Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Има ли родители с деца в частни училища, които могат да споделят своя опит?
Как се записвам в училище в Квебек?
Какви са преживяванията на участниците във форума с частните училища?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Има ли родители с деца в частни училища, които могат да споделят своя опит?
Форумът обсъжда разликите между частните и държавните училища. Един участник споменава, че частните училища често предлагат допълнителни културни дейности и развлечения, което може да бъде предимство. Освен това обучението по втори език в някои частни училища може да бъде на по-високо ниво. Въпреки това качеството идва от по-добрата среда и мотивираните ученици/родители. Те също така споделят, че всички училища следват програмата на Министерството на образованието и изпитите са еднакви за всички ученици.
-
Как се записвам в училище в Квебек?
В Квебек началните държавни училища се записват по район и когато търсите жилище, това трябва да бъде основният критерий. За началните училища участник във форума смята, че е рисковано да се търсят частни такива, освен ако районното ви държавно не е лошо и няма възможност за преместване. Те споделят, че в Квебек няма класация на началните училища и тогава по какъв критерий ще определите дали е добро училището. За държавни училища записването става през февруари месец заедно с различни документи и договора за наем.
-
Какви са преживяванията на участниците във форума с частните училища?
Участниците във форума споделят различни преживявания с частните училища. Един участник споделя, че в частните училища се набляга на допълнителни културни дейности и развлечения, което може да бъде предимство. Друг участник споделя, че в частните училища може да има предимство изучаването на втори език на по-високо ниво от държавното училище при условие, че детето няма вече проблеми с родния си език и основния за комуникация.
-
Какви са преживяванията на участниците във форума с държавните училища?
-
Какви са преживяванията на участниците във форума с началните училища в Квебек?
Ние сме младо семейство с 3 годишен син и от 6 месеца сме в Едмонтон! Бих искала да ви поискам съвет относно преместване на друго място. Поживяхме 6 месеца в Едмонтон,но не ни харесва и искаме да се преместим или във Ванкувър или в Монреал. Не можем да решим къде?!
По френската процедура сме и сме били за кратко в Монреал. Много ни хареса-паркове,много деца,чисто. Тука в Едмонто е много студено, дълга зима,няма хора по улиците, всичко се движи в коли,няма хубави паркове и активитета за деца. Добре че синът ми ходи на градина, но през уикенда, когато излизаме е пусто. Определено сме За да се махнем от тук. Искаме да учим нещо, защото професиите ни се регулират от ордери и са много дълги процедури и не се знае след това дали ще има работа. Аз съм се насочила към дентал хигиенист, а мъжът ми иска да учи инжинерство,но от бакалавър. Планираме още едно дететнце към края на тази година,но тъй като нямаме помощ от баби и.тн...аз ще разчитам на помощта на мъжът ми. Не може и да учи и да работи и да гледаме бебе. Той иска да учи в Конкордия или Маг Гил(зависи къде го приемата). За Конкордия знаем,че е по-лесно влзиането,има приемен тест по англ,дори ако не го изкараш с висок резултат ти назначават към предметите доп.англ. Не знам дали Монреал е по-добър по отношение на гледане на малки деца и по-евтино обучение. Знаем,че във Ванкувър е доста скъпо. Има някакви начини да бъде и по-евтино с разни оргазнизации и тн....ама ми е много мъгляво това като инфо. Аз сега ходя на работа,за да мога да си направя 600 часа. Въпросът ми е: Ако отидем в Монреал дали ще ми признаят тези 600 часа????
а пък не ми ще да се продриска посред път. уфффф..... едно ли е да го помислиш 
В Application for a temporary visa /IMM52M7/, в точка 2 трябва да се опишат членовете на семейството - всички. Това добре, но не съм сигурна мойте данни трябва ли да фигурират, след като ми е майка - би трябвало, нали? , ама нали съм омъжена сега - та съм друго семейство уж ... Вие попълвали ли сте ги?