Има ли имен ден детето ви?

  • 13 338
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • plovdiv
  • Мнения: 350
И двете имат,но единия още не сме го празнували Laughing

# 61
  • Мнения: 3 537
Ива,има  Grinning Гергьовден Heart Eyes

# 62
  • София
  • Мнения: 2 958
Казват,че имала на Тодоров ден! Е, тази година го пропуснахме, защото не знаехме, но другата година ще го отпразнуваме!

# 63
  • Мнения: 1 722
Синът ми ще празнува тази година за първи път именния си ден - на 26 Октомври - Димитровден. Но не е кръстен заради празника, а носи името на свекъра. Моето цяло име е Андроника /от гръцки победителка на мъжете  bowuu/, дори имам и имен ден - 17 май - св. Андроник, но никога не съм чествала  Sad.

# 64
  • Мнения: 90
Беб4о стоя два дни без име в болницата защото с таткото,или по то4но с майка му, не постигахме съгласие.Той искаше да го кръстим на баща му-Едуард аз пък бях против,т.к. баща му е по4инал и никой не иска да отстъпи.Даже бабата ме "заплаши" 4е нямало да го погледне ако не го кръстим така.Ама аз инат-държа си на мойто.А и след тази "заплаха"бях още по-непоклатима smile3516.Накрая дойде акушерката и ни се скара 4е неможело така без име-трябвало да го запишат някакси детето и аз отстъпих,нали съм добра душа,а пък и нали си го оби4ах таткото-айде и той да се радва.Харесва ми името и то много,но на умрял 4овек да кръстиш новородено...а пък и държах да си има имен ден.
Аз незнам Едуард да има имен ден SadАко някой знае-да свирне Wink

# 65
  • Мнения: 1 613
Дъщеря ми се казва Зорница. До колкото знам няма имен ден и не съжалявам за това Simple Smile

# 66
  • Мнения: 5 713
Да, има.
Магдалена- 22.07, тогава я и кръстихме.

# 67
  • Мнения: 1 312
Да,имаме имен ден на 29 юни-Св.Петър и Павел.Дори кръстихме Павката на тази дата,въпреки,че беше още малък!Кръстницата му също се казва Павлина,така,че се получи троен празник-2 именни дни и едно кръщене!

# 68
  • София
  • Мнения: 38 530
Габриела има имен ден на Св. Архангел Михаил, когато празнуват и Михаил, Рафаил и Ангел и всичките им вариации. Тя се роди на Стефанов ден, но аз много исках да има отделен имен ден...По принцип почти всички имена имат имен ден, трябва само да се преровят по-добре  църковните календари - и православния, и католическия ако трябва. Wink а може и в нета Laughing

# 69
  • София
  • Мнения: 6 743
На Павлин е на 29.06-Петър и Павел.
На Владимир е 15.07.-Ап.Владимир

# 70
  • Мнения: 2 978
Да- Симона.
Симоенов ден- 1 септември  Wink

п.п Не сме мислили за това дали ще има имен ден или не!

# 71
  • Мнения: 6 472
Според мен няма, но всички казват, че трябвало да празнува на цветница и така и правим Grinning Казва се Виолина и цветото било Виолетка Joy Абе карай - важното е че дедето се кефи Mr. Green

# 72
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
а Ива, т.к. е кръстена на баба свеки (Иванка), и ще празнуваме на Ивановден Wink
Ива е върба и зная, че празнуват на Цветница/Връбница.
По принцип, наистина би трябвало да празнува на Цветница, ама този случай е по-друг според мен. Нашата дъщеря също е кръстена на баба си Иванка и затова празнуваме на Ивановден. Виж, ако не беше кръстена на нея, щяхме тогава да празнуваме на Цветница.

# 73
  • Мнения: 5 622
  Сина ми е Габриел.

 Има имен ден на 26-ти март-Св.Архангел Гавраил.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 5 535
Аз нямам имен ден и много исках децата ми да имат и такъв празник.
Та затова Детелина - на Цветница и Иво на Иванов ден.

Общи условия

Активация на акаунт