СЛЪНЦЕ ПРОЛЕТНО ЩОМ НАПЕЧЕ,ЯНУАРЧЕТО В КЪЩИ НЕ ЩЕ СЕ ПРИБЕРЕ

  • 15 388
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 429
Дони, да ви е жив и здрав тати, да ви радва и слуша:)
Аз също съм за отчетната на повръщащите:( Петя повръща или връща  по няколко пъти след всяко ядене:((( Според мен проблемът е, че не се оригва...не ми се иска да мисля за нещо по-сериозно #Crazy Понякога когато я поставя на рамо, за да се оригне, тя изстрелва локвичка кърма на пода newsm78 В тази връзка да попитам, когато кърмите легнали как оригвате? Аз често кърмя легнала и и двете заспиваме, а като се събудим примерно след 2 часа Петя повръща, отдавам го на факта, че не се е оригнала  newsm78
Сладурчеста и аз понякога съм на крачка да се откажа от кърменето...Уж имам кърма, но Петя наддава супер малко, не спи,  суче супер мързеливо, но нервничи ако не е закачена за мен, а за капак на всичко се обрива от кърмата ми...Правя всичко възможно, за да продължа, но понякога губя търпение...
Стела, Петя има крустички само по главичката, слоят е доста дебел, но бял на цвят. Трудно ми е да я намажа, защото има дост коса и всичко отива по косата, а непо кожата на главичката. Опитвала съм няколко със зехтин- крустичките и се размекнаха, но се оцветиха с жълто, а от четката с естествен косъм  се обрина newsm78. От Липобейса много почервеня и се възпали.
От различната козметика, която съм ползвала за сега най-доволна съм от А-дерма. Чудя се дали да не опитам и с шампоанът им тив млечни корички, но вече дадох толкова много пари за козметика, която впоследствие не използвам #Crazy
Моник, много е сладък малкия в активната гимнастика  Hug
Петя не обръща внимание на нейната активна гимнастика, нито на шезлонга  Sad , май единственото нещо, което я вълнува са на мама "циците", даже само като ги погледне се усмихва блаженно  Laughing Ние сещо купихме от тези дрешки в Джъмбо, но не и ги обличам, защото материята е 100% полиестер, а с тези обриви не ми се рискува да и облека нещо различно от 100% памук. Едната педи даже каза да я обличаме само в чисто бели памучни дрешки, нейните са памучни, но са цветни...не мога да изхвърля цял скрин с дрехи #Crazy
Чао за сега, защото ми е много трудно с лявата ръка, а Петя спи в дясната, оставя ли я на леглото...рееев
Сиси и Петя почти не спи. Аз също не различавам колики от газове, но последните дни е страшно....много трудно се изаква, само се напъва и мъчи...

# 61
  • Мнения: 73
Зравейте мили Януарки! HugАз с тези моите гърди с тези тесни канали немога да ви следя и напаво се чудя  как ви стига времето?Аз или кърмя,или сменям памперси,или се цедя,или приспивам ,или домакинствам или...завъртя ми се главата ,ей!!! Mr. GreenНие си поспиваме в момента...та да ви пиша!искам да ви поздравя за изминалите празници и да ви пожелая-да сте все така готини и невероятни мамета и жени,а на малките бебешони-да са бели и червени,пухкави ,засмени!!!
Доника да ти е честит рожденника,наздраве!!! newsm59
sladur4esta   егати,все едно чета за моите родители и най-вече майка ми,като го наоблякла детето с ония ти ми вълни плетени и с одеало го разнася а в стаята 23 градуса,то се поти и реве,а тя пита защо така,дали не му е студено #Cussing out и да понамерисват и крачетата на киселко,а ма то при това потене Crazy
Хайде весел ден и много слънце ви пожелавам милички!!!!! family

# 62
  • Мнения: 171
Добро утро Simple Smileот вчера забелязвам бели пърченца  в пълния памперс,знам че не е нормално някаде из темите някои беше писал затова,но не се сещам точно какво беше.Моля някои ако знае да сподели,че сега почнах затова да се притеснявам.Днес от сутринта ревем и аз като Сиси незнам газове ли са ,колики ли ,каква е разликата ,но много ни мъчат CryХубав ден ви желая.Тук при нас вали сняг и дори взе да трупа Mr. Greenта отново ще се разминем с разходката Mr. Green

# 63
  • Мнения: 857
Айде деее - някой няма ли да ми обясни каква е разликата между газовете и коликите. Щото нали като пръцнат им олеква на тумбаците.. А то коликите нали са газове уж...

Без да претендирам, само ще кажа, че "колики" е общо название на състоянието в което изпадат малките бебчета основно до 3 месец след раждане.
Газовете са нещо отделно.
Това така го разбрах от едно филмче /мисля че някой беше пуснал линк тук/ дето един доктор /забравих му името, но е много известен с това си изследване/ от 20 години се мъчи да ги обясни и да помогне на родителите да се справят с тях.
Никой не знае какво предизвиква коликите и защо едни деца така тежко ги изживяват, а други не. Даже има примитивни общества, където не са и чували за колики.
А иначе газовете и при нас са ужас  ooooh! /кой го знае какво яде та толкова пръцка/.

