Имам проблем с бившата свекърва...

  • 4 028
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 433
Аз бих говорила с новия ти мъж. Бих му обяснила точно как стоят нещата. Семейство сте и съм сигурна, че подкрепата му би свалила много напрежението в теб. Дипломатични разговори едва ли бих водила. Всъщност, едва ли бих водила каквито и да било разговори с бившата ти свекърва - най-много да се натоваря още повече и то в момент, когато трябва да се щадя. Много се ядосах на хорската простотия като прочетох поста ти, честно.

# 16
  • Мнения: 1 588
Мммм... може ли да повдигна неудобния въпрос защо родителите и на бившия, и на сегашния ти мъж някак си дружно не те долюбват? В тях ли е причината,  или може да е поне малко в теб, или в някаква комплексна несъвместимост? Не те познавам, идеални хора няма... може ли да е някаква особеност на характера, върху която да си струва да поработиш... или нещо в миналото ти?!

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 16:51 от Мария

# 17
  • Мнения: 275
Мммм... може ли да повдигна неудобния въпрос защо родителите и на бившия, и на сегашния ти мъж някак си дружно не те долюбват? В тях ли е причината,  или може да е поне малко в теб, или в някаква комплексна несъвместимост? Не те познавам, идеални хора няма... може ли да е някаква особеност на характера, върху която да си струва да поработиш... или нещо в миналото ти?!



Проблемът на Каси е, че изобщо я обсъждат зад гърба и. Това е ужасно грозно от страна на настоящите и свекър и свекърва. Акцентът не е върху въпроса "Как да се харесам на...". Темата е много деликатна...

п.п. За мен интригантството е ужасно във всякаква форма! Не бих си тровила нервите с бившата свекърва. Безразличието ти към нея ще я убива бавно, но сигурно...
Не бих говорила и с настоящите. Каквото и да кажеш в своя защита - те няма да подходят правилно щом вече са "подковани". Времето ще покаже кой е прав и кой е крив. Пък и изобщо не е необходимо да те харесват, важното е да те уважават!
Не забравяй да се наслаждаваш на живота си, как може да си причиняваш толкова болка заради грешките на другите?

# 18
  • Мнения: 1 588
Скъпа Касиди, ако целта на темата е само да се разтовариш, дано останалите ти помагат Simple Smile

Ако целта е да получиш съвети, адекватни на истинската ситуация, част от която ти спестяваш, а именно неща от миналото, свързани с причината за развода ти, страхувам се, че няма да сме ти истински полезни с работещи съвети...

# 19
  • София
  • Мнения: 8 348
Скъпа Касиди, ако целта на темата е само да се разтовариш, дано останалите ти помагат Simple Smile

Ако целта е да получиш съвети, адекватни на истинската ситуация, част от която ти спестяваш, а именно неща от миналото, свързани с причината за развода ти, страхувам се, че няма да сме ти истински полезни с работещи съвети...


какви например
като как тая не е могла да оцени подобаващо нашето прекрасно синче
и вместо да си наляга парцалите както подобава на една съпруга, взела че го изложила пред съседите като го напуснала
тая мръсница
че и не я било срам да се омъжи пак

просто пример от живота

# 20
  • Мнения: 903
Скъпа Касиди, ако целта на темата е само да се разтовариш, дано останалите ти помагат Simple Smile
Ако целта е да получиш съвети, адекватни на истинската ситуация, част от която ти спестяваш, а именно неща от миналото, свързани с причината за развода ти, страхувам се, че няма да сме ти истински полезни с работещи съвети...

Пишеш така сякаш познаваш съвсем изотвътре личния живот на авторката... Защото само ако е така, постът ти уместен. Peace
Ако обаче нямаш такива собствени и непосредствени наблюдения, защо просто не допуснеш, че има хора, които когато се почувстват безсилни да влияят върху определени други хора и събития, биха направили и невъзможното за да начернят и навредят?! ------------- Щото пред очите ми с години се разиграваше една такава драма в блока, където съм израстнала между две съседски семейства.., ама чужда история не е редно да разказвам... Просто и аз като Мими си имам такъв пример от живота... много грозен пример...

# 21
  • Мнения: 1 588
Пиша така, защото си направих труда да прочета някои неща, които Касиди по принцип не крие в хисторито си. Възоснова на това по-скоро съчувствам на бившия й мъж, понеже намирам прилики между неговата съдба и моята... И доста от четящите тук биха намерили такива прилики между тяхната съдба и неговата...

За да не отнасям аз укорите ви, ме сърбят ръцете да напиша повече по прочетеното, но като се замисля малко повече, какъв е смисълът?! Предпочитам да се въздържа... Само ми се иска заради справедливостта да има поне един глас, който казва, че разбира донякъде какво е преживял бившият й мъж, родителите му и родителите на сегашния й мъж, които също явно са в течение и са били срещу това, което е ставало... Аз лично разбирам, защо едните и другите имат общ език...

Грешките, допуснати в миналото, дълго ни преследват... Ако някога си постъпила непочтено и това е провалило щастието и мечтите на няколко човека, не можеш да изискваш от тях да ти простят, нито пък да им се сърдиш, че не са ти простили...

