Как да се справим с пигментните петна (акне, хиперпигментации и др.) - 2 тема

  • 63 175
  • 434
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 161
В момента ползвам тази козметика. Според мен има ефект , но все пак са минали само 10-на дена. Ще дам отзиви  като мине повече време:


"Тrio D® е депигментираща емулсия, която намалява интензитета на тъмните петна, улеснява тяхното елиминиране и предпазва от повторната им поява.
При петна, които съществуват отдавна, апликациите могат да се продължат за подълго време."

# 16
  • Мнения: 3 835
Мисля че в предишната тема стана дума за продуктите на БодиД и трудното им намиране в София. В момента има някакво изложение в НДК на първия етаж и имат щанд. Дадоха ми някакъв каталог и тестери Rolling Eyes

Благодаря за информацията illy ! Simple Smile

За мое най-голямо учудване ги видях на спирката на тролеите (и рейсовете) срещу Спортната палата. Имаше много български продукти.

В момента ползвам продукт на Боди Д (околоочен крем) и  съм много доволна от него!

А по темата за петната - наскоро си взех цяла серия на Шисейдо - Ревитал за избелване.
Надявам се на зашеметителен резултат!  Joy

# 17
  • Мнения: 56
Момичета,вече два пъти правя маската с маята-не виждам все още резултат,а се чудя как някои писаха ,че от първият път имало разлика на лицето им newsm78
От лосиона май ,че по има видим ефект при мен
Добре,привас маската има ли ефект-заличиха ли ви се някои петна? Rolling Eyes
Лосиона като го слагате -щипе ли ви ?
Някой ползвал ли е серията на Clinique  за проблемна кожа?

# 18
  • Мнения: 1 629
MadGirl ползвала съм и това, но без особен ефект. А миризмата му ме накара да го спра, защото ми ставаше лошо от нея. Имам едно кремче на тази фирма с фактор за лятото + избелващ ефект и ще го пробвам да видя какво ще стане с него Grinning

Стики аз така си взех цялата серия на Лиерак за петна и очаквах от първото намазване да ми се махнат. Joy След 3 месеца използване само  на крема има много видим ефект, но не чак поразителен какъвто очаквах. Rolling Eyes

Също така си правя абсолютно всеки ден маска с хума Peace много е полезно.

# 19
  • Мнения: 471
за пъпки /еднодневки/ цикъл много добре ми действа един малък рол-он на ЗИНЕРАК около 13 лв. прозрачен много дълго използваем 3 год. Mr. Green
за 1-ви път чувам ...  Thinking

[Също така си правя абсолютно всеки ден маска с хума Peace много е полезно.
аз си мислех ,че 1-2 пъти седмично .... щото и аз ползвам де  Mr. Green .. така няма ли да се пренасити кожата или греша   Thinking  Mr. Green
Също пия и бирена мая и дермабион ,а вечер се мажа с крема на рачев ... ама още няма кой знае какъв резултат,явно щот сега ги почнах хапчетата Grinning

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 357
Ще следя темата,че лицето ми е #Cussing out.Мисля за това кремче на ЛЕД  Thinking,но ще си събирам още отзиви или направо един пилинг бадемов да направя при козметичката ми Thinking
Маската с маята съм я правила, ама и тогава нямах много проблеми.Ще започна пак Tired

# 21
  • Мнения: 1 629
ravvenr нямам идея дали се насища кожата. Thinking Като ходех на дерматолог преди и ми изписваше една маска, с която трябваше да спя по цяла нощ. Консистенцията и много напомня хума. Също от рецептата прочетох, че има и витамин А в нея. 

# 22
  • София
  • Мнения: 4 751
аз си мислех ,че 1-2 пъти седмично .... щото и аз ползвам де  Mr. Green .. така няма ли да се пренасити кожата или греша   Thinking  Mr. Green
Също пия и бирена мая и дермабион ,а вечер се мажа с крема на рачев ... ама още няма кой знае какъв резултат,явно щот сега ги почнах хапчетата Grinning

Бирена мая и дермабион едновременно? Сама ли си го предписа това? Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 629
аз си мислех ,че 1-2 пъти седмично .... щото и аз ползвам де  Mr. Green .. така няма ли да се пренасити кожата или греша   Thinking  Mr. Green
Също пия и бирена мая и дермабион ,а вечер се мажа с крема на рачев ... ама още няма кой знае какъв резултат,явно щот сега ги почнах хапчетата Grinning

Бирена мая и дермабион едновременно? Сама ли си го предписа това? Rolling Eyes
аз мисля, че е малко прекалено и двете Rolling Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 4 751
Прекалено е, да. По-добре само Дермабион. Може да се комбинира с рибено масло, много добър ефект в/у кожата има също. Grinning

# 25
  • Мнения: 1 629
Аз съм си приготвила Мерц  и скоро ще ги започна Grinning

# 26
  • Варна
  • Мнения: 242
Аз пък от един месец ползвам тоника на Биотрейд, и искам да кажа че ми се изглади кожата, стана една мекичка на пипане, изчистиха се почти всички петънца, точици и прочее, изобщо доволна съм. Използвам също на Биотрейд и крем със 50 фактор защита /оранжевия/. Може би единствения минус е че много ми изсъхва кожата, и незнам какъв крем да си взема newsm78 , някакви предложения?

