ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 70 289
  • 1 968
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 634
newsm78 ами ако сега кандидатсвам и ме приемат в някой ВУЗ точката ще ми важи ли ако не ходя на лекции  Crazy

Дали важи само за държавен ВУЗ? 'Щото аз съм в частен.  Thinking

# 286
  • Мнения: 7 440
.........нали приеха децата да вървят по набори.......
             Къде го приеха,че нещо не съм успяла да намеря подобен документ? При това проекта за нов закон изрично подчертава , че в ДГ влизат деца навършили 3 години.Само толкова.Би трябвало да се запише "навършващи 3 години в годината на кандидатстване".При това положение ще се класират и ще тръгнат от септември абсолютно всички приети без значение кога са родени.

# 287
  • Мнения: 14
newsm78 ами ако сега кандидатсвам и ме приемат в някой ВУЗ точката ще ми важи ли ако не ходя на лекции  Crazy
Дори веднага можеш да запишеш магистратура Wink

# 288
  • София
  • Мнения: 6 011
Дидиа, мислех, че са го приели официално вече, това е просто много груба и фрапираща грешка от недоглеждане. Както и да е, твърдо вярвам, че ще мога да кандидатствам сега, независимо, че детето ми е родено в края на годината.

# 289
  • Мнения: 14
не съм разбрала защо ще кандидатстваш само за една градина - защо - ако имаш социален проблем ок ( имаш предимство ), но ако не имаш права като всички нас - твое право на избор , а и не си длъжна да ми обясняваш де .
Защото само в една градина децата ще са заедно и само за една градина тя има предимство.
Mr. Green Благодаря!
Кандидатствам за една градина, защото, ако имахте дете на градина, щяхте да знаете, че е почти непосилно да се водят в две. Ноооо, вие това ще го разберете, след няколко години и тогава ще размахвате нови петиции. Banghead Banghead Banghead
п.п.кандидатствам в една градина, за да има място и за другите деца Laughing

# 290
  • Мнения: 7 440
Дидиа, мислех, че са го приели официално вече, това е просто много груба и фрапираща грешка от недоглеждане. Както и да е, твърдо вярвам, че ще мога да кандидатствам сега, независимо, че детето ми е родено в края на годината.
                  Ники,не е прието.Живота ни объркаха от "много груби и фрапиращи грешки от недоглеждане"!Не е ли време вече да прогледнат?То ни писна от подобни недоглеждания!
                 

# 291
  • София
  • Мнения: 1 464
   Е, честито! Зная, че има много доволни, че отнеха предимството на породените деца,  братче/сестриче с предимство ако едното посещава вече една определена градина...
   Само, че не разбрахте, че ако приемат двете деца в две различни градини, те пак заемат 2 броя места. И пак няма да се облагодетелствате. Ще е неудобно само за децата, за родителите и за тези, които имат нужда от точно това място, което другото породено дете е заело, тъй като не е успяло да се класира при своето братче/сестриче.
    Като изключим тази огромна несправедливост - новият регламент е ок. Пък и зная, че вероятно ще има  градини, които биха приели с предпочитание тези иначе ощетени деца.

# 292
  • Мнения: 1 883
Директор да си на есен!Узакониха корупцията! Twisted EvilСега ще наддаваме за местата в ДГ.

# 293
  • София
  • Мнения: 6 011
Ники,не е прието.Живота ни объркаха от "много груби и фрапиращи грешки от недоглеждане"!Не е ли време вече да прогледнат?То ни писна от подобни недоглеждания!               
Както обикновено съм на едно мнение с теб, знам колко ви затрудняват работата подобни грешки.
Също така за никого не е тайна, че текстовете се гласуват масово без изобщо гласуващите да са запознати с тях, какво остава и да ги четат задълбочено. Трагично е. Затова към всеки закон и въобще всякакъв нормативен акт има по десетки изменения и допълнения...


  Е, честито! Зная, че има много доволни, че отнеха предимството на породените деца,  братче/сестриче с предимство ако едното посещава вече една определена градина...
Не се притеснявай предварително, критерият брат/сестра ще бъде приет от всички ПС в градините и тези деца ще са с предимство. Аз съм майка на едно дете /засега/, но честно казано не вярвам, че има хора, които смятат, че е възможно и правилно да влачиш две малки деца, в студа например, в две различни градини. Директорите и ПС си знаят работата.

