Засаждане на райграс

  • 105 344
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Изобщо не съм ти скъпа.
Хубаво е, че си писал,но тук си изключително пестелив и за абсолютно начинаещ е много заблуждаващо.Особено за човек, за който тревата е само райграс.
Жени_К , сигурна съм, че няма да ми излезе по-рентабилно! Преди да се заема с това много се рових, четох, сравнявах цени. Освен това вече го направих Wink
Много е важно и  фирмата, на която ще попаднете. Виждала съм снимки в сайт на фирма, където върху заравнената повърхност слагат чим, и не са се смутили да снимат полянката и месеци по-късно, когато отдолу са пробили какви ли не плевели и вида й нямаше нищо общо с първоначалния.

# 31
  • Мнения: 3 091
Малко в страни от темата, за което ме извинете

Има озеленителна фирма, която работи при нас (не само в нашия двор, но и при съседите), но не от всичко съм напълно доволна. Така и не подравниха достатъчно добре мястото, непрекъснато ги ръчкам - да пръскат, да валират.
Кося сама веднъж седмично. Тревата е гъста, но мястото е много влажно - особено през късната есен и зимата и се появи мъх, та отново ги извиках да го напръскат.

Нямам обяснение защо професионалистите, които идват при нас, не са достатъчно инициативни. Аз ако знам кога какво се прави, няма да имам нужда от фирма.

# 32
  • Мнения: 764
Сега едно е, че не сте доволни от фирмите, друго е че човека влиза и ни дава безплатни съвети.Аз лично съм благодарна на   tuti77 .Това за нафталина не го знаех и ще го използвам например.

# 33
  • Мнения: 0
Изобщо не съм ти скъпа.
Хубаво е, че си писал,но тук си изключително пестелив и за абсолютно начинаещ е много заблуждаващо.Особено за човек, за който тревата е само райграс.
Жени_К , сигурна съм, че няма да ми излезе по-рентабилно! Преди да се заема с това много се рових, четох, сравнявах цени. Освен това вече го направих Wink
Много е важно и  фирмата, на която ще попаднете. Виждала съм снимки в сайт на фирма, където върху заравнената повърхност слагат чим, и не са се смутили да снимат полянката и месеци по-късно, когато отдолу са пробили какви ли не плевели и вида й нямаше нищо общо с първоначалния.
много си права въобще не си ми скъпа!!!

# 34
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
pipilota viktualia, много по-благодарна ще си на Гугъл, ако се поразровиш малко. Ключови думи - тревни смески, тревна площ, тревен килим, засяване на тревата.  Ако не ти се занимава толкова, прегледай тази тема: http://forum.flowersnet.info/viewtopic.php?f=61&t=3691 Никой тук не може да е толкова изчерпателен,започвайки от А и Б.

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 16:27 от Ljuboznatelna

# 35
  • Мнения: 13 512
НА къщата ни в Априлци го засадихме миналага година през април някъде. Торене с амониева силитра и расте като луд. Тия дни като отида, ще пусна снимки. Тук-таме имаше пооголени петна, наторихме, след това се изляха дъждове и миналата седмица беше поникнал на голите места, а останалата трева- избуяла- сега да му мисли който ще коси декар и половина морава.
А на къщата ни във Варна тревата е 15 годишна. Страхотен килим е.

# 36
  • Мнения: 764
Страхотна морава, Монда!
А с какъв уред косите?

# 37
  • Мнения: 13 512
Страхотна морава, Монда!
А с какъв уред косите?
С електрическа косачка на вилата, а в Априлци- с бензинова, но сега обсъждаме вариант да купим от тези, които се карат- като малки тракторчета са, защото там на половин ред трябва да се изпразва коша, отнема много време и е много досадно. Все пак е декар и половина.
нещо такова

# 38
  • Мнения: 0
НА къщата ни в Априлци го засадихме миналага година през април някъде. Торене с амониева силитра и расте като луд. Тия дни като отида, ще пусна снимки. Тук-таме имаше пооголени петна, наторихме, след това се изляха дъждове и миналата седмица беше поникнал на голите места, а останалата трева- избуяла- сега да му мисли който ще коси декар и половина морава.
А на къщата ни във Варна тревата е 15 годишна. Страхотен килим е.
s risk da stana dosadna ima[ nujda ot trimer.
iskam da popitam kak e poliwate

# 39
  • Мнения: 13 512
НА къщата ни в Априлци го засадихме миналага година през април някъде. Торене с амониева силитра и расте като луд. Тия дни като отида, ще пусна снимки. Тук-таме имаше пооголени петна, наторихме, след това се изляха дъждове и миналата седмица беше поникнал на голите места, а останалата трева- избуяла- сега да му мисли който ще коси декар и половина морава.
А на къщата ни във Варна тревата е 15 годишна. Страхотен килим е.
s risk da stana dosadna ima[ nujda ot trimer.
iskam da popitam kak e poliwate

имаме тример, но това е преди да я минат  с него. Синът ми го домързя и го остави за другия ден , а аз забравих да му напомня и той, естествено се ската.
Поливаме  я с поличачки вечер.

# 40
Здравейте, мога ли да попитам дали ще има проблем да засея в момента, това като първо и като второ мястото където искам да ми е зелено преди 10 години изсипахме чакъл с пясък и в момента е какафония от земя, пясък и камъни. Камъните съм ги отстранил доколкото можах в горния слой и съм заравнил терена. Ще има ли проблем с кореновата система н аттревата при положение, че отгоре има малко пръст после пясък и камъни 10см и пак земя. Ако не е проблем да засея по този начин ще е по добре инак в противен случай ще трябва да махам чакъла отдолу, което ще е къртовски труд.

# 41
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Предполагам че ще е нужно повече поливане в този случай, защото пясъка и чакъла са си дренаж и водата бяга надолу. Корените на моята трева в момента са около 8-10см максимум (2 месеца от засяването), почвата ми е песъчлива и на места не се напоява добре и тревата жълтее и съхне повече.

# 42
  • Мнения: 163
Да се включа и тук, че ще ми е нужно много инфо за райграса или за тези тревни смески.....

Нашият двор е около 2 дка, в момента е със саморасла трева.... мъжа ми е изкоси и заприлича малко на двор, но е доста груба и не ми харесва....
За догодина се замислям да опитам с тревна смеска, но съм пълен лаик на тази тема......... А пък и площа е доста за опит и грешка  Rolling Eyes

Чета тук за фирми, които съдят и подържат.... интересно ми е за нашия двор колко ли ще ми излезе, тази услуга????

Извинявам се предварително за въпроса, но не ми е ясно за какво точно се ползва този тример Cry
Купихме си ел. косачка / за първо време / и ни го предложиха и този тример .... newsm78

# 43
  • Мнения: 311
паца–маца ,тримера е за около храсти цветя и др. места където не стига косачката.

# 44
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
И ние се сдобихме и с тример, само дето за малко не окосих божура (малък е), опасен ми се струва. В нашия случай е почти неизползваем, с косачката успяваме да окосим и около храстите. На мен ми е нужна една малка акумулаторна ножица, но това е сетнешен акъл Sad

Общи условия

Активация на акаунт