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
няма да чета миналото на Каси
но ще кажа следното - думите на МАрия звучат адекватно
аз само ще кажа напълно абстрахирайки се от миналото на Каси - да остави свекърва си да прави каквото иска - най-малкото няма начин да я спре...весеки носи своите последици от действията си - адекватно за Каси така и за свекървата
всяка ще си носи своя кръст
апропо - Каси, остави хората - не  можеш да ги промениш, не можеш да ги спреш
след като няма негативни последици - излишно е да си вредиш  по време на бремеността

# 23
  • Мнения: 903
Добре, Мария, значи правилно съм допуснала, че имаш нещо конкретно предвид...
Аз лично нямам нервите, а и времето да се ровя и търся из хисторито на авторката за какво точно намекваш (досещам се, смятам).
Приемам, че постът ти е имал своето основание... И все пак не мислиш ли че подобно дълбаене в миналото, натякване и коментиране зад гърба на стари неща /което прави екс-свекървата на Касиди/ е проява на желание да се навреди, неутолен стремеж към възмездие някакво, етц.?! Т.е. ок, Касиди някога е разстроила нечии чувства и разбирам че има рани, които трудно заздравяват - да го приемем за факт... Но от този факт следва ли автоматически като от някаква аксиома, че поведението /понастоящем/ на бившата свеки е достойно за толериране?! Разбираемо (заради ненадживяното минало) - може би... до някъде..., но достойно - едва ли!
             Както и да е, това са си някакви мои разсъждения - изобщо...
А иначе по темата (предвид последните внесени уточнения) споделям написаното от Катнадийн.

# 24
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Според мен не им обръщай внимание. Бъди щастлива , защото това явно дразни и бившата и настоящите. Grinning

# 25
  • Мнения: 429
Ще напиша какво бих направила аз.
Щях да събера всички , щях да им кажа каквото знам, и да питам какъв е проблема,като разбира се преди това задължително ще се уверя ,че мъжа ми ще ме подкрепи.
И след като си кажат проблемите, а съм убедена, че никой няма да каже нищо от срам, ще кажа ,че от тук нататък това няма да продължи. И после пълен игнор и си гледам живота.  Peace
Едва ли биха те намразили повече, ама пък ще засегнеш и двете страни много здраво.
Ама да кажа само ,че аз съм много импулсивна , и ако нещо ме накара да подпаля , скандала е неизбежен.

# 26
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Мила Касиди, моят съвет е да убиеш простака с добрина. Просто грей от щастие и се наслаждавай на живота и на дечицата си, а пък я остави да се пука от яд и злоба.  Hug

# 27
  • Мнения: 4 736
Нямаше ме последните дни на линии и не съм отговаряла заради това.
Нямам какво да крия. Имах връзка по време на брака си и именно заради тази връзка го прекратих. Мисля че така беше много по-редно вместо като хиляди други хора да продължавам да лъжа и да  водя паралелен живот-в и извън семейството за нескончаем период от време, както между другото сякаш е по-прието за хората.
 Не се срамувам. От настоящия си съпруг съм по-голяма, имам и дете. И какво от това? Настоящите не ме долюбват именно поради последните две причини, бившите недоумяват защо видиш ли съм си мислела че любовта съществувала. Ами да, мисля че съществува и никак не се чувствам виновна че предпочетох нея пред перспективата да вегетирам само и само да не нараня нечии чувства. Нито аз, нито детето ми в миналото се чувствахме щастливи и това трябваше да приключи.
 И не, не оправдавам нито поведението на бившата си свекърва, нито на настоящите. Първата можеше да поговори със сина си, когато я молех за помощ я не да ми обяснява че той просто си бил такъв. А вторите...вторите само губят от това, че не искат да споделят на сто процента щастието на детето си.
 Аз също съм майка и от тази презумция едва ли някога ще искам нещо повече за децата си от това да са здрави и щастливи.

Благодаря за коментарите и съветите.

 

# 28
  • София
  • Мнения: 4 493
Каси и аз смятам, че няма от какво да се срамуваш, напротив постъпила си честно към бившия - прекратила си взаимоотношения, но не това е важното сега.
Ти си наясно, че ако сега не направиш нещо да престанат да сплетничат зад гърбът ти, твоята бивша и настоящи свекъри, то това ще продължи до безкрай и явно ти им се връзваш и това ти влияе.
Аз не съм за пример и може би това не е начина, но първо ще говоря с БНД, че не искам детето да има контакт с баба си - докато не чуя че е спряла да ходи, говори и интересува от теб и новото ти семейство, ще поговоря с детето и тогава с новия си мъж.
Минах през нещо подобно като твоята случка и реагирах безкрайно емоционално - трових си нервите и сега осъзнавам, че ако бях помислила разумно и трезво /а не емоционално/ щях да постъпя по-добре.
Може би със свекървата - няма смисъл да контактуваш изобщооооо

Касиди  Hug Hug Hug Честито за бебетата   bouquet

# 29
  • Мнения: 3 929
Касиди, в нашето консервативно все още общество много трудно би намерила хора, които да те разберат.
Аз лично се възхищавам на смелостта ти да прекратиш брака си с бившия вече съпруг в името на това, че си срещнала любовта. Не знам "хисторито" ти, както го наричат някои съфорумки, но последният ти пост ми беше достатъчен, за да разбера за какво става дума. Разбирам те.
Съветът ми, извън всякакви "хисторита", е да спреш контактите си с бившата ти свекърва. Не й търси сметка. Просто продължи напред и, ако можеш, абстрахирай се от приказките й. Колкото повече непукизъм и безразличие демонстрираш, толкова по-добре за теб.
Аз всъщност не разбрах или съм пропуснала - настоящият ти мъж знае ли за всичко това? И ако знае, би ли споделила неговото мнение? Не смятам, че той трябва да стои встрани от това, което се случва. Най-малкото, защото и неговите родители са "замесени".

Общи условия

Активация на акаунт