Чухте ли за новата простотия?

  • 13 931
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573

освен това лекарствата трябва да са прибрани в чекмеджета , а не да са изложени по рафтове и да се виждат

това пък защо?!?!?!  Shocked #Crazy

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 242
А и рекламите на лекарства ще ги спират ли?

А, виж това е много хубав въпрос. Или ще вървят за сведение на докторите?
И верно как за една хрема ще търча до личния, абе да направят само по-силните и небезобидни лекарства с рецепта, вярно че сега можеш да си купиш  почти всичко, ама те от едната крайност в другата. И какво ме интересува как е по белия свят, ние сме на светлинни години далеч, те тръгнали от лекарствата да оправят съсипаното здравеопазване. Вместо да се погрижат животоспасяващи и липсващи в БГ лекарства да се набавят, те спират достъпа  и до наличните.

# 17
  • Мнения: 4 892
Нали по едно време имаше наредба да не се продава на блистери, а цели опаковки. Или не се спазва или го отмениха. Какво стана?

# 18
  • Мнения: 639
Момичета ,това предложение ли е ,или вече е прието и ако е да,от кога влиза в сила?А  хомеопатичните лекарства?За тях важи ли ?

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Като гледах материала по въпроса стигнах до извода, че ДжиПи не ни трябва. Аптекарите ще снемат анамнеза. То така излиза. А за лекарствата само по рецепта съм съгласна. Много хора прибягват до ненужни и силни лекарства.

# 20
  • Мнения: 3 826

освен това лекарствата трябва да са прибрани в чекмеджета , а не да са изложени по рафтове и да се виждат

това пък защо?!?!?!  Shocked #Crazy
за да не му влизат разни идеи в главата на пациента , лекарствата са работа на лекаря , всичко е прибрано и се виждат само памуци , превръзки и ей такива работи , но болкоуспокояващи - елементарни се продават и в суперите , това не е ново , сега са се сетили да го контролират

и трябва да изкарат от аптеките всякакви чудеса за отслабване и прочее простотии - ( но затова трябва закон , а лобито ще се опъва , защото така набутват всякакви нишестета и тем подобни щуротии )

# 21
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Болните ще се увеличат определено...като нищо някоя обикновена настинка може да мине в бронхопневмония. Еми сори, но за 1 фервекс няма да търча до джи пи-то да си изгубя половин работен ден, айде моите работодатели са коректни, но има цербери, които не дават да закъснее човек и 10 минути. Излиза, че със зачервено гърло и сополи мога да се озова в болница за дълго лечение...

# 22
  • Мнения: 4 300
Уф, Ерика, сигурна съм, че нещо с А поизчезна, може и аналгин хинин да е било ( майка ми много страда, любимо й беше).
Иначе съм съгласна с Алиса, в общи линии.Случвало ми се е да ида в аптеката с рецепта за капки за нос за едногодишно и фармацевта ме пита- Малко адреналинче да им сложа ли Shocked Ама защото повечето майки искали. Бях се втрещила. Макар че като се замисля в случая кой е виновен, аз си отивам с рецепта от лекар Tired
Иначе за изписването моето ГП има договор със спешен център и нощем и в почивните дни ако се наложи можеш да идеш там ( случвало ми се е, винаги има педиатър, сестра и още един лекар). Така че това не ме притеснява толкова, по скоро ако ми се наложи да чакам през делничен ден за един парацетамол да речем.
Някои от хомеопатичните май се водят хранителни добавки, така че може би няма да ги засегне.

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 11:06 от Рокси

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Фервекс по рецепта ли се отпуска само? Мисля, че става въпрос, че лекарствата, които се отпускат по рецепта, вече настина ще се отпускат само с такава.

# 24
  • Мнения: 14 654
Като гледах материала по въпроса стигнах до извода, че ДжиПи не ни трябва.

На мен специално не ми трябва. Едно джи пи, освен по цял ден да мижи и да пише, друго не прави. И без това си стискат направленията и трябва да плащаш за преглед при специалист, за какво ми е ги губя времето при личния? Да не говорим колко често изписват грешни и ненужни лекарства, които благодаряние на фармацевта, ако е съвестен, може и да не купиш.

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Фервекс по рецепта ли се отпуска само? Мисля, че става въпрос, че лекарствата, които се отпускат по рецепта, вече настина ще се отпускат само с такава.

Не четеш. Аналгин и аспирин без рецепта, всичко останало със, т.е фервекс с рецепта.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 826
Не се притеснявайте толкова.Дори да го приемат , няма да се спазва както всичко друго останало в тази страна.Дори сега например е забранено да се дават блистери , както и бройки от дадено лекарство , но това не пречи във всяка аптека да можете си купите блистер или да отворят дадено шишенце и ви изброят 20 хапченца например .....

# 27
  • Мнения: 1 100
Вече си купуваме всякакви лекарства без аспирин и аналгин с рецепта. Без рецепта не може! Идва ми цикъла- бегом при личния лекар за рецепта за бусколизин. Потече ми носа- бегом при джи пи-то за рецепта за капки за нос. Излезе ми пъпка- айде пак ще чакам на опашка пред кабинета за рецепта за Зинерит....
В Унгария е така отдавна, и аз реагирах като теб, но се свиква. Постепенно човек разбира, че има далеч по-безобидни лекарства, продавани без рецепта, от тези, които е свикнал да си самопредписва.
Но-шпа би трябвало да е без рецепта, така че няма да се налага при всеки цикъл да тичаш при личния лекар.
Споменатите Фервекс, Колдрекс, някои капки за очи, нос и т.н. също би трябвало да са без рецепта, ако съдя по ситуацията при нас.
За противозачатъчни - при гинеколога на всеки 3 месеца. Mr. Green Целта била жените да се преглеждат по-често.
Предполагам, че това са изисквания на ЕС. Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 748
Аз съм съгласна с това, че лекарствата трябва да се дават само с рецепта, особено пък антибиотици. Крайно време беше да се вземе това решение. Фармацевтката в близката аптека ми каза, че общо взето без рецепта са само лекарствата, които се рекламират по телевизиите, така, че за фервекса май няма защо да се притесняваме. Simple Smile
Наблюденията ми за момента са, че забраната определено се спазва, тъй като се налагат солени глоби на фармацевтите неспазващи забраната. Виж, ако посещаваш кварталната аптека, къде си добре познат, може би ще получиш всичко което пожелаеш!

# 29
  • Мнения: 606
Накрая безкрайното овчедушие на българина ще свърши.
Поне се надявам.

Общи условия

Активация на акаунт