Как да се отвори детска градина

  • 62 762
  • 186
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 280
пак стигаме до куп пожелателни неща..
Аз си харесах къща с двор в Младост..
Но..не съм убедена,чве е достатъчна за това, кеото искам..А цената е...доста прилично голяма..т.е..не знам доколко си заслужава..
Иначе...най-доброто е да се построи по проект специално за Дг..
Не е проблем да се направи..Пак опираме до мястото и до цената..

# 61
  • Мнения: 1 073
Emem,
напълно съм съгласна. И понеже в БГ все още няма социална политика, както и не виждам и в скоро време да има, нещата не се опростяват, а се задълбочават. И хората са си в безисходица, къде и как да запишат децата си, хем да им е по джоба, хем да бъдат научени.

# 62
  • Мнения: 2 280
Emem,
напълно съм съгласна. И понеже в БГ все още няма социална политика, както и не виждам и в скоро време да има, нещата не се опростяват, а се задълбочават. И хората са си в безисходица, къде и как да запишат децата си, хем да им е по джоба, хем да бъдат научени.
..и..основното е да бъдат научени...За съжаление високата цена не дава гаранция за това..

# 63
  • Мнения: 1 073
Именно

# 64
Здравейте всички! Аз започнах да работя върху въпроса за създаването на частна детска градина в Дружба2/там няма такава все още.....Относно всички разрешителни, занимания, обучение, грижи, храна и игри-смея да твърдя съм абсолютно запозната/от 9години работя в частни детски градини- в чието създаване участвах-но просто нямах парите да създам нещо такова,каквото е детската градина-вторият дом на децата ни-дадох най-скъпото си.....ИДЕИТЕ  И ЛЮБОВТА СИ...Ако има мами, които искат да споделят каквото и да е с мен-нямям търление да се срещна с вас и да бъда полезна..

# 65
  • Мнения: 433
Аз също съм обмисляла варианта да си спретна ЧДГ, още повече като дейност на фирмата ми имам записани и педагогически услуги, имам и апартамент, който давам под наем в момента, на 50 м. от основното ми жилище. А около нас има зелени площи, които могат да се пооблагородят още малко и да е използват за игри на открито. Но и аз, както другите, се спънах в рентабилността, а искам да направя нещата като хората. Засега съм замразила идеите си за по-добри времена и обстоятелства.

Определено на този етап вариантът с големите работодатели ми се виждаше сякаш най-възможен за изпълнение. Говорим обаче за шепа фирми, от които неизвестно колко биха се навили на допълнителен социален разход във време на криза. В момента никой няма особени притеснения дали няма да му се разбяга персонал. А единиците особено ценни кадри, които трябва да се задържат на всяка цена, просто ще получат по-сериозен паричен бонус, с който ще си решават належащите нужди, каквито и да са те.

# 66
  • Мнения: 2 280
Така е...права си..Основния проблем е ,че е време на криза..Аз измислих още един потенциален работодател...Да видим като говоря с тях дали ще проявят интерес..

# 67
Да, така е всички искаме качествено обгрижване, обучение и занимания за децата си. Но, вижте имам щастието да съм обиколила повечето частни детски градини, а и не знам дали споменах но и към този момент работя в частна градина-така че знам нещата от "кухнята" както се казва...И смело мога да кажа от какво наистина има нужда едно дете и какво го прави щастливо и усмихнато, така че когато дойде в края на деня неговата мама то да я посрещне усмихнато, чисто, здраво, държейки в ръка рисунката за деня или кавото се е правило...
Много е важно - помещението как е обзаведено, дневният режим/занимания плюс игри плюс храна и спане/, храната, хигиената, персоналът/да е лъчезарен, обучен и любящ/ и разбира се игрите навън. но те са важни повече за топлите месеци..
И вижте много градини имат външни дворове, и модерна база, куп нови играчки, които не се използват а само показват, много интерактивни и други игри,които не се пипат....но да ви кажа нямате си представа каво се случва след като мама си тръгне...и как всъщност протича един ден в градината..така, че най-важното за мен е мястото да бъде уютно, топло и чисто, хората да бъдат професионалисти, да вдъхват доверие и в края на деня детето да се чувства спокойно.

