Не мога да се стърпя просто!!!

  • 3 690
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
ха, че мен са ме ступвали периодично в детската градина, както и повечето големи калпазани.
един два шамара по дупето няма да деформират никой като личност.
като вземете да се превземате та чак смешно ми става ....
Аз достатъчно шамари съм изяла и по дупето и по други част на тялото. Точно затова не го прилагам на децата си, защото имам много ярък спомен как се чувствах от всичко това и колко безсмислено беше от страна на родителите ми да го правят.
Никак не смятам, че сме превземам, просто не искам децата ми да преживеят неприятните неща, които аз съм преживявала и се опитвам да им ги спестя доколкото мога.

Пък и при мен с пълна сила важеше максимата - бий магара, по-магаре  Mr. Green

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
боя помага, но само когато е на място.
но не искам да се превръща темата в спор за или против боя....

# 17
  • Мнения: 2 375
боя помага, но само когато е на място.
но не искам да се превръща темата в спор за или против боя....
Толкова голямо ли доверие имаш на тази учителка, че да и позволиш тя да решава дали е на място или не е?

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
да.
не, че тя я е удряла
не, че аз съм я шамаросвал по д-то повече от 3 пъти
но това не променя становището ми.
старата система в училище за мен работеше по-добре ...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Подкрепям мнението на Labrador  Peace
Имаше респект, сега няма.

# 20
  • Мнения: 2 375
да.
не, че тя я е удряла
 ...
Добре, ако е така.
Такова доверие не бих гласувала на страничен човек. Това което е повод за нея, може да не е повод за мен.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 328
А въпросната госпожица какво е правила, за да я отупат?
Защото два пъти си спомням с благодарност, кога мен са ме шамарили в моето детство. Единият път претичах пред навлизащ в гарата влак. Вторият път си играехме с братовчедките ми и бяхме вързали с колан врата на по-малката ми такава, когато майка ми ни намери беше почнала вече да посинява.

# 22
  • Мнения: 241
Подкрепям мнението на Labrador  Peace
Имаше респект, сега няма.

Уважение или страхопочитание?  Уважението се печели с лични качества, страхопочитание можеш винаги да вдъхнеш на малко дете, да го наплашиш и после ходи търси доверие у него към теб.

А въпросната госпожица какво е правила, за да я отупат?
Защото два пъти си спомням с благодарност, кога мен са ме шамарили в моето детство. Единият път претичах пред навлизащ в гарата влак. Вторият път си играехме с братовчедките ми и бяхме вързали с колан врата на по-малката ми такава, когато майка ми ни намери беше почнала вече да посинява.

За това съм по-съгласна. И родителите ти са се наплашили, и ти. Доколко боя или уплахата от случката са ти помогнали не е ясно.

Още помня няколко шамари от детсвтвото ми и хората дето са ми ги нашляпали винаги ще си бъдат кофти хора в спомените ми. Не ми помогнаха да се развия като личност, по скоро тогава ме учиха че по-силния има повече право и да се пазя от него, за да не ме удари.
И все пак, понякога хлапетата стават такава напаст  Mr. Green че трябва да си светец да се сдържиш да не раздадеш възмездие  smile3511


 

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 22:08 от SharenaSol

# 23
  • Мнения: 212
http://vbox7.com/play:f2f71324- Това е репортаж на Btv и  се казва "На учителя с любов". И колкото и да изглежда, че не е по темата,всъщност според мен има общо.Няма да философствам излишно, големи хора сме и всеки може да си направи извод.

# 24
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета!
Аз съм учител - Предучилищен и начален, работила съм детска градина. Никога не съм си позволявала да удрям дете има достатъчно други методи за по буйните деца, боят не е решение. Ако се ядосам дишам дълбоко и излизам за 5 минути. Родителите щом преценяват нека удрят децата си, аз не си го позволявам!
Търсете си правата и не позволявайте да удрят децата ви!

# 25
  • Мнения: 804
Подкрепям мнението на Labrador  Peace
Имаше респект, сега няма.
За първи път чувам, че боят (ступването, шамара и както и да го наречете) респектира.
Респектът (уважението) се създава от собствените ти постъпки като родител или учител, а не от заплаха и спомен за болка. 

# 26
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
имаше респект, резултат от страх (санкции/бой все тая).
но идеята, че можеш да си правиш в класната стая каквото си искаш беше абсурдна.

дали ще слушат защото учителя ги омайва или защото знаят че ще ядат шамари за мен е все едно.
важното е да има ред и дисциплина в училище.

# 27
  • Мнения: 1 394
Аз съм "за" строгото възпитание,но за бой....ще и счупя главата на таз учителка,ако е моето дете! bambam

Общи условия

Активация на акаунт