# 294
  • Мнения: 373
Добре де аз се притеснявам, защото съм последна на опашката.Какво като ще имам предимство.Ако останат свободни места за хората със 6т свирнете може и да ми разгледа кандидатурата директорката и да каже, че съм с предимство.
Обаче реално аз няма да стигна до нея, защото пред мен има с 8 и 7т.те ще се явят пред нея да обсъждат кой с предимство и кой не.
И пак кофти но какво като съмродила две да съм мислила .Като сенаредя на другата опашка пак ще дескриминирам някое друго, защото моето пак ще е второто дете в семейството.
Вече не ме изненадва нито един коментар.Ще ви гледам с интерес тв изявлението.
ooooh!

# 295
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
В предишни варианти точката за студент беше алтернатива на адресната регистрация или работещ родител. А сега май не само на мен ми се струва, че е шанс да се вземе допълнителна точица ...
Дидиа, какво предлагаш? Някакво писмо, подписано от учители и родители? Или много отделни писма? Или ... ?
Преди време и аз подписах петицията против задължителното тръгване на шест години на училище. Но подкрепям правото на избор - ако родители и учители преценят - детето на 6 години да е първокласник. Надявам се да дадат възможност на директорките да прехвърлят при по-големите, не само децата, родени през януари. Макар точно за най-интересуващият ме набор да е леееекинко късничко.

# 296
  • Мнения: 14
В предишни варианти точката за студент беше алтернатива на адресната регистрация или работещ родител. А сега май не само на мен ми се струва, че е шанс да се вземе допълнителна точица ...
Дидиа, какво предлагаш? Някакво писмо, подписано от учители и родители? Или много отделни писма? Или ... ?
Преди време и аз подписах петицията против задължителното тръгване на шест години на училище. Но подкрепям правото на избор - ако родители и учители преценят - детето на 6 години да е първокласник. Надявам се да дадат възможност на директорките да прехвърлят при по-големите, не само децата, родени през януари. Макар точно за най-интересуващият ме набор да е леееекинко късничко.
Това и аз отдавна го приказвам, ама слуша ли те няякой.
По тези правила трябва да си пусна детето на 7г и 7м на училище и ако реши да учи в техникум ще завърши средното си образование благополучно на 20 навършени години.
Директорките имат право да местят децата в по-горна група и го правят по желание на родителя- от трета в предучилищна, но детето вече е свикнало с децата от старата група, с които може да ходи и на училище. А ако има дете от голямата група януари, разликата в у-ще им става повече от година. Ама и затова е трябвало да помисля преди да родя февруари.
Аз така и не разбрах, какво и беше на старата система от май до май, при положение, че септември се тръгва на училище. От административна гледна точка , е удобно, ама от практична?
Въпросната петиция я подписах и аз.

# 297
  • Мнения: 660
А кога най-сетне ще обявят свободните места за септември 2009?


И мен това ме вълнува !

# 298
  • София
  • Мнения: 1 555
Изчетох всичко. Щеше да е добре и всичко потребители да го бяха направили, а не да повтарят като папагали едно и също ... взеха ни предимството за брат/сестра.  ooooh!  Еми сто пъти се обясни какво е положението и пак едно и също.  ooooh! А просто е нужно да се прочетат 1-2 страници ....

Но и да водим спорове и да не водим - няма смисъл. Остава ни да чакаме излизането и на критериите на ПС, а през това време вместо да се скубем по въпроси, които така и така не зависят от нас можем да вземем да помислим какво да направим върху основния проблем - липсата на места в ДГ.

bistraki Мога да ти кажа, че реално и детето на средностатистическите родители (без точки по социалните критерии) има шанс да влезе само по първо желание т.е. кандидатства като теб само в една градина (по второ желание шансът му ще е 0). Ти това защо не го отчиташ, а се опитваш да се правиш на ощетена и онеправдана?

(Моля те да не започваш да ми обясняваш, че гледам от собствената си камбанария на еднодетна. Не изразявам мнение по критерий брат/сестра.  Обяснявам фактите, такива какви то, а не такива каквито ти се опитваш да ги изкараш. )

От това произтичат всичките нещастия на бедната ни държава, ужасно  важно е на мен да ми е добре.

Да, ти този принцип го доказваш 100%.  Peace

# 299
  • София
  • Мнения: 1 555

[/quote]
В предишни варианти точката за студент беше алтернатива на адресната регистрация или работещ родител. А сега май не само на мен ми се струва, че е шанс да се вземе допълнителна точица ...


Да, така беше в предишния вариант. По една точка за работещ родител или студент. Не се предвиждаше припокриване. Дали е недоглеждане наистина или предимство за студентите? Дано г-н Джонев се включи и обясни.

Общи условия

Активация на акаунт