Отговори
# 60
  • Мнения: 1 715
Здравейте моми4ета!Много се радвам,4е я има тази теми4ка.Присъединявам се и аз към вас.Този калкулатор наистина познава,колкото пъти пробвах за няколко 4овека позна.А на мен ми излиза,4е ще имам мом4е.
Ще се радвам тук да споделяме и да се съветваме.
Моят предполагаем термин е на 14 октомври.
Успех на вси4ки Hug

# 61
  • Мнения: 958
Здравейте, вчера при Ковачева, беше стълпотворение от бременни, и аз като най-малко бременна, реших да си отложа часа за другата седмица, та не си видях бебчо.
Миналата бременност много лека, никакво гадене, ядене на корем, надебеляване много и от там погрозниаване, не че заради детето Simple Smile
Резултат девойка, исках ис е надявах, от малка имах име за дъщеря си.
Сега искам момче, ама каквото дойде, аз обратно на Герчо, при диваче женско, сега се надявам на едно спокойно и кротичко момченце, че иначе в ,къщи ще полудеем.

# 62
  • Мнения: 183
Добро утро!

момичета я кажете нещо..... днес се чудих не е ли рано за фетална в 12-та седмица? Всички мои познати отидоха за първи път в 16-та, 20-та, а някои и в 28-ма седмица...... И всички казват че това било нормално.... Къде е истината все пак? Лично аз, за мое си успокоение, искам да отида поне 3 пъти.. сега в 12-та седмица, после в средата на 5-ия месец и последно в края на 7-ми месец... или нещо такова. Како мислите? Правилно ли съм решила? Покрай всички останали бремени около мен вече имам чуството че се вманиачавам излишно! А БХС не смятам да правя. Прекалено голям процент грешки дава. Предпочитам амниоцентеза, ако се налага допълнително изследване... въпреки че има риск при нея, защото резултатите са сигурни. Вероятноста да ми я назначат обаче е минимална....

НАДЕЖДА ВИНАГИ ИМА ..., добре дошла при нас! Лека бременост и пухкав финал със силен глас Hug!

# 63
  • Мнения: 2 270
Добро утро!
..... днес се чудих не е ли рано за фетална в 12-та седмица? ....

Не е рано!  Peace
Тогава се прави първата, която е най-инфорвмативна единствено за Даун, но все пак е важна!
Следващата вече е към 18-20 г.с. - според мен пък и според много лекари е най-важната и открива почти всички аномалии във всички органи!
За БХС-то и аз се чудя - дава доста фалшиви резултати и положителни и отрицателни newsm78

Хубав петъчен ден!  bouquet

# 64
  • Мнения: 15
Добро утро ,мили мами!
Вчера и днес съм направо супер.Предишните дни да не ми се връщат.Предстои ми рожден ден на 17ти -ставам на 23 Wink и веднага след него пътувам за изпити ,че и магистратурата ме зове да я свърша.... ooooh!Някой знае ли нещо за Marinela_pz?Загуби се ...  newsm78
Пожгелавам приятен петък -13ти ! Hug

# 65
  • Мнения: 183
˙·٠ pretty٠·˙. мерси!  Hug

Може ли някой да ми прати пак паролата и потребителя за албумите, защото не мога да вляза нещо.....дава ми грешка.

# 66
  • Мнения: 205
Добро утро на всички  Laughing

Moondream, супер, че си питала. И аз си мислех да попитам същото. Моето доки, твърди,че най-добре е 18-19 седмица, а след това по-късната ФМ. Аз също съм в чуденки дали да ходя на ранната ФМ.
Ани, при Балев ли ще ходиш? То не знам има ли друг въобще във Варна!
Гер4о, с каква вода бяха басейните. Аз малко се притеснявам все още, защото басейните, на които ходя са с минерална вода. Да не би да е прекалено топла. Колко бяха най-добрите градуси, някой спомня ли си?

# 67
  • Мнения: 27
Добро утро и от мен !

При мен с първата ми бременност нямах никакъв проблем.Нито ми се гадеше , нито повръщах.Напълнях страшно много и ме гонеше  безсъние.Резултатът - родих момче.Страшно ревливо не мирясваше и за минута  Laughing.В резултат на което през първият месец още свалих 30-те излишни килограми натрупани по време на бремеността. Да е жив и здрав -млъкна след 3-тата година  истана кротък .Laughing.Сега ми се спи страшно много и ми се гади .Надявам  се на поспаливо бебе - но ще видим.Живи и здрави да сме -другото си идва само . Намерих някои вярвания за това дали ще е момоиче или момче бебето , което очакваме :

Високо в корема, ниско в крема
Разположението на бебето в корема е един от начините за определяне на неговия пол. Основното схващане е, че ако бебето е ниско в корема ви, то ще си имате момченце, а ако е високо в корема ви, ще си имате момиченце. Науката разбира се е категорично против подобни схващания и се противопоставя с твърдението, че начинът, по който се носи бебето се определя от мускулния и маточния тонус, както и от позицията на бебето. Но кой може да каже дали пък момчетата не предпочитат да се настаняват в ниската част на корема на мама, докато момичетата предпочитат да гледат от върха?!