# 27
  • София
  • Мнения: 4 751
Аз пък от един месец ползвам тоника на Биотрейд, и искам да кажа че ми се изглади кожата, стана една мекичка на пипане, изчистиха се почти всички петънца, точици и прочее, изобщо доволна съм. Използвам също на Биотрейд и крем със 50 фактор защита /оранжевия/. Може би единствения минус е че много ми изсъхва кожата, и незнам какъв крем да си взема newsm78 , някакви предложения?

Вземи си нещо за дехидратирана кожа. АЗ бях доволна от крем на Биодерма с такава цел. Повечето марки от медицинската козметика имат такъв крем.

# 28
  • Мнения: 207
Аз също се записвам да следя темата , но искам да споделя нещо с вас. От няколко седмици ползвам избелващата маска на ACHROMIN  и съм много доволна. Петната се по изчистиха .

# 29
  • Мнения: 0
старата тема     bouquet

Маска с мая от Kami B


Мая колкото орех с една супена лъжица прясно мляко се прави на кашичка и се маже лицето,след 20 минути се отмива с отвара от лайка и след това поне два часа да не се мие лицето с вода.Първия месец се прави по веднъж на седмица,за профилактика после един -два пъти в месеца. - за предпочитане е жива мая на кубче.

Лосион за почистване на лицето от Kami B
1 шишенце камфоров спирт
1 шишенце кислородна вода
1 шишенце розова вода
всичко се смесва и става малко на кристали,но това да не Ви притеснява,вечер след почистване и измиване  лицето се обтрива и премахва мърсотия и пъпки много бързо. Препоръчва се много за кожа склонна към акне .

Бирена мая

Хранителна  добавка
 
Опаковката  съдържа  60  таблeтки. Една  таблетка  съдържа   500 mg   бирена мая
Предназначение:

“БИРЕНА  МАЯ +  А, С, Е”   се  употребява  при  недостиг  на  витамините  А, С  и  Е  и  на  тези  от  групата  “В”. Съдейства  за  укрепването  на  имунната  система  и  съпротивителните  сили,  действа  общо  укрепващо,  оказва  благоприятно  влияние   при  някои  кожни  проблеми (например  акне), прави  кожата  гладка и  еластична, а  косата  лъскава  и  мека.  Заздравява  ноктите.
Употребява  се  за  възстановяване  след  тежък  физически  труд  и  спорт  и след  заболявания.  Действа  благоприятно  върху  развитието  на  младия  организъм,  особено  през  пубертета.
за повече информация относно двата тоника на Биотрейд - тук
информация тук - още не е тествано от никой  Rolling Eyes


Д-р Рьоно от kremi s Прави се по салоните, които работят с тази козметика.

ФИТО ИЗБЕЛВАЩА ТЕРАПИЯ
Избелващата терапия е изцяло на растителна основа и е подходяща за отстраняване на пигментация от всякакъв вид и особено след бременност.Може да се прилага целогодишно и е подходяща за всеки тип кожа.Основната съставка е комплексът Etioline® - депигментационен комплекс на растителна основа, подходящ за всеки тип кожа, който блокира 99,5% от действието на меланина и по този начин уеднаквява тена и предотвратява появата на петна. Резултатът е здрава и регенерирана кожа с чист и равномерен тен, без петна.
   
А също има и нормализираща терапия:  ARGI-PURE ПОЧИСТВАЩА И НОРМАЛИЗИРАЩА ТЕРАПИЯ
Професионална терапия, която третира в дълбочина само проблемните места на мазната и комбинираната кожа. Терапията се адаптира към различните проблеми на кожата (пъпки, затворени пори, зачервявания, чувствителност). Почиства кожата в дълбочина, регулира и балансира кожата, стяга порите, изглажда недостатъците. Специалният лимфодренажен масаж релаксира и подпомага изхвърлянето на токсините. Щади кожата и не я изсушава. Резултатът е много свежа, чиста и лъчезарна кожа.



Описание: NUXE
КРЕМ ÉТИНСЕЛАНТ
Възобновяваща грижа за блясък
ОБНОВЯВА, ИЗГЛАЖДА, ПРЕЧИСТВА С КИСЕЛИНИ ОТ ЦВЕТЯ, ЦИТРУСОВИ ПЛОДОВЕ И ЗАХАРИ, С ЦВЯТ ОТ МАК
• КОЖА С НЕСЪВЪРШЕНСТВА •
Преструктуриращ пилинг крем за лице с растителни киселини, който спомага за обновяване, пречистване и проявяване на естествения блясък на лицето. Киселините от цвят на хибискус, в комбинация с киселини от цитрусови плодове и захари, ексфолират кожата ден след ден, възстановявайки здравословния вид на лицето.
Употреба: Използва се сутрин и/или вечер върху добре почистено лице като се избягва областта около очите. Идеален за грапава кожа или за такава с разширени пори.
Съставки: Цвят от хибискус (разтвор), киселини от цитрусови плодове и захари 4%, Мак 1.5%…
Високата концентрация на киселини може да окаже известно усещане за дискомфорт. Ако това усещане продължава се препоръчва намаляване на честотата на използване. По време на употреба да се избягва излагане на слънце или да се използва подходяща слънчева защита.
Производител: LABORATOIRE NUXE, 25 rue de petits-hôtels, 75010 Paris, France, www.nuxe.com
50ml е



  bouquet


здравейте ... аз съм ползвала крема на юсерин но без особен ефект.  с лосионите - направо след 3 ден започва едно лющене на кожата на лицето.

Общи условия

Активация на акаунт