въпрос за попарата

  • 2 427
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 316
 Не бива да забравяме, че сиренето е млечен продукт, така че не отпада съвсем млякото в менюто.  Все пак ти няма да даваш попара всеки ден, нали. 
А ако се притесняваш, че млякото е малко, сутринта в 10,00ч. давай попара в по-малък грамаж от необходимото за нахранване и дохранвай с АМ. /Аз така правя. И освен попара давам бульон със сухар; плодово пюре с овесени ядки; каша чиста или с плод; пасиран банан с мляко и бисквитки и много други вариации  Laughing Но винаги давам и АМ, поне 100 мл./
Щом си захранила вече с глутен, не е нужно първо да даваш пшенична каша. Можеш да започнеш със сухар.

# 16
  • Мнения: 1 473
Попара давам на сина ми от както стана на 10 месеца, преди това не искаше да я яде. Според мен ви е рано за попара, но ти сама си прецени. Аз лично бих продължила да давам АМ.

# 17
  • Мнения: 19 302

За сухарите щом си въвела глутена няма смисъл да захранваш с пшеница.

Въвела е глутен само с овес. Не е вярно, че не трябва да захранва с пшеница. Не само, че е задължително да го направи, а трябва да е бавно и постепенно, да увеличава количеството на пшеницата всеки ден и да не пропуска ден без глутен. Да не споменавам, че може да се даде ръж и ечемик след овеса(от най-ниско към по-високо съдържание на глутенови протеини и глутен).

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 09:31 от В_и_В_и

# 18
  • Мнения: 518
Ние не сме любители на попарата. Правя я с 2 сухара - това е половин бурканче попара, от нея детето изяжда половината и си иска мляко.

# 19
  • Мнения: 295
Мерси много за отговорите  bouquet Причината, поради която искам да започна с попарата, е точно да започва да свиква с по-груба храна. За пшеницата точно за това питах - знам, че е с по-високо съдържание на глутен от овеса, та ще давам по малко като нова храна. Ще я пробвам да правя попарата с АМ, за да не му намалявам млякото. Още един път благодаря Hug

# 20
  • Мнения: 9 973
тя попарата не се дава всеки ден,а през ден

# 21
  • Мнения: 133
Каква е причината да не даваме всеки ден попара?И с какво да я редуваме? newsm78

# 22
  • плевен
  • Мнения: 644
тя попарата не се дава всеки ден,а през ден


 Защо???????????? newsm78 Аз давам всеки ден и нямам никакви проблеми детето си я яде със сладост

# 23
  • София,
  • Мнения: 4 267
Попарата е много хубава детска храна. Комбинацията масло и сирене в нея дава възможност за лесно усвояване на вит.D. Сиренето в попарата е около 30гр., което съответства на около 150мл. мляко. Аз я правя с мляко, а не с преварена вода или чай, слагам две мерителни лъжички с връх, т.е. около 80мл. мляко още.
И аз така правя и става много по хранителна! Peace

# 24
  • Мнения: 30
Sunglasses zdraveite, kajete me molq vi, na kolko meseca nai rano trqbva da e deteto za da po4na da i davam popara?imam sin na 9 godini ,a sega imam bebe na 6 meseca i 4estno kazano sum zabravila vsi4ko newsm78 Thinking

 Sunglasses здравейте, кажете ми моля ви, на колко месеца най-рано трябва да е детето за да почна да й давам попара? имам син на 9 години, а сега имам бебе на 6 месеца и честно казано съм забравила всичко newsm78 Thinking

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 00:14 от Vivi

# 25
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Sunglasses zdraveite, kajete me molq vi, na kolko meseca nai rano trqbva da e deteto za da po4na da i davam popara?imam sin na 9 godini ,a sega imam bebe na 6 meseca i 4estno kazano sum zabravila vsi4ko newsm78 Thinking
Аз започнах попарата на 8.5м Simple Smile

# 26
  • плевен
  • Мнения: 644
Аз я започнах на 8 месеца

# 27
  • Мнения: 46 518
Мерси много за отговорите  bouquet Причината, поради която искам да започна с попарата, е точно да започва да свиква с по-груба храна ...

И какъв е проблемът да оставиш детето да узрее за твърда храна? Бързаш ли за някъде newsm78

Глутенът е най-добре да се въведе след 10 месец.

По въпроса за попарата - да, става, задължително без захар и като част от менюто, а не всеки ден и с нея да се изчерпва изцяло следобедната или сутрешната закуска, както е разпространено у нас. Т.е. веднъж в седмицата е ок, през другите дни - всеки ден различна храна, разнообразието е най-оптималният варинат.

# 28
  • Мнения: 5 940
Никол, какви са аргументите ти, че глутенът е най-добре да се въведе след 10 месец?
С всичко останало, написано от теб,  съм напълно съгласна.

Попарата е млечно хранене, 30 грама сирене, ако е хубаво, се равняват на около 150 грама мляко.

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 08:08 от valerie

# 29
  • София
  • Мнения: 15 220
Попарата е млечно хранене, 30 грама сирене, ако е хубаво, се равняват на около 150 грама мляко.

 Peace

Има и масло.

Общи условия

Активация на акаунт