Сърдечният ритъм на бебето
Отскоро е разпространено мнението, а то има поддръжници дори в медицинските среди, че сърдечният ритъм на момчето и момичето в зародиш са различни. Ако носите момиче, сърдечният ритъм на бебето ще е над 140 удара в минута. При бебето момче той съответно е под 140 удара в минута. Но науката отново не е съгласна с подобни твърдения. Според нея до момента на раждането сърдечният ритъм на бебето не определя пола му. Едва след раждането сърдечният ритъм на момичето значително се повишава в сравнение с този на момчето.


Жадувате за нещо...сладко?

Много жени вярват, че по-силно изразените им в определена посока хранителни вкусове, подсказват пола на бебето. Ако не можете да се наситите на шоколад, вероятно носите момиче. А ако ви се струва апетитно да изпиете фреш от лимон, то се подгответе за момче.


Напълняване
За щастие не става въпрос за вашето тегло. Вярването е, че ако съпругът ви покачи теглото си по време на бременността ви, то ще имате момиченце. Ако не качи и грам, то ще имате момче.


Кръгло и пълно лице?

Според някои формата и пълнотата на лицето ви по време на бременността издават пола на вашето бебе. Всяка жена напълнява различно през бременността, различни са промените и върху кожата й. Ако ви кажат, че щом лицето ви е закръглено и розовичко ще имате момиче, може и да вярвате, но знайте, че вероятността за обратното е също толкова голяма.


Домашни тестове
Преобличайки се или излизайки от банята, погледнете гърдите си в огледалото. Ако дясната ви гърда е по-голяма, ще си имате момче, ако пък е лявата – момиче.


Хванете върху дланта си медальон. Ако започне да се люлее напред и назад, ще имате момче. Ако се върти в кръг, тогава ще е момиче.


Ако по време на бременността ви се появи акне, то ще имате момиче. Може би акнето се появява от удвоеното количество женски хормони.


Вземете ключ. Ако го хванете за тънката част, ще имате момиче, а ако го хванете откъм дебелата, кръгла страна, ще имате момче. Ако пък хванете ключа по средата, честито, ще имате близнаци!


Запитайте се самата себе си какъв е според вас пола на бебето ви. В 71% от случаите младите майки познават пола на своето бебе.


Това са само част от различните вярвания и методи за определяне пола на бебето. Но преди да повярвате безрезервно на някое от тях, помислете не е ли по-добре, да направите ултразвуков преглед при наблюдаващия ви лекар. Помнете, че бременността на всяка жена е различна, вашият лекар знае това и ще ви даде най-точните съвети и информация относно износването на вашето бебе.



# 68
  • Мнения: 183
Вече и аз качих снимка в общия албум. Реших да се... разкрия вече. Крайно време е....
Това съм аз, а това е бебчо на 10 седмици ( слънцето ми е в монитора и не знам дали качих добрата снимка. по-късно ще проверя)

Ани, при Балев ли ще ходиш? То не знам има ли друг въобще във Варна!


Има и в Майчин дом (75 лв) и при Давидков също (около 180). Мисля че и д-р Цветкова прави, но не съм сигурна. Все пак за Балев казват че е най-добрия специалист в града..... и на най-нормална цена Peace.

# 69
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Moondream на снимката си на соклския манастир нали?И аз ходих миналата година там.Много е красиво.Имаме страхотна природа в България.Ех,че ми се иска да се прибера за малко в родината...

# 70
  • Мнения: 20
Добро утроооо Wink
Моондреам,не можах да се сдържа да не коментирам снимката на бебо.....ех че е хубава,чак зяпнах с отворена уста....хихихи LaughingСупер е Wink
Аз за първото дете знаех ,че ще е момче,рабрах го в 21г.с.,за бебо сега също ми клони към момче...каквото такова,само да е живо и здраво Simple Smile

# 71
  • Мнения: 183
Moondream на снимката си на соклския манастир нали?

Да там съм. Обожавам го това място! Толкова е зареждащо! Аз исках там да е църковния ни брак, но .... не се получи. Но пък никой не може да ме спре да кръстя децата си там! Мястото е вълшебно!!!

megs, благодаря!  Hug

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 419
malina, миналата година за ФМ при Даскалов ми взеха 80 лева, а за БХС в катедра генетика към ВМИ - около 85.

# 73
  • Мнения: 23 450
Ето ме и мен,събирам сили,за да изляза,имам задачки днес.Детето си е у дома с червено гърло,само това ми липсваше.Гади ми се много все още,вече съм -3 кг.Поне стартирам от 60 и...кг.,а не от 70 и....кг.
Аз ще си правя ранна фетална морфология и БХС ,правила съм  ги като задължителни изследвания с първото дете ,ще ги повторя и сега по съвет на лекаря ми.

# 74
  • Мнения: 68
Ехххх, че хубаво! Разгледах снимките в албумчето  Heart Eyes

Моондийм и Мартина - при Балев ще ходя. Не знаех, че има и в Майчин дом. Аз там ходя на консултация и ми казаха, че ще правим само БХС, не са ми предложили ФМ.  newsm78

Отивам да поработя, че съм затрупана.

Довечера ще готвя леща със спанак от снощи съм и дигнала мерника  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт