Вярно ли е,че....... за двойното гражданство?!

  • 6 286
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 550
Дават, но зависи дали другата страна разрешава двойното поданство/гражданство. Щом България разрешава двойно гражданство, за холандците не е проблем да кандидатстваш за двойно поданство Wink
Освен да са го променили скоро или да са различни изискванията към гражданите от ЕО  Thinking Преди няколко години, когато бг не беше в ЕО, моя приятелка българка стана холандски гражданин, мъчно и беше, че трябва да се отказа от българското гражданство  Confused

ами аз си станах българо-холандка още преди БГ да влезе в ЕС Thinking
И аз също yes
Но съм чувала за българи, които съзнателно се отказват от българско гражданство. Въпрос на личен избор Thinking

# 16
  • Мнения: 3 425
Благодаря....Горе долу придобих представа  Peace

Всеки сам си избира  Crazy .......то е малко като с поддържането на българското в нас и създаването у децата ни  Peace 
 

# 17
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
В Испания двойното гражданство е разрешено само ако другото е от някоя латиноамериканска държава.  Също и при деца до 18 години, които, след като навършат 18, трябва да изберат едно от двете гражданства (ако не е от Латинска Америка).

Сетих се за случая с кмета на Ротердам, мисля, който по произход е мароканец. Дори и да му бъде забранено двойно гражданство, законите на Мароко са такива, че не може никой да се откаже от гражданството си.

# 18
  • Мнения: 703
От 1.06.2003 Финландия разреши двойното гражданство Peace

# 19
искам само да попитам дали България разрешава двойно гражданство, защото някой ми казват да, други не и аз се обърках вече?!

# 20
  • Мнения: 3 425
Кики, чувала съм за предложение,но не е прието....една стара тема попаднах http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=246606.0;all    Peace

# 21
  • Мнения: 3 880
искам само да попитам дали България разрешава двойно гражданство, защото някой ми казват да, други не и аз се обърках вече?!
Разрешено е, да....

# 22
  • Мнения: 6 390
искам само да попитам дали България разрешава двойно гражданство, защото някой ми казват да, други не и аз се обърках вече?!
Разрешено е, да....
зависи от случая, за някой да , за други не...
Само ако имаш предци бг - да или ако си бг и искаш още едно гражданство някъде другаде също да, но иначе не

# 23
  • Мнения: 4 916
искам само да попитам дали България разрешава двойно гражданство, защото някой ми казват да, други не и аз се обърках вече?!
Разрешено е, да....
зависи от случая, за някой да , за други не...
Само ако имаш предци бг - да

Eли е права, напр. ако човек тепърва кандидатства за бг гражданство, едно от условията е да се е отказал от предишното си гражданство или да го направи до три години след придобиването на бг-гражданство.

# 24
  • Мнения: 3 880
искам само да попитам дали България разрешава двойно гражданство, защото някой ми казват да, други не и аз се обърках вече?!
Разрешено е, да....
зависи от случая, за някой да , за други не...
Само ако имаш предци бг - да

Eли е права, напр. ако човек тепърва кандидатства за бг гражданство, едно от условията е да се е отказал от предишното си гражданство или да го направи до три години след придобиването на бг-гражданство.
Разбира се, че винаги има някакви условия, но е факт, че двойното гражданство в БГ не е забранено. Извинявам се, ако съм объркала някой, но Кики не беше уточнила точно, а питаше дали е разрешено, затова и отговорът беше кратък....
Освен това човек може да има БГ гражданство по рождение и да придобие второ от друга държава, ако тя позволява това, това също е "двойно гражданство"  Wink

# 25
  • Мнения: 6 390
ами тя сигурно за това пише че едни й казват да, други й казват не - може би всеки си гледа от своята камбанария...
за това написах че и едните, и другите са прави, няма универсален отговор...

Общи условия

Активация на акаунт