# 64
  • Мнения: 641
Доника, да ти е жив и драв мъжът! Страшна почерпка!   newsm59 newsm67
Честита втора месечинка на Дивна и Ева!
Елена, благодаря за кафето – много изкушаващо
Сиси, от нещата дето прочетх останах с впечатлението, че никой не знае какво аджеба са колики – едни викат неразположение на стомашно чревния тракт, заради незрялостта му, други пишат че нямало обще със стомаха, било заради незрялата нервна система на бебетата – превъзбуждали се и ревяли, трети пишат че било газове. Аз не знам какво е,освен че ако продължи до 6 ти месец ще откача. Не мога да разбера как в 21 век след като могат да клонират хора, не знаят какво е то бебешка колика и не са намерили илач. Все пак мисля, че децата реват защото целият организъм им се присподобява за живот, все пак трябва да се сработят всичките им системи гладко /нали за това основно са първите 3 месеца/ и тук каме прискърцва. Ама всички деца са го приживели и ние ще го преминем
Между другото това, че като са топли крачетата на бебчовците ги предпазва от колики - не работи - пробвах го
Сладурчеста, Бърборанче  Hug- много ви дойде на вас с тая кърма .
Сладурчеста аз си мислех, ако така се случи, че спра да кърмя – нали пак съм с намалени добиви и вчера пак дохранвах след 6 часа висене по циците и див рев – как ще го отучвам моя цицоман от сукането. Ми наяде се /не, това е слаба дума – наплюска се/ вчера от шишето и пак цица търси само, за да заспи
Сиси, не е ли много ветровито за разходки – аз още се чудя да излизаме ли

deni_d81
, аз мисля, че белите точици в акито са напълно нормални

# 65
  • София
  • Мнения: 276
Хей, не мога да ви изчета  #Crazy  след малко се връщам назад, за да се информирам  Peace

Дони, ха честит ти рожденник! Много да те глези и обича...и както каза Сиси- следващият път да се постарае за мома  Peace

Ние в къщи се тръшнахме от един грип( или вирус), който баткото донесе от у-ще и съответно няколко дни бях с 38-39 градуса Темп. Добре че майка ми дойде да помогне...друго си е някой да те отмени и поглези Hug

Вчера бяхме на консултация  за 1 месец сме + 4 см. и + 1400 г Laughing   Сложиха и Пентаксим-а...доста добре я понесе...направо супе, без реакция или зачервяване.

Ral4e Wink ...пробвай да даваш от двете гърди, аз като не достига така правя. По този начин си увеличих и лактацията  Peace

Сиси....чакаме отчет от днешният шопинг Heart Eyes

Emssski...скоро си мислех за теб, че се загуби. Радвам се че сте добре.То грижите и ежедневието са си константа при нас, мамчетата, но важното е да не се оставяме да ни победят  Peace

# 66
  • Мнения: 656
Абе аз ли съм тъпа, че пак не разбрах  newsm78 Т.е. газовете са си газове в червата (мехури, пълни с въздух - поне аз така си го представям), а коликите са всъщност болките, които тези газове причиняват? (редактирам - т.е. коликите са просто болки - явно, че неясно от какво..)То ясно, че никой не знае от къде идват точно, ама аз даже не знам и това, което се спряга като най-вероятна причина. Верно се чудя кво толкова яде, че да пръцка така...  ooooh! че и да се напъва все едно подводница ще изкара отдолу  Crazy

Дени, ако бялото е като захар няма нужда да се притесняваш, мисля, че си е съвсем нормално. При Калоян до едно време всичките му акота бяха така, изведнъж изчезна това бялото и аз тогава взех да се притеснявам пък  Crazy Ако не ти прилича на захар се обади на педи! И без да те стряскам, в книгата на д-р Спок пишеше, че ако има бяло ако или черно (но това за цвета на самото ако), значи наличие на кръв в акото и трябва да се ходи при леля доктор.

И Калоян почна скоро да се поти. Кво му стана на това дете не знам. Нищо не съм променяла - нито поддържана температура (всъщност даже я посвалих с 1-2 градуса), нито дрехите и завивките, с които спи.  newsm78 Понамирисва ми, но не краката и ръцете, а вратлето - където се е изпотил. Като му сменя дрешките и го поизмия там си мирише на бебе  Simple Smile


Тук при нас вали сняг и дори взе да трупа Mr. Greenта отново ще се разминем с разходката Mr. Green

Shocked сняг??  Shocked ауу, сигурно и в силистра вали.. Тук пък едно слънчице е пекнало, чак ме е яд на Митко как хърка като за световно.. вместо да сме навън и да кръстосваме магазините и улиците  Mr. Green

Еспа, нямам идея, честно казано дали е ветровито  Laughing който не е излизал навън  Laughing Ама кво - Калоян като го увия хубаво и като му сложа дъждобрана, стой та гледай как ще му е студено  Mr. Green Виж, аз сигурно ще кристализирам  Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 147
Мацки, здравейте Simple Smile