# 68
  • Мнения: 2 280
Така е..
Идеята е да има всичко това и да се ползва по предназначение..
За да е щастливо едно дете, трябва нещата да са подредени, планирани и добре организирани в рамките на деня, без това да е натоварващо..Всичко трябва да е игра, но да учи и да създава освен умения и радост..С едно дете не е трудно..., но с повече макар и по-трудно, ако човек (с екипа) се справя...носи оргомно удовлетворение..

# 69
  • Мнения: 3 634
Има светлина в тунела за определен тип държавни служители. Тази есен отваря детска градина за децата на служителите в тази сфера. Съжалявам, че не мога да разкажа повече.  Peace

# 70
  • Мнения: 3 211
Запис и от мен.
Аз проучвам въпроса за финансиране с еврофондове.
Наистина в момента е криза, но пък и проблемът с ндеотигът на местата е сериозен.

# 71
Да, финансирането от еврофондове е някакво решение на въпроса от финансовата му страна, но пък какви ли ще бъдат изискванията и условията, които ще се поставят?.....
Иначе и аз имах един случай, в който представител на определена държавна сфера предложи сделка-да приемем само деца на техни служители - нещо не се получи-те просто искаха да диктуват всички условия , а от нас само работата.В смисъл-ние ви предлагаме да гледате 20деца на възраст от 1 до 6г., искаме транспорт от врата до врата, искаме гледане след 18.00ч, искаме някой на разположение и събота и неделя, и ще ви плащаме толкова..... Shocked..Накратко  от тях  децата -от нас  играта по чужда свирка 24часа в денонощието....Така, че трябва много да се внимава, защото всичко се подписва в договор и после...няма връщане назад...Както е казано - аз ли криво се молих, бог ли криво ме разбра..
За начало тази седмица, ще отида до 2.3 банки да разпитам и после ще споделя какъв вид финансиране се предлага в момента и какви са изискванията..Защото децата си имат нужда от организирани групови занимания, възпитание и игри. Нямате си на идея колко бързо се социализират малчуганите, колко бързо се научават на самостоятелност, вежливост, хигиенни навици и дисциплина когато са в група и се гледат едно друго.Как общуването - в игри и занимания им помага да израснат пред очите ти,  превръщайки ги от ревящи и  страдащи по мама в началото в спокойни и самоуверени малки човечета, изпитващи радост и щастие деца от ходенето в детската градина.

# 72
  • Мнения: 3 161
Бих търсила финансиране за малък бизнес, не за детска градина. Също така бих потърсила организации, подкрепящи женски бизнес. За заем от банка - на мен ми се струва доста рисковано в контекста на финансовата криза. Най-добре е, ако човек разполага с някакъв имот, който е подходящ - апартамент на приземен етаж примерно, макар и да не е идеален вариант. Но пак казвам - искат се доста умения за развиване на бизнес според мен; едно е да имаш готини идеи за занимания с деца, а друго - да развиеш работещ бизнес.

# 73
  • Мнения: 2 280
Емем,аз откакто се помня все бизнес развивам и..нещата си вървят..Бизнеса , който си имам в момента си е съвсем работещ..., но идеята ми да се захвана с частна детска градина не е идея с цел да си намеря доход, или бизнес, а в известен смисъл с идеална цел...Не е проблем реализирането на идеите..
Проблема е финансирането, понеже за изграждането на базата са нужни много средства , които не са бързо оборотни.
Идеята за финансиране на малък бизнес е добра, АКО не е от банка..Все още не съм проучила достатъчно за какво могат да се вземат пари от Европейските фондове, но..имам познати, които се занимават с това и..мисля да поразпитам  Peace
Другото, което ми хрумва е...да се направи съвместно с държавна ДГ...Даже имам идея за формата под която е възможно да се случи..

# 74
И аз поразпитах за кредитите за малък бизнес. Ако е от банка се отпускат до 50 000лв. но се изисква една камара предварителна документация..Да, съгласна съм с вас, че това също си е бизнес, /макар и по-различен-все пак става дума за здравето, отглеждането,възпитанието и обучението на деца/ именно затова толкова искам да го направя, /все пак съм дипломиран учител и това умея да правя най-добре/, защото с положителност освен любовта, всеотдайността и креативността, които мога да предложа на децата, аз прекрасно мога да се  справя и с финасово-организационната част на тази идея /имаме бизнес в транспортната сфера/..Но както вече споменах, дали момента е подходящ???

Общи условия

Активация на акаунт