Гестационен календар (гестограма)

  • 43 078
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 441
Всичко е индивидуално,защото не всяка жена има 28 дневен цикъл.

# 16
  • Мнения: 9 814
Именно защото всичко е усреднено и терминът е прието да се изчислява по ПРМ, всеки гинеколог работи с този гестационен календар.
Ясно е, че не всяка жена забременява точно на 14-ия ден, но трябва ориентир. За това са въведени и лунарните месеци.
За това и само 2 от 10 деца се раждат в деня на определения термин.

# 17
  • Мнения: 1 273
Много е готин. Peace Винаги ми е бил много интересен, но при мен не е абсолютно точен, защото овулацията ми е по късно.

Е, тя и моята не е точно на 14-ти ден, но все пак терминът се определя единствено по ПРМ, доколкото знам. При мен поне са точни сметките.

Не е вярно  Naughty Моят термин се определи по ден на зачеването(знам точно кога),а именно на 28-мия ден от цикъла,тоест на 01 август ми беше ПРМ,а бебо е заченат на 28-ми август  Wink  По цикъл терминът ми трябва да е на 8 май,но не е.Док каза,че няма шанс да е тогава, определено бебо бил по-малък с 2 седмици,а именно термин 21 май  Peace

Точно! И с първата бременност и със сегашната термина ми е определян по зачеването, а не по последна менструация, защото по нея трябваше да родя около 16 дена по рано.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 392
благодаря за календара

# 19
  • Мнения: 253
Абе,мами не трябвали първо да се свали и после да се прави всичко newsm78 Не мога да го направя #Cussing out

# 20
  • Мнения: 246
И аз не мога smile3511

# 21
  • Мнения: 9 814
Там където пише първи ден от последната редовна М, се върти и се поставя на точната дата, на пример 15.09.
Червената стрелка се завърта на днешната дата и така се вижда, че към днешна дата бременността е на 26 г.с. и 2 дни.
Т.е. се върти вътрешният кръг и червената стрелка.

# 22
  • Мнения: 74
много е готин Peace

# 23
  • Мнения: 246
Франческа Салиери Мерси, схванах го   bouquet
Излиза ми 5-та седмица  Mr. Green А аз все още чакам цикъл Mr. Green
Може ли пояснение и за изчисление на термин?  Grinning
Мисля, че го схванах, ама не съвсем...
 

# 24
  • Мнения: 27
ЕЕЕЕЕ, голям зор, голямо чудо!!!!!!! Направих го и аз НАЙ-НАКРАЯ!!!  newsm68 Banghead 

# 25
  • Мнения: 2 111
Много интересен календар   bouquet За пръв път го виждам,успях да се справя.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 817
По принцип, календара е верен и наистина изключително точен. Но това е, когато цикъла на жената е точно 28 дневен. Ако е по-къс/по-дълъг, тогава трябва да се извадят/прибавят съответния брой дни.

Беше ми изключително интересно и приятно да си изчисля още веднъж термина.  Peace

Е чакай сега, да не искаш да кажеш, че тези с по дълъг цикъл носят по дълго от тези с по късия  Rolling Eyes . А за нередовния цикъл какво ще кажеш?

Иначе изобщо не ти трябва календар за да изчислиш нещо толкова елементарно. Към датата на последната си М прибавяш 9 месеца и 7 дни. Това е датата на предполагаемия термин  Peace

# 27
  • Мнения: 246
И аз така изчислих  Mr. Green, но с календара не мога Crazy

# 28
  • Мнения: 233
С този календар ми излиза бременността с една седмица напред. Аз съм 18  г.с+3 ,а според календара е 19 г.с+3 , къде е грешката не мога да разбера

# 29
  • Мнения: 346

Не е вярно  Naughty Моят термин се определи по ден на зачеването(знам точно кога),а именно на 28-мия ден от цикъла,тоест на 01 август ми беше ПРМ,а бебо е заченат на 28-ми август  Wink  По цикъл терминът ми трябва да е на 8 май,но не е.Док каза,че няма шанс да е тогава, определено бебо бил по-малък с 2 седмици,а именно термин 21 май  Peace

Не съм съгласна, по тази логика аз трябваша да съм родила  поне три седмици по рано, защото бебето вървеше доста по едро (роди се секцио 5 дни преди термин 4,550 кг). Според мен много по-точно изчисленията се правят на база менструация, отколкото на база ехография и размери на бебето  Crossing Arms

В противен случай по-дребните бебете ще ги носят по 10 месеца, а по едрите по 8 ли?  newsm78

Календара е страхотен! И на мен ми трябваше време да се справя - амам като прочетеш внимателно  Blush

Общи условия

Активация на акаунт