Както обикновено нямам много време за четене, но прегледах набързо... и ми стана едно миличко  Heart Eyes, Йоанчо също много често се опикаваше и ме опикаваше, ама така са момченцата Wink, а и колко пъти цялата ми тениска е била в ако, изстреляно под налягане, ха ха... А Евка много рядко пишка, докато я преобувам, пък после жените сме били пикли, моля, моля  Laughing Иначе и двамата са ми спокойни, слава Богу. Ева е много лакома и много и се радвам за това, кърмим се на поискване, прави големи интервали, нощем не ставам по 100 пъти... Изобщо имам деца за милиони, хе хе, нали са си моите гарджета Wink В този ред на мисли ви желая повече от веднъж да сте родители. Толкова е хубаво  Heart Eyes Аз ако започна да изброявам моментите, в които съм плакала от радост, ще разводня много темата  Embarassed, така че...

Гледам някои от вас се чудят да продължават ли с кърменето - от мен съвет, колкото и да е трудно понякога, със сигурност е много по-лесно от това да изваряваш шишета, да приготвяш мляко, да проверяваш температурата..... За полезността на кърменето няма нужда да говорим, нали Wink Аз смятам до 6-тия месец това да е единствената ни храна.
Ще ставам сега, че баткото много се  зазяпва в Том и Джери, та да го отлепя малко да поиграем, докато бебката спинка Wink
Хубав ден на всички ви!

# 68
  • Мнения: 925
Добър ден и от мен!
Доника да ти е жив и здрав рожденика и много да те слуша Grinning
По въпроса за коликите четох някъде, че било правено някакво изследване на мозъка на бебета с колики и се оказало, че не се активира центъра за болка, а този свързан с нервите. Общо взето заключението беше, че не изпитват болка, а силен гняв. На други места обясняват коликите с подутото стомахче и многото газове. В крайна сметка никой май не е на ясно какво точно представляват. Само да минават по - бързо, че вече  #Crazy
Сега аз да попитам на някое от вашите бебчета слагали ли са му лепенки на пъпчето, защото на Дели вчера му сложиха /то май заради мен стана, защото ми изглеждаше странно newsm78 . Сега пък ми е притеснено, защото отдолу под лепенката се е появила пъпчица и не знам какво да правя  ooooh!
А, забравих да се похваля - познайте къде спи малкия?!? В новата си количка Joy В крайна сметка взехме тази на "Мони" / защото само нея намерихме/. Много е тежка и направо ОГРОМНА в сравнение с "чико"- то, ама какво да се прави като в нея кротува... "Чико" -то е съответно сгъната и прибрана, за по - добри времена Laughing
Хайде стига толкоз, че много дълго стана  Hug

# 69
  • Мнения: 61
 Доника, живи здрави и мнооого непослушни.

 Днеска се боря с един сайт, дето уж трябва да го кача в понеделник, ама няма да сатне, че нещо съвсем се омотах.
 
 Май му писна на Краси да реве и сега се смее. Цял ден се хили на нещо. Странно нещо са това бебетата!

# 70
  • Мнения: 641
Бръм, бързо да се оправяте! А за Петаксима знам че давал реакции на реимунизациите, защото тогава имало изградени анти тела вече – първият прием се понасял много леко

Понеже Иники скоро не е слагала снимки, реших аз да я заместя и да ви покажа мойто гардже
http://media.snimka.bg/2396/011047187-big.jpg
http://media.snimka.bg/2396/011047195-big.jpg
http://media.snimka.bg/2396/011047190-big.jpg

# 71
  • Мнения: 147
Bubchence, и нашата количка е на Moni, но съм много доволна, че е тежка - да, така е, но пък с тези амортисьори няма препятствие за нея Wink

# 72
  • Мнения: 925
Petinka82 след този рев, дето изреваваше малкия в другата количка, вече бях готова и БТР да блъскам само и само да мълчи Joy
А иначе съм съгласна, че изобщо не изглежда зле /количката, щото на мама гарджето е мнооооооооогооо красивооооо, направо умопобъркващо  Blush /, пък и явно му е по - удобна, щом така сладко си спинка... Хайде да спира тоз вятър, че да пробваме БТР - а  hahaha в полеви условия

# 73
  • Мнения: 73
Бръм   bouquet Hug
и аз ще слагам Пентаксим след няколко дни,значи да чакам температура и зачервяванв ,чак на реимунизациите??? newsm78

# 74
  • Мнения: 171
Цитат
Дени, ако бялото е като захар няма нужда да се притесняваш, мисля, че си е съвсем нормално
                             Ами акото е жълтеникаво на цвят,леко слузесто и рядко,но така е по принцип от две,три седмици,но парченцата които забелязвам от вчера не мога да кажа че са като захар,по едрички са като пърцалки.офф ooooh!и аз не знам вече.             

Общи условия

Активация на акаунт