
А между другото понеже не съм запозната това частна кухня ли е?

# 22
  • Мнения: 53
Софийска, частна. има сайт

# 23
  • Мнения: 1 114
Del,не  съм майка-пушачка, на работното ми място също така не се пуши и се дразня като не се спазва. Да, не е хубаво, че шофьора пуши докато кара храната. Но не смятам, че това се отразява на качеството на храната по някакъв начин. Няма как да стане през бурканчетата, за периода в който се кара. Това не значи, че се примирявам, но има  други наистина заслужаващи притеснения заплахи за здравето на детето, за които бих се тревожила.
Ако бях на твое място и съм притеснена,бих се обадила и говорила лично с шефа, а не със някоя служителка и тогава ако няма ефект бих пускала теми, че "Фирма еди коя си прави това и това".  А и истината винаги има две страни - дали  наистина  и колко са вмирисани пликовете, ние може да съдим само по твоите думи в случая.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 18:57 от P0LLY

# 24
  • Мнения: 275
Един много известен детски хирург ( казват, че бил корифей) пушеше най-невъзмутимо в кабинета си, докато преглеждаше синът ми. После го видях с цигара в коридора на хирургията - вървеше си човека и си мислеше нещо. Още от есента се чудя дали да пусна тема, но се оказва, че много дечица се надяват да ги оперира точно той. Някои неща в живота са меко казано необясними...

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Според мен пък нещата се преувеличават. Не се вмирисва ХРАНАТА, моля ви, изказванията са неуместни.
И да, пушачка съм, можете да стреляте в тази посока.

# 26
  • Мнения: 4 292
Ами по принцип, щом има забрана за пушене, е редно да бъде спазена.  Rolling Eyes Иначе и аз смятам, че не е кой знае какъв проблемът.

# 27
  • Мнения: 494
Айде,няма нужда да се стреляме Grinning
Аз съм бивша пушачка (12 год)  и си признавам,че преди непушачите яко са ме дразнили и винаги съм си мислела,че преувеличат. Обаче,сега ще станат близо две години откакто съм ги спряла и няма да ви разправям,колко ми е чувствително обонянието и колко много ми пречи миризмата на цигари.
Сигурно качеството на храната не е пострадало,но на мене лично би ми било гнусно от самата кутия. То е ясно,че човек ще прехвърли храната в друг съд,ама до тогава?

Пиши,дали има промяна!

# 28
  • Мнения: 344
Блонди е адски права!А и нали не мислите , че можем да си затворим децата в стерилни камери Rolling EyesТа те растат и живеят в нашия свят а в него се пуши , пие и т.н., абе няма нищо сигурно и съвършено. Peace

# 29
  • Мнения: 3 634
6 месеца получаваме храна от Ози и не ми е направило подобно нещо впечатление. Много шофьори се смениха за това време, но проблеми не сме имали.
Обаче аз съм отгледана от заклет пушач и може да не ги надушвам вече.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт